Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ivana7

dajte malo komentirajte ksst i ova očekivanja od 7k – navodno su u igri toda , luka i podravka

KSST.

– namjerno do sada nisam ništa pisala o toj dionici.
– zadnjih mjesec dana je to stalno top tema.
– od pustih komentara i svađa se tu niti nema što pametnog pročitati.
– ali drukanje u oba smjera je stvarno preveliko.

– a ja rađe neću zaraditi nego da tu budem jedna ovca u krdu.
– na ovoj dionici su investitori zaradili lijepu lovu, ali je pitanje hoće li ju zaraditi i trejderi i špekulanti.
– da dionica sigurno ide na 7.000kn danas bi joj cijena bila 6.900kn.
– ali je očito i to da top10 ne nadokupljuje, oni su prezadovoljni i ovim.

– ja sam puno puta bila tamo na tom zemljištu.
– ali ne kužim što to tamo ima vrijednog.
– aerodrom, plus velika vojarna uz more, prema Trogiru uz more odmah do vojarne sade krumpire, pa imate jednu močvaru, ali tamo očito nisu plaže za kupanje.
– poviše aerodroma imate neke staklenike koji očito posluju katastrofalno.
– a sada koliko vrijedi to zemljište ??? nemam pojma jer se ne bavim nekretninama.
– još prema Trogiru imate veliki tunel, vjerovatno nešto vojno za avione.
– ali to je očito previše veliko za onaj jedan vojni avion koji ima RH, a sigurna sam da ga drže u Zagrebu a ne u Kaštelima.

– sada ako će ta gospoda koja to kupe tu uzgajati pomidore iliti rajčice i obogatiti se na tome ????
– a sada da će graditi hotele uz aerodromsku pistu ?????
– ako tu oni i naprave nebodere, pa kako će onda avioni dolaziti na tu pistu ?????
– jednostavno puno tu toga ne znam !!!!!!!
– ali znam kako je gospon Todorić sve svoje firme kupovao za 1 kunu pa mi je ova situacija malo neobična i dosta čudna.

– ali ko to sve voli i KSST ga zabavljaju neka investira, ja neću, ipak je malo drukčija moja filozofija investiranja, jer tu možda ima zarade ali nema sigurnosti.
– a ja investiram prvenstveno u sigurne investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

ne znam , evo danas i izraelski veleposlanik u kaštelima u posjetu gradonačelniku berketu i trkelja nešto o navodnjavanju i izraelskim iskustvima u poljoprivredi

kaže stara narodna – đava nit ore nit kopa (naročito oko poma) [lol]

thx na osvrtu , al ja ću ipak malo zatrejdat , mislim da će se cijena zavrtit par puta u rasponu 3,5 – 5,5k

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan



Ovo spominjem samo jednom :

Best buy je INA-R-A

Evo da ste me poslušali mogli ste zaraditi na jednoj dionici INE dovoljno love za Burek za cijeli mjesec !

Pozdrav
[/quote]

Ma ne samo za burek .
Dio dionica sam prodao po 4.000 kn i od razlike u cijeni uplatio novi Mercedes , ne da se hvalim .
A dio sam dionica ostavio , nek se nađe za juhu i za burek .
Nemojte reči da vam nisam rekao pravovremeno koja je dionica Best buy !

I dalje je INA Best buy !
Libija , Japan , Nuklearni lobi / Naftni lobi , Sirija , Srednji Jadran , nafta ,plin , voda …..

Pozdrav

.


Prosto ne mogu povjerovati kako se jedna ozbiljna osoba poput velepoštovane/nog kolege/ice Ivana7 može dovesti u situaciju da podlegne niskim strastima i neuspješno pokušava penetrirati svoju superiornost pred ostalim kolekama sa teme Best buy.

gospon Klinjo.

