Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na hrvatskom tržištu nedostaju fondovi rizičnog kapitala i to je niša koje me interesira.Neke dionice padaju ispod svih razumskih kriterija i po desetak puta ispod realne fundamentalne
vrijednosti.Jedini uvijet kojeg se treba pridržavati je disperzija,da eventualnom krivom procjenom
ne izgubimo sve.

Na zse će biti vina i rakije.

Fondovska industrija.

– evo jedna brzinska analiza fondovske industrije od osnutka.

– preko 90% tih fondova je i više nego u rizičnom kapitalu.
– ali prije sam mišljenja kako tim fondovima upravljaju totalno nesposobne i nestručne osobe.

– 15 fondova od osnutka ima neke male pluseve.
– 31 fond, velika većina, od osnutka PGP u minusu, to znači da su vam svake godine napravili neki minus.
– stvarno je nevjerovatno koliki su im minusi od osnutka, ali ništa čudno jer je i gospon Lopina u jednom trenutku bio u minusu -90%.

– mirovinske fondove najviše kritizirate, ali su svi oni radili s plusem s nekim prosjećnim PGP +5.5%.
– e sada da je ta lova bila oročena u banci ili obveznice prinosi bi im bili daleko veći.
– tako da su i njima investicije u dionicama spustile PGP cca 2%.

– evo da se i ja malo pohvalim, ove godine mi je prinos bolji za više % od najboljeg fonda.
– samo ove godine to zbilja nije bilo ni nešto teško napraviti.

– I love this game.
Pozdrav !


Ali ipak ću biti i korektan.Da nije Ivane i njenih bisera kao što je bilo drukanje za CRLL sigurno ne bih ostvario ovako velike rezultate.

– ovo što ste napisali mi nije jasno, ne kužim zbog čega spominjete CRLL, zašto niste spomenuli LURA jer sam i o toj dionici tu pisala.

CRLL.

– o ovoj dionici sam napisala sve pozitivne i negativne stvari, i o toj dionici ne namjeravam više pisati.
– namjera mi je bila da uvidite kako kod tih nelikvidnih postoje i neke dionice koje su o.k. i nikako ne spadaju u stečajne bisere tipa gospon Lopine.

– da sam znala kako će LURA u mjesc dva narasti 150% pa svu lovu bih bila upucala u tu dionicu, ali to je nemoguće znati, ali LURA je imala potencijal.
– isto će tako biti i jednog dana s CRLL, kada ????, nemam pojma.
– trenutno tu kupnja nije zainteresirana za kupnju, a prodaja je zaboravila da uopće u portfelju ima tu dionicu.
– ja ju niti ne pratim, eventualno vidim promjenu cijene ako se napravi mjesećno jedna transakcija.
– ali cijena je tu u cca 100kn, ni gore ni dolje, tu bih mogla manipulirati bez problema, ali stvarno nema smisla.
– tu se dionicu ima i na nju se zaboravi, dividenda će doći i to bi bilo to.
– a sada razbijati glavu kada će uslijediti rast, ili hoće li narasti zbilja nema smisla.
– jednom kada krene teško će te je skupiti, isto kao i LURU.
– i to nikako nisu dionice koje su značajno zastupljene u portfelju, sitan postotak više zbog disperzije, a firma vam sigurno neće u bankrot jer i ove godine su pokazali bolje financijsko izvješće i veću dobit nego prošle godine.

– I love this game.
Pozdrav !


VLDS vrijedi barem 20/pričekati ću barem 13 sa trećinom/
Ispravak krivog navoda:Izaći ću sa trečinom a ostalo sačuvati.

– ah, kakav zaheb.
– nema veze, desi se to i najboljima, a lijepo vam je gospon Alabama napisao kako tu na trejdu nećete zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !


VLDS,BRIN,LCDS,BADEL,BPBA,INGRA,KOKA,VUPIK i čorak ELPR,kako to gordo zvući u odnosu na skupe Ivanine

– evo da se pohvalim,
– od ovog navedenog smeća sam kupila 2 bisera by Lopina, s sitnom lovom.
– u prvoj investiciji jedva izvukla živu glavu.
– jučer ju ponovno analizirala i mislim se kada je bila 400kn i padala 1kn to je bio neznatni pad, a pada već 5 godina konstantno, i mislim se pa danas je ta 1kn cca 10% kada padne ili naraste.
– i imam zapisano na papiru kupiti danas po 12.80kn,
– ali kada sam jutros vidjela onaj silan promet na nekim dionicama sam napisala neke manipulacijske naloge i otišla raditi neke pametnije stvari.
– zbilja mi se ne da visiti na komp. zbog burze, napišem naloge pa ako što prođe, više se niti ne liparim, zbilja nema smisla.
– i tako mi na kraj pameti nije bila kupnja te dionice na 12.80kn, a da sam ju kupila mogla sam zaraditi sigurnih 10%.
– samo ako se upuštate u takvu avanturu onda morate biti non stop na gledalici, rezati minus ili realizirati plus, prenoćiti u tome je i više nego opasno.

