Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


gospon Lopina.

LVCV.

– gedam temu komentari i uočim LVCV p/e 477,08 .
– provjerim i sve to točno.

– ne pratim tu dionicu, a imam nešto sitno toga.
– gospon Lopina, kako ste vi drukali za tu dionicu i znate sve živo, firma iz vašeg kraja.
– što se tu dogodilo ?????
– je li to vrijedi koju kunu ?????
– je li pametno dionice odmah rasprodati ????
– ide li to u stečaj ?????

– I love this game.
Pozdrav !


Građevinar koji u 2010 nije bio u gubitku je odlična firma.
P/E veći od zero, Bravo LVCV
koeficijent likvidnosti 202.329:149.436=1,35,Bravo LVCV to je izvrsno,ali je lani bilo izvrsnije.
P/BV=195:476=0,41,bravo ima dovoljno mesa za rast cijene dionice

Dakle i dalje solidno.

Ipak bitno jue da je u četvrtom kvartalu prošle godine osatvareno 70.557 tis kn prometa,
u istom razdoblju prošle godine 59.327,dakle u zadnjem kvatalu ima povečanje prometa za 19%
Ako se smjer nastavi 2011 bi mogla biti izvrsna.
Mislim da nebi bilo mudro prodati prije izvješća za prvi kvartal jer očekujemo loše izvješće,ali može biti i odlično.Mislim da LVCV može malo pasti u slučaju lošeg izvješća,ali možda potegne prema gore u slućaju dobrog izvješća.
I zato predlažem:čuvati ili kupovati ,ali strpljivo na BIDU,pa ako netko posrne da padne na nas.
Na pitanje o stećaju odgovaram.dok je ovakav koeficijent likvidnosti firma ima zagarantiran
opstanak i u ovom teškom razdoblju za građevinare.
LVCV je po svim fundamentalnim pokazateljim i dalje izuzetno stabilna firma.

Ipak s obzirom na moguće probleme nebi bilo realno očekivati dividendu,jer je mala dobit u 2010.
Ali postoje velike rezerve iz dobiti od cca 130 pa bi dividende moglo biti.
Da li 16,5 kn kao prošle godine,ili 25,5 pretprošle po dionici.

Napomena:Ovo nije druk,već živa istina,a Ivana je zadovoljna jer sam ovo odradio za nju.da bi se
mogla iskrcati.

NA LVCV će biti meda i mlijeka,ali možda i ne tako brzo.

Ivana 7 ,Lopina,

kako i sami znate Lavčević mi je i više nego poznata firma ,sa nekim dragim ljudima u njemu!
Kako mi je osobno stalo da je Lav stabilno ,svako toliko provjeravam koliko su aktivni,a trenutna situacija kaže da su svi kapaciteti uposleni.
Dobar dio radova se odvija upravo za državu i općinu,tako da sam miran po pitanju njihovih poslova.
Situacija koja im baš i ne ide u prilog je slabija atkivnost po pitanju dvaju visoko vrijednih zemljišta u Omišu i Kašelima,a odavno su trebali započeti kapitalne projekte tamo.
S obzirom u kojem su stanju građevinarci ,Lav je puno stabilniji od mnogih.
Opet kad pogledam cijenu dionice i samu likvidnost ne mogu reć da sam oduševljen.
Imam strpljenja ,a Lav je poznat po tome kad raste da raste dvocifreno.
Unazad dvije godine isplaćene su i više nego izdašne dividende,pa ako tako ostane i u budućnosti ,ja zadovoljan [thumbsup]
Pozdrav


Napomena:Ovo nije druk,već živa istina,a Ivana je zadovoljna jer sam ovo odradio za nju.da bi se
mogla iskrcati.

gospon Lopina.

– najprije vam se zahvaljujem na svemu ovome,
– većine sam se rješila na vrijeme.
– ostalo mi tu nešto sitno dionica na koje sam i zaboravila.

