Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolegice ivana sedma,

vama sam rekao koliko sam "love" pogubio, ali i prebolio.
Nisam očekivao da ćete se sami javiti, očekivao sam vašu vjernu potporu tipa delux, twixter…..

Međutim, kasno sam shvatio jedno, da od vas sve počinje i završava.
Kada dionicu nazovete smeće to je uvijek bio BUY signal ( nekad odmah, nekad kroz 5-10 dana ), ali kada dionicu nazovete Best-Buy, to je bila sigurna poruka za SELL.

Ostale algoritme iz vaših poruka još učim .

INGRA- pa ivana sedma i vi ste sada kupili i kupujete Ingru, gdje je probelm ?

Đakovština: pa time me već godinu dana perete, nemate ništa bolje ?

To je zehabncija HANFE koja tumači da TIGAR nije TIGAR nego divlja životinja !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Od početka godine sam u plusu preko 21%.

– i u petak kada su vam dionice pale 5-6% eto toga plusa odmah na 15%.

– I love this game.
Pozdrav !


Moj portfelj je danas eksplodirao sa preko 3%.Za toliko dobiti u fondovskom razvikanom smeću tipa HT,ERTNT,KODT/nije fondovsko nego drukersako smeće/Ivani treba četiri mjeseca.

– kupujte vi koje god hoćete dionice, ali na ovoj temi nemojte pisati netočne informacije.

mala analiza HT + ERNT + KODT u ovoj godini.

– HT, na početku godine i sada cijena ista cca 287kn, dobit 0 (nula) kuna, dividenda 22.76kn.
– ERNT, na početku godine cijena 1.350kn – danas 1.630kn, zarada 20.7%, dividenda 190kn.
– KODT, na početku godine cijena 1.000kn – danas preko 1.300kn, zarada 30%, dividenda 55.18kn.
– KODT, pišem za seriju r ali i p se potpuno isto ponaša umanjeno za cca 10%.

– HT+ERNT+KODT= 0+20.7+30=50.7 : 3= 16.9% .

– evo u prošlom postu sam vam napisala kako je gospon Lopina zaradio u onome portfelju s kojim radi pozitivno 21%, a ovaj od ove 3 dionice je zaradio u ovoj godini 16.9% .

– e sada vas pitam, je li vrijedi truda svaki dan trejdati cijeli portfelj, ulaziti u najveće gubitaše, biti u strahu, biti uz gledalicu svaki dan 10-16 sati zbog tih 4.1%.
– ili biti u ovim dionicama i bezbrižno se šetati i ne misliti na dionice i burzu.

– dodatak.
– većinu HT-a sam kupila ispod 200kn, imala i jednu glupu transakciju na vrhu 310kn, ali na tom HT-u zbilja lijepi plus.
– u većinu dionica sam ulazila u 12. mjesecu kada su bile puno jeftinije nego početkom godine.
– i kada ovome dodam np. INU i LURU gdje sam zaradila i preko 100%.
– prodala sam većinu fondovske idustrije, zarada u niti 4 mjeseca 13.95%.
– niti jedna investricija mi nije u minusu, takva godina.

– evo ovo su sve brojevi koji se mogu bez problema provjeriti.
– ali oni ne lažu, oni govore istinu za razliku od većine vas.

– I love this game.
Pozdrav !


A ja smatram da će ova vijest ubiti poslovni forum. Nakon ovoga ništa više neće biti isto na PD. Netko ko se malo konta u financije suzdržavat će se izražavati mišljenje o dionicama naprosto možeš zaradit kaznenu prijavu jer si napravio analizu dionice bilo TA bilo FA. U postovima će biti brdo disclaimera da analiza nije poziv na kupnju ili prodaju dionica. Doduše nije svako "zlo za zlo" nadam se da će smanjit
broj čisto drukerskih postova.

