Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


volio bih cuti komentar i na nelikvidne dividenduse s dobrim ili korektnim poslovanjem (npr. smns, tuho, jdos, jdgt, plag, pikr) od koga god koji je s njima bolje upoznat.

JDGT.

– više puta sam detaljno analizirala ovu dionicu.
– trenutno je u fokusu investitaora, ali ta dionica se stalno trguje u onom blesavom sistemu nelikvidnih.
– više puta sam bila i na kupnji, ali nikad me nije jeftino poklopilo, a skupo nikad ne kupujem.
– sama firma je i više nego o.k. poslovanje, politika firme, stalna dividenda ….

– negativne stvari.

– ta firma je po meni imala neki vrhunac poslovanja još prije 7 godina.
– od tada imamo lagano padanje poslovanja i dobiti.
– godinama imaju isti broj zaposlenih.
– p/e 12.11 , roe 7.33 .
– nekako sam mišljenja da ta firma polako stagnira, ili zbog konkurencije gubi poslove.

– trenutna cijena je fer cijena, s dividendnim prinosom 8.57% .
– i ovakvi rezultati s istom dividendom mogu tu još ići sigirno više godina.
– ali po meni je firma na nekom svom vrhu već odavno bila, na toj dionici nitko nije zaradio neku lovu, trejderima je nezanimljiva, jedino što je o.k. ta dividenda.

– usporedba JDGT s HT, ERNT, KODT.
– kada uspoređujem JDGT s HT-om, likvidnost je smiješno uspoređivati, dividenda im je približno ista, te će svakako ovo ljeto biti puno bolja kupnja dionica HT-a nego JDGT.
– ERNT, tu su doslovno svi parametri na strani ERNT.
– KODT, e tu je JDGT bolji po veličini isplate dividende, ali kada uspoređujem p/e 12.11 – 8.05, i ROE 7.33 – 23.03 , evo po tim osnovnim parametrima se vidi koliko je KODT dugoročno bolja investicija.

– zaključak.
– u jednom većem portfelju zbog disperzije rizika je svakako dobro imati i taj JDGT.
– ali vidjeli ste tu u jednoj kratkoj usporedbi dionica da su HT, ERNT i KODT puno bolje investicije.

– neki moj target za JDGT.
– zna mene je ova dionica zanimljiva na 500 – 550kn, samo zbog dividendnog prinosa.
– na ovim cijenama mi nije zanimljiva.

– I love this game.
Pozdrav !


volio bih cuti komentar i na nelikvidne dividenduse s dobrim ili korektnim poslovanjem (npr. smns, tuho, jdos, jdgt, plag, pikr) od koga god koji je s njima bolje upoznat.

ukratko.

– SMNS, e tu vam postoji želja većinskog za izbacivanjem malih dioničara.
– tamo gdje nisam poželjna tamo niti ne investiram.

– TUHO, već imate dva moja posta pa se neću ponavljati.

– JDOS, to mi je nekako slićna dionica kao JDGT, a kada ju uspoređujem u branši dalaleko mi je bolja CRLL zbog špekulacije prodaje većinskog.

– JDGT, prethodni post.

– PLAG i PIKR, ne da mi se više analizirati, ali i meni bi tu dobro došla neka vaša mišljenja.

– I love this game.
Pozdrav !


Ne razumijem investitore u dionice s margin kreditom. Vi niste investitor već nečija investicija na kojoj će zaraditi. Sretno!

gospon Bubanj34.

– nemojte se uvrijediti.
– ali investitorima s dudicom dosta toga nije jasno pa zbog toga mnoge stvari niti ne možete razumjeti.
– ali kada platite vaše školovanje tvz. šišanjem ovaca puno toga će vam biti jasnije.

– I love this game.
Pozdrav !



Nije bilo kupnje ne zato što ……. ne vrijedi tih novaca već što kupci, a ima ih, vide da netko mora, recimo kao gđa. miami, prodati pokoju dionicu da plati račune od plina i struje,

gospođo Miami.

– dosadilo mi više čekati na kupnji.
– ako nije tajna kada plačate te račune ???