– sada sam provjerila, cijeli dan sam prva na najjeftinijoj prodaji.
– i nitko da mi skine barem par dionica.
– ne žele se samnom niti lipariti.
– a kako će se lipariti kada prodaja na svim ovim cijenama gubi.
– ja sam te dionice skuplje platila, i sada to prodajem s gubitkom.
– i nitko neće.
– a tko to kupi moći će se hvaliti kako me je ošišao.
– a na kupnji nalozi od po 1-2 ili 3 dionice, nije mi jasno kako vam prođu ti sitni nalozi.

– I love this game.
Pozdrav !



gospon Lopina.

LVCV.

– gedam temu komentari i uočim LVCV p/e 477,08 .
– provjerim i sve to točno.

– ne pratim tu dionicu, a imam nešto sitno toga.
– gospon Lopina, kako ste vi drukali za tu dionicu i znate sve živo, firma iz vašeg kraja.
– što se tu dogodilo ?????
– je li to vrijedi koju kunu ?????
– je li pametno dionice odmah rasprodati ????
– ide li to u stečaj ?????

– I love this game.
Pozdrav !


Građevinar koji u 2010 nije bio u gubitku je odlična firma.
P/E veći od zero, Bravo LVCV
koeficijent likvidnosti 202.329:149.436=1,35,Bravo LVCV to je izvrsno,ali je lani bilo izvrsnije.
P/BV=195:476=0,41,bravo ima dovoljno mesa za rast cijene dionice

Dakle i dalje solidno.

Ipak bitno jue da je u četvrtom kvartalu prošle godine osatvareno 70.557 tis kn prometa,
u istom razdoblju prošle godine 59.327,dakle u zadnjem kvatalu ima povečanje prometa za 19%
Ako se smjer nastavi 2011 bi mogla biti izvrsna.
Mislim da nebi bilo mudro prodati prije izvješća za prvi kvartal jer očekujemo loše izvješće,ali može biti i odlično.Mislim da LVCV može malo pasti u slučaju lošeg izvješća,ali možda potegne prema gore u slućaju dobrog izvješća.
I zato predlažem:čuvati ili kupovati ,ali strpljivo na BIDU,pa ako netko posrne da padne na nas.
Na pitanje o stećaju odgovaram.dok je ovakav koeficijent likvidnosti firma ima zagarantiran
opstanak i u ovom teškom razdoblju za građevinare.
LVCV je po svim fundamentalnim pokazateljim i dalje izuzetno stabilna firma.

Ipak s obzirom na moguće probleme nebi bilo realno očekivati dividendu,jer je mala dobit u 2010.
Ali postoje velike rezerve iz dobiti od cca 130 pa bi dividende moglo biti.
Da li 16,5 kn kao prošle godine,ili 25,5 pretprošle po dionici.

Napomena:Ovo nije druk,već živa istina,a Ivana je zadovoljna jer sam ovo odradio za nju.da bi se
mogla iskrcati.

NA LVCV će biti meda i mlijeka,ali možda i ne tako brzo.
[/quote]

Da i pa što… pa i ja sam se izgledno zahvaljujući tebi neki dan nakrcao VLDS-a… a ti izgledno istim iskrcajem ukrcao LVCV-a… svaki je gospodar svojih investicija, pluseva te minusa… btw. zaboravio si kad istiće 30 dana u svezi neke objavljene/očekivane transakciji ili… [rolleyes]




gospon Lopina.

LVCV.

– gedam temu komentari i uočim LVCV p/e 477,08 .
– provjerim i sve to točno.

– ne pratim tu dionicu, a imam nešto sitno toga.
– gospon Lopina, kako ste vi drukali za tu dionicu i znate sve živo, firma iz vašeg kraja.
– što se tu dogodilo ?????
– je li to vrijedi koju kunu ?????
– je li pametno dionice odmah rasprodati ????
– ide li to u stečaj ?????

– I love this game.
Pozdrav !