– ne kužim što ste htjeli s ovim postom.
– ali to da sam ja jedna ozbiljna osoba ???
– pa vidite da ja na ovoj temi stalno pišem kako jedno jako jednostavno investiranje daje najbolje rezultate.
– to nije teško provjeriti, dionice o kojima pišem i cijene unatrag godinu dvije.
– pa tu se je stvarno dalo lijepo zaraditi, a u krizi minimalno pogubiti love.
– za uspješno investiranje nikako nije potrebna velika ozbiljnost i prevelika pamet.
– ali je jako važno da nemamo strah od gubitka novca.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo vam jedne analize za mogući best buy, sve jecrno na bijelo:

Gledajući konzervativnu procjenu cijene dionice EBITDA * 8 dolazimo do cijene od ca 200 kuna. Međutim to je konzervativna procjena, a i po sadašnjem stanju, naime procjene su povećanje dobiti u narednom razdoblju.

Pogledajmo za usporedbu peer grupu:

http://biz.yahoo.com/ic/333.html

PA sad pogledajmo profitabilnost AD plastika u odnosu na sektor:

ROE sektor – 8,2 %
ROE Ad Plastik – 8,1 %
NPM sektor – 1,9 %
NPM Ad Plastik – 7,63 %

Zaključak: Profitabilnost Ad Plastika bolja od peer grupe

Pogledajmo zaduženost sektora:

Debt/Equity sektor – 70,6 %
Debt/Equity Ad Plastik – 59,77 %

Zaključak: Ad Plastik zadužen manje od prosjeka peer grupe

Pogledajmo sada fundamentalne pokazatelje, koji bi dobrim djelom trebali odražavati gore navedeno:

P/B sektora – 6,9
P/B Ad Plastik – 0,81

Book Ad Plastika je naime 163 kune!

Hm… neću napisati da očekujem Ad Plastik na 6 booka ( ( 978 kuna cijena dionice ), bio bih zadovoljan i sa " samo " 2 booka ( 326 kuna ) rolleyes

P/E sektora – 47,3
P/E Ad Plastik – 7,92

Zaključak: ogromna fundamentalna podcjenjenost u odnosu na sektor. Uz bolje pokazatelje zaduženosti, bolje pokazatelje profitabilnosti, ova dionica po meni ima ogroman potencijal, jer je fundamentalno jako podcjenjena. Ne zaboravimo da je većinski vlasnik dokapitalizirao dionicu ( ušao u vlasnoštvo ) po 247 kuna 2007. Uopće ne ćudi da su početkom godine Uprava i NO na burzi kupovali tolike količine dionica.
Ako se realizira ova kupovina francuske tvrtke…

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Zaključak: ogromna fundamentalna podcjenjenost u odnosu na sektor. Uz bolje pokazatelje zaduženosti, bolje pokazatelje profitabilnosti, ova dionica po meni ima ogroman potencijal, jer je fundamentalno jako podcjenjena. Ne zaboravimo da je većinski vlasnik dokapitalizirao dionicu ( ušao u vlasnoštvo ) po 247 kuna 2007. Uopće ne ćudi da su početkom godine Uprava i NO na burzi kupovali tolike količine dionica.
Ako se realizira ova kupovina francuske tvrtke…

ADPL.

– evo gospon Plavi vam je napisao onako kako bi se trebalo pisati na ovoj temi kada se piše o kojoj dionici.
– za mene gospon Plavi spada u sam vrh vrhova HR investitora.
– ali u ovih zadnjih pola godine neće ga nešto karta.
– ima veliko iskustvo te jako dobro prouči dionicu prije investiranja, a na ovoj dionici je sigurno najviše zaradio od svih investitora.

– ali moram nadodati i neke negativnosti na ovoj investiciji, jer je to upravo cilj ove teme.
– nadam se da se zbog toga neće naljutiti gospon Plavi.

