Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel BD62 kolega mreich?

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Posejdon:

…Ajde, Mreich… Svi znamo da se radi o dionici čiji ticker počinje sa D… a završava sa …H [smiley2]

Da to je problem, svi znaju o čemu se radi, vjerojatno zato što je dionica koju si spomenuo u trendu.

Međutim, ja nisam mislio na nju već na jednu drugu koja nije čak ni u istoj branši.
Nije dobro ići tamo gdje su svi, treba ići tamo gdje nema puno “svih”.


Ma sigurno SPPL [smiley2]


Posejdon: ” …Ajde, Mreich… Svi znamo da se radi o dionici čiji ticker počinje sa D… a završava sa …H [smiley2] ” Da to je problem, svi znaju o čemu se radi, vjerojatno zato što je dionica koju si spomenuo u trendu. Međutim, ja nisam mislio na nju već na jednu drugu koja nije čak ni u istoj branši. Nije dobro ići tamo gdje su svi, treba ići tamo gdje nema puno “svih”.

Pa zašto onda pozivaš ljude da obrate pažnju na “tu jednu” dionicu?
Izgleda da bi volio da i ta dionica bude u trendu, kako bi mogao van, jelda?
Priznaj!!!!
[smiley1]

La vita e bella!

Ma ne, bit će u trendu kad dođe vrijeme, navlačenje mi ne pada na pamet, to nije u mom stilu.
A iz te dionice ne bum išel van, trenutno još povećavam nominalni broj dionica pazeći da ostane u približno istom postotku u portfelju.
Vidiš iskreno ti sve kažem. Nikad ništa ne tajim, pa makar bi mi to moglo naškoditi u smislu da ne stignem dokupiti po trenutnoj cijeni.

Svi moraju imati informaciju u isto vrijeme, kako bi bili u istom položaju.
Svako tajenje informacije je manipulacija. A pogotovo davanje krive informacije. Zato i ne kažem koja je dionica jer informacije još nema. Jedino je osjećam u kostima.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


” Evo vam jedan dobar savjet poštovani kolega/ice. Prodajte sve i uložite u investicijski fond. Nisu dionice za vas čim pitate druge u što uložiti? To je kao da ja dođem u kockarnicu i igram poker a ne znam kako izgledaju kraljevi a kako dame. Ostavite se vi investiranja nije to za vas. Ono zahtjeva puno znanja i stučnosti i analiza, kako financijskih pokazatelja, psihologije, matematike, znanja iz sfere politike, pa čak pomalo i metafizike. Investiranje nije kockanje.

– dragi gospodine ja sam na dionicama izgradila svoje malo carstvo dovoljno da mogu lijepo i bezbrižno živjeti i usput se kockati, a u casinu uvijek pitam dobrog igrača sto učiniti s ovim kartama, iako najviše obožavam rulet.
– ne da sam ulagala u investicijski fond nego fondove, u nekima sam još a većinu sam prodala jer ostvaruju sramotno male prihode, neki su mi radili i s gubitkom.
– neke portfelje mi vode i broker, privatni portfelj, ma zarađuju, ali ni blizu koliko ja.
– ja bez neke velike stručnosti ostvarujem odlične prinose, tko prati ili pamti što pišem odnosno ja napišem kad što kupim i koliko, pa se može lijepo viditi je li dobro zarađujem.
– usput gospodine predsjedniče što je s vašim projektom od 200 najbogatijih obitelji u hrvata kojima ćete Vi dati kapital, ja sam svoj sama zaradila, na burzi naravno.
Pozdrav !

posejdon
” Pa zašto onda pozivaš ljude da obrate pažnju na “tu jednu” dionicu? Izgleda da bi volio da i ta dionica bude u trendu, kako bi mogao van, jelda? Priznaj!!!! [smiley1]
[/quote]