– a drugi biser by Lopina.
– stvarno me zanima kako je zaradio ????
– znam kada ju je kupovao, hvalio se kako mu je to 30% portfelja.
– ali ta dionica je od tada pala 10% , nije ju bilo šanse prodati ni s sitnim minusom.
– ja imam nešto malo toga, nisam prodavala, ali gledam minus.

– ili možda gospon Lopina isto kao i gospođa Miami ima dva portfelja, u jednom su mu dionice s kojima je nešto zaradio, a u drugome one što rade minuse.

– I love this game.
Pozdrav !

lopina@ nahvalio ivke 7 ….a ova udri drvlje i kamenje po njemu [shocked] ivke sto ti bi ????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Best buy...I.N.G.R.A. [thumbsup]

Ipak gospon Mesić nekaj vredi. Putin i Mesić duvaju u isti rog [thumbsup]

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

Hanfa informacije traži na forumima, šutnja o eventualnim istragama

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) ne želi govoriti o tome vodi li bilo kakav postupak o manipuliranju cijenama dionica Ingre i Dalekovoda. Zbog te navodne manipulacije, glavni urednik Poslovnog dnevnika završio je danas na obavijesnom razgovoru u policiji jer su u Odjelu gospodarskog kriminaliteta tražili podatke o identitetu korisnika koji su ostavljali komentare na web stranici Poslovnog dnevnika. Taj obavijesni razgovor temeljio se na službenoj prijavi Hanfe o navodnim ciljanim dezinformacijama kojima se obmanjuje investitore glede vrijednosti dionica Ingre i Dalekovoda.

Prema podacima Zagrebačke burze, dionica Ingre i Dalekovoda u ovoj i prošloj godini gotovo da i nisu bile ‘problematične’ u smislu velikih oscilacija tijekom trgovinskog dana. Tako Dalekovod u tom razdoblju niti jednom nije završio u blokadi, dok je Ingra bila tri puta. No, dionica Dalekovoda imala je zanimljivo kretanje u posljednjih nekoliko mjeseci. Naime, od kraja studenoga prošle godine pa do kraja siječnja, strelovito je rasla. U to je vrijeme skočila ukupno 51 posto, a dnevni pomaci su uvijek bili ‘uobičajeni’, oko jedan, dva ili tri posto. Od tada, dionica je pala 20 posto. Dionica Ingre u posljednje tri godine samo tone. Tako je sa 265 kuna 2008., pala na nešto manje od 14 kuna u petak.

Na pitanje koje i koliko postupaka vode protiv mogućih manipulacija cijenama dionica dviju spomenutih kompanija, odgovorili su kako Hanfa “kontinuirano i na dnevnoj bazi, te neovisno o medijskim natpisima, nadzire trgovanje dionicama na Zagrebačkoj burzi, te u slučaju uočenih nepravilnosti poduzima mjere definirane zakonskim ovlastima”. Napominju kako i u “onim slučajevima kada Agencija poduzima navedene mjere, o istima tijekom njihovog provođenja ne obavještava javnost zbog poštivanja načela povjerljivosti postupka”.

Budući da su forumaši, očigledno, postali nova meta regulatora, gdje se traže krivci za manipulaciju cijenama dionica, pokušali smo od regulatora saznati mogu li se komentari forumaša shvatiti kao investicijski savjeti, pa je zbog toga možda potrebno otkrivati njihov identitet. Regulator poručuje kako “članak 471. točka 2 a) i b) Zakona o tržištu kapitala definira tko može davati preporuke za ulaganje”. Prema tom članku ZTK-a, “istraživanje ili druga informacija kojom se preporučuje ili predlaže strategija ulaganja označava (a) informaciju koju je izradio neovisni analitičar, investicijsko društvo, kreditna institucija, svaka druga osoba čija se glavna poslovna djelatnost sastoji od izrade preporuka ili fizička osoba koja za njih radi na temelju ugovora o radu ili na neki drugi način, koja izravno ili neizravno izražava određenu preporuku za ulaganje u svezi financijskog instrumenta ili izdavatelja financijskih instrumenata; (b) informaciju koju je izradila osoba različita od one iz podtočke a. ove točke i koja izravno preporučuje određenu investicijsku odluku o ulaganju u svezi financijskog instrumenta”. Znači, prema članku ovoga zakona, bilo tko može dati investicijski savjet i za to odgovarati. [shocked]
http://www.poslovni.hr/vijesti/hanfa-informacije-trazi-na-forumima-sutnja-o-eventualnim–istragama-176851.aspx

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Kolega nigdje ne vidim u članku da se na forumu ne smije raspravljati o dionicama. Meni to više zvuči na onu klasičnu priču tresla se brda, rodio se miš. Mogu podnijeti kaznene prijave, ali to je sve toliko labavo da direktno pada na sudu. Pametnije bi bilo istražiti pojedine medije, poput seebiza. Sjetite se samo silnih natpisa u vezi posla stoljeća i IGH. Ovo vladino štopanje dionica Ine također graniči sa legalnošću i tu bi trebalo preispitati stvari.

