Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za ovu gospodu s dudicama, malo kritike.

– probajte se naučiti coppy paste samo jednu ili par rečenica iz posta na koji se želite nadovezati ili dati koji komentar.
– kopirajući cijeli dugi post ili više postova tu stvarate velike kobasice odnosno spamate samu temu.
– to stvarno nema smisla da bi nakon kopiranja tih kobasica napisali ha,ha,ha , ili da se vi s time slažete.
– a i meni otežavate rad kada idem iz tih postova izdvojiti koju zanimljivu rečenicu.
– ili možete napisati @ i ime osobe na koju se post odnosi.

– I love this game.
Pozdrav !

Best buy ?

Best buy su dionice malih banaka !
Kupio sam dionice KABA i u desetak dana zaradio 32 % !
Ako se ne varam bit će zarade i sa drugim malim bankama koje stoje bolje nego KABA .

Pozdrav


Znaš obu narodnu. "I ćorava kokoš nekad pogodi zrno".

Nemoj se ljutiti nije mi namjera da kažem kako KABA nije dobra investicija kao ni neke druge male banke.
Želim samo da kažem da to ako si imao sreću i na KABA zaradio 32% neznači da je i dionica KABA dugoročno dobra ili loša investicija.
Jednostavno da bi se odredilo dali je neka dionica dobra ili loša potrebna je detaljna i dubinska analiza svih podataka do kojih možeš doći, a možda još više sposobnost čitanja između redova i procjena budućeg poslovanja.

Lijep pozdrav !


………..
– pa vidite i sami da ja nikada ne investiram ili ne idem za krdom.
– uvijek čekam da krdo otkrije moju dionicu.
………..
– I love this game.
Pozdrav !


– pogriješim i ja.
– ali puno puta vam je stvarno bolje i pogriješiti nego uletiti u neku glupu investiciju.
, ali na žalost velika većina špekulanata je tu lovu izgubila ili će ju izgubiti.
– ali uvijek imamo i 10% fenomenalno dobrih špekulanata koji će i tu fenomenalno dobro zaraditi.

kolegice ivana sedma,

sada meni kao članu toga KRDA koje spominjete nije ništa jasno, a pogotovo kada ste me nagovarali dakupim CEBA-u kao pametnu investiciju ????
Nego u čemu je tajna vašeg magnetizma ovih s dudicama ?
Book

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


[quote name=t
– ali potom su došli neki FAZOVI, neke investicije na kojima se gubila lova.
– tu vam svi pišu o zaradama, a o gubitcima se rijetko piše.
– np. na onoj INGRI doslovno svi zarađuju, a ja nisam dovoljno pametna da shvatim i kako ???

– I love this game.
Pozdrav !


Nije uvijek tako kolegice IVAN 7.
Evo da se ja pohvalim da sam tu INGR-u gupio 30.6.2010 po 27,52 kn (Bogu hvala samo 250 kom)
Dakle izguboi sam oko 50% ali ope samo nešto ispod 4 000 kn, jer to sam i smatrao uvijek dionicom za igranje.
Bogu hvala da mi ta sitna lova i neznači ništa pa si takvu igru mogu priuštiti.
Na tim igrama se katkad da nešto i zaraditi ali u većeni slučajeva se uglavnom gubi. jer kad kupiš smeće nemožeš ni imati ništa drugo nego smeće.
L P

– samo taj KORF mi je zanimljiv zbog onog investitora xy koji ima tog KORF 3% .
– da se barem odluči doći tu na ovu temu svađati samnom, to bi mi stvarno puno značilo.

– kad taj tip xy na svom blogu napiše nešto o kojoj svojoj dionici u zadnje vrijeme svaka takva investicija i raste.
– to nikako nije problem kada ima 100 puta veći kapital od mene.
– a ja mogu maksimalno manipulirati na 2 dionice (ali ne s onima koje imaju milijunske promete), to je zbilja zabavna igrica.
– kada bih ja imala kapital toga gospona xy pa ova burza bi bila najveća smijurija na svijetu.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne želim ispasti odvjetnik g. xy, čak mi se ni ne sviđa njegov stil investiranaja i način razmišljanja (jedino se slažemo da je HT neperspektivna dionica), ali taj kapital koji spominjete je pošteno zarađen i pametno investiran.