***obrisano***
U Hrvatskoj postoji oko 70 potencijalnih projekata za gradnju vjetroelektrana.Nositelji tih projekata su 19 poduzeća od kojih neka imaju reference u energetici kakve niti jedna Hrvatska firma neće imati nikada.Što ti kao bog mora misliš?Da li će stupove tj. konstrukciju za te vjetroelektrane raditi neka od firmi u HR ili će se plaćati enormno skupi prijevozi, pošto je to specijalni teret?DDJH je regionalno izvanredno pozicioniran za takve i slične poslove.A tko zna, pošto je u pitanju struja, možda i ELKA uhvati svoj dio kolača.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

– usput gospodine predsjedniče što je s vašim projektom od 200 najbogatijih obitelji u hrvata kojima ćete Vi dati kapital, ja sam svoj sama zaradila, na burzi naravno.
Pozdrav !

Ja nisam Prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman da vam mogu odgovoriti u njegovo ime. Ali kad ste već postavili to pitanje mogu vam samo reći da sam ja bio na frontu s puškom u ruci, da je dr.Franjo Tuđman stvarao Hrvatsku, dok su se neki kurvali i kockali po stranim javnim kućama i kockarnicama i čekali da netko drugi obrani Domovinu. Nadam se da se vi niste izlagali pretjerano tim porocima, i da ste se na vrijeme vratili da možete uživati u slobodi i demokraciji?

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


” Ja nisam Prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman da vam mogu odgovoriti u njegovo ime. Ali kad ste već postavili to pitanje mogu vam samo reći da sam ja bio na frontu s puškom u ruci, da je dr.Franjo Tuđman stvarao Hrvatsku, dok su se neki kurvali i kockali po stranim javnim kućama i kockarnicama i čekali da netko drugi obrani Domovinu. Nadam se da se vi niste izlagali pretjerano tim porocima, i da ste se na vrijeme vratili da možete uživati u slobodi i demokraciji?

– ovo je ipak jedna druga tema, u politiku se ne razumijem tako da Vam ne mogu ništa odgovoriti.
– puno sam Vam zahvalna što ste i Vi pripomogli da imamo Hrvatsku.
– ali sada to sve spada u povijest, tu su došli neki stranci kojima smo jeftino prodali dosta toga, i ja puno puta kad sam prodavala dionice možda sam ih prodala upravo njima.
– ali sada mi imamo povijesnu priliku kupovati firme i banke kod naših bivših neprijatelja, pa to isto kao u Hrvatskoj prodati tamo nekim strancima.
Pozdrav i više pravih savjeta kod dionica.


ivana7: ” – usput gospodine predsjedniče što je s vašim projektom od 200 najbogatijih obitelji u hrvata kojima ćete Vi dati kapital, ja sam svoj sama zaradila, na burzi naravno. Pozdrav ! ” Ja nisam Prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman da vam mogu odgovoriti u njegovo ime. Ali kad ste već postavili to pitanje mogu vam samo reći da sam ja bio na frontu s puškom u ruci, da je dr.Franjo Tuđman stvarao Hrvatsku, dok su se neki kurvali i kockali po stranim javnim kućama i kockarnicama i čekali da netko drugi obrani Domovinu. Nadam se da se vi niste izlagali pretjerano tim porocima, i da ste se na vrijeme vratili da možete uživati u slobodi i demokraciji?

nije on stvarao hrvatsku nego Vi/ti i Vasih/tvojih 25000 kolega na bojisnici.


posejdon ” U Hrvatskoj postoji oko 70 potencijalnih projekata za gradnju vjetroelektrana.Nositelji tih projekata su 19 poduzeća od kojih neka imaju reference u energetici kakve niti jedna Hrvatska firma neće imati nikada.Što ti kao bog mora misliš?Da li će stupove tj. konstrukciju za te vjetroelektrane raditi neka od firmi u HR ili će se plaćati enormno skupi prijevozi, pošto je to specijalni teret?DDJH je regionalno izvanredno pozicioniran za takve i slične poslove.A tko zna, pošto je u pitanju struja, možda i ELKA uhvati svoj dio kolača.

