Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ERNT sa predviđenom dobiti od cca 100 kn po dionici/ako bude,jer kamate na depozite padaju a
tu ERNT ostvaruje veliku zaradu/fundamentalno na P/E 10 vrijedi oko 1.000 kn.

gospon Lopina.

– zašto pišete ono o čemu nemate pojma.
– pa koja vaša dionica uopće ima tu predviđenu dobit.
– kada bi znali što je to p/e ne bi te kupili niti jednu dionicu, one koje imate u portfelju.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
abak je dosta,
pogledaš zadnje dvi tri godine,naročito veliki ponder daš zadnjem i prezadnjem kvartalu i za ERNT dobiješ oko 30 do 35 mil kn kvartalno ili 130 mil kn godišnje ,i na 1,3 mil kn dionica dobiješ
cca 100 kn po dionici i to je na P/E 10 1.000 kn cijena dionice i pred informaciju
o visini dividende dodaš dividendu,i to je to
i za to ne treba velika pamet nego zdravi seljački razum

za HT dobit 20 kn po dionici bo bila očekivana dobit i potencijalna maksimalna dividenda u slijedečim razdobljima sa tendencijom na lošije s obzirom da konkurencija nadire i svako
plaćanje preko 200 je rasipanje novca,a što je bliži dan objave o dividendi može i 20 kn više.
I to je to.A fondovi koji su unutra neka to kupuju i brane ako će i na 300.

Daleko mudrija odluka je slijediti Lopina fonde najkonservative.Tu leži kesa.
Ovo je ujedno i poziv burekm investitorima da traže svoju ekskluzivu,ali uz obaveznu disperziju.
Ne ulagati u popularno i razvikano jer je to uvijek skuplje,jedino ako puno padne ili je palo
pa se očekuje rebat. Ali rizik postoji da nešto što brzo pada još ubrza i završi u provaliji.Ali to
je rizik ovog posla.

Na ZSE teče med i mlijeko.

HT.

– ovo što su na burzi napravili u petak sigurno spada u najveće sramote i manipulacije naše burze, a plus toga tu ide zabrana trgovanja INOM.
– očito su se fondovi istrošili na toj INI te više nemaju slobodne love.
– a ovo u petak je jednostavno izmaklo kontroli, jer fondovi očito nisu imali love za obraniti cijenu HT-a, a krenula je euforija prodavanja dionica HT-a.
– dobro sam ja prije neki dan tu napisala kako će biti dobra kupnja HT-a na 260kn prije dividende.
– stvarno su me dobro zahebali s tim prekidom trgovanja, imala sam dosta slobodne love i čekala sam zadnjih pola sata za akciju.

– I love this game.
Pozdrav !


Ne treba tražiti krivca u drugome nego preispitati vlastite odluke.
Burza je pala zbog tehničkih problema.
Nakon lošeg izvješća dioničari shvatili da je HT skupa dionica i hoće vani.
Fondovi našli novu igračku-INU koja je s obzirom na rezultate u prvom kvartalu uz cijenu od
4.200 na razini godišnjeg P/E 10,a na ovim cijenama je HT P/E 13.I logično da ulaze u INU koja je s
obzirom na politiku države o isplati pola dobiti postaje dividendna dionica.Očekivanja za INU
su i pored sadašnjeg izvrsnog kvartalnog izvješća još bolja i cijena će biti još veća.
A Raffaizen ostaje na braniku HT_dokle.
Nije li mudrije pohvaliti one koji su kupovali INU,a HT pustili da potone gdje mu je i mjesto.

Netko je bio sretan,ali veliki igrači su ovog puta bili pametni kupujući INU.
Ja nisam bio taj sretnik,kao ni većina vlasnika HT.Ni ti Ivana nisi imala sreće ili si imala nedostatne
informacije o poslovanju INE.
Preporuka:pojačaj tim.osim ekipe za TA,ekipe za FA, trebaš formirati i ekipu za industrijsku špijjunažu da se nebi događale ovako velike pogreške,a i poseban tim za PR obavezno.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Ma meni nije jasno što napadate Ivanu, ako je istina što piše žena ima lovu i igra na sigurnije, što bi radio i ja da imam više love, ali kriza je i mene zahvatila… pa očekujem sa malo uloga veliki povrat, ko i večina, što najčešće ne bude tako… imate moju podršku jer su mi i Vaša mišljenja pomogla… pozdrav Ivani, faca si…

HT.