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

kolegice ivana,

trebali ste pratiti kretanja brutalnog kapitala i kupiti korf na 52,
pa ga prodati na 62kn…

po 52-53 je bilo na pretek i na asku.

imam jos jednu jako perspektivnu dionicu ali cu to priopciti tek kada prodam svojih 2500 komada.

nadam se da se ne ljutite.
[smiley]

Gospođo ivana7,

moram se zapitati kakve veze imaju novoregistrirani članovi ovog foruma sa znanjem ili neznanjem.
Kao da se registracijom osobe prvu put susreću s investiranjem. Što može biti i ne mora.
Bez zamjere!

Točan odgovor je...



volio bih cuti komentar i na nelikvidne dividenduse s dobrim ili korektnim poslovanjem (npr. smns, tuho, jdos, jdgt, plag, pikr) od koga god koji je s njima bolje upoznat.

ukratko.

– SMNS, e tu vam postoji želja većinskog za izbacivanjem malih dioničara.
– tamo gdje nisam poželjna tamo niti ne investiram.

– TUHO, već imate dva moja posta pa se neću ponavljati.

– JDOS, to mi je nekako slićna dionica kao JDGT, a kada ju uspoređujem u branši dalaleko mi je bolja CRLL zbog špekulacije prodaje većinskog.

– JDGT, prethodni post.

– PLAG i PIKR, ne da mi se više analizirati, ali i meni bi tu dobro došla neka vaša mišljenja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ivana hvala na misljenju,
ja tapkam po pocecima znanja vrijednosnog investiranja, na sadasnjem stupnju znanja rekao bih da je najvaznije 1povrat na kapital 2visegodisnji trend dobiti 3p/e 4politika dividendi i oprez ako su 4likvidnost i 5zaduzenost u banani. mislim, a taj mi se svijet tek otkriva, da treba razlikovati stadij razvoja poduzeca, od onih u punom rastu ocekivati jedno, od zrelih bogatih teta koje ne znaju kud ce s parama drugo (adris, miami itd).
dakle ono sto sam ja uspio uociti:
-za smns me najvise suzdrzava to izbacivanje, iako sam vjerojatno to cuo ranije na forumu i na tome izgradio predrasudu sto nije neka metodologija.
-slazem se, jdgt izgleda po trendu dobiti kao firma koja je prosla fazu rasta, ako moze odrzati dovoljnu dobit za odrzati ovakvu dividendu, npr ljeti je uzeti po oko 600 i imati 10% dividende super, mali ht, zgodno zbog diverzifikacije.
-tuho mi po brojkama ne izgleda kao da je zapeo s rastom, po podacima s mojedionice ima trend rasta dobiti iz godine u godinu od 2004, 2010 s 80kn masna dividenda ko burek u rukama, cijedi niz prste, povrat izvrstan, best buy ako mi nesto nije promaklo
-jdos mjerkam, solidna dividenda, podaci o dobiti zadnje tri godine koje sam nasao rast, ne kuzim se sto se kod osiguranja i banaka treba gledati, isao sam se raspitivati kod konkurencije koja mene osigurava, kaze ne valjaju, lose isplacuju stete, a) mozda se prepala da ne predjem kod drugog, b) super za vlasnika ako dobro prodaje police a lose isplacuje stete, da su veci kupio bi ih buffet:)
-plag – bolji je tuho, ali moze proci kao rezerva ako hocu diverzifikaciju
-pikr imaju izvrstan kruh, stara skola, kvalitetne sirovine, dobri proizvodi, ovi privatnici proizvode recikliranu kemiju, dobit sara, nije bas neko ludilo od fundamenata, ali dobra i postojana dividenda zadnje 3 godine, volio bih popricati s nekim iz pika a da to nije neka od teta koja mi prodaje kruh iako ni s njom nije na odmet popricati o stanju
evo ivana skolske zadacnice, cekam ocjenu [smiley]



Ne razumijem investitore u dionice s margin kreditom. Vi niste investitor već nečija investicija na kojoj će zaraditi. Sretno!

gospon Bubanj34.

