Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Naime niste u toku na LKPC očito, cijena je potpuno očekivano pala zbog prolaska dadna koji je bio zadnji za sudjelovanje u dokapitalizaciji. Pri tome su neki očekivali pad i ispod 1 000 kuna.

Rasna odnosno financijska diskriminacija.

– na toj dionici dosta toga me potsjeća na aparthejd.
– a ja sam barem na ovoj temi nacijonalno i vjerski tolerantna prema svima, i crnima i bijelima.

– ali nije u redu od ove države da jednima daje a drugima uzima, ovom prilikom mislim na dionice LKPC.
– ova država radnicima velikodušno prodaje dionice po 400kn, a to radi iz jadnih pobuda, samo da bi ti na sljedećim izborima glasovali za HDZ.
– daju i seljacima da bi glasovali za one glupe seljake u vladi.
– daju određenim skupinama, a u međuvremenu pljačkaju zemlju do besvjesti i nemoralno nas zadužuju.

– i sada ću ja tu dionicu plaćati 1.500kn !!!!!!!!
– i kupovati ju od radnika koji su to dobili za 400kn.
– ma da znam da će ići na 10.000kn neću, ne zanima me.
– za mene ta dionica više ne postoji.

– a vama gospon Plavi, iskreno želim što veću zaradu na toj dionici.

– I love this game.
Pozdrav !


Isto tako bi bilo zanimljivo otkriti koja će dionica poćeti isplaćivati dividendu, a do sad nije. Možda PODR, JNAF….?

gospon Zlatek.

– ne trebamo sada otkrivati toplu vodu.
– u knjigama piše da gledamo na stalni kontinuitet tih isplata, barem 20g. poželjno 50g.

– ali na našem tržištu zbilja nemamo takvih dionica jer je naše tržište previše mlado.
– zato barem ja gledam neki kontinuitet u zadnjih 5 – 10 godina.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7 ,
iskreno prvi put imate 100-tku od mene,
čovjek se tamo nasukao i nije u tom problem nego je nasukao mnoge druge,
i ja se pridružujem Vašoj želji da zaradi na toj dionici,
nažalost mislim da će se načekati jer je ulazio na 1800….
A svima onima malima jadnicima koji su ga poslušali treba se ispričati..sam zna zašto.


volio bih cuti komentar i na nelikvidne dividenduse s dobrim ili korektnim poslovanjem (npr. smns, tuho, jdos, jdgt, plag, pikr) od koga god koji je s njima bolje upoznat.

– o ovome bi mogli koji vikend raspaviti na ovoj temi.
– u jednom postu je nemoguće odgovoriti.
– a za kvalitetan odgovor treba pogledati i svaku dionicu TA + FA, a to je rad od cca 2 sata.

– I love this game.
Pozdrav !


narocito me zanima TUHO jer se jako slabo pise na toj temi,a cini mi se kao dobra firma.

TUHO.

– o ovoj dionici znam sve.
– trenutno ju nemam, ali sam 2 puta do sada bila u toj dionici, prvi put fenomenalna zarada i prodala ju prije velike krize, na vrhu, drugi ulaz mi je bio s nekom sitnom zaradom, a treći ulaz čekala, bila na kupnji i nisam ju dočekala zbog glupe trgovine u 13:00 .
– znam tko ju kupuje, zaštu ju kupuju.

– sama firma je stvarno o.k., a uprava je još bolja.
– stvarno znaju kako se treba raditi, oni rade puno toga drukčije od ostalih turističkih kompanija.
– zbog toga su i uspješni, a što i kako to rade neka ostane tajna, iako sve znam.

– a sama dionica vam je trenutno na fer cijeni, može cijena ići i do 1.500kn, ali ne više.
– oni su full iskoristili svoje kapacitete tako da su im prihodi na nekom plafonu.
– imaju sitan rast dobiti, a to je vjerojatno od sitnih povećanja cijena.

– samo tu morate razlikovati dobra firma od dobre dionice.
– na ovoj dionici za špekulante sigurno nema kruha.
– ali za top10 54.74%, i sve oni koji su ovu dionicu kupili ispod 600kn fenomenalna investicija.
– top10 je ove dionice dobio za ništa, njihov ulaz nije ni 50% jednogodišnje dividende.

– evo ovo vam je primjer jedne dionice od koje investitori mogu živjeti cijeli život.
– a da svar bude još zanimljivija, pa 70% investitora koji posjeduju dionice TUHO zbilja nemaju pojma o tržištu dionica niti ih to zanima, ali zato znaju svoj posao u turizmu.

