Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

[/quote]

ma kakav kupac iz slovačke?! to je MOL-ov igrač, samo ne znam što će sad kad neće smjeti MOL-u preprodati dionice? zato je očekivano iskrcavanje INE preko burze svakome tko je spreman kupiti te dionice (a bojim se da će takvih biti jako,jako malo) [bye]
[/quote]
Mene zanima jedno. kakva korist od prdloženog zakona ako Mol i skrbnički budu glasali uvijek isto. Hoću reći može se pojaviti i treći i taj nikana svoje dionice ne treba prebaciti Molu a može ga podržavati u odlukama. Evo npr. ja se nudim Molu (malo sutra) da kupujem dionica za njih i neka budu stalno na moje ime a onda ćemo jednog dana zajedno sve prodati nekom trećem.
A tajanstveni kupac iz Slovačke ?
[/quote]
Što će se dogoditi sa INA za nas burek investitore je nebitno.
Cijena dionice ne mora pasti,jer će fondovi braniti svoj portfelj i kupovati.Špekulanti će nastojati
izaći zbog neizvjesnosti pa bi moglo doći do stvaranja jazovke da se skupi nešto jeftinije.A neki koji sa to kupili na IPO još uvijek nisu ni registrirali kod brokera,već čuvaju kao obiteljsko srebro. Mislim da tih špekulativnih
dionica nema više od 0,5% ili 50.000 kom ili 200 mil kn.I mirovinci će to nastaviti skupljati.
I cijena bi trebala ostati ovako kao sada.
Kratkoročno možemo očekivati rast burze kada se deblokira INA jer će kratkoročni špekulanti
izlaziti iz INE pa bi moglo doći do porasta kupnje na ostalim dionicama.
Usmjeriti pažnju na dionice koje bi mogle povući.
I zato sam 101% u dionicama.
Naravno da skupo fondovsko smeće kao HT ,ERNT i ostalo skupo razvikano,dividendno smeće ne dolazi u obzir.Tu zarade za burek investitore nema.

Na ZSE će ponovno teći med i mlijeko!




Ovo spominjem samo jednom :

Best buy je INA-R-A

Evo da ste me poslušali mogli ste zaraditi na jednoj dionici INE dovoljno love za Burek za cijeli mjesec !

Pozdrav
[/quote]

Ma ne samo za burek .
Dio dionica sam prodao po 4.000 kn i od razlike u cijeni uplatio novi Mercedes , ne da se hvalim .
A dio sam dionica ostavio , nek se nađe za juhu i za burek .
Nemojte reči da vam nisam rekao pravovremeno koja je dionica Best buy !

I dalje je INA Best buy !
Libija , Japan , Nuklearni lobi / Naftni lobi , Sirija , Srednji Jadran , nafta ,plin , voda …..

Pozdrav
[/quote]

Mala povijest mojih postova , da mi ne kažete : " nisi reko "!
Bez obzira kakva bila cijena INE u ponedjeljak to je i dalje Best buy dionica !
Bit će Best buj dionica još 20 godina !
Ako mi netko ponudi po 3000 kn kupit ću !
Neki se sada trude dokazati da INA ne vrijedi 4000 kn , ali znajte da onaj koji kupuje sigurno zna pravu vrijednost INE .
Sječate li se kad su SDP i HNS prodali INU (25%+1) MOLu kako su se hvalili da su skupo prodali ?
A prodali su po 1000 kn , i još danas nitko od njih nije u Remetincu .
Nisu jadni znali vrijednost INE , ali MOL je znao za šta daje 1000 kn za dionicu .
Isto tako i danas , budite sigurni , onaj koji kupuje dionice INE zna koliko vrijedi INA pa ju plaća 4000kn.
A vrijedi puno više !

Pozdrav

.




Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

A tajanstveni kupac iz Slovačke ?
[/quote]

ma kakav kupac iz slovačke?! to je MOL-ov igrač, samo ne znam što će sad kad neće smjeti MOL-u preprodati dionice? zato je očekivano iskrcavanje INE preko burze svakome tko je spreman kupiti te dionice (a bojim se da će takvih biti jako,jako malo) [bye]
[/quote]

Interes MOL-a odmosno Mađarske kroz INU je jedan, a naše Vlade odnosno fondova drugi.
Onaj tko ima 1% ili više kao u našem slučaju slovak, magao bi na svakoj odluci odnosno skupšiti svoj glas kraljevski naplatiti ?

S druge strane naša Vlada ima 44,84%, a MOL 47,25%, a što je još uvijek daleko od 49% za obje strane

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Vlada + OMF = 50.78 %
Zar to nije sadašnja slika ?

du du du .. nema nam pomoći

Da li je ovo tema Best-buy ili INA-R-A?
Ili je to možda svejedno ??? [huh]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Da li je ovo tema Best-buy ili INA-R-A?
Ili je to možda svejedno ??? [huh]

system42 ,

Tema je Best buy .
A Best buy dionica 2011. je dionica INE .
Zadnja tri mjeseca prodano je dionica INE za 1.500.000.000,00 kunica .
Mnogi su lijepo zaradili .

