Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


HT za ovu sezonu gotova priča
INA blokirana
ATPL možda na rubu pada
ADPL čeka se Preventov paket
TODEX – slovenci nedaju Mercator
Građevinarci davnih dana out
VIRO, ULPL, se ipuhali nakon D day

ERNT mi je malo skup sada što sam kupio kupio

Kamate u bankama nikakve.

Pa di ću s parama !?

Pa kupite si Mercedes kao što sam ja napravio kad sam prodao dio dionica INE .

Uživajte !

.


Bravo ! Tu lagano skupljam !
dužan sam ko Grčka…

gospon Lopina.

– pratim sve vaše investicije,
– u gubitku ste najmanje cca 20%, plus margin koji je učinio još dodatnih 30%.
– i još pišete kako ste dužni ko Grčka.
– ne znam koliko vam sve to skupa ima nekog smisla.
– očito ste u krivim investicijama iliti dionicama.
– a sada vam ide još jači pad na tim vašim nelikvidnim dionicama.
– zbog toga je zbilja najbolje da sve to prodate što prije i rješite se dugova što prije.
– jer ako ovako nastavite uskoro su vam gaće na štapu.

– I love this game.
Pozdrav !


KODT.
Manje posla ,manja dobit a veći kapital.

– kada sam bila full u ATPL ovako isto ste pisali, ali ono konstantno u svakom postu.

– KODT je u prošloj godini imala jedne od najboljih rezultata na ZSE.
– a u ovom 1Q, posao, dobit, kapital, sve je to veće za 5-6%.

– ajde napišite mi koja vam je investicija u plusu ?????
– ali priznajem samo one na kojima je promet bio veći od 500kn.
– ima li jedna vaša investicija a da p/e nije u crvenom ????

– I love this game.
Pozdrav !

Nakon prvih kvartalnih izvještaja možemo zaključiti da je skupo fondovsko smeće postalo još skuplje
jer HT,čak i ERNT,a naročito ATGR ostvaruju lošije poslovne rezultate nego lani.
I to nije dobro.Manja dobit HT za 8,5% je trebala strmopizditi dionicu barem za 5% i to odmah na otvaranju.Ali u ovoj bari fondovi brane svoje smeće.
Jer sa dobiti od 20 kn po dionici nakon isplate dividende HT i ne vrijedi više od 200 kn.Problem je
što se kod HT ne može očekivati jači porast realizacije jer konkurencija gricka i uzima dio kolača.
ERNT sa predviđenom dobiti od cca 100 kn po dionici/ako bude,jer kamate na depozite padaju a
tu ERNT ostvaruje veliku zaradu/fundamentalno na P/E 10 vrijedi oko 1.000 kn.
ATGR asimilira Drogu i nadam se da neće biti totalno drogiran i da će se pozitivni efekti akvizicije
početi osjećati početkom godine.Ali sada to izgleda očajno skupa dionica.

A IVANA je u pravu da mi se portfelj ljulja jer sam u nelikvidušuma,a nemam novca za dokup,a nikako da mi koja dionica povuče.A izgleda da bi danas VUPIK mogao biti hit.A i VALIDUS daje
znakove buđenja.
Ugodno iznenađenje LVCV,naravno ne po cijeni nego bilanci,bolje reći najugodnije.

Svi blue san hoteli ostvarili manji gubitak nego lani u prvom kvartalu,ali LCDS bi trebao imati lošiji
rezultat u ovom kvartalu nego prošle godine u prvom kvartalu.A nije ni podvala ni falsifikat već
je razlog povečanje Lucidusova udjela sa 8 na 16% Sunce koncernu.
I zato smatram da je LCDS hit u slijedečih 6 mjeseci.

Na ZSE teče med i mlijeko!



KODT.
Manje posla ,manja dobit a veći kapital.

– kada sam bila full u ATPL ovako isto ste pisali, ali ono konstantno u svakom postu.

[/quote]
I na žalost bio u pravu.Nadam se da jučer niste ulazili u ATPL jer najgore dolazi,a to je izvješće
prvog kvartala.Nafta skuplja,vozarine ajme majko,ali kako nemamo podatke o brodovima u spotu za
ATPL
možda dugoročni ugovori i donesu manji gubitak.Dnevno svaki brod nosi barem 10.000 US$ dnevnog
gubitka/u spotu/ i tako je već mjesec dana i u ovom kvartalu.Nije dobro!Očajna situacija zabrodare,jedino TNPL sa mokrima solidno brodi ,ali i ona ima dest bulkova.Pa bi se to moglo
iskompezirati.

Na ZSE teče med i mlijeko!

KSST natječaj
FNVC rezultati 1q + P/BV 0.2 + zadržana dobit cca 250 kuna / po dionici
HRDH istiskivanje ????

Ajmo.

WWW.KUCILOORO.COM


A IVANA je u pravu da mi se portfelj ljulja jer sam u nelikvidušuma,a nemam novca za dokup,a nikako da mi koja dionica povuče.

