Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KODT.

– još jedna dividendna dionica.
– ali za razliku od HT-a koji je čista obveznica ovo je jedna i više nego kvalitetna dionica.
– možda i najbolja dionica na našem tržištu.

– cijena polako ali sigurno ide samo u jednom smjeru.
– do nedavno je bila 1.000kn,
– onaj moj prvi target od 1.200kn je s lakoćom svladan.
– kako je krenulo mogao bi biti svladan i onaj target od 1.500kn, sada ni to ne izgleda tako daleko iako sam mislila da je to nemoguće prije jeseni.
– tu je mjesecima kupnja duplo veća od prodaje, ali prodaja je mala i drži se visoko tako da je dionica i dalje slabije likvidna.
– šteta što se onaj fond HPB više ne iskrcava, jer bi to bilo dobro za likvidnost dionice, ovako je velika razlika cijene između kupnje i prodaje te nema trgovine.
– a možda će je biti na nekim većim cijenama, za sada jeftino očito ne ide.

– a ova dionica je nekako zadnja u tom ciklusu dividendnih dionica, tako da možda i tu cijena zbog te dividende ide još gore.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivanine
dionice.Ali ona je ziheraš.Malo morgen.Svi smo na burzi da bi što više zaradili.

gospon Lopina.

– pretežno sam u dionicama, ali u onima koje ne treba svakodnevno 24 sata pratiti i drukati na forumu.
– evo ja sam danas cijeli dan bila s društvom na jedrenju, bilo je nešto predivno.
– i kada sam upalila komp. vidim danas u plusu +0.85% .
– a radim s minimalnim rizikom.
– i ja sam razmišljala o kupnji VLDS, ali kako sam današnji dan unaprjed imala isplaniran za ovaj izlet nisam željela ulaziti u tu dionicu.
– ne volim niti me ne zanimaju rizične investicije.
– a koliko vidim danas je KODT narastao isto koliko i VLDS.
– a za HT vam zbilja nema smisla što objašnjavati kada vam je pojam obveznica nepoznat.
– zbog toga neznanja ste u krizi pogubili 90% portfelja.

– uživajte vi meni u svojim investicijama gospon Lopina,
– možda za 50 godina i zaradite koliko sam ja zaradila na burzi.
– vidim da vas je krenulo.

– I love this game.
Pozdrav !

VLDS.

– sada je to svima zanimljivo pa evo ukratko moje mišljenje.

– tu imamo jednog investitora gospon Alabamu i hrpu malih špekulanata tipa gospon Lopine.
– ti špekulanti tu idu s 1-5.000kn, ali ih je dosta.
– sada nitko nema pojma i postoji velika opasnost hoće li se top10 iskrcavati.
– možete sada tu dionicu bez problema napucati na 20kn, 10kn – 20kn, prinos 100% .
– današnji promet 123.000kn, raj za burek špekulante 1-5.000kn .

– baš me zanima kako će tu igricu odigrati gospon Alabama jer je on tu jedini pravi investitor.
– ima keša za veliku umjetnu kupnju, ali i dosta dionica za istovar.
– radi potpuno isto kao i ja na nekim dionicama.
– i ako će tu netko punoooo zaraditi to će biti gospon Alabama, jer zna raditi.

– tu je glavni problem vrh, sada to može biti 15, 20, 25kn, nebitno koliko je.
– problem je kada krene iskrcaj, jer neće biti puno prometa na tome vrhu.
– zbog mnoštva sitnih špekulanata gospon Alabami treba promet barem 4 milijuna da bi neprimjetno mogao izići.
– a sada da bi bio toliki promet mora biti neka konkretna dobra inf za tu dionicu.
– dionica bi i danas značajno rasla da nema ovih špekulanata tipa gospon Lopine s zaradom od 10%.
– problem je dizanja cijene dionice, gospon Alabama to sigurno ne može sam, ali ako se dogodi ludost tržišta i više većih investitora željnih brze zarade ode VLDS gore.
– a kasnije će biti igra tko zadnji magarac.

– svi vi koji imate VLDS planirate cca 20kn, samo oni koji to kupe po 20kn morati će vidjeti taj VLDS na cca 30kn, a za 30kn im morate prodati dobru prićicu.

– a povjest tog VLDS ide nekako ovako od 200kn na 6-7kn, tu su se pogubili milijuni kuna, ali će sada tu neki zaraditi 100-200%, velika većina je izgubila i velika većina budućih investitora na VLDS će pogubiti lovu, to je jednostavno tako.
– što gluplja investicija to je veći interes investitora, tako vam je to na brdovitom Balkanu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ona se smije na naše investicije, a ja sam u tri dana na Validusu zaradio više od 20% i nešto
i kapitalizirao da nebi bio previše izložen jednoj dionici.A VLDS je ušao u uzlazno kanal i rast
tek slijedi.

gospon Lopina.

– vaši novci, ne trebate se sada vi opravdavati što ste to prodali i zaradili.
– nego vidim da ste i vi počeli kopati neke kanale.
– još da svladate ono malo engleskog bida i aska i tko će vam biti ravan.

– nego zbilja je šteta što ste prodali VLDS.
– jer na VLDS će teći vino i rakija.

– I love this game.
Pozdrav !

Prije dva tri dana sam vam govorio da je VLDS najbolja kupnja.

VLDS,BRIN,LCDS,BADEL,BPBA,INGRA,KOKA,VUPIK i čorak ELPR,kako to gordo zvući u odnosu na skupe Ivanine

Od gore navedenih rizičan vam je VLDS.

gospon Lopina.

– molim vas odlučite se,
– u jednoj rečenici VLDS vam je najbolja kupnja.
– u drugoj navedete brdo smeća pa napišete kako je od svega tog smeća VLDS najrizičniji.

