Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moje mišljenje i moji targeti za ljetni šoping

CEBA
JDGT
KODT
AUHR
ULPL
TUHU

+ uz vec postojeće HT, ERNT i miljenice ADPL i VIRO

ostatak portfelja ide u rasprodaju do kraja 4 mj.

ERNT I KODT …dionice koje još dugo kod mene neće dostići cijenu po kojoj su davno prodane, uračunavajući dividende do danas.Tako da nemam za čim žaliti. HT , to ću kupiti dok odem u penziju.
Osim Ingre- portfelj stabilan.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

evo ingra npr. … jedan od kolega kaže da bude cca. 50 kuna u slijedeća 2 mjeseca … da nije ona best baj ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


evo ingra npr. … jedan od kolega kaže da bude cca. 50 kuna u slijedeća 2 mjeseca … da nije ona best baj ?

[lol]
U tom slucaju je definitivno best buy.
U svakom drugom je best sell.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

@Ivana7

Bila je i atpl 20 kn, a isplatila dividendu 100 kn…
ali tada je vecina hrvatskih tvrtki bila pred stecajem i na nevjerojatno niskim cijenama…
Sto se tice ernt, slicna je trenutno situacija kao i kod ht—on moze isplatiti dividendu i 300 kn, ali problem je sto je to novac iz prijasnjeg poslovanja, sada ne radi tim kapacitetom pa ne vraca u glavnicu koliko i isplati…kodt i tuho su i daju solidnu dovodendu i pocecavaju kapital i rezerve…
koliko ko vrijedi, po meni je fer cijena za ht oko 290 kn, ernt s ovakvim poslovanjem i vise nego fer, tuho oko 1400 kn a kodt cca 2,2 k..
.neki ce se mozda cuditi, ali kodt vec sada ima godisnje preko 200 kn zarade po dionici…dobro ste procitali, jer sve ono sto su rezervirali, kad ih otpuste, proci ce kroz RDG, platiti porez na to i spremiti u kapital i rezerve…a to ce biti cca 400 kn po dionici…
Gradnja laboratorija ucinit ce kodt jos profitabilnijim, jer nece morati slati svoje transformatore na skupa testiranja po italiji, austriji, vec ce se to obavljati u vlastitom pogonu.Najbolji potez bi bio kada bi to kodt isfinancirao sto je moguce vise vlastitim sredstvima, zbog kamata, a otpuste li rezervacije, ni to ne bi bilo nemoguce

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


– danas svi vi znate da je TUHO jedna od najboljih turističkih dionica na našem tržištu i većina vas bi ju je htjela imati u svom portfelju i po ovim cijenama, poželjno malo i jeftinije.
– ali znam da je top10, koji se niti ne kuži nešto puno u dionice tu dionicu godinam akumulirao na 30-40kn, kupovali su je od prognanika, firmi, kupovali i kupovali.
– nisam tada trgovala na burzi, ali je tada to bila jedna očito i više nego bezvezna investicija kakvih imamo i previše na ovom našem tržištu.
– ali top10 je znao što kupuje, i koliko to vrijedi.

– a pogledajmo sada te kupnje s današnje perspektive.
– pa njima tada kupljena dionica po tim smješnim cijenama s današnje perspektive nosi 200% dobiti svake godine na ime isplaćene dividende.
– pročitajte ovo barem 20 puta da vam bude jasnije.
– tu je stvarno najmanje važan porast investicije od 2.400% .
– ovo pišem, ali i mene fascinira i zbilja mi je teško povjerovati, ali matematika ne laže.
– na nekada uloženih 40kn za kupnju dionica vi danas samo na temelju te dividende imate svake godine prinos od 200% .

– a sada jedno pitanje.
– tko od vas ima godišnji prinos, ali ono s garancijom, 200% ???????

– evo to je bila jedna fenomenalna investicija, za današnje kupce ona je dobra, ali nikako fenomenalno dobra.

– e sada jedno pitanje, prije toga pročitajte ovaj post još jednom.
– ima li na našem tržištu danas iti jedna dionica koja bi mogla odraditi ovakvu fenomenalnu reprizu ??

– možda je to KODT ????????
– ili vi meni napišite koja bi to mogla biti dionica, biti ću vam i više nego zahvalna.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana, sve to stoji, ali to je "trazenje novog Microsofta", nemoguca misija za obicne smrtnike, skoro jednako igranju lutrije ili lota.
Mislim moze se i puno gore od cekanja cuda u jednom poduzecu s dobrim poslovanjem, moze se npr. sjediti oko vatre na ingrinoj temi, piti caj od bunjike i svako malo baciti saku novcanica u vatru uz glasni haug [lol]
Ono sto realno mogu kao mali dugorocni investitor je da si poslozim portfelj dionica neskupo kupljenih poduzeca s dobrim poslovanjem. Kako nisam vidovit, diverzifikacija portfelja na 10-20 poduzeca stiti me od onih cije bi dobro poslovanje moglo krenuti nizbrdo, a sto se unaprijed ne moze uvijek i lako vidjeti.

kodt ne šalje svoje trafiće na testiranja van………

,

Nije bilo kupnje ne zato što KODT ne vrijedi tih novaca već što kupci, a ima ih, vide da netko mora, recimo kao gđa. miami, prodati pokoju dionicu da plati račune od plina i struje, kao neki dan kad je povlaštena došla do 1060,00 kn, a svi bi mi što jeftinije kupili. I onda to ružno izgleda kad s 20.000-30.000 kn sruši dionicu 7-8%. A vidjeli smo i neki dan redovnu kad netko hoće kupiti "veću" količinu cijena ode 8% gore i sad je neće nitko neće dati jeftinije jer vide da ima kupaca i po toj cijeni. Jedna pat pozicija, nadam se da neće dugo trajati, da ne odemo u trgovanje u 13.00