– ja bih tu ipak pričekala što će učiniti slovenske banke s onih 25% portfelja.
– kada tu cijenu budemo znali tada će ova investicija biti zaista sigurna.
– a to što kupuju jednu tvornicu, pa kupuju gubitaša u stečaju, znači trebati će najprije tu tvornicu uvesti u pozitivno poslovanje.
– ja sam planirala ovo ljeto polako ulaziti u ovu investiciju ali prvo moram vidjeti što će biti s onih 25% dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

Što kupovati ?????

– večeras sam bila na piću i kolačima s šefom stručnog stožera za financijska ulaganja.
– tema je bila što kupiti ????
– ja sam velikim dijelom portfelja u dionicama, ali nismo mogi pronaći niti jednu dionicu za best buy.
– neke dionice će malo rasti zbog podjela dividendi.
– a zatim će pasti zbog podjela dividendi.
– pa dolazi očekivana prodaja u svibnju
– ali dva mjeseca kasnije u srpnju dolazi mali promet i najbolje prilike za jeftine kupnje.

– još možemo rasti 5-10% kako koja dionica.
– pa sigurni pad od 10%, možda i više.
– s velikim dijelom portfelja ću biti u minusu koji će (barem se nadam) popraviti velike dividende koje ću dobiti na dosta dionica.

– ali na puno toga će sigurno utjecati i politika u lipnju, hoćemo – nećemo u EU i izbori.
– tako da ni sama nisam sigurna što činiti.
– neke dionice ni teoretski ne mogu prodati a da ih drastično ne srušim.
– sada hoće li biti dobitna kombinacija biti u dionicama 50% ili 70% trenutno nisam pametna.
– ali u očekivanu ljetnu korekciju sigurno idem s cca 50% portfelja u dionicama, moram zbog dividendi.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo vam jedne analize za mogući best buy, sve jecrno na bijelo:

Gledajući konzervativnu procjenu cijene dionice EBITDA * 8 dolazimo do cijene od ca 200 kuna. Međutim to je konzervativna procjena, a i po sadašnjem stanju, naime procjene su povećanje dobiti u narednom razdoblju.

Pogledajmo za usporedbu peer grupu:

http://biz.yahoo.com/ic/333.html

PA sad pogledajmo profitabilnost AD plastika u odnosu na sektor:

ROE sektor – 8,2 %
ROE Ad Plastik – 8,1 %
NPM sektor – 1,9 %
NPM Ad Plastik – 7,63 %

Zaključak: Profitabilnost Ad Plastika bolja od peer grupe

Pogledajmo zaduženost sektora:

Debt/Equity sektor – 70,6 %
Debt/Equity Ad Plastik – 59,77 %

Zaključak: Ad Plastik zadužen manje od prosjeka peer grupe

Pogledajmo sada fundamentalne pokazatelje, koji bi dobrim djelom trebali odražavati gore navedeno:

P/B sektora – 6,9
P/B Ad Plastik – 0,81

Book Ad Plastika je naime 163 kune!

Hm… neću napisati da očekujem Ad Plastik na 6 booka ( ( 978 kuna cijena dionice ), bio bih zadovoljan i sa " samo " 2 booka ( 326 kuna ) rolleyes

P/E sektora – 47,3
P/E Ad Plastik – 7,92

Zaključak: ogromna fundamentalna podcjenjenost u odnosu na sektor. Uz bolje pokazatelje zaduženosti, bolje pokazatelje profitabilnosti, ova dionica po meni ima ogroman potencijal, jer je fundamentalno jako podcjenjena. Ne zaboravimo da je većinski vlasnik dokapitalizirao dionicu ( ušao u vlasnoštvo ) po 247 kuna 2007. Uopće ne ćudi da su početkom godine Uprava i NO na burzi kupovali tolike količine dionica.
Ako se realizira ova kupovina francuske tvrtke…

[thumbsup]

lp

kolega Plavi a što mislite o LKPC?

ja mislim da je to bolji BUY od ADPL, šta vi kažete?

