Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moje mišljenje kolegice je da ERNT će uskoro imati opasne probleme sa nelikvidnosti.
Cijena na burzi po mom sudu je prenapuhana, isto kao nekad LKPC na 1700kn, stoga je pad jedini put i tu sam 99,99% siguran da pad slijedi. Osobno ne bi nikad kupovao tu dionicu!

ERNT.

– ipak ta dionica spada u najuži izbor, najboljih investicija na našem tržištu.
– na ovoj dionici sam ove godine lijepo zaradila.
– ipak će tu ići jedna od najvećih dividendi na našem tržištu.
– a cijena tu sigurno ne ovisi o meni ili o vama, tu cijenu kontroliraju i odlučuju mirovinci.

– sada ovo uspoređivati s LKPC je stvarno glupo, jer je cijena LKPC pala zbog dokapitalizacije.
– pa tko će normalan kupovati LKPC na ovim cijenama kada je država darovala određenoj interesnoj skupini dionice po 400kn.

– a cijena dionice ERNT.
– ja sam ju dokupljivala do 1.600kn, sada je 1.641,50kn.
– mislila sam kako će bez problema do 1.750kn u kratkom roku, ali krivo sam mislila.
– poslije dividende će sigurno pasti, koliko ??? nemam pojma.
– hoćete li ju prodavati ili kupovati, to je vaš problem, a biti će onako kako odluče mirovinci.

– I love this game.
Pozdrav !



– broj zaposlenih prije par godina 260, prošle godine 181, sada 7.
– a na žalost s prihodom od prodaje nisu zaradili ni za plaće tih 7 uposlenih.
– ali sve ovo gore možete slobodno zanemariti jer stvarno nije problem napucati ovu dionicu na 50-100kn.

Kolegice Ivana Vi kao i obično laprdate, pomislio sam da pričate o ERNT.
[/quote]

gospon Splićo.

– argumenti, argumenti, brojke i broke, i moliti ću bez vrijeđanja.
– ako je tu koji broj krivo napisan možemo raspravljati.
– i nemojte me vući za jezik jer stvarno nemam namjeru pisati vam protiv ove dionice.

– I love this game.
Pozdrav !



@lopina

Evo…….uči kako to odigraju pojedinci……..

vidim da razumijete da ovdje nešto ne štima, ali vidim i da ne razumijete što .
Pokušati ću pojasniti ; IGH.

Trejder/i na ovoj dionici je stvarno dobar trejder, zna i ima novaca !

Da li je IGH precijenjen ili ne, dali IGH ima posao ili ne…… sve to nije bitno bitna je igra pokera.

Njegove amplitude su savršene, dok cijena raste on prodaje, kada se smiri pojača BID i ponovo izazove preskakanje odnosno njegov iskrcaj i tako malo po malo do nrp. 1800……

gospon Alabama.

– na ovoj dionici IGH mi je sve jasno.
– ali, je li mi možete objasniti ovu igricu na np. VLDS.
– jer koliko to pratim uočila sam kako se dioničari-zadrugari dosta neozbiljno ponašaju.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Dioničari-zadrugari? Šta bi to trebalo značiti?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Dioničari-zadrugari? Šta bi to trebalo značiti?

gospon Alabama.

– ipak ste vi htjeli to ili ne direktor tih dioničara-zadrugara.
– pa slijedom toga mi dođe malo glupo jednom direktoru objašnjavati što je to.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7
Ma kakav direktor, ja sam ti stari djedica, koji se voli igrati….što zahebanija igrica, to me više privlači.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@ivana7
Ali jedno je sasvim sigurno…….tebe i mene najviše mrze na ovom forumu.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Kolegice Ivana nemojte da Vas prijavim USKOKU za lažno pisanje na forumu!
Kakve brojke lažne ste iskazali da je to nevjerovatno.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



@ivana7

Ma kakav direktor, ja sam ti stari djedica, koji se voli igrati….što zahebanija igrica, to me više privlači.

gospon Alabama.

– stare djedice se lijepo smjesti u dom i onda se oni tamo igraju…. s bakicama.
– a vi kao direktor dioničara-zadrugara jednostavno morate prihvatiti i odgovornost koju jedna takva funkcija nosi.
– mislim kako ste i sami uvidjeli kako je jedna vaša neozbiljna izjava o dopustu srušila dionicu VLDS cca 8%.
– ipak od vas očekujem da demantirate tu izjavu o dopustu, np. "zbog čuvanja unučića ili narušenog zdravstvenog stanja ove godine se odgađa godišnji odmor jer kako sam u mirovini on mi i onako traje 12 mjeseci".
– eto jedna takva izjava direktora dioničara-zadrugara bi zasigurno umirila većinu zadrugara, a vjerojatno i podigla cijenu dionice.
– ipak svi dioničari-zadrugari od vas očekuju da dignete cijenu dionice bar na 20kn.
– evo i gospon Lopina vam je prodao svih svojih 80 dionica na 12kn kako bi vi kao direktor imali što veću zaradu.

