Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Tigrus je izgubio najmanje dvoje pantalone!!!
FAZ ga je vjerovatno prepolovio i sad druka na Tisku jer je i to prodao za pokrivanje
gubitaka na FAZ-u. Nažalost, kako kaže lutrija opet ništa. Al stigne kupovati po 250-260kn.
[thumbsup]

gospon Machete.

– a vi kao ono ne drukate na Tisku.

– ja se dobro zezam s gospon Tigrusom, ali se nikada nismo posvađali.
– za razliku od vas njemu vjerujem, i ako me zanima koja njegova investicija pitati ću ga na p.p., ali trenutno smo u različitim investicijama.

– a vi gospon Machete ipak imate tu dudicu, a sve živo znate.
– e sada kada bih znala koji ste lik bili u prošlom forumskom životu puno toga bi mi bilo jasnije.
– ali nešto ste zgriješili pa se prošli lik morao pokopati.

– a gospon Tigrus griješi isto kao što i ja griješim.
– ali godinama ne mijenja nick ni stil pisanja.
– i zbog toga ga cijenim.

– evi na ovoj temi imate još 2 lika s dudicom,
– ali pišu o.k., i iz aviona se vidi da su im ovo prvi nickovi.
– a koji su vaši gospon Machete ???? i koji vam je ovo do sada nick ??? 5, 10, 20…..

– I love this game.
Pozdrav !


– pišete da će te imati za 5 godina KODT sigurno u portfelju,
– samo je pitanje na kojim cijenama ????????

Gđice Ivana7,

napraviti ćemo testiranje cijene kupnjom 50-tak komada prije dividende nagodinu. Ukoliko dividenda bude veća od sadašnje, znači da progresija rasta drži vodu. Prije toga ne vjerujem da će cijena gore, ili dolje. A u 11 mjeseci s tih 60.000,00 kn testnog kapitala na KODT-u mogu izvuć više dobiti na drugim dionicama rasprodajom u svibnju i kupnjom ljeti + trejdanje likvidnim i volantilnim dionicama. Čak dapače, ukoliko KODT nekim slučajem završi u režimu posebnog trgovanja, a neki veći investitor npr. Basler koji je ušao poželi izaći van što mislite kako će se to odraziti na cijenu? Sama ste dala odgovor navodeći JDGT.

Ej bubanj34, mislim da se zaletavaš! Najprije pročitaj iz stručne literature zašto je pristup "Dama u godinama" uspješan. Dame u godinama čine najveći neorganizirani svjetski investicijski fond – tako barem pišu neki američki autori sa TK. U RH također ima dosta sljedbenika tog stila ulaganja, a naročito nakon kriza.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Ja svim ulagačima koji nemaju talenta za burzu preporučam baš taj HT jer je to dionica na kojoj se nemože ni puno izgubiti.
Vas poštujem kao pametnog investitora jer ste nadišli ponos ( za razliku od mnogih) i shvatili koje su vaše realne mogućnosti te se ne želite udaljavati od turbo defanzivne strategije investiranja u kojoj je HT temelj porfelja! [wink]

gospon Antiša.

– ja znam da se vi stalno volite zezati po pitanju toga HT-a.
– a sada malo ozbiljno, ovo vam je jako važno.
– u svakom portfelju morate imati cca 25 – 75% obveznica.
– sada možete ih sami kupovati ili investirati u obvezničke fondove.
– ali kada vidim kako neki od tih fondova u prvih 10 investicija imaju i obveznice OPTE ili INGRE digne mi se kosa na glavi.
– pa te obveznice su rizičnije od dionica Đakovštine.
– točno je to da imaju i velike prinose, a što je s rizikom ??????

– upavo zbog toga je puno bolje investirati u HT nego u obveznice na našem tržištu.
– samo taj HT trebate čekati na nekoj vama prihvatljivoj cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !

