Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nalog od 26680 dionica i 12000 nije tvoj ivana pa neznam o ćemu govoriš, ali tvoje zanimanje za Ingru je pozitivno svakako ?

gospon Loris.

– pa nisam luda stavljati tolike naloge.
– moji nalozi su bili 1.000, 2.000, i najveći 2.500.
– samo kad je dionica došla na dnevno dno to je išlo filmskom brzinom.

– samo gospon Loris vi svašta pišete za tu INGRU, jedan dan vam vrijedi i ide do 40kn, drugi dan ne vrijedi ni kunu, je li vi ikada pročitate što ste pisali dan ranije.

– za tu dionicu ja sam doslijedna, to je najveće smeće na našoj burzi, ali likvino smeće.
– zbog toga katkad ulazim u tu dionicu,
– ali sada će te vi i Splićo pisati kako sam ja to kupovala po 30kn, jesam, ali sam vam i prodala.

– ovu dionicu je najpametnije izbjegavati u širokom luku.
– ali većina vas obožava gubiti novce na burzi, a vi gospon Loris ste predvodnik te skupine.

– I love this game.
Pozdrav !


Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.

– o onim dobrim investicijama se obično ne piše, njih se u miru akumulira.
– koje su dobre investicije ?????
– u prvom redu gledamo na p/e odnosno koliki je povrat uloga ,
– ili ROE da vidimo koliko uspješno firma radi.
– ili p/b da vidimo je li ju preplaćujemo ili kupujemo jeftino.
– uza sve to poželjno je da proizvodnja i dobit rastu iz godine u godinu.
– svakako obratiti pažnju na dug, što manji to bolje.
– dividenda, jako važno za dioničare, poželjno da je svake godine sve veća i veća.

– je li postoji kod nas takva firma ??????
– možda i ima,
– evo jedan mali KVIZ, koje bi to bile firme ???????

– I love this game.
Pozdrav !


Sama ste rekla: VLDS…


Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.

– o onim dobrim investicijama se obično ne piše, njih se u miru akumulira.
– koje su dobre investicije ?????
– u prvom redu gledamo na p/e odnosno koliki je povrat uloga ,
– ili ROE da vidimo koliko uspješno firma radi.
– ili p/b da vidimo je li ju preplaćujemo ili kupujemo jeftino.
– uza sve to poželjno je da proizvodnja i dobit rastu iz godine u godinu.
– svakako obratiti pažnju na dug, što manji to bolje.
– dividenda, jako važno za dioničare, poželjno da je svake godine sve veća i veća.

– je li postoji kod nas takva firma ??????
– možda i ima,
– evo jedan mali KVIZ, koje bi to bile firme ???????

– I love this game.
Pozdrav !

Može mala pomoć, da li je točan odgovor xxxx-p-a ili xxxx-r-a? [smiley]



Nalog od 26680 dionica i 12000 nije tvoj ivana pa neznam o ćemu govoriš, ali tvoje zanimanje za Ingru je pozitivno svakako ?

gospon Loris.

– pa nisam luda stavljati tolike naloge.
– moji nalozi su bili 1.000, 2.000, i najveći 2.500.
– samo kad je dionica došla na dnevno dno to je išlo filmskom brzinom.

– samo gospon Loris vi svašta pišete za tu INGRU, jedan dan vam vrijedi i ide do 40kn, drugi dan ne vrijedi ni kunu, je li vi ikada pročitate što ste pisali dan ranije.

– za tu dionicu ja sam doslijedna, to je najveće smeće na našoj burzi, ali likvino smeće.
– zbog toga katkad ulazim u tu dionicu,
– ali sada će te vi i Splićo pisati kako sam ja to kupovala po 30kn, jesam, ali sam vam i prodala.