– ovo što su na burzi napravili u petak sigurno spada u najveće sramote i manipulacije naše burze, a plus toga tu ide zabrana trgovanja INOM.
– očito su se fondovi istrošili na toj INI te više nemaju slobodne love.
– a ovo u petak je jednostavno izmaklo kontroli, jer fondovi očito nisu imali love za obraniti cijenu HT-a, a krenula je euforija prodavanja dionica HT-a.
– dobro sam ja prije neki dan tu napisala kako će biti dobra kupnja HT-a na 260kn prije dividende.
– stvarno su me dobro zahebali s tim prekidom trgovanja, imala sam dosta slobodne love i čekala sam zadnjih pola sata za akciju.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana barem od vas nisam ocekivao teorije zavjere…Nije samo ZSE bila pogodena niti u Novom Zagrebu nije radio ni telefon ni internet od HTa barem ne u mojem djelu (Optima je radila bez beda)…imali su ispad vecih razmjera i to je trajalo cca od 15:15 do 16:15….Mogli ste primjetiti da je i moderator ovog foruma imao problema s internetom jer u tom periodu niti jedna post nije odmoderiran (obicno budu jako brzo odmoderirani) vec je odmoderiravanje pocelo tek poslje 16:15 kad se vratio internet.

A pad na HTu ce se desiti iovako ionako u ponedeljak i to mozda cak i dosta veci od dividende…da fondovi zele braniti HT visoko onda bi prvo pustili da padne u ponedeljak sto vise, pokupovali od panicara i onda ga nazad digli na koliko zele,barem to bez problema mogu….pustite te teorije urote i zavjere, malo koristi od toga

...


Ivana barem od vas nisam ocekivao teorije zavjere…
A pad na HTu ce se desiti iovako ionako u ponedeljak i to mozda cak i dosta veci od dividende…

– ma ne zanima me ta teorija zavjere.
– činjenica je kako je tih zadnjih pola sata jednih od važnijih na ovoj burzi jer se ipak radi o najtrgovanijoj dionici.
– špekulativno sam planirala ući s velikom lovom do ponedjeljka i skupiti dividendu, koja sigurno nije loša na ovoj cijeni dionice.

– a kakva će cijena biti, pak to ovisi o mirovincima, ali se može zaraditi na valovima.
– i onako usput, ovaj tjedan su HT kupovala 3 mirovinca.

– I love this game.
Pozdrav !


Netko je bio sretan,ali veliki igrači su ovog puta bili pametni kupujući INU.
Ja nisam bio taj sretnik,kao ni većina vlasnika HT.Ni ti Ivana nisi imala sreće ili si imala nedostatne
informacije o poslovanju INE.

gospon Lopina.

– zašto me zahebavate na ovoj temi.
– napišite mi jesam li ja tu pisala o INI još kada je bila cca 1.600kn, i napišite mi moju preporuku koliko je toga trebalo biti u portfelju.

– u isto vrijeme ste vi tu drukali na Đakovštini i ostalim vašim biserima.

– I love this game.
Pozdrav !




Ivana pišeš budalaštine.Od početka godine 20% u plusu i to je jako dobar rezultat.Ali biti će i više kada neki od mojih bisera povuče…

gospon Lopina.

– je da ste lopina, ali da varate i samog sebe to mi je malo čudno.
– pa već pola godine ste 20% u plusu.
– imam i ja neke vaše dionice u sitnim količinama, novčano zanemarivo, toliko da i taj dio pratim.
– ali je činjenica kako je većina tih dionica u minusu cca 20% .

– a sada čekati dok vam to ne povuće u stečaj ne znam koliko vam je pametno.

– I love this game.
Pozdrav !



npr.LKPC.

