Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Frustrirajuće je kad nešto korisno napišeš,a ekipa jedva čeka da ti zakelji jedinicu prije nego i post pročita

mnogima je ivana7 ostao u lošem sjećanju kad se naslađivao zbog gubitaka forumaša – klijenata Prve generacije. od tad ga mnogi ne mogu smisliti i uopće ne čitaju njegove postove već odmah opale 1.
sve se vraća, sve se plaća [bye]


[quote name=

Siguran sam da će nafta biti sve skuplja i u svijetu i kod nas .
I siguran sam da će dionica INE rasti još barem 20 godina .

Pozdrav


Od mene stotka.
Apsolutno se slažem sa čitavim postom.
Ja INU nažalos više nemam. Prodao sam je prerano uglavnom oko 3 400 kn uz prosječno 130% zaradu.
Isto bih ponovo ušao sa većim dijelom mog portfelja kad bi cijena ponovo pala barem na 3000 kn ili čak na 1400 kao još nedavno, ali čisto sumnjan da će nas to sunce još jednom ogrijati.
Mala je vjerovatnoća da će se INA ikad više moći dobiti ispod 4000 kn
Lijep pozdrav !
[/quote]

maliLuki ,
Slažem se u potpunosti .
Najbolje Best buy dionice u Hrvatskoj bit će dugo HT i INA !
I ako dođe do ratova ili sukoba nafta će biti još skuplja i INA će vrijediti još više .
Ako u ponedjeljak padne cijena INE do kupit ću .
Ulazio sam u INU po cijeni 1600-1700 a prodao dio po 4000 kn (žao mi je) .
Dio za sada ne mislim prodavati već samo dokupljivati .
Nemogu izgubiti !

Pozdrav

.

BEst buy znači obično najveću zaradu. INA će vjerovatno u ponedjeljak dosta pasti jer će se donijeti uredba vlade od 50% tijekom sutrašnjeg dana.
Po meni best buy dionice su:

1. FNVC ( ulazak u redovan režim, 0.2 P/BV, zadržana dobit )[thumbsup]
2. KSST ( natječaj za prodaju, početna cijena 7.000 )[thumbsup]

3. KODT-P-A ( mala zaduženost, dividenda, sigurno poslovanje )
4. HDEL ( na vrlo niskim razinama u odnosu na ostale građevinare )
5. JNAF ( investicije, dobit )
6. INDG ( javna ponuda )

Za ostale je teško reći.[thumbsup]

'Uzmi samo ono što trebaš, i ostavi dionicu kakvu si je i našao.'


BEst buy znači obično najveću zaradu. INA će vjerovatno u ponedjeljak dosta pasti jer će se donijeti uredba vlade od 50% tijekom sutrašnjeg dana.
Po meni best buy dionice su:

1. FNVC ( ulazak u redovan režim, 0.2 P/BV, zadržana dobit )[thumbsup]
2. KSST ( natječaj za prodaju, početna cijena 7.000 )[thumbsup]

3. KODT-P-A ( mala zaduženost, dividenda, sigurno poslovanje )
4. HDEL ( na vrlo niskim razinama u odnosu na ostale građevinare )
5. JNAF ( investicije, dobit )
6. INDG ( javna ponuda )

Za ostale je teško reći.[thumbsup]


BEst buy znači obično najveću zaradu. INA će vjerovatno u ponedjeljak dosta pasti jer će se donijeti uredba vlade od 50% tijekom sutrašnjeg dana.
Po meni best buy dionice su:

1. FNVC ( ulazak u redovan režim, 0.2 P/BV, zadržana dobit )[thumbsup]


U redovno trgovanje ulaze:
ACI

BRIN ,BPBA

LCDS

HRBC

PRFC

Koka je svoje raskokodakala i vraća se nazad u bedake.Nedostaje dvije transakcije.Nisam ih htio
napraviti.Pa sa četrdesetak komada dionica i nekoliko tisuća kuna sam bio market macker na ovoj dionici.Ako većim igračima nije stalo ja je ne mogu oživiti.
Potpisao kapitulaciju .
KOKA je bila mučak.

Mislim da nove dionice koje ulaze u redovno trgovanje zaslužuju da ih malo komentiramo!