– ovu dionicu je najpametnije izbjegavati u širokom luku.
– ali većina vas obožava gubiti novce na burzi, a vi gospon Loris ste predvodnik te skupine.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Jedini način za izbjeći pogreške je iskustvo; jedini način za steći iskustvo je činiti pogreške.. [proud]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

INGR
………………
– za tu dionicu ja sam doslijedna, to je najveće smeće na našoj burzi, ali likvino smeće.
– zbog toga katkad ulazim u tu dionicu,
……………..
– I love this game.
Pozdrav !

I pokvareni sat dva puta u danu pokaže točno vrijeme [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
a onaj bez baterija… 24 sata uvijek – u nekoj vremenskoj zoni… točno isto…


Jedini način za izbjeći pogreške je iskustvo; jedini način za steći iskustvo je činiti pogreške.. [proud]

gospon Loris.

– vi stalno činite pogreške kako bi iste mogli ponoviti.
– ovo jednostavno nije za vas.
– ja sam vam u više navrata davala dobronamjerne savjete, ali jednostavno ne ide.
– želite se obogatiti na brzinu, to možda može u politici, carini, hrvatskim autocestama… ali na burzi to tako ne ide.
– a da probate na kladionici, evo ja na internet klađenju i danas dobila 1.200kn .
– a nije loš ni bingo jer je glavni dobitak zbilja velik.

– I love this game.
Pozdrav !


Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.
……..
– I love this game.
Pozdrav !

Novac je krupna stvar koja ljude čini sitnim [tongue]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Treba ulagati u fundamentalno potcijenjene dionice koje će odraditi svoje. Evo npr. FNVC, tvrtka sa više od 1000 zaposlenih ( druga u branši, prošle godine pretekla TVIN ) sa velikom vrijednosti nekretnina i aktivom ( hoteli, kampovi, nekretnine, ulaganja u energetiku… ) te zadržanom dobiti iznad 200 mil. kuna ( cca 300 kuna po dionici ) trži se na 0.15 booka, a trezor je rezervirao u izvješću 12 mil. kuna za kupnju vlastitih dionica.
Takve dionice mogu bez problema odraditi veliki rast temeljen na fundamentima.

To je po meni pravi prvi pick za kupnju, a ne neka navlačenja sumnjivih tvrtki koje su pred stečajem.

WWW.KUCILOORO.COM

Kolegice, gdje će to TEP???? Jel ga Vi vidite na 200kn skoro?????
Meni se čini da može do 600kn jer je FF gotovo nikakav. Možda 0,1%.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Eh da i ja sam primjetio zadnjih dana top teme su ingra ,duvani, validusi, korfovi,staklenici neznam ima li još koji biser hrvatske privrede u ponudi izgleda opet BV caruje razna nerevalorizirana zemljišta se spominju dokapitalizacije stara škola rula hi hi hi .


Treba ulagati u fundamentalno potcijenjene dionice koje će odraditi svoje. Evo npr. FNVC, tvrtka sa više od 1000 zaposlenih ( druga u branši, prošle godine pretekla TVIN ) sa velikom vrijednosti nekretnina i aktivom ( hoteli, kampovi, nekretnine, ulaganja u energetiku… ) te zadržanom dobiti iznad 200 mil. kuna ( cca 300 kuna po dionici ) trži se na 0.15 booka, a trezor je rezervirao u izvješću 12 mil. kuna za kupnju vlastitih dionica.
Takve dionice mogu bez problema odraditi veliki rast temeljen na fundamentima.

To je po meni pravi prvi pick za kupnju, a ne neka navlačenja sumnjivih tvrtki koje su pred stečajem.

Sve to što ste iznjeli nisu argumenti za ulaganje, već za špekuliranje.
Čim se kao glavni argument iznosi book znači da firma nema nikakvu perspektivu u poslovanju.

FNVC se sada trži na 0,23 book, lako je moguće da će se tržiti jednog dana i na 0,5 book tj. cca 380 kn ali ovo nikako nije dionica koja će poslovanjem uvećavati vrijednost investitorima već samo dobra špekulacija.

New Report

Close