Građevinar koji u 2010 nije bio u gubitku je odlična firma.
P/E veći od zero, Bravo LVCV
koeficijent likvidnosti 202.329:149.436=1,35,Bravo LVCV to je izvrsno,ali je lani bilo izvrsnije.
P/BV=195:476=0,41,bravo ima dovoljno mesa za rast cijene dionice

Dakle i dalje solidno.

Ipak bitno jue da je u četvrtom kvartalu prošle godine osatvareno 70.557 tis kn prometa,
u istom razdoblju prošle godine 59.327,dakle u zadnjem kvatalu ima povečanje prometa za 19%
Ako se smjer nastavi 2011 bi mogla biti izvrsna.
Mislim da nebi bilo mudro prodati prije izvješća za prvi kvartal jer očekujemo loše izvješće,ali može biti i odlično.Mislim da LVCV može malo pasti u slučaju lošeg izvješća,ali možda potegne prema gore u slućaju dobrog izvješća.
I zato predlažem:čuvati ili kupovati ,ali strpljivo na BIDU,pa ako netko posrne da padne na nas.
Na pitanje o stećaju odgovaram.dok je ovakav koeficijent likvidnosti firma ima zagarantiran
opstanak i u ovom teškom razdoblju za građevinare.
LVCV je po svim fundamentalnim pokazateljim i dalje izuzetno stabilna firma.

Ipak s obzirom na moguće probleme nebi bilo realno očekivati dividendu,jer je mala dobit u 2010.
Ali postoje velike rezerve iz dobiti od cca 130 pa bi dividende moglo biti.
Da li 16,5 kn kao prošle godine,ili 25,5 pretprošle po dionici.

Napomena:Ovo nije druk,već živa istina,a Ivana je zadovoljna jer sam ovo odradio za nju.da bi se
mogla iskrcati.

NA LVCV će biti meda i mlijeka,ali možda i ne tako brzo.
[/quote]

Da i pa što… pa i ja sam se izgledno zahvaljujući tebi neki dan nakrcao VLDS-a… a ti izgledno istim iskrcajem ukrcao LVCV-a… svaki je gospodar svojih investicija, pluseva te minusa… btw. zaboravio si kad istiće 30 dana u svezi neke objavljene/očekivane transakciji ili… [rolleyes]
[/quote]
Ako je iskreno krivo razmišljate.
Ako je provokacija,dobar ste marketinški stručnjak.
BPBA,radi izglednog preuzimanja/u igri su tri igrača/ skupa sa VLDS mi čini preko 30% portfelja.
Zašto mislite da sam toliko stupidan da ću pred očekivani pozitivan rasplet i deblokadu računa nakon prodaje BPBA,a možda i udjela u Moja banka/BiH/ izlaziti iz Validusa.Iskreno u ovom trenu
smatram da je VLDS i BPBA najbolja šansa na ZSE zbog mogućeg brzog raspleta.Ali ulazak u neku dionicu
sa više od 30% cjelokuonog portfelja nije u skladu sa racionalnim ulaganjima.
VLDS ne prodajem prije novih informacvija-normalno da se nadam pozitivnim vjestima,pa sam zato
i ful unutra.Istina nema me kupnji,ne dajem podršku jer sam totalno dekintiran.
Uvijek sam 100% u dionicama ,jer smatram da su dionice jeftine.
Evo upravo čitam da je ovo smeće od ELPR pobjedio na natječaju za iznajmljivanje poslovnog prostora državi za 4,2 mil kn godišnje za cca 70.000 m2 po 50 kn.
Pa to vrijedi barem 20 mil EURa.I to je dovoljno da se pokriju svi dugovi i da ostane još 30 mil kn,a sadašnja tržišna kapitalizacija ELPR je vjerovali ili ne niti 20 mil kn.A ostala imovina je još barem
stotinjak miliona kn.
A vi kupujte HT,ERNT,ATGR i ostalo fondovsko smeće.
Meni ostaje ELPR kao visokorizična dionica zbog vlasničke zavrzlame,VLDS kao srednje rizična,BPBA kao stabilna investicija i LCDS,BRIN,JAKT,FMPS kao fundamentalno najjače dionice .

