Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

istina plavi je uglavnom korektan na forumu , naročito kad je nakrcan jer onda može počet s peer grupama i inim markerima [lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Dividendne dionice, HT.

– 4/5 skupština, 23/5 isplata dividende 22.76kn.
– na cijeni 280kn div. prinos 8.1% .
– na cijeni 300kn div. prinos 7.5% .
– do skupštine cijena dionice će ići lagano gore, ali sigurno neće ići i previše gore.
– a sada kada dođe ex. div., na žalost nećemo moći dobiti ovce i novce, jer će cijena pasti za visinu dividende, a možda i više.
– ja sam dosta kratila poziciju HT-a, ali ga imam još uvijek relativno dosta.
– još ću ga prodati sigurno 50%, ali s jednim dijelom ću loviti i tu dividendu, što kasnije nemam pojma.
– ali sam mišljenja kako će ga ovog ljeta biti dosta jeftinog.
– sada koliko će cijena pasti nemam pojma, jer o tome odlučuju mirovinci a ne ja.
– ali ako cijena padne ispod 250kn preporučujem agresivniju kupnju.

– ipak je to o.k. firma koja nas nagrađuje lijepim dividendama.
– pogledajte kolike su bankovne kta, pa to usporedite s dividendama HT.
– na tom HT-u će i oni najnepismeniji investitori s tim dividendama zaraditi 100%-tno početno ulaganje.
– te HT i dalje spada u one najbolje investicije na našem tržištu što se tiće sigurnosti investicije.
– tu se sigurno neće puno zaraditi, ali će vam prinos sigurno biti veći nego da vam je lova u banci.
– a zbog velike likvidnosti lako je utrživ, obveznice vam je nemoguće prodati bez velikog diskonta, a HT je stvarno najbolja obveznica na našem tržištu i tu dionicu nikako ne trebate gledati kao dionicu, već obveznicu s solidnom kta.

– I love this game.
Pozdrav !

Dividendne dionice, ERNT.

– moram priznati da me je tu stvarno iznenadila velika dividenda od 190kn.
– nešto sam ga imala otprije, a kada sam vidjela kolika je ta dividenda počela sam ga agresivnije kupovati, ali sam opet gledala kupiti ga po 1.600kn i 5-10kn ispod te cijene.
– sada ga imam relativno dosta.
– zašto ga nisu željeli fondovi kupovati na 1.600kn stvarno ne mogu kužiti ???
– pa on na toj cijeni daje 11.87% div. prinos.

– danas ga nisam kupovala, skup mi je na 1.630kn, a imam ga dosta.
– tu realno do dividende možemo očekivati rast do 1.700kn, možda i nešto preko toga.
– a sada koliko će pasti nakon dividende ???????
– nemam pojma, i tu će sve ovisiti o fondovima.
– možda i padne na 1.500kn, a možda i jeftinije ovo ljeto.
– samo s ovim poslovanjem i ovom politikom dividendi to je stvarno jedna od boljih firmi na našem tržištu.
– jedino me tu smeta redovna + izvanredna dividenda.
– bilo bi puno bolje kada bi imali jednu politiku ujednačenih dividendi.
– ali kako posluju mogu bez problema i sljedeće dvije godine ići s velikim dividendama.
– a s ovim dividendama neka normalna cijena dionice bi trebala biti 2.000 – 2.500kn.
– zašto nije tako, nemam pojma jer ne upravljam mirovinskim fondovima.

– na ovoj dionici ću se s većim dijelom kockati, idem na dividendu, možda ne padne za visinu dividende, iako je to teško očekivati na našem tržištu.

– I love this game.
Pozdrav !

Dividendne dionice, KODT.

– imam nešto i te dionice, obje serije r i p.
– p serija je nešto jeftinija ali dividenda je za obje ista.

– evo objavili su i tu da ide dividenda 55.18kn.
– na cijeni r 1.250kn to bi bilo 4.41% .
– na cijeni p 1.150kn to bi bilo 4.8% .
– svi oni koji su ovo kupovali na cijeni cca 1.000kn imaju div prinos 5.5% .
– sada kada je tu ušlo jedno osiguranje na cijeni od 1.200kn s velikim paketom teško da će te ju više gledati na 1.000kn, a koliko to pratim više se ni oni fondovi HPB ne iskrcavaju.

– e sada ta dividenda u usporedbi s HT-om i ERNT je znatno manja.
– ali dugoročno je KODT sigurno puno bolja investicija, samo je nezgodno to što nije nešto likvidna.
– danas tu nije bilo trgovanja, znači imamo neku fer cijenu.

– tu je zanimljivo pogledati i tehničku analizu, po svim tim parametrima bi cijena trebala ići na cca 1.450kn, ali čisto sumnjam, iako je obrazac 100% točan.