– bolje da nemate novaca jer bi time samo povećali svoje gubitke.
– evo ja ću u ponedjeljak s jednog računa povući lovu jer mi keš prelazi limit 150.000kn.

– I love this game.
Pozdrav !


I na žalost bio u pravu.Nadam se da jučer niste ulazili u ATPL jer najgore dolazi,a to je izvješće
prvog kvartala.Nafta skuplja,vozarine ajme majko,ali kako nemamo podatke o brodovima u spotu za
ATPL

– nikada vi niste bili u pravu.
– blatili ste ATPL kada sam ja na njoj zarađivala najviše.
– vi za cijeli život nećete zaraditi love koliko sam ja zaradila na ATPL.
– a sada za ATPL pišite što god hoćete jer mi je tamo pozicija zanemarivo sitna.

– I love this game.
Pozdrav !


ERNT sa predviđenom dobiti od cca 100 kn po dionici/ako bude,jer kamate na depozite padaju a
tu ERNT ostvaruje veliku zaradu/fundamentalno na P/E 10 vrijedi oko 1.000 kn.

gospon Lopina.

– zašto pišete ono o čemu nemate pojma.
– pa koja vaša dionica uopće ima tu predviđenu dobit.
– kada bi znali što je to p/e ne bi te kupili niti jednu dionicu, one koje imate u portfelju.

– I love this game.
Pozdrav !



A IVANA je u pravu da mi se portfelj ljulja jer sam u nelikvidušuma,a nemam novca za dokup,a nikako da mi koja dionica povuče.

– bolje da nemate novaca jer bi time samo povećali svoje gubitke.
– evo ja ću u ponedjeljak s jednog računa povući lovu jer mi keš prelazi limit 150.000kn.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ivana pišeš budalaštine.Od početka godine 20% u plusu i to je jako dobar rezultat.Ali biti će i više kada neki od mojih bisera povuče.Jer oni idu barem 50%.Evo npr.ELPR sa 20 na 30,a ja ga nisam
napumpa.Ali to će ići na više ne radi drukanja već radi vrijednosti firme.

Nadam se da si pročitala revizorsko izvješće o Lucidusu.Pa to je tempirana bomba jer je sada jasno zašto je Jako preuzimao po 54.A Jako voli kupovati jeftino,a skupljanje Lucidusa od 14
do 18 je izgleda bio odličan pogodak.

A očekujem i preuzimanje BPBA gdje za sada pušim.Ne dokupljujem jer sam ful u dionicama.

A BRIN dokupljujem ali nema se.I tu trenutno pušim,ali to će mi biti dugoročno sklonište.

A već sam odavno konsolidirani milijunaš.Lucidus se trži na desetinu NAVa,ELPR na četrnaestinu,
VLDS na osminu,BRIN na trečinu,VPIK na petinu i kako sam više izložen podcijenjenijim tj.ELPR i
LCDS logično je da moj mali portfeljić vrijedi jako puno i ima daleko veći potencijal rasta nego
tvoj portfelj sa velikom zastupljenosti popularnog i skupog ,fondovskog smeća -HT,ATGR i ERNT
po cijeni od 1.600.Sve je to preskupo.HT na 220 _može ERNT na 1.400 prije dividend dana može.

Na ZSE teče med i mlijeko!

Nakon prvih kvartalnih izvještaja možemo zaključiti da je skupo fondovsko smeće postalo još skuplje
jer HT,čak i ERNT,a naročito ATGR ostvaruju lošije poslovne rezultate nego lani.
I to nije dobro.Manja dobit HT za 8,5% je trebala strmopizditi dionicu barem za 5% i to odmah na otvaranju.Ali u ovoj bari fondovi brane svoje smeće.
Jer sa dobiti od 20 kn po dionici nakon isplate dividende HT i ne vrijedi više od 200 kn.

Baš kao što smo ja i ti predviđali, HT,ADRS, ATGR i JNAF su se pokazali kao najveća razočaranja i svi oni koji su nam se rugali prošle godine sada gube novce.
Imali su sreće da je crkao HT-ov ADSL na kraju dana pa je burza zatvorena jer bi i minusi bili još veći!

Moja uzdanica OPTE je imala izvrsno izvješće, a svi tvoji biseri su uspjeli sačuvati book.

Lopina svaka čast na vizionarstvu jer to je odlika najboljih investitora! [thumbsup]

HT.

– ovo što su na burzi napravili u petak sigurno spada u najveće sramote i manipulacije naše burze, a plus toga tu ide zabrana trgovanja INOM.
– očito su se fondovi istrošili na toj INI te više nemaju slobodne love.
– a ovo u petak je jednostavno izmaklo kontroli, jer fondovi očito nisu imali love za obraniti cijenu HT-a, a krenula je euforija prodavanja dionica HT-a.
– dobro sam ja prije neki dan tu napisala kako će biti dobra kupnja HT-a na 260kn prije dividende.
– stvarno su me dobro zahebali s tim prekidom trgovanja, imala sam dosta slobodne love i čekala sam zadnjih pola sata za akciju.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close