koliko će tereta biti prekrcano ove godine?
koliki će biti BV poslije dokapa?
kad će da navale Arapi, Rusi, Kinezi i ostali?koji su nekad bili zaostali?[lol]
šta kažete o naftnim terminalima?
kad će to na 2 soma?
zašto ste ostavili kolegu Petinu da se sam tamo bori sa onim drukerima na dolje?
da li dokupljujete u ovom padu?

kolega Plavi, hitno trebam izvještaj!!
hvala[kiss]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012



Zaključak: ogromna fundamentalna podcjenjenost u odnosu na sektor. Uz bolje pokazatelje zaduženosti, bolje pokazatelje profitabilnosti, ova dionica po meni ima ogroman potencijal, jer je fundamentalno jako podcjenjena. Ne zaboravimo da je većinski vlasnik dokapitalizirao dionicu ( ušao u vlasnoštvo ) po 247 kuna 2007. Uopće ne ćudi da su početkom godine Uprava i NO na burzi kupovali tolike količine dionica.
Ako se realizira ova kupovina francuske tvrtke…

ADPL.

– evo gospon Plavi vam je napisao onako kako bi se trebalo pisati na ovoj temi kada se piše o kojoj dionici.
– za mene gospon Plavi spada u sam vrh vrhova HR investitora.
– ali u ovih zadnjih pola godine neće ga nešto karta.
– ima veliko iskustvo te jako dobro prouči dionicu prije investiranja, a na ovoj dionici je sigurno najviše zaradio od svih investitora.

– ali moram nadodati i neke negativnosti na ovoj investiciji, jer je to upravo cilj ove teme.
– nadam se da se zbog toga neće naljutiti gospon Plavi.

– ja bih tu ipak pričekala što će učiniti slovenske banke s onih 25% portfelja.
– kada tu cijenu budemo znali tada će ova investicija biti zaista sigurna.
– a to što kupuju jednu tvornicu, pa kupuju gubitaša u stečaju, znači trebati će najprije tu tvornicu uvesti u pozitivno poslovanje.
– ja sam planirala ovo ljeto polako ulaziti u ovu investiciju ali prvo moram vidjeti što će biti s onih 25% dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Slažem se kolegice Ivana da je prodaja slovenskog paketa važna za ovu dionicu.
Po riječima članice Uprave Ad Plastik od neki dan, ona očekuje prodaju do kraja tjedna.

To je možda uteg na dionici, ali isto tako može postati poticaj za rast, ovisno tko uđe u vlasništvo.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@ ispravak posta gore, što se tiče prodaje paketa ADPL, ispravak nije do kraja tjedna, nego do kraja travnja.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Evo vam jedne analize za mogući best buy, sve jecrno na bijelo:

Gledajući konzervativnu procjenu cijene dionice EBITDA * 8 dolazimo do cijene od ca 200 kuna. Međutim to je konzervativna procjena, a i po sadašnjem stanju, naime procjene su povećanje dobiti u narednom razdoblju.

Pogledajmo za usporedbu peer grupu:

http://biz.yahoo.com/ic/333.html

PA sad pogledajmo profitabilnost AD plastika u odnosu na sektor:

ROE sektor – 8,2 %
ROE Ad Plastik – 8,1 %
NPM sektor – 1,9 %
NPM Ad Plastik – 7,63 %

Zaključak: Profitabilnost Ad Plastika bolja od peer grupe

Pogledajmo zaduženost sektora:

Debt/Equity sektor – 70,6 %
Debt/Equity Ad Plastik – 59,77 %

Zaključak: Ad Plastik zadužen manje od prosjeka peer grupe

Pogledajmo sada fundamentalne pokazatelje, koji bi dobrim djelom trebali odražavati gore navedeno:

P/B sektora – 6,9
P/B Ad Plastik – 0,81

Book Ad Plastika je naime 163 kune!

