Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– minus mi je napravio samo jedan BRIC

– I love this game.
Pozdrav !

Bric Bric zvec zvec, Ht šiš šiš

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


Bric Bric zvec zvec, Ht šiš šiš

– oooooooo, vidim da na ovoj temi ima i piiiijeeesnika.
– ali ako imate HT-a np. 1.000.000kn, i zeznete se na jednoj kupnji od 30.000kn, to je ipak samo 3%, što nikako neće utjecati na ukupni prinos.
– tako da i nije taj Ht šiš šiš.

– nego da se ja nadovežem u stilu ovog piiijeeesnika.

KOKA.

– kokodaaaa, kokodaaa, kokodaaaa, koka snjela i danas brutalno veliko jaje od -12% .
– baš me zanima kako će to utjecati na prinos gospn Lopine.
– gospon Lopina gdje su vam izvješća, ili ovo idete u rušenje zbog jeftinog dokupa.

– ali na ovim mojim investicijama nema stresova ovoga tipa kokodaaa -12%.
– uživajte vi meni u tim vašim Ingricama, a dobar je i KSST tamo vas barem dobro zabavlja gospon Plejboj.

– I love this game.
Pozdrav !


– uživajte vi meni u tim vašim Ingricama, a dobar je i KSST tamo vas barem dobro zabavlja gospon Plejboj.

– I love this game.
Pozdrav !

kolegice kako to mislite zabavlja , pa to što piše plejboj na temi ksst je sve osim zabavno , tako zapleten zaplet ne postoji ni kod dana browna , to je napeta drama , i svaki dan nestrpljivo iščekujemo nove epizode .

jedino me brine veličanje osoba kao što je npr g. železnjak kojeg pelejboj doslovce okiva u zvijezde , mislim da to već lagano prerasta u idolatriju [wink]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

gospon Antiša.

– ja nisam napisala da mene smeta što njegove dionice rastu, nego sam napisala uzrok zašto rastu.
– i ja ne mrzim gospona xy, cijenim to što on ulaže na ovoj burzi, i bila bih sretna kada bi imali tisuću investitora tipa gospona xy.

– a za to drukanje jeste li mislili na onoga tipa Antišu što godinama druka na onoj prezaduženoj OPTE.

– I love this game.
Pozdrav !

Gđice Ivana

to što mislite da dionice rastu zbog g. xy je samo znak da slabo poznajete kako burza fukncionira.
Tako su se mnogi na forumu 2008g. čudili zašto naše dionice padaju zbog "neke krize u Americi" kada kod nas nema krize, a sada se ti isti pitaju zašto dionice rastu kada kriza nije gotova.

Što ste mislili da će se KORF vječno tržiti na na 0,15 book ili da to ide na 0,05 book?
DDJH je na 2x kn bio bezobrazno jeftina dionica bez obzira što je gubitaš.

Naravno naše investitore takve firme ne zanimaju, njima je puno pametnije kupovati Janaf po 3600 kn, HT po 300 kn ili ATGR po 800 kn bez obzira što se na tim cijenama ne može zaraditi bitno je da su to dobre firme!

Ja svim ulagačima koji nemaju talenta za burzu preporučam baš taj HT jer je to dionica na kojoj se nemože ni puno izgubiti.
Vas poštujem kao pametnog investitora jer ste nadišli ponos ( za razliku od mnogih) i shvatili koje su vaše realne mogućnosti te se ne želite udaljavati od turbo defanzivne strategije investiranja u kojoj je HT temelj porfelja! [wink]

Ajde kad se taj JDGT spomenu u par postova da nadodam nesto o njmu,

JDGT je glavni prekrcajni/ukrcajni agent za JANAF na terminalima OMIŠALJ , svi kapaciteti JANAFA su ispunjeni do zadnje litre praznog prostora i praktički se OPTIMA i MOL bore za svaku litru slobodnog prostora a u 2010 se pojavio i GAZPRM koji bi isto skladištio .
ako znamo da je JANAF u fazi investicije od 600 milijuna kuna u izgradnju novih tankova očito dolazi do ogromog povečanja količine nafte koju ce trebati pretovarati sljedećih godina. tako da JDGT iako je u posebnom režimu ja se za njega ne bojim (mada ga još nisam stigao kupiti)

– a ja ova zadnja 4 mjeseca na dvije dionice uhvatila 100%, na više njih 50%, većinu toga što mi naraslo prodala, pa i na toj KODT sam u plusu 25%, ali tu nisam zaradila jer nisam prodala, ali je išao jedan trejd.

Gđice Ivana7, ja Vam se divim.Čitajući Vaše postove Vi ste vjerovatno jedna od najbogatijih žena u RH. Zašto se gubite na ZSE? Vama je mjesto na nekoj od zapadno europskih burzi ili US burzi.


kolegice kako to mislite zabavlja , pa to što piše plejboj na temi ksst je sve osim zabavno….

KSST.

– tema KSST je zadnjih mjeseci stalno u vrhu, te je zbog prekomjernog pisanja svarno nečitka.
– ponekad pročitam par postova.