Dok su raznorazni Luke Rajići i slični prodali firme do kojih su tko zna kako došli i odnijeli novce vanka, on je iz ničega nešto stvorio, unovčio i zarađeno reinvestirao u Hrvatskoj.

Ne znam što sada nekome smeta što njegove dionice rastu, čovjek angažira i riskira znatna sredstva kod kupovine tih dionica, dok neki ovdje drukaju u nadi da će im netko drugi napumpati dionice da bi oni zaradili.


kolegice ivana sedma,

sada meni kao članu toga KRDA koje spominjete nije ništa jasno, a pogotovo kada ste me nagovarali dakupim CEBA-u kao pametnu investiciju ????

gospon Loris.

– kada sam vidjela što sve radite na Đakovštini i Ingri, da ne nabrajam druge vaše investicije stvarno mi bilo žao kako gubite novce na burzi.
– te sam smatrala kako je za vas najbolja dionica CEBA-p dok se ne naučite investirati.

– pa pisala sam na ovoj temi da je zgodno imati 1-2% kapitala, ali ne više od 3% u toj CEBI.
– tada ste ju mogli kupiti ispod 250kn i imati rentu od 10% sve dok banka ne propadne ili dok ju ne prodaju kad će te dobiti 400kn za dionicu.
– tu imate fiksnu dividendu 24kn, nije loše, ipak je to duplo više od najveće oročene štednje, a kupili ste banku.
– a i cijena same dionice je išla do 290kn, znači moglo se je i prodajom dionice zaraditi 18.36% .

– sada usporedite tu glupu investiciju s vašim Đakovštinama….

– I love this game.
Pozdrav !


– Ne znam što sada nekome smeta što njegove dionice rastu, čovjek angažira i riskira znatna sredstva kod kupovine tih dionica,
– dok neki ovdje drukaju u nadi da će im netko drugi napumpati dionice da bi oni zaradili.

gospon Antiša.

– ja nisam napisala da mene smeta što njegove dionice rastu, nego sam napisala uzrok zašto rastu.
– i ja ne mrzim gospona xy, cijenim to što on ulaže na ovoj burzi, i bila bih sretna kada bi imali tisuću investitora tipa gospona xy.

– a za to drukanje jeste li mislili na onoga tipa Antišu što godinama druka na onoj prezaduženoj OPTE.

– I love this game.
Pozdrav !


– probajte se naučiti coppy paste samo jednu ili par rečenica iz posta na koji se želite nadovezati ili dati koji komentar.
– kopirajući cijeli dugi post ili više postova tu stvarate velike kobasice odnosno spamate samu temu.
– to stvarno nema smisla da bi nakon kopiranja tih kobasica napisali ha,ha,ha , ili da se vi s time slažete.
– a i meni otežavate rad kada idem iz tih postova izdvojiti koju zanimljivu rečenicu.
– ili možete napisati @ i ime osobe na koju se post odnosi.

Ovo nije samo problem kod "dudica" nego i kod mnogih dugogodišnjih forumaša koji misle da je, prostorno gledajući, cijeli forum njihov pa mogu citirati citate nekoliko citata unazad.

Dakle, kad se citira, u HTML kodu treba izbisati sve što je irelevantno, a ono na što se replicira obuhvatiti unutar zagrada

i zaključne uglade zagrade s kosom crtom


Poštovana Ivana7,

Vi ste ta koja najviše navija za KODT, i stvarno – firma je OK po fundamentima, samo što je nitko ne želi, zasad. Dok postane isplativija u odnosu ne neke druge, mislim na dividendu i likvidnost, slažem se da ću je imati u portfelju. Za jedno 5 godina sigurno. Btw, moj portfelj mi je u potpisu. Tu se još ponekad znaju naći volantilni sadržaji poput DDJH-a, BLJE-a ili DLKV-a.

gospon Bubanj.