Na ZSE će teći med i mlijeko,a naročito vlasnicima gore navedenih dionica.

Kolega Lopina, niste dobro gledali. KOKA ostaje u redovnom režimu..

Ispadaju EXPD, JAKT i SDBA.
Ulaze ACI, BPBA, BRIN, FNVC, JDOS, KABA, LCDS, LURA, TUHO, VLEN, EPLT, OPEK, i PRFC.


Potpisao kapitulaciju .
KOKA je bila mučak.


Kolega Lopina, niste dobro gledali. KOKA ostaje u redovnom režimu..

Ulaze ACI, BPBA, BRIN, FNVC, JDOS, KABA, LCDS, LURA, TUHO, VLEN, EPLT, OPEK, i PRFC.


Dobro je gledao, samo što ima selektivni pristup.
Znao je već dugo da će LURA ući u redovno trgovanje što je i napisao 10.03. na pripadajućoj temi. [smiley]


(…) mislim da je to precijenjeno s obzirom da se radi o nelikviduši,koja će
ući u redovno trgovanje 4.4.,
(…)

P/EXP/BV nešto preko 5
Po ovom pokazatelju KOKA nosi zlatna jaja,a LURA je mučak.

Preporuka:Prodati LURU i kupito KOKU


Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

A tajanstveni kupac iz Slovačke ?



Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

A tajanstveni kupac iz Slovačke ?
[/quote]

ma kakav kupac iz slovačke?! to je MOL-ov igrač, samo ne znam što će sad kad neće smjeti MOL-u preprodati dionice? zato je očekivano iskrcavanje INE preko burze svakome tko je spreman kupiti te dionice (a bojim se da će takvih biti jako,jako malo) [bye]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

Dajte ljudi ovo je smjesno … kao i svi ostali potezi nase vlade.
A kako misle sprijeciti ortacke ugovore tipa MOL ima 40% ortacki fond 11% i preglasaju ostatak na skupstini kako ih volja , a nitko nema 51%.
Ovdje je stvar u upravljanju , a ne u posjedovanju.
Tako je racunala i vlada da ce joj mirovinci biti ortaci na buducim skupstinama.




Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

[/quote]

ma kakav kupac iz slovačke?! to je MOL-ov igrač, samo ne znam što će sad kad neće smjeti MOL-u preprodati dionice? zato je očekivano iskrcavanje INE preko burze svakome tko je spreman kupiti te dionice (a bojim se da će takvih biti jako,jako malo) [bye]
[/quote]
Mene zanima jedno. kakva korist od prdloženog zakona ako Mol i skrbnički budu glasali uvijek isto. Hoću reći može se pojaviti i treći i taj nikana svoje dionice ne treba prebaciti Molu a može ga podržavati u odlukama. Evo npr. ja se nudim Molu (malo sutra) da kupujem dionica za njih i neka budu stalno na moje ime a onda ćemo jednog dana zajedno sve prodati nekom trećem.
A tajanstveni kupac iz Slovačke ?



Potpisao kapitulaciju .
KOKA je bila mučak.


Kolega Lopina, niste dobro gledali. KOKA ostaje u redovnom režimu..

Ulaze ACI, BPBA, BRIN, FNVC, JDOS, KABA, LCDS, LURA, TUHO, VLEN, EPLT, OPEK, i PRFC.


Dobro je gledao, samo što ima selektivni pristup.
Znao je već dugo da će LURA ući u redovno trgovanje što je i napisao 10.03. na pripadajućoj temi. [smiley]


(…) mislim da je to precijenjeno s obzirom da se radi o nelikviduši,koja će
ući u redovno trgovanje 4.4.,
(…)

P/EXP/BV nešto preko 5
Po ovom pokazatelju KOKA nosi zlatna jaja,a LURA je mučak.

Preporuka:Prodati LURU i kupito KOKU

[/quote]
Nije selektivan nego površan pristup.
A svatko tko vodi računa o svojoj investiciji će napraviti ispravak.
I zato vam hvala!

NMa ZSE će teći med i mlijeko imaocima ovih dionica koje ulaze u redovno trgovanje.

New Report

Close