– evo nekih zanimljivosti koje sam uočila.
– trenutno na kupnji imate 377 dionica, ali od toga je 322 dionice na kupnji od 50kn.
– e sada ne kužim te na kupnji po 50kn, a dionica vrijedi 7.000kn .
– i stvarno mi je dosta čudno pisanje mnogih na toj temi koji zagovaraju cijenu 7.000kn .
– zašto tu ne bi moglo doći do pripetavanja, kao na sinjskoj Alci, recimo da se pojavi 20 kupaca po cijeni 7.000kn, zašto onda cijena pripetavanjem ne bi mogla doći na 15.000kn.
– a tamo je zbilja veliki potencijal, evo danas sam negdje pročitala kako je to zemljište zanimljivo gospon Gadafiju za zrakoplovnu bazu odakle bi puno uspješnije mogao napadati ovaj NATO.
– dosta zanimljiva dionica, ali ju ja na žalost nemam.

– I love this game.
Pozdrav !


Gđice Ivana7, ja Vam se divim.Čitajući Vaše postove Vi ste vjerovatno jedna od najbogatijih žena u RH. Zašto se gubite na ZSE? Vama je mjesto na nekoj od zapadno europskih burzi ili US burzi.

gospon Kozelj.

– tu vam je sve u početnom kapitalu.
– možete imati ne znam kakvo znanje ali ako vam je početni kapital mali onda je taj prvi milijun takoooo daleko.
– a ja imam love da mogu od ovoga živjeti, pa od mene su doslovno bogatiji svi seljaci s svojim imanjima i onim skupim traktorima, a koliko koštaju krave ????
– ja puno radim i uspješno investiram, ali na ovoj burzi.
– bojim se svjetskih burzi, zbilja me strah.
– pa vidite kako je tamo prošao pretstavnik brutalnog kapitala gospon Tigrus, koji puno bolje zna investirati nego ja.
– gospon Tigrus je tamo izvukao jedva živu glavu, i evo ga opet tu, sretan s prinosima i zadovoljan s drukanjem.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolega Tigrus je izgubio najmanje dvoje pantalone!!!
FAZ ga je vjerovatno prepolovio i sad druka na Tisku jer je i to prodao za pokrivanje
gubitaka na FAZ-u. Nažalost, kako kaže lutrija opet ništa. Al stigne kupovati po 250-260kn.
[thumbsup]

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Što ste mislili da će se KORF vječno tržiti na na 0,15 book ili da to ide na 0,05 book?
DDJH je na 2x kn bio bezobrazno jeftina dionica bez obzira što je gubitaš.

KORF i DDJH.

– ovaj moj, sada već stari auto mi je kupio KORF i SNHO, o tome sam nekad davno i pisala.
– eto taj KORF mi je kupio auto, normalno na akciji, potom je još narastao 10% i otišao u provaliju, ne moj auto već KORF.
– i sve to onda za par mjeseci, super investicija.

– poslje toga još sam par puta ulazila u KORF i jednom u DDJH.
– ali kako onda nisam imala pojma o te dvije dionice potpuno ista situacija je i danas.

– tu mi je glavno mjerilo, loša firma – dobra dionica.
– kada je to bedasto jeftino onda to i kupim.

– ali mi s gubitcima koje proizvode i godinama akumuliraju obje firme zbilja nisu jasne.
– tu ne kužim njihovo poslovanje, niti mogu izračunati neku realnu vrijednost.
– te investicije su dosta slićne kocki, samo što mi tu puno pomaže TA.
– a trenutno TA za KORF govori o nekom padu, ali to je točno cca 70%.

– I love this game.
Pozdrav !


Naravno naše investitore takve firme ne zanimaju, njima je puno pametnije kupovati Janaf po 3600 kn, HT po 300 kn ili ATGR po 800 kn bez obzira što se na tim cijenama ne može zaraditi bitno je da su to dobre firme!

gospon Antiša.

– zašto namjerno netočno pišete ?????

JNAF.

– na ovoj temi zadnjih godinu i po sam i previše pisala o tom JNAF-u.
– doslovno sve targete i valove sam pogodila.
– dizala sam ju, ali i rušila kako sam htjela.
– znate i sami moje prve kupnje i velike akumulacije na cca 1.800 – 1.900kn, pa smo vozili do 2.500kn, pa manji pad pa ponovno najveći uspon do 3.600k, pa ponovno nazad na ispod 2.500kn pa opet na 3.500kn i pad na 3.100kn .
– valjda se sjećate tu moje zadnje reklame, kupujet na 2.500kn.

– janaf je i dalje o.k. dionica, samo što ja trenutno imam jako malo tih dionica.
– ali možda budem tu opet ulazila te na žalost sada ne mogu napisati targete.

– HT.
– tu nemam što napisati osim moje velike reklamne kampanje na cijenama 190 – 200kn.
– i da na tu investiciju gledate kao na jednu dobru obveznicu.

– ATGR, nikada nisam reklamirala.
– skupa.

– I love this game.
Pozdrav !

CEBA-P

-mala dionica,sa velikim primanjima
-sigurna dionica za INVESTIRANJE,a ne za sitnu burek špekulaciju
-prinos na sadašnji cijeni od 8%
-da cijena ode i na 300 kn,pronos od dividende je 7.5%
-nominala 400kn
-srpljivo pričekati preuzimanje,a do tada uživati u visokoj dividendi
-očekujem polagani rast do glavne skupštine i prava na dividendu

New Report

Close