Hm… neću napisati da očekujem Ad Plastik na 6 booka ( ( 978 kuna cijena dionice ), bio bih zadovoljan i sa " samo " 2 booka ( 326 kuna ) rolleyes

P/E sektora – 47,3
P/E Ad Plastik – 7,92

Zaključak: ogromna fundamentalna podcjenjenost u odnosu na sektor. Uz bolje pokazatelje zaduženosti, bolje pokazatelje profitabilnosti, ova dionica po meni ima ogroman potencijal, jer je fundamentalno jako podcjenjena. Ne zaboravimo da je većinski vlasnik dokapitalizirao dionicu ( ušao u vlasnoštvo ) po 247 kuna 2007. Uopće ne ćudi da su početkom godine Uprava i NO na burzi kupovali tolike količine dionica.
Ako se realizira ova kupovina francuske tvrtke…

[thumbsup]

lp

kolega Plavi a što mislite o LKPC?

ja mislim da je to bolji BUY od ADPL, šta vi kažete?

koliko će tereta biti prekrcano ove godine?
koliki će biti BV poslije dokapa?
kad će da navale Arapi, Rusi, Kinezi i ostali?koji su nekad bili zaostali?[lol]
šta kažete o naftnim terminalima?
kad će to na 2 soma?
zašto ste ostavili kolegu Petinu da se sam tamo bori sa onim drukerima na dolje?
da li dokupljujete u ovom padu?

kolega Plavi, hitno trebam izvještaj!!
hvala[kiss]
[/quote]

Kolega APOKSIOMEN, kao prvo moram vam priopćiti da sam ja hetero, prema tome, iako sam vam zgodan, molim da ipak imate ovo u vidu te mi više ne šaljete puse.

tnx

Što se Tiče LKPC, pročitao sam Vaš post i u tom trenutku nisam znao što da vam odgovorim. Koja dionica je best buy LKPC ili ADPL. Na to sam se otišao otuširati u vruću vodu, kako bih rasčistio misli. I kosu sam oprao. Međutim, nažalost, odgovor i dalje nemam.

O LKPC samsve rekao, prije par tjedana raživcirao me kolega Barbosa pa ne pišem više. To je jedna strana medalje. Druga strana medalje je da stojim na kupnji i čekam da mi netko proda. Ali za to baš i nema interesa. Molim vas da me ne tužite o tome tamo na temi LKPC, da se netko ne uvrijedi.

tnx

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


kolega Plavi a što mislite o LKPC?

– tko radi taj i griješi.
– jako je važno te greške svesti na minimum, prepoznati na vrijeme i riješiti se investicije, ako treba i sa minusom.
– pa tko od nas nije griješio u investiranju.

– na LKPC je stvarno bilo velikog druka, u što sam se i ja uključila.
– tu se nisu zaradili neki novci, ali svi ste tu mogli izići s nekom pozitivom u više navrata.

– ja se sjećam gospon Plavog po puno pogođenih fenomenalno dobrih investicija.
– u dosta tih investicija sam ga pratila pa znam jako dobro koliko se je zaradilo.
– ali zar ćemo sada vrijeđati gospon Plavog jer se na LKPC nisu zaradili neki novci.
– pa tko od nas nije napravio neku grešku.
– namjere su mu bile i više nego poštene, i mišljenja sam kako je gospon Plavom najviše žao što se tu nije puno zaradilo.
– shvatite da se ne može svaki put pogoditi 100%.

– zbog toga i moj savjet gospon Plavom.
– nikome se ne trebate izvinjavati zbog LKPC, trenutno na tržištu imate puno boljih prilika nego je LKPC.
– zbog toga prodajte LKPC, tražite na našem tržištu novi zicer koji nije toliko popularan, zatim krcanje, bilo bi poželjno da dojavite i meni prije reklame i onda idemo s drukanjem i dizanjem cijene dionice.
– ali koliko vas mrze na forumu pa to je nevjerovatno, na moju stotku imate porast od svega par postotaka.
– ali te jedinice znače da ste jedan od najboljih investitora u RH, zbog toga vas i mrze ovi gubitnici.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close