Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HOMS.

– danas mi dosadno, ništa ne kupujem, ništa ne prodajem, nekako osjećam da dolazi to ljetno burzovno mrtvilo.
– pa evo iz čiste dosade sam išla analizirati nešto što zbilja nema smisla analizirati jer odlazi u stečaj.
– ali je možda zanimljivo zbog dosta ljubitelja junk dionica, iliti smeća.

– zadnja transakcija, cijena porasla +54%, očit potez nekog očajnika.
– a vlasnici firme su 600 – 700 malih anonimnih dioničara, plus nesposobna uprava koja je sve to upropastila, pokrala, a nitko je nije kontrolirao ili na vrijeme smjenio.
– ali evo i tu je došao kraj toj agoniji, jer sigurno uprava više nema love ni sebi za plaće.

– a kako stoje dionice ???
– imamo jednoga optimistu na kupnji, ali je dosta skroman, kupuje za 100kn, nekako mi lići na gospon Lopinu.
– a prodaja,
– prodaja se neda, ne spuštaju cijenu, ponosni su na svoje dionice.
– joj, tu ima jedan nalog i na 432.000kn u prvih dvadeset.

– povijest.
– tu je išla velika akumulacilja i lagano klizanje cijene prije 3-5g. 75 – 35kn.
– i sada je malo glupo prodati za 1kn ono što se je kupovalo po 75kn, a i na 75kn je tada očito po svim parametrima gospon Lopine bilo bedasto jeftino.
– ne znam zašto ali od 2008.g. doslovno prestaje intezivno trgovanje i dionica od tada kao da je pala u ponor, s nikakvom trgovinom i strašnim padom od kojeg se ni do danas nije oporavila.

– i kako sada stvari stoje tih 600-700 anonimnih malih dioničara će je svečano pokopati bez kune u džepu.
– moja iskrena sućut svim dioničarima HOMO-sa.

– I love this game.
Pozdrav !


HOMS.

– danas mi dosadno, ništa ne kupujem, ništa ne prodajem, nekako osjećam da dolazi to ljetno burzovno mrtvilo.
– pa evo iz čiste dosade sam išla analizirati nešto što zbilja nema smisla analizirati jer odlazi u stečaj.

– a kako stoje dionice ???
– imamo jednoga optimistu na kupnji, ali je dosta skroman, kupuje za 100kn, nekako mi lići na gospon Lopinu.


Tko sretniji od mene da sam danas bio mali investitor.
Kupio cca 80.000 kn i prodao u dnevnom trejdu.Moj promet velikih 160 k kn,tj 1% cjele ZSE.
Nažalost prošao kao bos po trnju.
Prvi krug :kupio đuru po 45 i zaša po 44
Drugi krug:krv nije voda,kupio Đuru po 43 izaša na 42
Treći krug:uša validus na 10,izaša na 9,80
Brokeri zaradili dnevnu plaću tj.nešto preko 600 kn.
Ja spušija četiri puta po toliko/pad portfelja nije uračunat/.
Bit će bolje!
Dva dana sam bio odsutan,bilo bi bolje da sam preskočio i danas.
Na ZSE sve manje meda i mlijeka!
Ipak od ponedjeljka postajem likvidniji pošto moji bedaci ulaze u redovno trgovanje.
Da li to znaćio da ću više trgovati i gubiti?

Ivana 7

Evo samo da se javim da znas da sam ziv [thumbsup]

Nije jos vrijeme za kupnju,a razlog mozete da procitate na temi IGH.

Cujemo se kad bude kupovina za nekih 15-ak dana,a mozda i 30

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


šteta što vas nema na temi ksst , trebali bi ste povremeno navratiti da se ne svede sve na piskaranje jednih istih (ima tu i monologa ako znate na šta mislim) , a tamo je stvarno probrano društvo old school navlakača..
pogledajte ko je tu u top 10 pa pogledajte ko piše na temi [wink] mm, zmz , dr , pboy
iz space shuttlea se vidi da je to navlakuša..
dajte navratite malo na ksst nabacite koji suvisli komentar , ili imate neki načelni sporazum o nemiješanju [thumbsup]

Zaista nevjerovatno!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Nažalost prošao kao bos po trnju.

– kad vam gospon Lopina napiše kako je u trejdu izgubio lovu odmah idu stotice, a kada se hvali zaradama punite ga jedinicama.
– na žalost, takav je ovaj forum.
– a ja zbilja volim da gospon Lopina na ovoj temi napiše što radi, i da vidite kakva je to muka u dnevnom trejdu zaraditi lovu.

– I love this game.
Pozdrav !


Zaista nevjerovatno!?

– zaista je nevjerovatno da netko obeća da neće više pisati na ovome forumu, pa se onda predomisli.
– obećanje ludom radovanje.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana 7
Evo samo da se javim da znas da sam ziv [thumbsup]
Nije jos vrijeme za kupnju,a razlog mozete pročitati……

– drago mi je da ste živi, iako ste burzovno odavno mrtvi.
– koliko sam samo love od tada zaradila.
– pa normalno da će vam ovo ljeto pasti cijene dionica.
– ali uvijek postoji i ono "ali, ako, možda" EU ???????
– neki znaju investirati, a vi gospon Over spadate u onu skupinu koja nema pojma o investiranju.