Gđice Ivana7,

napraviti ćemo testiranje cijene kupnjom 50-tak komada prije dividende nagodinu. Ukoliko dividenda bude veća od sadašnje, znači da progresija rasta drži vodu. Prije toga ne vjerujem da će cijena gore, ili dolje. A u 11 mjeseci s tih 60.000,00 kn testnog kapitala na KODT-u mogu izvuć više dobiti na drugim dionicama rasprodajom u svibnju i kupnjom ljeti + trejdanje likvidnim i volantilnim dionicama.
[/quote]

Testiranje dionice za godinu dana ??????

– evo jedan mali savjet jer totalno pogrešno radite.
– nikada se dionica ne testira godinu dana u naprjed da vidite što će se tu dogoditi.
– dionica se testira 10 godina unatrag.
– to je dosta glupi posao koji iziskuje dosta vremena i truda.
– ali vjerujte mi, svaka mituta potrošena u taj posao je zlata vrijedna.

– gdje je dobra firma i uprava sve vam piše, ali to treba znati i pročitati.
– zatim vam dolazi TA tržišta i same dionice koja je točna cca 70%.

– i kada znate koje dionice vas zanimaju i želite ih imati u portfelj,
– tada se ne ide u kupnju jer ste vi pronašli željenu dionicu.
– važno je tu dionicu kupiti jeftino, čekate koju krizu ili koji veći pad te dionice i već ste učinili 50% posla.
– nekada nećete moći željenu dionicu jako dugo vremena povoljno kupiti.
– ali zbog toga uvijek morate znati kojih 10-ak dionica vam je zanimljivo te kupujete one koje su vam cjenovno prihvatljive.
– sve ovo izgleda komplicirano, ali kada jednom naučite to je zbilja jedna fenomenalna igrica u kojoj se uvijek zarađuje, ne puno, ali ne gube se novci.

– I love this game.
Pozdrav !



Gđice Ivana7, ja Vam se divim.Čitajući Vaše postove Vi ste vjerovatno jedna od najbogatijih žena u RH. Zašto se gubite na ZSE? Vama je mjesto na nekoj od zapadno europskih burzi ili US burzi.

gospon Kozelj.

– tu vam je sve u početnom kapitalu.
– možete imati ne znam kakvo znanje ali ako vam je početni kapital mali onda je taj prvi milijun takoooo daleko.
– a ja imam love da mogu od ovoga živjeti, pa od mene su doslovno bogatiji svi seljaci s svojim imanjima i onim skupim traktorima, a koliko koštaju krave ????
– ja puno radim i uspješno investiram, ali na ovoj burzi.
– bojim se svjetskih burzi, zbilja me strah.
– pa vidite kako je tamo prošao pretstavnik brutalnog kapitala gospon Tigrus, koji puno bolje zna investirati nego ja.
– gospon Tigrus je tamo izvukao jedva živu glavu, i evo ga opet tu, sretan s prinosima i zadovoljan s drukanjem.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

zanimljivo je da se svi sjecaju FAZa na 12,50,
a nitko nije primjetio trejd TYPa sa 20 na 24,99.

ps. onih 2500 nije ingra.
nju sam bio prisiljen likvidirati vec odavno – s podnosljivim minusom od cca 10%.
brzo je padala.
zalosno, imala je lijepi graf. steta…

evo sad sam se opet natrpo TYPom na 20,50.
vidit cemo…
za sada cca +0.8 US$ plusa
[wink]

puno mi je bolji TYP od FAZa jer prati Nasdaq



– u svakom portfelju morate imati cca 25 – 75% obveznica.
–[/quote]

nema sanse!

okosnica mog portfelja su trenutno BEAR ETFovi sa polugom x3 sa – cca 75% portfelja

Dobre vijesti za tržište kapitala.

– bankarska kta pada i pada i došla na najniže grane po svim vrstama štednje i oročenja.
– ali kta kod kredita još ne spuštaju, zbog toga ne mogu plasirati sredstva koja imaju.
– a trenutna inflacija ubija svu dobit na bankarskim kta.

– zaključak.
– novac na banci gubi svoju realnu kupovnu moć svakodnevno ili pojednostavljeno rečeno stvarno je i više nego glupo štedjeti, jer na toj investiciji gubite svoju lovu.

