Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Šteta što nema više ovakvih malih poduzetnika [thumbsup]

I još imaju vremena biti 24h po forumima [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

bolje i to nego samo kenjat kvake. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]




Šteta što nema više ovakvih malih poduzetnika [thumbsup]

I još imaju vremena biti 24h po forumima [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

bolje i to nego samo kenjat kvake. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

to ti po sebi se ravnaš [thumbsup] [lol]


Nije bilo kupnje ne zato što ……. ne vrijedi tih novaca već što kupci, a ima ih, vide da netko mora, recimo kao gđa. miami, prodati pokoju dionicu da plati račune od plina i struje,

gospođo Miami.

– dosadilo mi više čekati na kupnji.
– ako nije tajna kada plačate te račune ???

– I love this game.
Pozdrav !

Koju dionicu čekaš da ti padne u mrežu?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


,

Nije bilo kupnje ne zato što KODT ne vrijedi tih novaca već što kupci, a ima ih, vide da netko mora, recimo kao gđa. miami, prodati pokoju dionicu da plati račune od plina i struje, kao neki dan kad je povlaštena došla do 1060,00 kn, a svi bi mi što jeftinije kupili. I onda to ružno izgleda kad s 20.000-30.000 kn sruši dionicu 7-8%. A vidjeli smo i neki dan redovnu kad netko hoće kupiti "veću" količinu cijena ode 8% gore i sad je neće nitko neće dati jeftinije jer vide da ima kupaca i po toj cijeni. Jedna pat pozicija, nadam se da neće dugo trajati, da ne odemo u trgovanje u 13.00


Kolega možemo to gledati i na drugi način:
Nije tačno da je nitko ne želi kupiti nego je nitko ne želi prodati po toj cijeni. Nek ponude cijenu po 1500 kuna pa će biti i trgovanja.
Dionice se jednostavno nalaze u čvrstim rukama,(kod investitora a ne špekulanata) kod osoba koji znaju šta imaju u rukama i koje ih ne moraju prodavati pod ovim uvjetima nego mogu čekati, dok netko ne ponudu realnu cijenu.
Po meni kvaliteta neke dionice ne ovisi o tome kojiko se njome trguje, nego koliku dobit donosi na uloženi kapital, jer bi po tome kriteriju HT i INGRA bio najbolja investicija.
Dali Vi mjenjate auto svaki dan ili ga kupite pa drižite sve dok Vas dobro služi, ili dok Vam se isplati.
Ja imam nekih investicija koje su iz d.d.pršle u d.o.o. pa se njima uopće ne trguje jer se više ni ne nalaze na burzi ali redovno isplaćuju dividendu u visini većoj od 15% plus inflacija,
Zašto bih takve investicije ikad prodavo.
Zašto ih nebih smatrao kao Mirovinsko osiguranje ili još bolje jer nemoram čekati 67 godinu da da bih nešto dobio nazad.
Lijep pozdrav !

Nemam ti ja što prodati od ove sirotinje. To što ja imam- ti nećeš.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Za mene inače, prtljanje oko dionica sada je u drugom planu.
Poslovi u firmi, novi ugovori, inventure oko zaliha… preslagivanje jamstava u banci,
uređenje nekretnina, uskoro prodaja dvije bitne nekretnine..itd. evo, prodajem aute, kupujem novi..
imam posla koliko hoćete… oko dionica – čekanje …..strpljivo čekanje ..i nikakva prodaja-
niti u ludilu a ni onda.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Šteta što nema više ovakvih malih poduzetnika [thumbsup]

I još imaju vremena biti 24h po forumima [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]
Nikson, to nije problem. Trebaš samo biti dobro informiran.


Kolega, mislimo isto, nisam se ja možda dobro izrazio ili me niste razumjeli što sam htio reći. Zato i kažem pat pozicija, svi ili velika večina zna koliko vrijedi ova dionica i koliki je potencijal za rast zato se i ne prodaje po ovim cijenama što su na bidu, a opet oni koji ulažu u ovu dionicu su dugoročni investitori koji mogu i čekati jer opet netko proda neku količinu dinica i po tim cijenama, pa i ja bih htio kupiti povlaštenu (samo nju i imam jer imam margin, a banka mi ne prihvača redovnu) po 1.000-1.060 ali mi je glupo čekati na bidu po toj cijeni jer i ja sam ne bih prodao po toj cijeni, i onda često vidim da opet ima prodavača po toj cijeni sad 3 mjeseca pred dividendu i da znam da neće padati poslije isplate iste.