– I love this game.
Pozdrav !



@lopina

Evo…….uči kako to odigraju pojedinci……..

vidim da razumijete da ovdje nešto ne štima, ali vidim i da ne razumijete što .
Pokušati ću pojasniti ;

Trejder/i na ovoj dionici je stvarno dobar trejder, zna i ima novaca !
U njegovoj službi nažalost nalazi se i sebiz i puno lakovjernih dioničara koji brand kao IGH doživljavaju kao nešto veliko.
Ako bismo usporedili ovu dionicu s Ingrom, na ovoj dionici se ne igra poker na automatu kao na Ingri ovdje sjediti za stolom i ulozi su veliki .

Da li je IGH precijenjen ili ne, dali IGH ima posao ili ne…… sve to nije bitno bitna je igra pokera.

Danima vam trejder sjedi s malim nalozima na BID-u do 1800 i samo je skupljao i skupljao, a kada mu je TA pokazao da je dionica dovoljno preprodana krenuo je u akciju dizanja cijene, ali kako ?
Najprije za 50k do 100k počisti ASK, a onda lagano diže BID, a mali dioničari krenu kao muhe za njim što po BIDU iznad njega, a neki i po ASK-u.
Kada je odredio dovoljni rast odnosno u našem slučaju 12% ili do 2100 Kuna, tada je počeo lagano stavljati mali broj dionica na ASK, a veći, ali niže na BID i mali naivci opet su kupovali što po BIDU što po ASKU.
Njegove amplitude su savršene, dok cijena raste on prodaje, kada se smiri pojača BID i ponovo izazove preskakanje odnosno njegov iskrcaj i tako malo po malo do nrp. 1800 kada se on opet počne stvarno krcati, ali do tada zarada je lijepih 8%. 8% na 1,5 milijuna Kuna pa se vi mislite, a tu amplitudu kupi-prodaj vam prodaje već mjesecima i to dva puta mjesečno.
Sada polako to sažvačite pa ćete ubuduće znati da na ovoj dionici igraju samo pravi pokeraški !

<="" p="">

I obično se to radi sa više (familijarnih) računa, i brokerskih kuća, tako da po potrebi možeš sam sebe "poaskariti". Kada si završio, odabereš neku drugu dionicu, odradiš je, pa se nakon nekog vremena opet pojaviš u igh. Naravno, ljepše je igrati u paru sa nekim, ali osnova je dosta slobodnog kapitala….koji je opet slobodan za novi projekt. To bi bila cijela priča.

zanimljiva teorija urote.

a kako onda objasnjavate da Brutalni Kapital uvijek kupi na samom dnu i proda na vrhu ?

sada cu IGH kupovati na cca 1300kn, i to sam odlucio prije cca 1,5mjesec.
do tada je necu niti pogledati, a kamoli metati naloge….
[proud]



@ivana7

Ali jedno je sasvim sigurno…….tebe i mene najviše mrze na ovom forumu.

– ja vam se divim, stvarno ste fenomenalno odradili taj VLDS.
– ali je činjenica kako ste tu digli promet i uz ovaj forum zainteresirali doslovno sve trejdere.
– ja sam na ovim stranicama pokušala drukati na super investicijama i po desetak dana i ne ide pa nikako.
– zamrzile me ovčice.
– zbog toga niti ne pišem o mojim glavnim investicijama jer bih sigurno postigla suprotni učinak.
– a ovako u miru i tišini na nekim dionicama manipuliram maksimalno.

– puno sam naučila od vas na tom VLDS.
– mogli bi na jesen ući u koji zajednički projekt, tvz. šišanja ovčica.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7
Cijenjena kolegice
Sve to stoji, što ste naveli…….ali obećao sam svom unuku Edi, da ću ga voditi na more….u Zadar. Koga da razočaram…….zadrugare ili unuka?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Kolegice Ivana nemojte da Vas prijavim USKOKU za lažno pisanje na forumu!

gospon Splićo.

– a jeste li barem pokušali s prijavom na vodovod i kanalizaciju ?????

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close