– sada mi više ništa nije jasno jer sam mislila kupiti toga VLDS.
– a vi najbolju dionicu prodali, i još pišete kako je najrizičnija.
– je li to sada ide rušenje zbog jeftinije kupnje.
– objasnite mi, jer mi puno toga nije jasno.
– više nisam ni sigurna hoće li na VLDS-u teći vino i rakija.

– I love this game.
Pozdrav !

Ej, Ivana! Ne ocjenjujem postove, al evo stotke za ovaj! [thumbsup]

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!


Prije dva tri dana sam vam govorio da je VLDS najbolja kupnja.

VLDS,BRIN,LCDS,BADEL,BPBA,INGRA,KOKA,VUPIK i čorak ELPR,kako to gordo zvući u odnosu na skupe Ivanine

Od gore navedenih rizičan vam je VLDS.

gospon Lopina.

– molim vas odlučite se,
– u jednoj rečenici VLDS vam je najbolja kupnja.
– u drugoj navedete brdo smeća pa napišete kako je od svega tog smeća VLDS najrizičniji.

– sada mi više ništa nije jasno jer sam mislila kupiti toga VLDS.
– a vi najbolju dionicu prodali, i još pišete kako je najrizičnija.
– je li to sada ide rušenje zbog jeftinije kupnje.
– objasnite mi, jer mi puno toga nije jasno.
– više nisam ni sigurna hoće li na VLDS-u teći vino i rakija.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ajme rajo blamage!
Ivana pogledaj top pet dionica sa najvećim rastom na ZSE na današnji dan.
1.TEP -to je netko vraćao jučerašnji gubitak-nije bitno
2.BADEL-to je ozbiljkan rast od 17 % ,sa pokričem,očekujem stabilan rast i dalje
3.VLDS_raste stabilno uz veliki promet,i dalje ful unutra
4-LCDS,rast ali mislim da je manipulacija,ali dobro je da ga se vidi na top listi dnevnih pobjednika

I Ivana je u pravu.Pojma nemam o obveznicama,ali se očito razumijem puno bolje u dionice od nje
i njenog tima.
Moj portfelj je danas eksplodirao sa preko 3%.Za toliko dobiti u fondovskom razvikanom smeću tipa HT,ERTNT,KODT/nije fondovsko nego drukersako smeće/Ivani treba četiri mjeseca.

VLDS
je bio jako rizična dionica.I još uvijek jeste.Ali sa 20% portfelja se tu ulazi,jer je skup i na 5 kn ako ide u stečaj,a izuzetno jeftin i na 25 ako stabilitira poslovanje.

BDEL je zicer i na 75 i 80 i 90 jer tu stečaja nema,ali tu ne možete sanjati o zaradi o 200 ili 300%
kao u Validusu,ali 30 do 40 % u nekoliko mjeseci se može očekivati.

Nije li to nekoliko puta više nego u skupom fondodvskom smeću koje vaqm preporuča Ivana.

Ali ipak ću biti i korektan.Da nije Ivane i njenih bisera kao što je bilo drukanje za CRLL sigurno ne bih ostvario ovako velike rezultate.

Nastavak slijedi,vrijeme je za šetnju!

Na ZSE teče med i mlijeko u potocima,naravno za dioničare koji slijede …… a ne Ivanu.

Nekome je zadrhtao prst.
Htio mi je dati asa,ali udrija malo desno i dobija sam dvojku.
Smirite se,samo staložrnost i mir u glavi donosi prednost.Čak i u raspravi.

Na ZSE teče med i mlijeko,ako niste u popuparmom.razvikanom ,dividendnom i fondovskom preskupom
smeću.

Ajme rajo blamage!
Ivana pogledaj top pet dionica sa najvećim rastom na ZSE na današnji dan.
1.TEP -to je netko vraćao jučerašnji gubitak-nije bitno

Na ZSE teče vino i rakija u potocima,naravno za dioničare koji slijede …… a ne Ivanu.

TEP.

– o.k. promet od 60kn, potpuno nebitno, glavno da vas veseli.

– ali odite na temu TEP, tamo se puno ne piše pa će te brzo pronaći 3 moja posta.
– pa molila sam vas da to kupite na 14kn, zbog jednog investitora koji je zaglavio u tome.
– a mogli ste pomoći i pri tome dobro zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !

I Ivana je u pravu.Pojma nemam o dionicama,ali se očito razumijem puno bolje u vino i rakiju od nje
i njenog tima.
Moj portfelj je danas eksplodirao sa preko 3%.Za toliko dobiti u fondovskom razvikanom smeću tipa HT,ERTNT,KODT/nije fondovsko nego drukersako smeće/Ivani treba četiri mjeseca.

Na ZSE teče vino i rakija u potocima,naravno za dioničare koji slijede …… a ne Ivanu.

– i moj portfelj je danas u plusu +1.05%, i ne vidim neku potrebu za hvaljenjem, i da sada zbog toga trebam konzumirati vino i rakuju u potocima.
– gospon Lopina, vručine su počele i bolje bi vam bilo da se toga ostavite.

– dionice o kojima tu pišem su investicije na kojima se najmanje može izgubiti.
– a smjer cijene sam vam pisala u prethodnim postovima da se ne ponavljam.

– ja za razliku od vas nikada neću reklamirati dionice tipa Đakovštine, iako ponekad ulazim i u te lude investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegi Lopina je portfelj samo danas skočio 3%, al tjednima zaredom je pao preko 40%….
Presmiješno kolega!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Kolegice Ivana, glede ERNT, tu je likvidnost poduzeća tako loša i narušena da me i zatvaranje par podružnica ne bi iznenadilo. Ovdje je blagajna presušila i ne znam tko bi pametan kupovao ERNT po ovoj cijeni???

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close