Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sada ću IGH kupovati na cca 1300kn, i to sam odlučio prije cca 1,5mjesec.
do tada je neću niti pogledati, a kamoli metati naloge….
[proud]

IGH.

– u zadnje dvije godine tu sam 2 puta ulazila, pisala sam o tome na ovoj temi.
– ulazi cca 1.400-1.500kn, prvi put izlaz s 100% zarade, a rasla je i preko toga,
– drugi put je zarada bila puno skromnija.

– gospon Tigrus, ako vam nije teško pošaljite mi p.p. kada bude na tehničkom dnu, jer ovu dinonicu ne pratim.

– I love this game.
Pozdrav !

KSST.

– danas će biti zanimljivo promatrati trgovanje na ovoj dionici.

– I love this game.
Pozdrav !

i pad od 60% [angry]

INGR.

– ovo sigurno spada u one gluplje investicije.
– evo danas sam tu bila na kupnji, ali nisam pratila trgovanje, jer mi je burzovno trgovanje previše dosadno.
– napišem nalog pa što bude.
– i sada vidim prodaja došla do mog naloga i ništa od kupnje ovog bisera od dionice.
– a stavila sam malo veći nalog i nije prošlo.
– i sada će Splićo za mjesec dva pisati kada INGRA bude na cca 7kn kako sam ja to kupovala po 11kn.
– ova dionica je dobra jedino zbog likvidnosti i stvarno se tu može zaraditi 1-2% bez problema.
– a osnovni uvijet za to je što jeftinija kupnja.
– evo da sam rascijepala taj veliki nalog na desetak manjih sigurno bi prošlo, ovako sam ja bila potpora da dionica ne padne preko te cijene.

– I love this game.
Pozdrav !

Da bit če zanimljivo na ksst,što se tiče vode baš sam bio sa ispitivačima iz hzzo,voda je polako sve zagađenija zbog poljoprivrede ili zbog nesavjesne i nestručne proizvodnje a povečana koncetracija sumpora u drvnoj masi je znak stvarnog stanja zato posadite 1.drvo.Poslovno čekam odgovor Hup za sunčane šume.Ivana 7nemoj da te plaše sa USkokom [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


INGR.

– ovo sigurno spada u one gluplje investicije.
– evo danas sam tu bila na kupnji, ali nisam pratila trgovanje, jer mi je burzovno trgovanje previše dosadno.
– napišem nalog pa što bude.
– i sada vidim prodaja došla do mog naloga i ništa od kupnje ovog bisera od dionice.
– a stavila sam malo veći nalog i nije prošlo.
– i sada će Splićo za mjesec dva pisati kada INGRA bude na cca 7kn kako sam ja to kupovala po 11kn.
– ova dionica je dobra jedino zbog likvidnosti i stvarno se tu može zaraditi 1-2% bez problema.
– a osnovni uvijet za to je što jeftinija kupnja.
– evo da sam rascijepala taj veliki nalog na desetak manjih sigurno bi prošlo, ovako sam ja bila potpora da dionica ne padne preko te cijene.

– I love this game.
Pozdrav !


ivana kupnja jučer na ingri je potez godine , mislim da neće iči samo par postotaka već da će je uhvatiti efekt +125%, moram pruznati da imaš nos i intuiciju za burzu a i znanje ti je vrhunsko

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Dioničari-zadrugari? Šta bi to trebalo značiti?

VLDS.

– vidim kako danas nešto slabo ide dioničarima-zadrugarima,
– pa se odlučim malo pomoći, te stavim malo veći nalog na nekoj realnoj kupnji.
– mislila sam tu sataviti još naloga.
– i onda se direktor tih zadrugara ide s 2 velika naloga lipariti samnom.
– stvarno neozbiljno od direktora.
– a kada sam ja skinula svoj nalog, tada i direktor zadrugara skida svoje naloge i kupnja pada na cca 1/3 prvobitne.
– a potom sam išla na INGRU i napravila lijepi posao.
– nemojte mi raditi takve stvari kada vam ponovno tu dođem na kupnju.

– I love this game.
Pozdrav !



Dioničari-zadrugari? Šta bi to trebalo značiti?

VLDS.

– vidim kako danas nešto slabo ide dioničarima-zadrugarima,
– pa se odlučim malo pomoći, te stavim malo veći nalog na nekoj realnoj kupnji.
– mislila sam tu sataviti još naloga.
– i onda se direktor tih zadrugara ide s 2 velika naloga lipariti samnom.
– stvarno neozbiljno od direktora.
– a kada sam ja skinula svoj nalog, tada i direktor zadrugara skida svoje naloge i kupnja pada na cca 1/3 prvobitne.
– a potom sam išla na INGRU i napravila lijepi posao.
– nemojte mi raditi takve stvari kada vam ponovno tu dođem na kupnju.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Kolegice, pa trebali ste mi poslati p.m. da ste to vi. Naravno, da bih vas pustio……dame uvijek imaju prednost. Čestitke za ingru [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


ivana kupnja jučer na ingri je potez godine , mislim da neće iči samo par postotaka već da će je uhvatiti efekt +125%, moram pruznati da imaš nos i intuiciju za burzu a i znanje ti je vrhunsko

INGR.

– danas je to bila dobra kupnja, i još bolji izlaz.
– ili šišanje mojih ovćica koje tako volim.

– ali jedna tako velika kupnja, na jednoj i više nego lošoj dionici, nosi i prevelik rizik.
– ali bez rizika vam nama ni profita.

– ovu dionicu nikako ne bih preporučila onima koji se slabije kuže u burzu.
– dobra je jedino zbog velike likvidnosti.

– I love this game.
Pozdrav !


Kolegice, pa trebali ste mi poslati p.m. da ste to vi. Naravno, da bih vas pustio……dame uvijek imaju prednost. Čestitke za ingru [thumbsup]

VLDS.

– oprostite mi, ali stvarno nisam znala kako dioničari-zadrugari moraju obavješćivati na p.p. direktora ako misle postaviti koji nalog.
– znači bilo je sve točno onako kako sam napisala.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice ivana sedma,
vidim da na zadnjim 5 stranica pišete napokon smione komentare koji imaju smisla ili smo počeli jednako misliti ?

Malo me jedino brine ovaj komentar oko Ingre obzirom da sam ja bio podrška, a ispod mene nisu bili značajniji nalozi, ako ne brojima one po 0,XX Kuna ? Kasnije su me mnogi po bidu isprskakali.
Nalog od 26680 dionica i 12000 nije tvoj ivana pa neznam o ćemu govoriš, ali tvoje zanimanje za Ingru je pozitivno svakako ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.

– o onim dobrim investicijama se obično ne piše, njih se u miru akumulira.
– koje su dobre investicije ?????
– u prvom redu gledamo na p/e odnosno koliki je povrat uloga ,
– ili ROE da vidimo koliko uspješno firma radi.
– ili p/b da vidimo je li ju preplaćujemo ili kupujemo jeftino.
– uza sve to poželjno je da proizvodnja i dobit rastu iz godine u godinu.
– svakako obratiti pažnju na dug, što manji to bolje.
– dividenda, jako važno za dioničare, poželjno da je svake godine sve veća i veća.

– je li postoji kod nas takva firma ??????
– možda i ima,
– evo jedan mali KVIZ, koje bi to bile firme ???????

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close