Naglasak:ako nema BV tj ako dionica nema veliko pokriče u BV ne može puno skočiti ,jedino kao
balon i to tek ako sindikat odlući napuhivati balon.Ja nisam sindikalista.Ja sam fundamentalista.
I zato kupujem niski omjer P/BV i čekam rasplet.
Na ZSE je to najjaći biznis.

Na ZS


P D : " Ozbiljno usporavanje nuklearnog sektora "…..

Šta to znači ?
Jeste li čuli za Nuklearni lobi ?
A za Naftni lobi ?
A jeste li primjetili da je dionica INE nakon potresa u Japanu porasla 10 % ?

Best buy je i dalje dionica INE !
3600 kn ?
Živa jeftinoća !
I bit će Best buy još 20 godina !

Pozdrav

Šta sam vam rekao ?
Best buy dionica je INA !
Danas je cijena 3.690,00 kunica .
[/quote]

Dragi kolege ,

evo opet se javljam nakon što je INA danas dosegla cijenu od 4.100,00 kn , da nebi rekli , nisi nam rekao .

Rekao sam vam a vi ste me ocjenili loše .

I dalje zgubidanite pišući o dionicama koje nikad neće postati Best buy i na kojima nemožete zaraditi za pet godina ni za luk ni za vodu .

Da ste me poslušali , mogli ste već sa par dionica INE zaraditi svoju mjesečnu plaću .

Priznajem i ja sam popušio 2,5% jer sam dio dionica prodao po 4.000kn.

Pozdrav

.

@lopina

U americi ima puno dionica koji se trže na P/B 5-10.Tako da se i na visokom P/B može zaraditi ako firma dobro radi.Doći će taj trend do nas kad-tad.

"Only dead fish swim with the stream"

Sretan Uskrs

želi Vam

Pero 7

.

.

Sretan Uskrs

želi Vam

Pero 7

.


Koji je … ovom Perinom postu dao jedinicu ???
Sretan Uskrs svima… pa i njemu !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



@lopina

U americi ima puno dionica koji se trže na P/B 5-10.Tako da se i na visokom P/B može zaraditi ako firma dobro radi.Doći će taj trend do nas kad-tad.


Taj trend je bio i kod nas.
HGSPOT,INGRA,ATPL.
I što se dogodilo nakon lošeg poslovanja.
HGSPOT je pao sa 700 na 17=četrdeset puta/sada je BV negativan,nema kapitala,sve pojeli/
INGR sa 420 na 13,50 = trideset jedanput/kapital sa 80 kn po dionici skliznuo na 35 nakon dokapa/
ali još uvijek u plusu P/BV ispod 0,40
ATPL sa 3.800 na 690=5,5 pala petipo puta .sadašnji P/BV=0,70
Da li je BV važan?Vrlo važan kada krene naopako da se iz postojećeg kapitala mogu pokriti gubici.
INGRA je to uspjela uz puno muke,ATPL bolno ali bez velikih problema,a HGSPOT neka mu bog
pomogne jer iako je pao čerdeset puta može i na jednu lipu ako nastavi sa poslivanjen kao
zadnje tri godine.
ATPL će nastaviti poslovanje,Ingra vjerovatno isto i tu možemo očekivati da će u neka bolja vremena ići prema BV,a to bi značilo rast 150% za INGRU,50 % za ATPL i put prema 0/nuli/za HGSpot.
Molio bi da mi vlasnici HGspota oproste.
Mogli smo uzeti u razmatranje i Magmu.I ona se tržila na velikom omjeru P/BV.I gdje je sada.
I normalno da se za takve firme postavlja pitanje:A što ako posao krene loše a kapitala nema.