– zašto je KODT bolja od HT ???
– zbog toga jer je HT isplatio 100% love u dividendu, a KODT 40%, plus još dio love skrivaju na nekim stavkama.
– tako da je KODT slobodno mogla isplatiti dividendu 100 – 150kn, ali nisu, oni taj novac ulažu u proizvodnju.
– kada gledamo prošlu godinu HT je isplatio značajno manju dividendu, a KODT je isplatila 7.8% veću dividendu nego prošle godine, i tako rade svake godine.

– I love this game.
Pozdrav !

Dividendne dionice, HT, ERNT i KODT II .

– evo na primjeru ovih dionice što vam nosi jedno dugoročno investiranje.

– jedan manji dio KODT sam kupila prije cca. tri godine kada je bilo neko dno tržišta.
– tada mi je div. prinos na te dionice bio 10%, ali većini kako onda tako i danas taj div. prinos nije bio zanimljiv.
– evo za usporedbu tada mi je div. prinos na kupljene dionice HT-a bio 15%, a iduću godinu preko 18%,
da bi ove godine taj prinos pao na 11.94%.

– evo za usporedbu KODT, taj div. prinos na dionice kupljene prije 3g. bi bio 12%.
– znači na toj KODT imamo mali ali stalni rast, dok kod HT-a imamo pad, a ERNT vrluda gore dolje nikad se ne zna što će biti.

– još zanimljivije je kada uspoređujemo cijenu tih investicija od prije 3g.
– KODT je cijena narasla debelo preko 100%, a HT-u 50%.

– što možemo očekivati nakon dividendi ?????
– KODT, daje manje dividende nego HT, ali tu za razliku od HT-a cijena dionice ne pada za isplaćenu dividendu.
– ovo pišem kako je bilo, ali to ne znači da će i ove godine biti tako.

– što možemo očekivati za slijedeće 2-3 godine.
– cijena HT će se vrtiti 250 – 300kn, biti će i ekstremnih padova do cca 200kn, ali ne vjerujem da će cijena dionice ići preko 350kn.
– tu će se cijena vrtiti ovisno o dividendnom prinosu dionice, trenutno su stabilizirali poslovanje i dobit im više ne bi trebala padati,
– a u nekoj budućnosti možemo očekivati dividendu cca 20kn, ali i manju od toga.

– kod KODT je sve to obrnuto, ali i lako predvidivo.
– iduće godine tu možemo očekivati sigurnu dividendu od cca 60kn, možda i koju lipu višu.
– rastom cijene dionice taj dividendni prinos će biti sve manji i nezanimljiv većini investitora.
– zbog toga će HT uvijek imati milijunske promete za razliku od KODT.
– ali sasvim realno je KODT očekivati kroz par godina na 2.000 – 3.000kn, isto kao i ERNT 2.500 – 3.000kn, uz ovakvu politiku dividendi.
– u ove zadnje tri godine KODT je narasla preko 100%, tako da je ovo savim realno.

– evo ove tri dionice HT, KODT i ERNT imam.
– mišljenja sam kako su te tri investicije ono najbolje na našem tržištu.
– svaka od njih ima svoje prednosti i nedostatke.
– ali sam o svakoj napisala one dobre i loše strane.
– kako na tržištu ne postoji idealna dionica i idealna investicija jako važno je disperzirati portfelj.
– a ove tri dionice su ujedno i dividendne koje nam daju puno veće dividende nego bilo koja banka na oročenu štednju.
– stvarno je glupo imati lovu na banci kada na tržištu možemo kupiti ove dionice.

– u budućnosti će biti i korekcija i velikih padova tržišta.
– samo morate znati da kod velikih padova te dividendne dionice najmanje padaju.
– a kada im cijena padne, to su vam stvarno najbolje prilike na tržištu.

– ima još tih dobrih dividendnih dionica, ali nemaju likvidnosti i nisu sigurne investicije koliko ove tri o kojima sam sve napisala.

– I love this game.
Pozdrav !

Apsolutno se slažem sa Ivanom 7.
Samo po meni je ipak najbolja KODT zatim ERNT pa tek onda HT.

KODT isplaćuje manji dio dobiti kroz dividendu jer ulažu u proizvodnju i rast a to je opet novac dioničara samo što je dalje reinvestiran. Potecijal rasta jako velik. Imaju proizvod koji se može još usavršavati ali vjerovatno nikad neće moći zamjeniti nekim drugum proizvodom.

ERNT – Prošle godine manja dobit zbog otpisa 200 mil duga u Kazahstanu ali bez toga dobibit opet velika kao i svake godine. Još uvijek imaju veliku zadržanu dobit. Potencijal rast solidan.