– a to je dobro za TK jer će lova polako curiti iz banaka u dionice, barem u ove dividendne.
– e sada vam se to neće dogoditi za mjesec dva.
– tek dogodine u siječnju štediše će uočiti kako su dobili nikakve kta.
– pa onda još dok promisle što, gdje kako s lovom, dugotrajan je to proces.

– I love this game.
Pozdrav !


gospon Antiša.

– u svakom portfelju morate imati cca 25 – 75% obveznica.
– sada možete ih sami kupovati ili investirati u obvezničke fondove.
– ali kada vidim kako neki od tih fondova u prvih 10 investicija imaju i obveznice OPTE ili INGRE digne mi se kosa na glavi.
– pa te obveznice su rizičnije od dionica Đakovštine.
– točno je to da imaju i velike prinose, a što je s rizikom ??????

– upavo zbog toga je puno bolje investirati u HT nego u obveznice na našem tržištu.
– samo taj HT trebate čekati na nekoj vama prihvatljivoj cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja ću radije napraviti porfelj s 10 junk dionica, nego kupovati te dosadne firme.
Ingra, Đuro, Dioki, Validus, Optima, Badel, Varteks, Magma, Viadukt i Hidroelektra i sl.
Neka ih pola propadne na drugoj polovici će se zaraditi dovoljno da se pokriju gubitci i dugoročno zaradi puno bolje nego na HT-u i sl. dionicama.

Kod gubitaša je jedino bitno da se kupuju na fer cijeni, MCAP ispod 100 mil poželjno ispod 50 mil kn.
Ingra, Dioki i Magma trenutno nisu fer vrednovane s obzirom na poslovanje i preskupe su za ovakav porfelj ali Varteks, Badel i Validus su idealni.

Biti će tu novih Đakovština i Zdenki ali na Validusu, Đuri i Optimi se već moglo zaraditi 50-100% ako se kupovalo u pravo vrijeme!

jednom BEAR uvijek BEAR [lol]



kolegice kako to mislite zabavlja , pa to što piše plejboj na temi ksst je sve osim zabavno….

KSST.
– tema KSST je zadnjih mjeseci stalno u vrhu, te je zbog prekomjernog pisanja svarno nečitka..
– e sada ne kužim te na kupnji po 50kn, a dionica vrijedi 7.000kn ..
– i stvarno mi je dosta čudno pisanje mnogih na toj temi koji zagovaraju cijenu 7.000kn ..
– a tamo je zbilja veliki potencijal, evo danas sam negdje pročitala kako je to zemljište zanimljivo gospon Gadafiju za zrakoplovnu bazu odakle bi puno uspješnije mogao napadati ovaj NATO..
– dosta zanimljiva dionica, ali ju ja na žalost nemam..
[/quote]
šteta što vas nema na temi ksst , trebali bi ste povremeno navratiti da se ne svede sve na piskaranje jednih istih (ima tu i monologa ako znate na šta mislim) , a tamo je stvarno probrano društvo old school navlakača..
pogledajte ko je tu u top 10 pa pogledajte ko piše na temi [wink] mm, zmz , dr , pboy
iz space shuttlea se vidi da je to navlakuša..
dajte navratite malo na ksst nabacite koji suvisli komentar , ili imate neki načelni sporazum o nemiješanju [thumbsup]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan


evo sad sam se opet natrpo TYPom na 20,50.
vidit cemo…
za sada cca +0.8 US$ plusa

Opet se igraš na virtualnoj burzi a vrijeme je za spavanje, ujutro je škola!
TYP Direxion Daily Tech Bear 3x (ETF)
Days Range 20.74 – 21.42

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



evo sad sam se opet natrpo TYPom na 20,50.
vidit cemo…
za sada cca +0.8 US$ plusa

Opet se igraš na virtualnoj burzi a vrijeme je za spavanje, ujutro je škola!
TYP Direxion Daily Tech Bear 3x (ETF)
Days Range 20.74 – 21.42
[/quote]

prosjecan.
nazalost nisam sve iskrco na 24,99…
steta

New Report

Close