Upravo tako. I meni ovo s Inom žestoko smrdi. Zašto blokirati trgovinu i ne omogućiti prodaju postojećim dioničarima. Na kraju krajeva, ako se kupuju s "opranom" lovom, najmanji je problem zapljeniti dionice. Dionice za razliku od love ne mogu "ispariti", uvijek će biti kod SKDD-a. Meni to izgleda kao da je netko prerano izašao pa sada blokira trgovinu. Vjerojatno moguće samo u Hrvatskoj i Burkini Faso…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

A ja smatram da će ova vijest ubiti poslovni forum. Nakon ovoga ništa više neće biti isto na PD. Netko ko se malo konta u financije suzdržavat će se izražavati mišljenje o dionicama naprosto možeš zaradit kaznenu prijavu jer si napravio analizu dionice bilo TA bilo FA. U postovima će biti brdo disclaimera da analiza nije poziv na kupnju ili prodaju dionica. Doduše nije svako "zlo za zlo" nadam se da će smanjit
broj čisto drukerskih postova.

Koliko me pamćenje služi jedino ivana7 stalno, već godinama, ukazuje na "smeće" dionice kao i best buy dionice ???? [lol]

Ali siguran sam da ivana sedma ima dovoljno novaca da to preprodi ?

Kome može smetati amatarski TA grafovi ? Možda Svijetu-dionica ?

Kolega gismud, vrlo je znakovito da ste taj problem ovdje otvorili ?

PREDLAŽEM SVI IMENA I PREZIMENA UMJESTO NICKOVA ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Koliko me pamćenje služi jedino ivana7 stalno, već godinama, ukazuje na "smeće" dionice kao i best buy dionice ???? [lol]

Ali siguran sam da ivana sedma ima dovoljno novaca da to prebrodi ?

Koliko me pamćenje služi.

– došavši na burzu gospon Loris je uvidio kako je best buy dionica Đakovština.
– intenzivno ju kupuje i ubrzo ulazi u top10, uz to ide i maksimalno drukanje.
– razočaran kad je uvidio da to smeće od firme ne vrijedi ništa prodaje na samom dnu.
– poslje toga ide vađenje na Ingri, baš je našao dionicu na kojoj će povratiti izgubljenu lovu.

– na sve to sam ga na vrijeme upozoravala, i sada me dođe zahebavati na ovu temu.
– eto da vidite primjera radi koliko su vam prosjećni investitori zahvalni na dobrom savjetu.

– ali gospon Lorisu ni svi ti dosadašnji gubitci nisu bili dovoljna škola,
– sada je otkrio da postoji i TA, i sada na temelju svojih amaterskih grafova ponovno gubi lovu.
– a prva misao mu je bila kako će na burzi zaraditi lovu, samo ne ide to tek tako.
– najprije se treba uplatiti školarina, je li tako gospon Loris.

– cilj nam je svima isti, zaraditi što više.
– kada sam ja počela raditi s dionicama sigurno nisam bila puno pametnija od gospon Lorisa.
– ali sam imala sreću jer je tada doslovno sve raslo, jedini je problem bio biti u dionici koja će više rasti.
– a u krizi su me doslovno spasile INA + HT od velikih gubitaka.

– tako da sada ne trčim za dionicama tražeći veliku zaradu.
– koncentracija mi je ipak na kvalitetnim firmama.
– od velikih zarada puno mi je važnija sigurnost.
– a vidite i sami da se i na kvalitetnim dionicama može lijepo zaraditi.

– gospon Loris nam sigurno neće reći koliko je pogubio love, ali on sam zna koliko je to puno novaca.
– a mogao je bezbrižno investirati u ove dionice o kojima tu ja pišem i sigurno zaraditi 20-40%.
– samo većini je to sitna zarada.

– a na koncu će većina vas napraviti tolike minuse da će te se ostaviti dionica za cijeli život ili će te početi investirati na ovaj moj glupi način.
– cilj mi je na dividendama zaraditi više nego su bankarske kta i pobjediti crobex.
– ali u praksi su ti rezultati i punoooo bolji.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close