Poanta je da ako prođe ovakav stav da je svako izražavanje mišljenja na forumu u biti neovlašteno davanje investicijskih savjeta, onda smo svi forumaši kratko rečeno nahebali! Prva na udaru može se naći ova tema BEST BUY i svi koji su preporučili kupnju ili prodaju bilo koje dionice jer nisu investicijski savjetnici!!! Svaki put kad nešto napišemo na forumu, moći će nas goniti jer to mogu svesti pod neovlašteno davanje financijskih savjeta!
Ovdje bi se i Poslovni dnevnik trebao očitovati i izjasniti: imaju li forumaši pravo na slobodno izražavanje svojih mišljenja na ovom forumu ili im to PD ne može garantirati? Čisto da se znamo ravnati, da li uopće išta više pisati ovdje?
Zadnjih dana primjetno je sve manje trgovanje na ZSE,pad prometa, a ako se počnu plašiti ulagače/ forumaše zbog izražavanja mišljenja, onda se najbolje ostaviti ulaganja na ovoj burzi i adio!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


mala analiza HT + ERNT + KODT u ovoj godini.

– HT, na početku godine i sada cijena ista cca 287kn, dobit 0 (nula) kuna, dividenda 22.76kn.
– ERNT, na početku godine cijena 1.350kn – danas 1.630kn, zarada 20.7%, dividenda 190kn.
– KODT, na početku godine cijena 1.000kn – danas preko 1.300kn, zarada 30%, dividenda 55.18kn.
– KODT, pišem za seriju r ali i p se potpuno isto ponaša umanjeno za cca 10%.

– HT+ERNT+KODT= 0+20.7+30=50.7 : 3= 16.9% .

Kolegice Ivana što kažete na moju uzdanicu OPTE?

Početkom godine na 25 kn sada na 37 kn, 37/25= 48%
Tko zna možda jednog dana dionica Optime postane blue chip…

HT, ATGR, ADRS i ostali biseri ne mrdaju, a junkovi divljaju.
Izgleda da je prošle godine kada su svi po forumu prizivali veliku depresiju i Crobex ispod 1000 bodova moja strategija bila najispravnija.

best by: kaba i proficio, pa belje.


Kolegice Ivana što kažete na moju uzdanicu OPTE?

Početkom godine na 25 kn sada na 37 kn, 37/25= 48%
Tko zna možda jednog dana dionica Optime postane blue chip…

HT, ATGR, ADRS i ostali biseri ne mrdaju, a junkovi divljaju.
Izgleda da je prošle godine kada su svi po forumu prizivali veliku depresiju i Crobex ispod 1000 bodova moja strategija bila najispravnija.

OPTE.

– pratim ja tu dionicu, i normalno sve one gluposti koje pišete o HT-u.
– i stvarno se veselim vašem uspjehu.
– ali sada malo pameti u glavu, već vam je imala jedan lijepi rast pa pad, ako vam je to glavna investicija tada trebate koristiti te padove i rastove dionice.
– mene OPTE na ovim cijenama ne zanima.
– a rast je ostvaren zbog smanjenja kta zabe, a zaba je u vlasništvu OPTE te im nikako nije cilj uništiti OPTE, jer tko će im onda vratiti onu zaduženost opte od 1.000.000%, malo smješna situacija.

– i ne vidim neki smisao uspoređivanja OPTE s HT, ATGR, ADRS.
– pa koliko je pao OPTE, a koliko ove tri dionice.
– još uvjek je trnovit put dok OPTE ne dođe u pozitivne vode.

– I love this game.
Pozdrav !

OPTE.

-a zaba je u vlasništvu OPTE,

– još uvjek je trnovit put dok OPTE ne dođe u pozitivne vode.

Bilo bi stvarno lijepo da je ova prva vaša konstatacija istinita. [shocked]

Put do pozitive više nije trnovit, Hakom je donio okvir u kojemu Optima može raditi s plusom samo treba to još realizirati. Ovo je jedna od rijetkih dionica s kojoj se može biti korak ispred tržišta, samo treba pratiti regulativu.

Ovo nisu vremena za prodaju dionica, već kupovinu i čuvanje, prodavati ću za par godina ako bude razloga za to.