– nemojte se uvrijediti.
– ali investitorima s dudicom dosta toga nije jasno pa zbog toga mnoge stvari niti ne možete razumjeti.
– ali kada platite vaše školovanje tvz. šišanjem ovaca puno toga će vam biti jasnije.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Gđice Ivana7,

ne vrijeđa me Vaše uočavanje moje dudice, već misao da su svi sa dudicama upravo prodali Inu i eto ih sad ovdje i prave se pametni. Ja sam fakultetsku kapicu poput Vaše zaslužio još 1996. prilikom dobivanja diplome Ekonomskog fakulteta u Zg, a nakon toga i 15-godišnjim radom u struci i znam vrlo dobro iščitati financijske dokumente rdig, novčani tok i bilancu i što se gdje može sakriti i zakukuljiti. Znam i kako ih lažirati npr. s kamatama i naknadnim otpisom. Sve je to prisutno u našem poslovanju. Međutim, ovdje samo želim naglasiti kako je naše tržište specifično, uzroke ne proizvodi a burno reagira na posljedice. Samim time fundamenti temeljeni na financijskim izvješćima su manje bitni. Cijene određuje reakcija tržišta u najvećem slučaju, a ne očekivanje. Primjer je Vaš KODT kojeg sam imao i prodao pošto mi je novac trenutno vredniji u drugim dionicama, s većim prinosom a stabilnim poslovanjem. Tek dok KODT počne u postotku davati veću dividendu onda će mi se ponovno isplatiti je imati u portfelju. Eto, to je reakcija na posljedicu a ne proizvodnja uzroka. Vrijednost dionice onolika koliko tržište želi dati, fundamenti irelevantni – na žalost. A naše tržište se bavi Ingrom.

lp

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Best buy ?

Best buy su dionice malih banaka !
Kupio sam dionice KABA i u desetak dana zaradio 32 % !
Ako se ne varam bit će zarade i sa drugim malim bankama koje stoje bolje nego KABA .

Pozdrav

.


kolegice ivana,

trebali ste pratiti kretanja brutalnog kapitala i kupiti korf na 52,
pa ga prodati na 62kn…

po 52-53 je bilo na pretek i na asku.

KORF.

– tu nam tehnička analiza prognozira pad.
– a TA je točna cca 70% .

– samo taj KORF mi je zanimljiv zbog onog investitora xy koji ima tog KORF 3% .
– da se barem odluči doći tu na ovu temu svađati samnom, to bi mi stvarno puno značilo.

– kad taj tip xy na svom blogu napiše nešto o kojoj svojoj dionici u zadnje vrijeme svaka takva investicija i raste.
– to nikako nije problem kada ima 100 puta veći kapital od mene.
– a ja mogu maksimalno manipulirati na 2 dionice (ali ne s onima koje imaju milijunske promete), to je zbilja zabavna igrica.
– kada bih ja imala kapital toga gospona xy pa ova burza bi bila najveća smijurija na svijetu.

– I love this game.
Pozdrav !

Pa i ovako je najveća smijurija na svijetu.

Fali vam samo cirkuski šator iznad tebe i njega.Eventualno treba dodati KSST


– kada bih ja imala kapital toga gospona xy pa ova burza bi bila najveća smijurija na svijetu.

– I love this game.
Pozdrav !

Teško da može biti veća smijurija nego što već je…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


trebali ste pratiti kretanja brutalnog kapitala i kupiti korf na 52,
pa ga prodati na 62kn…

po 52-53 je bilo na pretek i na asku.

gospon Tigrus.

– baš mi je drago da ste nakon američkog debakla otkrili i ovo naše tržište, i kako se tu može lijepo zaraditi.
– ja nisam sada kupovala taj KORF.

– ipak su pravi investitori taj KORF kupovali na cca 23kn.
– a ovo sada su kratkoročni ulazi i izlazi špekulanata.
– evo sada vidimo kako se je tu moglo zaraditi 160% u ne tako dugom vremenskom periodu.
– na žalost ja sam ga prodala na nešto preko 30kn, 50% mi je bilo sasvim o.k. a trebala mi lova za neke druge investicije.

– evo na ovoj investiciji najbolje možete vidjeti razliku između investiranja i špekuliranja , i što je dugoročno puno bolje.
– ja cijenim gospon Tigrusa i njegov stil investiranja.
– 100% sam sigurna da je i on kupio tog KORF na 23kn.
– ali potom su došli neki FAZOVI, neke investicije na kojima se gubila lova.
– tu vam svi pišu o zaradama, a o gubitcima se rijetko piše.
– np. na onoj INGRI doslovno svi zarađuju, a ja nisam dovoljno pametna da shvatim i kako ???

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close