HT-Gotovo čitava dobit isplaćena kroz dividendu jer nema nikakav potencijal rasta pa menadžment ni nezna gde bi mogao pametnije uložiti dobit, ali sve skupa još uvijek sasvim u redu.

Pozdrav



kolega Plavi a što mislite o LKPC?

– tko radi taj i griješi.
– jako je važno te greške svesti na minimum, prepoznati na vrijeme i riješiti se investicije, ako treba i sa minusom.
– pa tko od nas nije griješio u investiranju.

– na LKPC je stvarno bilo velikog druka, u što sam se i ja uključila.
– tu se nisu zaradili neki novci, ali svi ste tu mogli izići s nekom pozitivom u više navrata.

– ja se sjećam gospon Plavog po puno pogođenih fenomenalno dobrih investicija.
– u dosta tih investicija sam ga pratila pa znam jako dobro koliko se je zaradilo.
– ali zar ćemo sada vrijeđati gospon Plavog jer se na LKPC nisu zaradili neki novci.
– pa tko od nas nije napravio neku grešku.
– namjere su mu bile i više nego poštene, i mišljenja sam kako je gospon Plavom najviše žao što se tu nije puno zaradilo.
– shvatite da se ne može svaki put pogoditi 100%.

– zbog toga i moj savjet gospon Plavom.
– nikome se ne trebate izvinjavati zbog LKPC, trenutno na tržištu imate puno boljih prilika nego je LKPC.
– zbog toga prodajte LKPC, tražite na našem tržištu novi zicer koji nije toliko popularan, zatim krcanje, bilo bi poželjno da dojavite i meni prije reklame i onda idemo s drukanjem i dizanjem cijene dionice.
– ali koliko vas mrze na forumu pa to je nevjerovatno, na moju stotku imate porast od svega par postotaka.
– ali te jedinice znače da ste jedan od najboljih investitora u RH, zbog toga vas i mrze ovi gubitnici.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kolegice ivana, kao prvo hvala na pohvalama.

tnx

Vidim i Vi i dalje uredno šišate svoje ovčice, bravo.

A sada Vas moram malo pokuditi.
Naime niste u toku na LKPC očito, cijena je potpuno očekivano pala zbog prolaska dadna koji je bio zadnji za sudjelovanje u dokapitalizaciji. Pri tome su neki očekivali pad i ispod 1 000 kuna.
Bilo kako bilo, obećajem da ću Vam se javiti ovdje kako je ta investicija završila po mene, po onome što znam ovo će biti jedna od boljih. Naime postojeći dioničari na dan 26.1. imaju pravo povlaštene kupnje u 1. krugu, a kako stvari stoje razlika će biti ne mala između te cijene u 1. krugu i cijene za koju će se prodati vladin paket ( pravo ). Najbolje od svega je što će ta cijena gotovo izvjesno biti veća od trenutne tržišne. Ali pričekajmo.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ivana – ovo za HT, KODT i ERNT je sve točno.
Evo odmah 2 stotke da vam malo popravim ocjene.
Bilo bi i tri (po jedna za predavanje o svakoj dionici od ove 3), ali pravila ne dopuštaju.

Nadam se samo da zbog boljih ocjena nećete ostavljati dojam "lošijeg šišača" na ovom forumu 🙂

Ima još dionica koje isplačuju dividendu, npr. ULPL – nije loša dividenda na ovu cijenu, a i cijena bi mogla porasti. Pls comment.

Isto tako bi bilo zanimljivo otkriti koja će dionica poćeti isplaćivati dividendu, a do sad nije. Možda PODR, JNAF….?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ivana, evo maksimalne 2 stotke, ali slabo se mice postotak, naklikali te mrzitelji [smiley],
dodao bih samo da napisano stoji ako trend dobiti ostane kakav je (ht ravno ili blagi pad, ernt ravno ili blagi pad ignorirajuci kazahstansku iznimku, kodt jasan rast)
volio bih cuti komentar i na nelikvidne dividenduse s dobrim ili korektnim poslovanjem (npr. smns, tuho, jdos, jdgt, plag, pikr) od koga god koji je s njima bolje upoznat.


Ivana, evo maksimalne 2 stotke, ali slabo se mice postotak, naklikali te mrzitelji [smiley],
dodao bih samo da napisano stoji ako trend dobiti ostane kakav je (ht ravno ili blagi pad, ernt ravno ili blagi pad ignorirajuci kazahstansku iznimku, kodt jasan rast)
volio bih cuti komentar i na nelikvidne dividenduse s dobrim ili korektnim poslovanjem (npr. smns, tuho, jdos, jdgt, plag, pikr) od koga god koji je s njima bolje upoznat.

Slazem se,narocito me zanima TUHO jer se jako slabo pise na toj temi,a cini mi se kao dobra firma.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

ivana kako ide s rasprodajom dividendnih dionica ?

book

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close