P.S.
U zadnje vrijeme stvarno ne pišem gluposti na HT-u već dosta argumentirane postove, ali nevjerovatno je koliko se glupost može pročitati tamo od dioničara HT.

Znate li da će HT u 2011g izgubiti čak 250-300 mil kn prihoda od smanjenja cijena interkonekcije?


Znate li da će HT u 2011g izgubiti čak 250-300 mil kn prihoda od smanjenja cijena interkonekcije?

gospon Antiša.

– kao prvo nemam pojma što je to interkonekcija, niti me zanima.

– ali nekako mi nema smisla govoriti HT je bezvezan i nema perspektivu, a OPTE je super firma s sjajnom budućnosti.
– pa obje se bave istim poslom.
– samo što je HT tvornica novca a OPTE jedna najzaduženija firma na našem tržištu.

– na sve to vam ja gledam samo kako u tome zaraditi što više.
– za HT sam vam uvjek pisala kako tu dionicu uspoređujem s obveznicom.
– u OPTE sam 3 puta ulazila s sitnom lovom i uvjek zaradila.
– HT, je na nekim nižim cijenama super investicija bez nekog rizika, a OPTE i dalje ostaje investicija visokog rizika.

– ali da ja sada puno ne pišem o HT i OPTE jer trenutno na tržištu vidim i puno boljih investicija.

– I love this game.
Pozdrav !

– ali nekako mi nema smisla govoriti HT je bezvezan i nema perspektivu, a OPTE je super firma s sjajnom budućnosti.
– pa obje se bave istim poslom.
– samo što je HT tvornica novca a OPTE jedna najzaduženija firma na našem tržištu.

– na sve to vam ja gledam samo kako u tome zaraditi što više.
– za HT sam vam uvjek pisala kako tu dionicu uspoređujem s obveznicom.

HT je dionica koja jako teško, gotovo nemoguće može prijeći 300 kn, par puta sam to argumetnirao. Ako se na njoj ne može zaraditi više nego na obveznicama zašto onda ne ulažete u obveznice puno je sigurnije..
Svaka dionica na kojoj se ne može zaraditi više od kamata u banci je bezvezna. Gore su jedino one na kojima se može izgubiti.

Neda mi se sada raspravljati o targetima za OPTE, ali firma raste i razvija se, sigurno će i tržiše to početi vrednovati. Sadašnja cijena je rezulatat rizika od stečaja ali u zadnjem izvješću su čak i revizori nakon dvije godine procijenili da je velika vjerovatnost da stečaja neće biti!

Kao što ste rekli najbitnije je gdje se može najviše zaraditi, moj favorit je OPTE ali ima tu još firmi tipa Tisak, Badel, Uljanik pl. i Dalekovod kada se očisti od afera…
Na HT-u se neće izgubiti ali neće se bogzna šta nii zaraditi!


HT je dionica koja jako teško, gotovo nemoguće može prijeći 300 kn, par puta sam to argumetnirao.

– a kako sam onda ja nedavno mogla nešto sitno kupiti toga HT-a po 310kn ?????

– I love this game.
Pozdrav !

CRLL.

– evo došlo izvješće za dividendu od 150kn pa jednostavno to moram prokomentirati.

– na zadnju trgovinu to bi bio prinos od 6.03% .

– prošle godine u najvećoj krizi dividenda je bila 120kn.
– ove godine tu granu još pogađa kriza, ali imamo povećanu dobit i veću dividendu na prethodnu godinu 30kn, odnosno dividendu od 150kn.
– prije ove krize dividenda je bila 260kn.

– u svakom slučaju dividenda je puno bolja nego bilo koja kta na oročenu štednju.
– a poslovanje firme i više nego stabilno.
– ali sam mišljenja kako će firma i dalje ostati teško nelikvidna.

– na prodaji je ima po 2.600kn, to bi dalo dividendni prinos od 5.77% .
– ja ju neću kupovati, a niti prodavati, idem na dividendu.
– to je jedna sporedna investicija koja je i više nego dobra jedino zbog disperzije rizika.
– a jednog dana i na njoj će se dogoditi LURA.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close