– I love this game.
Pozdrav !


ivana kako ide s rasprodajom dividendnih dionica ?
book

gospon Loris.

– puno ste pametniji kada čutite !!!

– I love this game.
Pozdrav !

Zahvaljujem ,evo vam i prva stotka od mene.
Znaci mislite da bi mogla pasti cijena TUHO?
Tu i tamo cekam na kupnji u nadi da bi netko mogao raspaliti ali nista.
Jos cu malo pricekati.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Dividendne dionice, HT.

– 4/5 skupština, 23/5 isplata dividende 22.76kn.
– na cijeni 280kn div. prinos 8.1% .
– na cijeni 300kn div. prinos 7.5% .
– do skupštine cijena dionice će ići lagano gore, ali sigurno neće ići i previše gore.
– a sada kada dođe ex. div., na žalost nećemo moći dobiti ovce i novce, jer će cijena pasti za visinu dividende, a možda i više.
– ja sam dosta kratila poziciju HT-a, ali ga imam još uvijek relativno dosta.
– još ću ga prodati sigurno 50%, ali s jednim dijelom ću loviti i tu dividendu, što kasnije nemam pojma.
– ali sam mišljenja kako će ga ovog ljeta biti dosta jeftinog.
– sada koliko će cijena pasti nemam pojma, jer o tome odlučuju mirovinci a ne ja.
– ali ako cijena padne ispod 250kn preporučujem agresivniju kupnju.

– ipak je to o.k. firma koja nas nagrađuje lijepim dividendama.
– pogledajte kolike su bankovne kta, pa to usporedite s dividendama HT.
– na tom HT-u će i oni najnepismeniji investitori s tim dividendama zaraditi 100%-tno početno ulaganje.
– te HT i dalje spada u one najbolje investicije na našem tržištu što se tiće sigurnosti investicije.
– tu se sigurno neće puno zaraditi, ali će vam prinos sigurno biti veći nego da vam je lova u banci.
– a zbog velike likvidnosti lako je utrživ, obveznice vam je nemoguće prodati bez velikog diskonta, a HT je stvarno najbolja obveznica na našem tržištu i tu dionicu nikako ne trebate gledati kao dionicu, već obveznicu s solidnom kta.

– I love this game.
Pozdrav !


Štovana Ivana7,
možeš li nam pojasniti, dapaće obrazložiti onako kako samo ti znaš;
da li i koliko će utjecati mogući otkup 10% trezorskih dionica na tijek dionice i skrivali se krajem godine izdašna izvanredna dividenda zbog mogućeg poreza na dobit (nije logično ali u ovoj zemlji ništa nikad neće biti logično)…
A nemojmo zaboraviti balonijadu o 10%-oj željici J. P. Morganovaca i Nomuraca…
A vijest da je Hrvatski je Telekom krajem rujna prošle godine objavio da se prijavio za pretkvalifikaciju u privatizaciji PTK…
A najava o drugoj rundi tehnološkog viška od 250 dušica krajem godine… Tu ulazi smanjenje najviših otpremnina u našoj lijepoj od 20-30%… (čitaj kolektivni ugovor i sve je jasno)…
Naravno, tu se pojavila i ona sića od 39milijardica na kontiću DT-a, a koje se moraju negdje oploditi…
Smatraš li da je fer cijena 250 kunića u toplijim mjesecima… Ja baš i NE…

I ja volim da gledam i učim od Velikog Brata… aLi ne od onog iz komšiluka…
Aloha i tebi!



ivana kako ide s rasprodajom dividendnih dionica ?
book

gospon Loris.

– puno ste pametniji kada čutite !!!

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

zašto ste nervozni ivana, zar ste puni dividendnih dionica i sada ja moram da šutim ?

Ok nitko neka ne čita da ivana želi prodati dividendne dionice !

book

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


zašto ste nervozni ivana, zar ste puni dividendnih dionica i sada ja moram da šutim ?
Ok nitko neka ne čita da ivana želi prodati dividendne dionice !
book

Gopon Loris.

– ja i vi investiramo na totalno različite načine.
– znate i sami da mene ne zanimaju vaše investicije tipa Ingra ili Đakovština.
– isto tako vas ne zanimaju moje dividendne dionice.
– to je jako dobro jer nemamo nekih većih dodirnih točki za svađanje.

– o vašim investicijama je zbilja najbolje da raspravljte s gospođom Miami jer ni nju ne zanimaju dionice koje nose 10%.

