Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…… logično je da moj mali portfeljić vrijedi jako puno i ima daleko veći potencijal rasta nego
tvoj portfelj sa velikom zastupljenosti popularnog i skupog ,fondovskog smeća -HT,ATGR i ERNT
po cijeni od 1.600.Sve je to preskupo.HT na 220 _može ERNT na 1.400 prije dividend dana može.

gospon Lopina.

– vaš portfelj vrijedi onoliko koliko za njega možete dobiti novaca na burzi.
– znate i sami ako idete u prodaju s tim nelikvidnim dionicama i tučete po kupnji, vaši rezultati će biti prava katastrofa.

– a ja sam se većine tih fondovskih dionica riješila na vrijeme, pa i tu sam vam pisala kada treba prodati crobex.
– ostalo mi još cca 5% HT, bolje bi bilo da sam i to prodala ali nisam, i 1 dionica ATGR za uspomenu, ERNT još nisam prodala, ali ga mogu prodati s plusem bez problema, kada god poželim.
– u nekim manje likvidnim dionicama sam ostala, i ostati ću cijelo ljeto, vidjeti ćemo na jesen što dalje.
– a te dionice će mi donijeti i lijepe dividende.
– keš pozicija fenomenalno dobra za svibanj, a kakva je vaša keš pozicija gospon Lopina ????

– I love this game.
Pozdrav !


– ostalo mi još cca 5% HT, bolje bi bilo da sam i to prodala ali nisam, i 1 dionica ATGR za uspomenu, ERNT još nisam prodala, ali ga mogu prodati s plusem bez problema, kada god poželim.
– u nekim manje likvidnim dionicama sam ostala, i ostati ću cijelo ljeto, vidjeti ćemo na jesen što dalje.
– a te dionice će mi donijeti i lijepe dividende.
– keš pozicija fenomenalno dobra za svibanj, a kakva je vaša keš pozicija gospon Lopina ????

– I love this game.
Pozdrav !

Kakav je scenarij ako ERNT ode na 1450 poslije dividende, a u ponedjeljak fondovi odluče braniti HT ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



…… logično je da moj mali portfeljić vrijedi jako puno i ima daleko veći potencijal rasta nego
tvoj portfelj sa velikom zastupljenosti popularnog i skupog ,fondovskog smeća -HT,ATGR i ERNT
po cijeni od 1.600.Sve je to preskupo.HT na 220 _može ERNT na 1.400 prije dividend dana može.

gospon Lopina.

– keš pozicija fenomenalno dobra za svibanj, a kakva je vaša keš pozicija gospon Lopina ????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Keš pozicija nula.101 % u dionicama.Logično.
BRIN na 15,LCDS na 18,HDEL na 121,ELPR na 27,TISAK na 172,INGRA na 12,80,VUPIK ispod 70
ZLAR na 62 ,BPBA na 70.ADPL na 121 itd .itd I da pored toga jeftinog blaga budem u kešu.Mali investitor
sa cca 200 k kn koji je kupio po ovim cijenama/kratkoročno može biti jeftinije/u slijedečih
nekoliko godina može očekivati barem 200% dobiti/disperzija obvezna/.
Ipak nitko se nije strmopizdija kao HT.A kada HT raste Ivana je 20% u njemu,a sada je 5%.Ali ipak
je hvalila HT i izlazila iz njega ako govori istinu.Ja što hvalim i dalje kupujem,jer nema straha da ću
kupiti sve.Ja sam mali investitor,ali brzi.
A od sada ću kupovati turiste. I zato ja ne razumijem vaš mentalni sklop.Kešpoljupci zakasnit ćete. Naravno da se ovo odnosi i na Ivanu.Ponavlam od početka godine moj mali portfeljić je
u ovom trenu virtualno 20,19% u plusu.Papira imam više zbog pada cijena nekih dionica .Motor dobiti je bio VLDS, zeru LCDS ,malo Badel,odličan Vupik.
S obzirom na pad cijena nekih dionica potencijal rasta i zarade daleko veći.
U ovom trenu očekujem novi đir u Validusu i BPBA jer se očekuje preuzimanje BPBA.
A nakon što sam analizirao revirorske izvještaje za LCDS ne mogu vjerovati da sam to kupovao od
14 do 18.Pa tu je NAV prije 200 nego 150.Ivana kako si imala obraza pisati onako loše o Lucidusu.
To je mrak dionica.

Na ZSE će teći med i mlijeko u potocima.


S obzirom da ulazimo u finale s promjenom plana a i natječaj je pri kraju nominiram opet KSST za best buy dionicu slijedeći tjedan. [thumbsup]

a što ako se nitko ne javi na natječaj? dokle onda očekuješ pad KSST obzirom da su nedavno bili na 3200 kn? dokle bi ovaj put mogli pasti?