Teorija je to riješila sa umnoškom p/E x p/BV i preporuča se da bude ispod 22,50 u što dužem
vremenskom razdoblju.
A naš posao kao aktivnih sudionika na tržištu kapitala se sastoji u tome da otkrijemo društva koja
će uz sadašnje cijene u nekom budućem razdoblju imati ovaj umnožak što manji.I tko to pogodi
ima više šansi nas zaradu.
Da je to pravilan pristup pokazuje ELPR koji već tri četiri godine loše posluje,uprave se smjenuju,
gubici se gomilija, predstećajni postupak pokrenut i obustavljen, račun je i dalje blokiran, ,Ljubas kao crvena krpa za bikove rastjeruje diničare itd.
I kao posljedica toga cijena dionica sa 500 pada na 15/sada na 27/.
I sada na tržišnu kapitalizaciju od 9 mil kn se sklapa ugovor sa državom za najam poslovnog prostora za 4,2 mil kn netto što ćini cca 12 kn po dionici.
A tih 4,2 mil kn po dionici su dostatni da se pokrije amortizacija i plaće i da firma vrlo brzo
počne popslovati sa dobitkom.A kako je to moguće.
Jako jednostavno

ELPR P/BV =27/376 =0,07
Kapital po dionici četrnaest puta veći od cijene dionice ,ali kapital u određenom trenutku počne stvarati dobit,ali dionicu treba kupovati ne kada se to dogodi nego ranije.Normalno da
rizik stećaja i likvidacije firme koja loše posluje uvijek postoji,ali ako postoji pokriće u kapitalu kao u slučaju ELPR čak i u tom slučaju imamo šanse da se višestruko naplatimo .
ELPR je iznajmio 7.000 m2 za prekršajni sud i tih 7.000 m2 je dio njegovog BV,to je bila vrijednost i ranije ali samo knjigovodstveno,a sada donosi i zaradu.
Počela medijska hajka na ministarstvo pravde što je sklopio ovaj ugovor sa Elektroprometom,
sa većincem gospodinom Ljubasom i da je u igri mito od 1 mil EUR.Dakle,ovaj posao je dobio
ELPR jer ima vrijednu imovinu.
Pa koliko onda taj ugovor vrijedi ako je kuloarska priča o 1 mil EUR.Mislim da je to novinarska
patka,a i hajka na gosp.Ljubasa.
Za dobrim konjem se diže najveća pašina.
Kupovao sam ELPR od burek investitora koji su izgubili strpljenje ,a sada prodaju jer nitko ne kupuje.A trebalo bi raditi obrnuto.

Da li je ELPR na 27 bio najbolja kupnja prošlog petka vrijeme će pokazati,ali meni je drago da sam ja bio jedini kupac u petak.

Napomena:cijeli ovaj lancun se zasniva na FI izvješćima ZSE,ne garantiram da su istinita,ali zgrada Elektroprometa vjerovatno nije kula u oblacima.

U Elektroprometu će teći med i mlijeko.


Sretan Uskrs

želi Vam

Pero 7

.


Koji je … ovom Perinom postu dao jedinicu ???
Sretan Uskrs svima… pa i njemu !
[/quote]

Draga prijateljice system 42 ,

mojoj Uskrsnoj čestitki jedinicu su dali oni koji " zgubidane pišući o dionicama koje nikad neće postati Best buy i na kojima nemogu zaraditi za pet godina ni za luk ni za vodu " .

Zbog toga što ste se drznuli i meni čestitali Uskrs moju ocjena Vašem postu 100 oni su smanjili na 40 !

Pozdrav

.

HT – što će biti

a- do D dana
b- dan nakon D dana
c- u razdoblju do idućed D dana

molim cijenjene kolegice i kolege za (argumentirano :))) ) mišljenje. Ovo je sad jedan jednostavan i mali test znanja. Vrlo brzo ćemo znati tko zna, a tko zna ali naknadno.

No sudeći po dosadašnjem iskustvu, znalci će se suzdržati komentara.

Ja imam nešto HT-a, i mislim se.

Pozdrav i sretno svima :)))

New Report

Close