Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA.

– većina vas nema dionicu INE pa vam je sve ovo možda nešto bezvezno.

– ali ta INA ima veliki postotak u Crobexu, još kada znamo da će i HT pasti nakon dividende.
– e sada probajmo zamisliti koliki će nam biti Crobex.

– po meni bi najbolje bilo kada bi oni koji odlučuju o tome iz Crobexa izbacili INU i HT jer bi nam tada Crobex bio realan.

– ovako su INA + HT nerealno podigli Crobex.
– ali će ga sada dobro i spustiti.
– smijurija od burze.

– e ovo me sada zanima.
– koliko bi Crobex mogao pasti, ovo je jako važno jer već vidim naš tisak s udarnim naslovima o velikom padu dionica i Crobexa.
– zanima me vaše mišljenje o svemu ovome i kako vi na sve ovo gledate.

– I love this game.
Pozdrav !

čestitam vam na jedinicama, izgleda vam je to jedino važno.

– šteta što nemamo i mišljenje stručnog ocjenjivačkog suda po ovom pitanju o čemu sam pisala.
– baš ste jadni.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo ja popravio prosijek.

Slažem se sa vama da če Crobex pasti.

Točno koliko če pasti nitko nemože reči. Ja ga očekujem oko 2000 bodova, na razini 10mj.2010.

ivana 7 ,

INA Best buy !

vidim da raspolažete sa jako puno informacija o INI i da ste napravili dobru i korisnu analizu .

Umoćen sam već duže vremena u INU , dio sam dionica prodao po 4000 kn , a dio za sada ne mislim prodati jer mi neki podaci govore da će tu još biti vrhnja za pobrati .

S obzirom na trenutnu meni nejasnu kuhinju mislim da će cijena INE pasti što ću ja objeručke prihvatiti i kupiti još dionica .
Što će cijena INE više pasti ja ću više kupiti dionica .
Bez drukanja ja tvrdim da je INA zlatna koka i da danas vrijedi 4.500 kn i ako mi ju neko ponudi po 3000 kn ja ću ju kupiti s veseljem.
Šta se događa trenutno sa dionicama INE danas nitko ne kuži , pa ni ja .

Šta znači izjava Popijača danas da će u subotu donijeti Zakon da bi zaštitili Hrvatsku i Mol od trečeg ?
Tko je treći ?
Rusi ?
Oni su tu , da nije u pitanju četvrti ?

Važno je , a Vi ivana to ne spominjete , da su Kukuriku koalicija , komunisti koji su INU prodali po 1000 kn (SDP,HNS,HSS) donijeli Zakon (potpisao Tomčić) kojim Hrvatska mora prodati još 22 % INE prilikom ulaska u EU , tako da mi u EU ulazimo samo sa 25 % INE .
Ulazimo sa spuštenim gačama po SDP ovom Zakonu !

Ja s ovim postom nikoga ne nagovaram da kupi INU već pišem zašto ću ja do kupiti INU :
INA danas vrijedi 6 miliardi USA dolara !
Podjelite s brojem dionica !
U Siriji našli nafte i plina vrijedne 9,6 miliardi USA dolara ! I dalje traže .
Uložili u rafinerije 4 miliarde . Proizvode jedno od najboljih benzina u EU ! Klas .
INA Hrvatskoj osigurava 60 % domaćeg plina i 30 % nafte . A voda !
Dobit 2010.nešto manja od 1 miliarde , planira se djeliti dobit za 2011. i 2012.
Ove godine ulažu u istraživanje 260 miliona dolara , Sirija ,Libija ,Iran, Srednji Jadran ,Podravina …
Jeste li čuli za Naftni lobi i Nuklearni lobi ?
Zbog čega je dionica INE odmah nakon što je kihnula nuklearka u Japanu porasla sa 3650 na 4000 kn ?

Katastrofičari ,koji su jeftino prodali INU uvijek će naći tisuću razloga protiv ,sukobi u Siriji ,Libiji ,koncesija ,te ovo ,te ono ,

Zbog tih informacija ja sam optimista (uvijek) i dalje ću ulagati u INU .
Ako malo prelistate moje stare postove vidjet ćete da sam pravovremeno i dobronamjerno podjelio informaciju sa Zajednicom da je INA Best buy dionica .

Siguran sam da će nafta biti sve skuplja i u svijetu i kod nas .
I siguran sam da će dionica INE rasti još barem 20 godina .

Pozdrav

.

Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.


INA.