Ovim svojim pitanjem si mi stvarno dao misliti.
Ono što sam uspio saznati jest da su do sada u Hrvatskoj izgrađene svega dvije vjetroelektrane, na Pagu i kod Šibenika.
Za onu na Pagu proizvođač svih djelova je bio danski Vestas, a za onu kod Šibenika njemački Enerkon. Specijalna vozila koja su se koristila za vjetroelektranu kod šibenika dao je “Zagrebtrans”, a oni su napravili i montažu cijelokupne vjetroelektrane.
E sad, ti si me pitao hoće li neka firma u hrvatskoj raditi konstrukcije budućih vjetroelektrana ili ćemo morati plaćati njihov prijevoz stranim tvrtkama.
Zapravo, jedno drugo ne isključuje!
Moguće je da će, baš kao i do sada, neka strana firma raditi konstrukcije, a da će naše firme odraditi prijevoz specijalnim vozilima.
Meni bi bilo najmilije kada bi sve ove poslove radile naše tvrtke, ali to do sada nije bio slučaj.
Hoće li se to promijeniti?
Moguće, ali to prvenstveno ovisi o zahtjevima koji će pred proizvođaće biti postavljeni u predstojećim natječajima (čuo sam da i oko toga postoje zakonski problemi: zabrane, ekologija i sl.)
Ako je točno, kao što si napisao, da postoje planovi za izgradnju većeg broja vjetroelektrana u Hrvatskoj, pogotovo što je to ekološki prihvatljivi izvor energije, a to je dio naših obaveza u procesu našeg pristupa EU, vjerujem da je lako moguće da se i naše tvrtke odluče ozbiljno konkurirati tim međunarodnim natječajima. U tom slučaju i DDJH i ELKA i Zagrebtrans i mnoge druge naše firme bi mogle imati posla.
To bi bio krasan scenarij.

La vita e bella!

Pogledajmo malo strukturu najvećih dioničara HIMR-a.

1. Država na 1,2 i 5 mjestu
2. NY Bank na 3
3. KD ( vlasnik Victorije i Victorija ) na 4 i 7
4. Cilika i njezin vlasnik M.Renić na 6 i 8 ( biznis turističkih agencija )
5. Ilirika JI Europa na 10
6. Miš Vlado direktor HIMR-a na 9 mjestu.

Poredak se nije mijenjao a promet velik. Prema pričama kupuju Victorija i KD te Miš Vlado koji često kupuje i van burze od radnika.

Prodaja se popela na 750 kuna. Po meni još uvijek jako dobra priliak za ulaz jer privatizacija je pred vratima.

Moja procjena cijene ove dionice do kraja godine i dalje je ista i iznosi 1800 kuna.

Analizu možete vidjeti također na forumu.


Pogledajmo malo strukturu najvećih dioničara HIMR-a. 1. Država na 1,2 i 5 mjestu 2. NY Bank na 3 3. KD ( vlasnik Victorije i Victorija ) na 4 i 7 4. Cilika i njezin vlasnik M.Renić na 6 i 8 ( biznis turističkih agencija ) 5. Ilirika JI Europa na 10 6. Miš Vlado direktor HIMR-a na 9 mjestu. Poredak se nije mijenjao a promet velik. Prema pričama kupuju Victorija i KD te Miš Vlado koji često kupuje i van burze od radnika. Prodaja se popela na 750 kuna. Po meni još uvijek jako dobra priliak za ulaz jer privatizacija je pred vratima. Moja procjena cijene ove dionice do kraja godine i dalje je ista i iznosi 1800 kuna. Analizu možete vidjeti također na forumu.

1400-1500 sigurno, a dalje bumo videli.Rab je strašna lokacija.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close