– o nekim dionicama pišem, o nekim ne pišem.
– na ovoj temi pišem o stvarno o.k. dionicama na kojima je zbilja teško pogubiti novce.
– ja sam trenutno u cca 15 dionica, a ta KODT mi je treća investicija po veličini.
– HT i ERNT ću dio prodati, koliko točno, trenutno nemam pojma.
– a s tom KODT idem bez prodaje ovo ljeto, upravo zbog te nelikvidnosti, e da mi je to jedina nelikvidna bilo bi o.k., ali nije.
– vic je u tome da se upravo na tim slabije likvidnim da najviše zaraditi, ako ih tržište prepozna.
– a s jednom disperzijom uvijek imam i jednu sigurnost, samo što mi to previše ubija dobit.

– pišete da će te imati za 5 godina KODT sigurno u portfelju,
– samo je pitanje na kojim cijenama ????????

– ali da vas ne gnjavim previše, vaši novci, vaše odluke.
– moji novci moje odluke, nikoga tu ne nagovaram na ništa.
– ali je činjenica kako investiram različito od vas 90%.
– meni je smiješno kako se tu neki ozbiljni investitori hvale burek zaradama.
– imate na temi što smo tržili, oni napišu, ali nekada ne idu za time da se je taj dan tržila np. 1 dionica LEDO, i sutradan vidim kako se hvale s zaradom jer su je prodali za 100kn skuplje.
– većina tih investitora, je imala ogromne gubitke u ovoj krizi, i sada su u velikim strahovima od mogućih gubitaka.
– te gubitke žele nadoknaditi trejdom, ljepo je kada par dana za redom zaradite po 1%, skupi se.
– ali to ide u rastućem tržištu, a što kada INGRA s 17kn, i cijeli forum se hvali s kupnjom ode na 16kn, a to vam je pad od 6.25% .
– a ja ova zadnja 4 mjeseca na dvije dionice uhvatila 100%, na više njih 50%, većinu toga što mi naraslo prodala, pa i na toj KODT sam u plusu 25%, ali tu nisam zaradila jer nisam prodala, ali je išao jedan trejd.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana 7

maliLuki

Best buy KABA , male banke ,

tako je , i čorava koka nekad nađe zrno .
Makar još imam dudicu ipak sam osim INE našao još 7 Best buy dionica .
Juče mi je "Sistem" dozvolio napisati samo 3 posta , što sam reklamirao g.vjeki …

Neki dan sam čitao negdje neki tekst u kojem se tvrdi da će strane banke kupovati naše male banke jer im je tako isplativije uči u Hrvatsku .

Zbog toga sam i do kupio KABAu.

Pošto je dionica KABAe porasla u desetak dana 32% , zaključio sam da očito netko kupuje KABAu ,unatoč lošim fundamentima , pa sam informaciju htio podjeliti s vama .

Postoji mogučnost da će tako biti i sa drugim malim bankama .

Osim KABAe imam još i KBZ koja je malo bolja dionica .

KBZ je u večinskom vlasništvu Agrama i šuška se da i njih netko pokušava kupiti .

Pozdrav

.

– pišete da će te imati za 5 godina KODT sigurno u portfelju,
– samo je pitanje na kojim cijenama ????????

Gđice Ivana7,

napraviti ćemo testiranje cijene kupnjom 50-tak komada prije dividende nagodinu. Ukoliko dividenda bude veća od sadašnje, znači da progresija rasta drži vodu. Prije toga ne vjerujem da će cijena gore, ili dolje. A u 11 mjeseci s tih 60.000,00 kn testnog kapitala na KODT-u mogu izvuć više dobiti na drugim dionicama rasprodajom u svibnju i kupnjom ljeti + trejdanje likvidnim i volantilnim dionicama. Čak dapače, ukoliko KODT nekim slučajem završi u režimu posebnog trgovanja, a neki veći investitor npr. Basler koji je ušao poželi izaći van što mislite kako će se to odraziti na cijenu? Sama ste dala odgovor navodeći JDGT.

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Pozdrav i podrška Ivana 7, samo tako…najbolji komentari koje sam pročitao na forumu…

New Report

Close