– vi ste mi stvarno jedan od zabavnijih tipova na forumu.
– vaši grafovi i TA analiza me stvarno oduševljavaju.
– ali mi na žalost ne pomažu jer ja ne investiram u vaše zicere.

– I love this game.
Pozdrav !


Štovana Ivana7,
možeš li nam pojasniti, dapaće obrazložiti onako kako samo ti znaš;
da li i koliko će utjecati mogući otkup 10% trezorskih dionica na tijek dionice i skrivali se krajem godine izdašna izvanredna dividenda zbog mogućeg poreza na dobit (nije logično ali u ovoj zemlji ništa nikad ……

gospon Bruder.

HT.

– sve ovo što ste vi napisali su neke špekulacijeje koje se mogu, ali i ne moraju ostvariti.
– ova analiza za HT je moje osobno mišljenje na temelju trenutnog stanja.
– ja i dalje imam relativno dosta toga HT-a i čini mi cca 14% portfelja.
– ali nekada mi je on činio i 60% portfelja.
– pročitajte onu knjigu Grahama, pa gdje on piše o obveznicama tu ubacite HT i biti će vam puno toga jasnije.

– ja već godinama tu pišem da se na tu investiciju ne gleda kao da je dionica kada ima karakteristike fenomenalno dobre obveznice.
– ovo što ja pišem treba znati razumjeti, ali na žalost velika većina to ne zna ili ne želi znati.

– I love this game.
Pozdrav !


Apsolutno se slažem sa Ivanom 7.
Samo po meni je ipak najbolja KODT zatim ERNT pa tek onda HT.

– ako HT kojim slučajem u sljedećih godinu dana padne na 200kn tada će sigurno HT biti najbolja dionica.
– sve vam je to relativno i sve ovisi o nabavnoj cijeni dionice.

– ERNT, je o.k. zbog fenomenalno velike dividende i velike likvidnosti.

– KODT, koja je po vama najbolja investicija.
– danas se s serijom r nije ni tržilo a s p 3 dionice.
– ako ovako nastavi ide to u ono trgovanje u 13:00 sati.

– evo tu tehnička analiza govori siguran rast na 1.450kn .
– ali što će vam ta TA kada ju nitko ne želi kupiti.
– evo prekjučer je na seriji r bilo dosta kupnje na 1.250kn ,
– jučer se je kupnja spustila na 1.240kn .
– a danas se je kupnja spustila na ispod 1.240kn.

– to je jedna buduća dobra investicija jer je tržište trenutno nije prepoznalo.

– evo vam jedna dobra usporedba TUHO i KODT.
– na prethodnim stranicama sam napisala jedan post o TUHO.
– danas svi vi znate da je TUHO jedna od najboljih turističkih dionica na našem tržištu i većina vas bi ju je htjela imati u svom portfelju i po ovim cijenama, poželjno malo i jeftinije.
– ali znam da je top10, koji se niti ne kuži nešto puno u dionice tu dionicu godinam akumulirao na 30-40kn, kupovali su je od prognanika, firmi, kupovali i kupovali.
– nisam tada trgovala na burzi, ali je tada to bila jedna očito i više nego bezvezna investicija kakvih imamo i previše na ovom našem tržištu.
– ali top10 je znao što kupuje, i koliko to vrijedi.

– a pogledajmo sada te kupnje s današnje perspektive.
– pa njima tada kupljena dionica po tim smješnim cijenama s današnje perspektive nosi 200% dobiti svake godine na ime isplaćene dividende.
– pročitajte ovo barem 20 puta da vam bude jasnije.
– tu je stvarno najmanje važan porast investicije od 2.400% .
– ovo pišem, ali i mene fascinira i zbilja mi je teško povjerovati, ali matematika ne laže.
– na nekada uloženih 40kn za kupnju dionica vi danas samo na temelju te dividende imate svake godine prinos od 200% .

– a sada jedno pitanje.
– tko od vas ima godišnji prinos, ali ono s garancijom, 200% ???????

– evo to je bila jedna fenomenalna investicija, za današnje kupce ona je dobra, ali nikako fenomenalno dobra.

– e sada jedno pitanje, prije toga pročitajte ovaj post još jednom.
– ima li na našem tržištu danas iti jedna dionica koja bi mogla odraditi ovakvu fenomenalnu reprizu ??

– možda je to KODT ????????
– ili vi meni napišite koja bi to mogla biti dionica, biti ću vam i više nego zahvalna.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close