– I love this game.
Pozdrav !

a sada ću napisati par postova o INI, na samoj temi je previše drukanja te zbilja nisu objektivni, a potrebno mi je vaše mišljenje jer tu ni sama nisam sigurna što će biti.

uvod,

INA.

– ova nacija ima pamćenje puno gore nego kokoš, jer svaka kokoš zna gdje joj je kokošinjac a ovaj narod nema pojma, zaboravio je što je sve bilo na INI.
– najprije su prvi paket prodali komunisti.
– a onda ostatak kontrolnog paketa adeze.
– tu je gospođa Jadranka odigrala ključnu ulogu, tada nije bila premjerka, ali je bila šefica braniteljskog fonda.
– a ti branitelji su imali 7%, plus država cca 44%, i to je trebao biti taj kontrolni paket od 51%.
– ali gospođa Jadranka je tada napravila dobru stvar za branitelje ali lošu za ovu državu.
– ne kužim zašto država nije uzela tih 7% braniteljskih dionica i njima dali neke druge dionice koje im nisu strateški važne, pa mogli su te branitelje slobodno i preplatiti dati im više i 30% nekih drugih dionica, jer barem su oni to zaslužili.

– i sada kada je greška uočena ponovno se radi nova greška.
– gospođa Jadranka naređuje mirovincima da s našom lovom kupuju tu preskupu INU.
– tko je tu lud nemam pojma, ali sve će to na žalost platiti budući umirovljenici.

– MOL, njima taj kontrolni paket i nije skup, ovo malo dionica što je ostalo, jer prvi ulaz kod komunista im je bio cca 1.000kn, tako da im sada ova sića nije skupa po 4.000-5.000kn.
– ali da bi se ta investicija isplatila i našim mirovincima INA bi trebala ići na 10.000kn.
– samo je tu problem jer je INA već na 3.000kn skupa.

– I love this game.
Pozdrav !

INA + mirovinci + MOL.

– mirovinci sada tu imaju neki prosjek cca 3.500kn .
– MOL, prvi paket cca 25% cijena cca 1.000kn, ostatak do 49% plaćen po 2.800kn.
– tu je jako mali prosjek, na žalost mnogi ovu matematiku ne kuže, jer mene zezaju i dan danas zbog nekih skupih kupnji, ali najvažniji je prosjek.
– tako da mol da plati ove dionice i 5.000kn ima nikakav prosjek.
– a naši mirovinci su se dobro istrošili, nakrcali se ove skupe INE, i nisu uspjeli u naumu gospođe Jadranke.
– a INA ne vrijedi 3.000kn.

– I love this game.
Pozdrav !

INA i igrica vlade 49%.

– sada mi nije jasno koliko ovo drži vodu.
– to će vlada izglasati, nema sumnje.
– ali to je mješanje vlade u slobodno tržište.
– kada uđemo u EU ovo će biti protuzakonito, barem tako mislim, ispravite me ako nisam u pravu.

– I love this game.
Pozdrav !


INA i igrica vlade 49%.

– sada mi nije jasno koliko ovo drži vodu.
– to će vlada izglasati, nema sumnje.
– ali to je mješanje vlade u slobodno tržište.
– kada uđemo u EU ovo će biti protuzakonito, barem tako mislim, ispravite me ako nisam u pravu.

– I love this game.
Pozdrav !


Bojim se da je ovo izgovor Vlade za još jedan njezin neuspjeh u završetku pregovora, u stilu "mi nismo htjeli dati INU zbog nacionalnih interesa i zato smo izglasali ovakav zakon, i bla, bla, bla…", pa makar i po cijenu završetka pregovora.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

ovo gore su bila 3 uvodna posta, a sada ono što me zanima, a nisam ni sama sigurna.

INA, i što će biti u budućnosti.

– kako će se sve ovo odraziti na cijenu dionice ????

– ako INA padne na cca 3.000kn, pa koliki će to biti gubitci fondovskoj industriji.
– i tko će odgovarati za takve gluposti učinjene na TK.
– oni sve te gluposti rade s vašim novcima.

– e sada hoće li mirovinci održavati cijenu na cca 3.500kn kako bi mogli reći mi nismo na INI izgubili lovu.
– hoće li mađari i dalje nastaviti skupljati dionice preko onog svojeg fonda.
– jer tada bi i dalje bila situacija MOL 49%, taj fond neka prikupi 1%, kupe još onu kontrolnu dionicu i jednog dana kada budemo u EU oni su većinski vlasnici.
– od naših nitko ne može zabraniti tom fondu kupnju, ali niti mogu dokazati da taj fond radi za mađare.

– na ove stvari je naša vlada morala prije misliti, sada je kasno, i upropašteni su novci budućih penzića.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close