@Ivana7

Bila je i atpl 20 kn, a isplatila dividendu 100 kn…
ali tada je vecina hrvatskih tvrtki bila pred stecajem i na nevjerojatno niskim cijenama…
Sto se tice ernt, slicna je trenutno situacija kao i kod ht—on moze isplatiti dividendu i 300 kn, ali problem je sto je to novac iz prijasnjeg poslovanja, sada ne radi tim kapacitetom pa ne vraca u glavnicu koliko i isplati…kodt i tuho su i daju solidnu dovodendu i pocecavaju kapital i rezerve…
koliko ko vrijedi, po meni je fer cijena za ht oko 290 kn, ernt s ovakvim poslovanjem i vise nego fer, tuho oko 1400 kn a kodt cca 2,2 k..
.neki ce se mozda cuditi, ali kodt vec sada ima godisnje preko 200 kn zarade po dionici…dobro ste procitali, jer sve ono sto su rezervirali, kad ih otpuste, proci ce kroz RDG, platiti porez na to i spremiti u kapital i rezerve…a to ce biti cca 400 kn po dionici…
Gradnja laboratorija ucinit ce kodt jos profitabilnijim, jer nece morati slati svoje transformatore na skupa testiranja po italiji, austriji, vec ce se to obavljati u vlastitom pogonu.Najbolji potez bi bio kada bi to kodt isfinancirao sto je moguce vise vlastitim sredstvima, zbog kamata, a otpuste li rezervacije, ni to ne bi bilo nemoguce


Kako sam skonta i ti si poduzetnik koji upošljava nekoliko ljudi. E sad zašto si se upustio u trgovanje dionicama a ne razvijati svoj osnovni posao. Ja pretpostavljam da si u jednom momentu došao do svog maksimuma i da ne možeš više širit svoj posao, ali na svu sreću baviš se profitabilnim poslom imaš dobit te ulažeš u dionice. E sad ht i ernt su visoko profitabilne firme sa svojim prednostima i manama ali kad im pogledaš pokazatalje oni teško da imaju u što ulagati malo firmi može istisnuti toliko dobiti iz prihoda. Trenutno su obje firme došle do svog maksimuma i ne mogu se širiti.




@Ivana7

Bila je i atpl 20 kn, a isplatila dividendu 100 kn…
ali tada je vecina hrvatskih tvrtki bila pred stecajem i na nevjerojatno niskim cijenama…
Sto se tice ernt, slicna je trenutno situacija kao i kod ht—on moze isplatiti dividendu i 300 kn, ali problem je sto je to novac iz prijasnjeg poslovanja, sada ne radi tim kapacitetom pa ne vraca u glavnicu koliko i isplati…kodt i tuho su i daju solidnu dovodendu i pocecavaju kapital i rezerve…
koliko ko vrijedi, po meni je fer cijena za ht oko 290 kn, ernt s ovakvim poslovanjem i vise nego fer, tuho oko 1400 kn a kodt cca 2,2 k..
.neki ce se mozda cuditi, ali kodt vec sada ima godisnje preko 200 kn zarade po dionici…dobro ste procitali, jer sve ono sto su rezervirali, kad ih otpuste, proci ce kroz RDG, platiti porez na to i spremiti u kapital i rezerve…a to ce biti cca 400 kn po dionici…
Gradnja laboratorija ucinit ce kodt jos profitabilnijim, jer nece morati slati svoje transformatore na skupa testiranja po italiji, austriji, vec ce se to obavljati u vlastitom pogonu.Najbolji potez bi bio kada bi to kodt isfinancirao sto je moguce vise vlastitim sredstvima, zbog kamata, a otpuste li rezervacije, ni to ne bi bilo nemoguce


Kako sam skonta i ti si poduzetnik koji upošljava nekoliko ljudi. E sad zašto si se upustio u trgovanje dionicama a ne razvijati svoj osnovni posao. Ja pretpostavljam da si u jednom momentu došao do svog maksimuma i da ne možeš više širit svoj posao, ali na svu sreću baviš se profitabilnim poslom imaš dobit te ulažeš u dionice. E sad ht i ernt su visoko profitabilne firme sa svojim prednostima i manama ali kad im pogledaš pokazatalje oni teško da imaju u što ulagati malo firmi može istisnuti toliko dobiti iz prihoda. Trenutno su obje firme došle do svog maksimuma i ne mogu se širiti.
[/quote]
uposljavam trenutno 7 ljudi, plus žena i ja, dakle 9.
Tvrtka mi je izuzetno stabilna, bez lipe kredita, ali "nije tvrtka koja kad bi bila na burzi bi ja kao dionicar ulagao", jer je vodim vrlo konzervativno…Zadovoljstvo mi je sto 7 ljudi van moje obitelji redovno prima placu , božicnicu, placeni su im UVIJEK svi doprinosi.kriza je malo dotaknula i moj dio, ali trenutno je sve opet sjelo…da sam isao 2005-2006 u nekakve "expanzije", nekakvo širenje uz zaduzivanje, ko zna kako bi bilo..SVki višak novca , platim porez i izvucem van, a na svoje privatno ime ulazem u dionice, nekretnine, ..ono sto je najbitnije, imam kontinuirani blagi rast poslovanja, a obrtni kapital mi je puno veci nego sto ja imam hrabrosti širiti poslovanje…zato ga ulažem u druge grane, a ako Bog da, ove god cu zaposliti jos dvije osobe…eto, to vam je ukratko tako kod mene

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Šteta što nema više ovakvih malih poduzetnika [thumbsup]


Šteta što nema više ovakvih malih poduzetnika [thumbsup]

I još imaju vremena biti 24h po forumima [thumbsup] [thumbsup]

New Report

Close