Pozdrav

.

ne znam što je best buy, ali INA bi sutra mogla biti "best sell" [bye]

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


Frustrirajuće je kad nešto korisno napišeš,a ekipa jedva čeka da ti zakelji jedinicu prije nego i post pročita

– kada nemate znanje tada vam je na burzi puno toga frustrirajuće.
– kada imate znanje, i kada možete procjeniti smjer crobexa i nekih svojih investicija s velikom sigurnošću tada tih frustracija zbilja nemate.
– a kada imate konstantan prinos na burzi tada ni ne znate što je to frustrirajuće.

– evo ja sam danas dobila potvrdu u kojem smjeru će crobek, a u kojem neke dionice.
– upravo zbog tih ocjena to vam tu neću napisati.
– a moje mišljenje je samo potvrdio jedan doktor znanosti.
– a mogli ste i vi imati njegovo mišljenje, potpuno besplatno.
– nekad davno je pisao na tehničkoj analizi.
– po mojem mišljenju jedan od najboljih u RH.
– ali on vam posta graf, izgubi par sati na tim grafovima i posta vam one s čistom situacijom.
– pametni investitori na temelju tih i više nego pouzdanih grafova mogu zaraditi lovu u 90% slučajeva.
– ali na žalost imate i mišljenje stručnog ocjenjivačkog suda.
– i normalno ti stručnjaci ga okite jedinicama.
– a tko su ti stručnjaci ????
– jedni su ljubomorni da netko vidi što oni ne vide.
– jedni daju jedinice jer kuže kako je to nešto super pa da ne bi i drugi uvidjeli koliko je to dobro za zaraditi lovu.
– a jedni su bez pameti te niti ne znaju čemu ti grafovi služe.

– i sada već dugoooo nemate tih grafova, samo zbog toga ocjenjivačkog suda.
– ali tko šiša toga umišljenog tipa i njegove grafove.
– pa i sada na toj temi imamo grafove gospon Spliće i Lorisa, kome je do tih grafova.
– uživajte vi meni u tim grafovima, ali na toj temi jedina koja ima znanje vam je gospođa Nasdaq.

– mislim da vam je pouka i više nego jasna.

– I love this game.
Pozdrav !


Zadnja tri mjeseca prodano je dionica INE za 1.500.000.000,00 kunica .
Mnogi su lijepo zaradili .

– što se tiće ovoga foruma, mnogi su zaradili, ali na žalost za burek.

– a oni rijetki, rijetki su u svemu tome i lijepo zaradili.

– a neki su vam i na ovoj temi pisali kako INU treba imati u portfelju, samo je tada bila previše jeftina 1.600 – 1.700kn.

– I love this game.
Pozdrav !


mnogima je ivana7 ostao u lošem sjećanju kad se naslađivao zbog gubitaka forumaša – klijenata Prve generacije. od tad ga mnogi ne mogu smisliti i uopće ne čitaju njegove postove već odmah opale 1.
sve se vraća, sve se plaća [bye]

– je li vidite kako me i u ovome postu omalovažavate.

– tako je bilo i tada, prešli investitori u keš i udri rušiti burzu pisanjem po forumu.
– nekih koji su tamo zaglavili mi je zbilja žao, np. pofuk.
– ali me stvarno veseli što je većina kešolovaca tamo zaglavila.
– još kada se sjetim kako je tada crobex bio 1.700 pa ludi rast preko 2.300 , a vama lova blokirana.

– a neš mi investitora, pa tamo vas je bilo 2.200 a blokirane love 7 milijuna.
– evo mogli ste i sami uvidjeti kako ta vaša sića od love zbilja nije utjecala na ovu burzu,
– ali je ta burza utjecala na vaše portfelje, sada opet čekajte kada će vam crobex biti na 1.700 .

– I love this game.
Pozdrav !


KOKA je bila mučak.
Na ZSE će teći med i mlijeko,a naročito vlasnicima gore navedenih dionica.

gospon Lopina.

– znate i sami kako na tim dionicama ima puno više mučaka nego meda.
– ali tu su možda i 1-2 o.k. investicije te uvijek postoji nada kako će ih koji alkoholizirani investitor i kupiti.
– koji je savjet najskuplji ????
– besplatni.

– I love this game.
Pozdrav !



Da li je ovo tema Best-buy ili INA-R-A?
Ili je to možda svejedno ??? [huh]

system42 ,

Tema je Best buy .
A Best buy dionica 2011. je dionica INE .
Zadnja tri mjeseca prodano je dionica INE za 1.500.000.000,00 kunica .
Mnogi su lijepo zaradili .

Pozdrav
[/quote]
Best buy je bila na razinama od 1.000 do 1.700 kn .
Sve poslije ponude MOL-a je čisto špekuliranje.
Nemojte bezveze navlačiti ljude jer je INA na 4.000 sve samo ne best buy.
Ali ako je vama best buy,samo ju kupujte i iskreno se nadam da cete ovaj puta ako zaradite uplatiti novac za nešto korisnije ,a ne Mercedes.(Npr. neku dionicu koja nije fundamentalno precijenjena)

Možda bi bilo pametnije pričekati korekciju, pa kupiti zaista podcjenjene dionice koje će sigurno rasti kao što su: ERNT,TUHO,KODT,ULPL,ATPL,možda neku manju banku,HT na nižim razinama,neke građevinare koji posluju solidno itd.
Ovi koji su kupovali inu na 4.000+ će slabo zaraditi.Mogu se jedino moliti da što prije prodaju sa što manjim gubitkom.
Ali,eto ,to vam se zove ljudska pohlepa i ona stvarno nema granica.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

New Report

Close