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...



S obzirom da ulazimo u finale s promjenom plana a i natječaj je pri kraju nominiram opet KSST za best buy dionicu slijedeći tjedan. [thumbsup]

a što ako se nitko ne javi na natječaj? dokle onda očekuješ pad KSST obzirom da su nedavno bili na 3200 kn? dokle bi ovaj put mogli pasti?
[/quote]

Do nom. vrijednosti, sto je 20.ak% manje od gore navedene vrijednosti [bye] [tongue] [rolleyes]



Nakon prvih kvartalnih izvještaja možemo zaključiti da je skupo fondovsko smeće postalo još skuplje
jer HT,čak i ERNT,a naročito ATGR ostvaruju lošije poslovne rezultate nego lani.
I to nije dobro.Manja dobit HT za 8,5% je trebala strmopizditi dionicu barem za 5% i to odmah na otvaranju.Ali u ovoj bari fondovi brane svoje smeće.

Za sve one koji žele investirati a znaju kako nemaju pojma o investiranju.

– glavna rečenica u gornjem citatu je i više nego točna, jer fondovi brane cijenu svojih dionica.
– dok je drukerima tipa gospon Lopine glavni cilj investiranja kako da vam uvale smeće koje imaju po većim cijenama.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Naravno da Ivana nije u pravu.
Lopina fond najekskluziv je jako mali fond koji traži zlatne žile.I kada pronađe tu zlatnu žilu ne može sve sam iskopati već to obznani,neki povjeruju, utvrde da je to istina i onda dolaze ovi
veliki poduzetnici kao Ivana i kupuju ali daleko skuplje od nas burek investitora,ali za njih još uvijek jako jeftino jer su
te zlatne žile, zaista bogate.
Moj ulagački stil je suradnja,a ne šišanje.Možda sa porastom imovine i ja prodam dušu đavlu kao i Ivana,ali mislim da neću.
Recimo da je jedna od tih zlatnih ,lucidnih žila LUCIDUS,kojeg je Ivana blatila sve u šesnaest.Da ste
slijedili Lopina fond najekskluzive mogli ste to kupovati od 14 do 18 ,a tko je pratio i slijedio
mogao je pristojno zaraditi,a ne pušiti u HT ili čamiti u JANAFu ili u KODT.To su dobre firme,ali
loše dionice jer nisu u fondovskom interesu.
Tražite svoju nišu,svoju zlatnu žilu,ogradite koliko možete iskopati i tek tada objavite.Problem je
što treba puno kopati,puno pokušavati da bi te ih našli.
Preporuka:Fokusirajte se na turiste.Nijemci se bude,svi turisti sa kvalitetnijim hotelskim smještajem bi mogli čak i zarađivati.Kriza je iza nas i to će se najprije4 osjetiti u turizmu,a kada
i mi izađemo iz krize, tu slijedi bum.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Krenuo na jug poslje uskrsa, zasluzeni odmor, vratio se sinoc, prvo stajanje kava na autoputu kod Krke tj Skradina, na jug dostigao do tvrdjave na Prevlaci.
Best buy jelo: 1 Konavoski dvori janjetina, 2 Vid kod Metkovica brudet, 3 Radmanove mlinice pastrva.
Best buy plati-vidi: 1 najam ladje na Norinu kod Neretve 2 ulaz dubrovacke zidine 3 ulaz stonske zidine, *ebi ga, izgleda slab sam na mocvaru i penjanje po poslozenom kamenju [smiley].
Da me ne maknu jer sam oftopik: zgrada atlantske (ako je to jedina) neka mala sitna, volim skromne uprave, naisao u setnji i na bijele prazne zgradurine, kad sam ih obisao ugledao natpis i shvatio da je to ingrasima zadnja nada – pise dvori lapad.

Petrokemija,konzum,đuro, kratkoročno,dugoročno atlanska ,luka rjeka,ploče,,,,,trenutno KKST [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Petrokemija,konzum,đuro, kratkoročno,dugoročno atlanska ,luka rjeka,ploče,,,,,trenutno KKST [thumbsup]

Do 16.05 [rolleyes]



Petrokemija,konzum,đuro, kratkoročno,dugoročno atlanska ,luka rjeka,ploče,,,,,trenutno KKST [thumbsup]

Do 16.05 [rolleyes]
[/quote]
šta je 16.05.?

Dan D

cisto sumnjam ali nevjerujem da ce ptkm sutra ispod 165 na otvaranju mozda cak i blokada

New Report

Close