LP

Ne razumijem investitore u dionice s margin kreditom. Vi niste investitor već nečija investicija na kojoj će zaraditi. Sretno!

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


Ne razumijem investitore u dionice s margin kreditom. Vi niste investitor već nečija investicija na kojoj će zaraditi. Sretno!

I to je istina, ali ja (bar za sada) zaradim i za njih i za sebe, ne idem u rizične investicije, možda s manjim dijelom portfelja (trenutno INGR-a) da mi ne ugrozi cijeli portfelj ako padne i još 15-20%, a procijenio sam da neće, ali to je više kocka jer i može.
LP





@Ivana7

Bila je i atpl 20 kn, a isplatila dividendu 100 kn…
ali tada je vecina hrvatskih tvrtki bila pred stecajem i na nevjerojatno niskim cijenama…
Sto se tice ernt, slicna je trenutno situacija kao i kod ht—on moze isplatiti dividendu i 300 kn, ali problem je sto je to novac iz prijasnjeg poslovanja, sada ne radi tim kapacitetom pa ne vraca u glavnicu koliko i isplati…kodt i tuho su i daju solidnu dovodendu i pocecavaju kapital i rezerve…
koliko ko vrijedi, po meni je fer cijena za ht oko 290 kn, ernt s ovakvim poslovanjem i vise nego fer, tuho oko 1400 kn a kodt cca 2,2 k..
.neki ce se mozda cuditi, ali kodt vec sada ima godisnje preko 200 kn zarade po dionici…dobro ste procitali, jer sve ono sto su rezervirali, kad ih otpuste, proci ce kroz RDG, platiti porez na to i spremiti u kapital i rezerve…a to ce biti cca 400 kn po dionici…
Gradnja laboratorija ucinit ce kodt jos profitabilnijim, jer nece morati slati svoje transformatore na skupa testiranja po italiji, austriji, vec ce se to obavljati u vlastitom pogonu.Najbolji potez bi bio kada bi to kodt isfinancirao sto je moguce vise vlastitim sredstvima, zbog kamata, a otpuste li rezervacije, ni to ne bi bilo nemoguce


Kako sam skonta i ti si poduzetnik koji upošljava nekoliko ljudi. E sad zašto si se upustio u trgovanje dionicama a ne razvijati svoj osnovni posao. Ja pretpostavljam da si u jednom momentu došao do svog maksimuma i da ne možeš više širit svoj posao, ali na svu sreću baviš se profitabilnim poslom imaš dobit te ulažeš u dionice. E sad ht i ernt su visoko profitabilne firme sa svojim prednostima i manama ali kad im pogledaš pokazatalje oni teško da imaju u što ulagati malo firmi može istisnuti toliko dobiti iz prihoda. Trenutno su obje firme došle do svog maksimuma i ne mogu se širiti.
[/quote]
uposljavam trenutno 7 ljudi, plus žena i ja, dakle 9.
Tvrtka mi je izuzetno stabilna, bez lipe kredita, ali "nije tvrtka koja kad bi bila na burzi bi ja kao dionicar ulagao", jer je vodim vrlo konzervativno…Zadovoljstvo mi je sto 7 ljudi van moje obitelji redovno prima placu , božicnicu, placeni su im UVIJEK svi doprinosi.kriza je malo dotaknula i moj dio, ali trenutno je sve opet sjelo…da sam isao 2005-2006 u nekakve "expanzije", nekakvo širenje uz zaduzivanje, ko zna kako bi bilo..SVki višak novca , platim porez i izvucem van, a na svoje privatno ime ulazem u dionice, nekretnine, ..ono sto je najbitnije, imam kontinuirani blagi rast poslovanja, a obrtni kapital mi je puno veci nego sto ja imam hrabrosti širiti poslovanje…zato ga ulažem u druge grane, a ako Bog da, ove god cu zaposliti jos dvije osobe…eto, to vam je ukratko tako kod mene
[/quote]
jel smijem pitati kojim na kojem sektoru se bazira poslovanje tvoje firme/obrta.

New Report

Close