– većina vas nema dionicu INE pa vam je sve ovo možda nešto bezvezno.

veliki postotak u Crobexu, još
zamisliti koliki će nam biti Crobex.

o tome iz Crobexa izbacili INU i HT jer bi nam tada Crobex bio realan.
nerealno podigli Crobex.
koliko bi Crobex mogao pasti

otkad ti vodiš brigu o crobexu [smiley] što nisi do sada pisala da ti pratiš konkretne dionice a ne crobex

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

Pa dioničari pod brojem 1 i 2 ionako nisu kupovali. Sve će biti isto, priča se nastavlja…


Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

a da li netko od vas razmišlja obrnuto?

tko će prodavati?
pogotovo što su to ulagači koji nisu htjeli niti do sada prodati iako je cijena bila jako primamljiva?
a u svjetlu činjenice da netko žarko želi 51% i prije ili kasnije će platiti koliko treba da dođe do toga

a vlada nije rekla da neće nitko imati 51 nego da neće još neko vrijeme nitko imati 51

nemam dionice ine ali mi se čini da ništa nije riješeno i da će tu biti još jako zanimljivo
puno sreće ovima koji su unutra [thumbsup]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


INA.

– većina vas nema dionicu INE pa vam je sve ovo možda nešto bezvezno.

– ali ta INA ima veliki postotak u Crobexu, još kada znamo da će i HT pasti nakon dividende.
– e sada probajmo zamisliti koliki će nam biti Crobex.

– po meni bi najbolje bilo kada bi oni koji odlučuju o tome iz Crobexa izbacili INU i HT jer bi nam tada Crobex bio realan.

– ovako su INA + HT nerealno podigli Crobex.
– ali će ga sada dobro i spustiti.
– smijurija od burze.

– e ovo me sada zanima.
– koliko bi Crobex mogao pasti, ovo je jako važno jer već vidim naš tisak s udarnim naslovima o velikom padu dionica i Crobexa.
– zanima me vaše mišljenje o svemu ovome i kako vi na sve ovo gledate.

– I love this game.
Pozdrav !


Cjenjena kolegice IVAN 7

Mene CROBEX ni najmanje ne zanima jer to je za mene same jedan izmišljeni broj koji neznači ništa

Zanima me isključivo moj portfe, i dobit ili gubitag na njemu, koji i tako neide ukorak sa CROBEX-om jer više od pola dionica u mom portfelju i nisu u sastavu CROBEX-a.

Najveću lovu sam i zaradio ili ću zaraditi na dionicama koje nisu (ili nisu bile) u sastavu CROBEX-u kad sam ih kupovao BELJ, PBZ, FRNK, BCIN, LURA, TUHO, DDJH, a neke od njih su dugoročno i najsigurnije ulaganje sa solidnim dividendnim prinosima.

Pitam se zašto bi se jedan mali investitor, koji radi samo sa svojim novcima, uopće opterećavao nekim brojem koji neznači ništa i ništa ne pokazuje, naročito dugoročno jer dionice iz sastava CROBAX-a ili bilo kojeg drugog indeksa se mijenjaju a neke, ma koliko velike bile, odu i u stečaj a druge ih samo zamijene i index nastavlja dalje svojim putem.

Kod Vas velikih investitora ili špekulanata je možda drugačija situacija

Lijep pozdrav!

,

Od mene stotka.
Apsolutno se slažem sa čitavim postom.
Ja INU nažalos više nemam. Prodao sam je prerano uglavnom oko 3 400 kn uz prosječno 130% zaradu.
Isto bih ponovo ušao sa većim dijelom mog portfelja kad bi cijena ponovo pala barem na 3000 kn ili čak na 1400 kao još nedavno, ali čisto sumnjan da će nas to sunce još jednom ogrijati.
Mala je vjerovatnoća da će se INA ikad više moći dobiti ispod 4000 kn
Lijep pozdrav !


Po kojoj logici mislite da INA neče padati, Pa ako 2 največa dioničara neče smjet kupovati dionice,
ostaju im jedino mirovinci koji su previše izloženi u INI, Dajte neke suvisle podatke.

Jednostavno je premali broj dionica još u igri.
Ako su Mađari od MOLA koji je do nedavno moga biti manja podružnica INE, u tako kratkom vremenu uspjeli napraviti takvu kompaniju koja kupuje INU i odbrani se od OMV, onda mislim da su puno sposobniji i pametniji od naše vlade i i sigurno znaju šta rade i da im ipak treba čestitat.


čestitam vam na jedinicama, izgleda vam je to jedino važno.

– šteta što nemamo i mišljenje stručnog ocjenjivačkog suda po ovom pitanju o čemu sam pisala.
– baš ste jadni.

– I love this game.
Pozdrav !


Frustrirajuće je kad nešto korisno napišeš,a ekipa jedva čeka da ti zakelji jedinicu prije nego i post pročita

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close