-ne želim pisati razloge ,jer sam sve živo ispilao na temi LKPC pa sam više i sebi posato dosadan [lol]


samo da ne pocnes kao plavi …od teme do teme ..dokap-dokup i tako mjesecima …
[/quote]

Odužilo se, priznajem.Dali će se isplatiti,vidjet ćemo.Osobno sam uvjeren,da hoće!!! [cool]

S obzirom da ulazimo u finale s promjenom plana a i natječaj je pri kraju nominiram opet KSST za best buy dionicu slijedeći tjedan. [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Ma meni nije jasno što napadate Ivanu, ako je istina što piše žena ima lovu i igra na sigurnije, što bi radio i ja da imam više love, ali kriza je i mene zahvatila… pa očekujem sa malo uloga veliki povrat, ko i večina, što najčešće ne bude tako… imate moju podršku jer su mi i Vaša mišljenja pomogla… pozdrav Ivani, faca si…

Slažem se, neka piše, dapače volim čuti u natuknicama stavove drugih osoba. Kriteriji i mišljenja su oprečne stvari koje svaki od nas može ali i ne mora uzeti zdravo za gotovo; naprosto volio bi da nas se više uključi u rasprave, pa bile one i banalne…


Nakon prvih kvartalnih izvještaja možemo zaključiti da je skupo fondovsko smeće postalo još skuplje
jer HT,čak i ERNT,a naročito ATGR ostvaruju lošije poslovne rezultate nego lani.
I to nije dobro.Manja dobit HT za 8,5% je trebala strmopizditi dionicu barem za 5% i to odmah na otvaranju.Ali u ovoj bari fondovi brane svoje smeće.

Za sve one koji žele investirati a znaju kako nemaju pojma o investiranju.

– glavna rečenica u gornjem citatu je i više nego točna, jer fondovi brane cijenu svojih dionica.
– dok je drukerima tipa gospon Lopine glavni cilj investiranja kako da vam uvale smeće koje imaju po većim cijenama.
– takvim tipovima je zadnja stvar na ovome svijetu braniti cijenu dionice.
– oni jako dobro znaju kako nema smisla drukati na fondovskim dionicama, zbog toga u njih niti ne ulaze, ali drukaju protiv tih dionica kako bi vas naveli na svoje smeće.

– sve te fondovske dionice koje je nabroji gospon Lopina su o.k. investicije HT, ERNT, ATGR, tu još možemo nadodati ADRS, KOEI – KODT, JNAF…..
– ima tih fundamentalno dobrih dionica na našem tržištu.
– ali opet trebamo gledati na ulaznu cijenu, np. HT na 300kn sigurno nije dobra investicija, ali HT na 200kn i niže od toga sigurno spada u fenomenalno dobre investicije, i kada se nešto takvo uspije kupiti na nekim niskim cijenama onda se takva dionica slobodno može držati godinama.
– ili još imate jednu dobru stvar, kada skupite nešto love, dovoljno je par tisuća kuna, može i sa tisuću kuna, kupite te fondovske dionice, ali svaki mjesec- dva kada skupite neki višak love, i tada vas ne brine je li ulazna cijena velika ili mala, na kraju će to biti jedan o.k. prosjek.

– I love this game.
Pozdrav !


Moja uzdanica OPTE je imala izvrsno izvješće, a svi tvoji biseri su uspjeli sačuvati book.

OPTE.

– stvarno čudo od dionice.
– neki mirovinci tu upucali naše buduće mirovine, pa sada tu ulupali 200.000kn kako bi im virtualni portfelj ljepše izgledao.
– ali oni su se toga nakrcali na 260kn.

– a lijepo vam piše gospon Antiša kako ti telefoni ne vrijede ništa, a ovo je isto jedan telefonista.

– gubitak samo -64.84M, nije dobar kao prošle godine 111M.
– prihod im je manji.
– dug mi je trenutno nepoznat, a ne mogu ga napisati jer ne stane u onu kućicu standardne šablone jer ima previše nula u tom broju od duga.
– a nepoznat je i ROE jer od kada postoje još nisu zaradili ni jednu kunu.
– a zanimljiv je i p/e -1.68 , on nam kaže kako su ti sposobni za nešto manje od dvije godine uništiti ili uvećati dug firme za vrijednost cijele firme.
– a zaba ih drži na životu jer će u protivnom sva svoja ulaganja u taj OPTE morati proglasiti izgubljenima, a i ovako su im izgubljena.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close