Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I dalje sam 100 % u dionicama bez obzira što zloćesta Ivana 7 smatra da sam postao dugoročni
jer sam zapekla u nelikvidušama.Samo je djelomično u pravu.

– sada sam postala i zločesta jer znam najbolje investirati na ovoj burzi.
– jučer plus +1.85%, prekjučer +0.77%.
– lijepo rastu moji ziceri, a još uvijek ih očekuje još bolja budućnost.
– ovaj put se po ko zna koji put pokazalo kako je investiranje na sigurne zicere stvarno najbolje investiranje.

– a za vaše zicere gospon Lopina ?????
– znam napamet vaš portfelj, ali ne znam što se je dogodili s dosta vaših investicija.
– vjerovatno ste rezali minuse, a nove investicije opet nisu dale neku pozitivu.
– nemam ništa protiv vaših investicija jer tu svatko trguje s svojim novcima i svi želimo zaraditi najviše.
– nekad to ide, a nekad ne ide.

– I love this game.
Pozdrav !

best buy

Kodt
cros
tuho
smns
ulpl
atgr
zaba

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

BEST SELL
korf (netransparentnost)
Ptkm ( težak gubitaš)
ddjh (težak gubitaš)

opcenito, sell sve BOOK dionice koje se "kupuju radi booka"

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


opcenito, sell sve BOOK dionice koje se "kupuju radi booka"

gospon Delux.

– znate i sami kako je ovo tema za ne baš previše inteligentne investitore ali i oni žele nešto naučiti.
– mnogima tu neće biti jasno taj BOOK.
– kada idu u prijevod još će im biti nejasnije kakve su to knjiga dionice ????
– zbog toga je na ovoj temi poželjno i bar malo pojašnjenje pojma koji koristite.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– unatoč atomskoj krizi u Japanu, ratu u Libiji, evo crobex već peti dan zaredom u plusu.
– tako je i moj portfelj danas narastao +0.88% .

– danas i nisam pratila nešto burzu osim zadnjih pola sata.
– ovaj predivan dan je bilo zbilja šteta upropastiti uz kompjuter.
– a i danas sam trgovala, dosta naloga koje sam noćas napisala su se realizirali.

– I love this game.
Pozdrav !


Jel kupujete [lol]
Nije jos vrijeme za kupovinu…ide to jos dole ovih dana [thumbsup]
lp

– evo vidite što je ovaj lik pisao prošli tjedan.
– a burza evo peti dan u plusu.
– lijepo sam ga zamolila više puta da ovakve gluposti ne piše na ovoj temi, ali tip je tvrdoglav ko magarac.

– zašto su ti tipovi takvi ????

– zarada od 100.000kn na dionicama daje određeno zadovoljstvo,
– ali gubitak od 100.000kn zadaje bol kaja je dva puta jača.
– gubitak novca je toliko bolan za većinu investitora da, prestrašeni zbog eventualnih dodatnih gubitaka počinju prodavati ili pak ne žele više kupovati.
– njima će dionice uvijek biti skupe.

– zbog toga i imamo puno plačljivaca na temi komentari trgovanja.

– osobno pamtim dosta nickova koji su nekada dosta kvalitetno investirali.
– ali ova kriza ih je doslovno dotukla.
– danas se hvale s burek zaradama, idu na zarade cca 2% .
– kada pogube 5-10% tada se sigurno ne hvale, a tu mogu napisati desetak takvih dionica gdje se je masovno pogubila lova.
– ali strah je vrag.

– shvatite ovo kao jednu lijepu igricu.
– probajte ju igrati bez straha.
– evo ove godine ja sam na dvije investicije zaradila 100% .
– na još par većih investicija preko 50% .
– najveći mi je problem pogoditi u kojoj investiciji ću zaraditi više.
– ali doslovno na svim investicijama zarađujem.

– I love this game.
Pozdrav !

za štrašljivce, kakvih je na ZSe previše, preporučujem super dionicu: Hypo Alpe adria banka daje preko 5% kamate na oročenje na dulje razdoblje. Koga je strah pa se zadovolji sa 2% u par dana na iznos od 5.000 kuna, taj nije za burzu nego za banku. Kupite dionice i čekajte par godina. Od dna smo se odlijepili a sada treba naći nedirnute bisere koji će donijeti preko 500% prinosa u par godina. Ali ne – oni kupe ingru po 13,80 100 komada i onda ih prodaju po 14,00 kuna. Oduzmi proviziju i nemaš ni za burek…eto, tako razmišlja naš prosječni ulagač. Umjesto da zagrize i čeka 3 godine….

...povijest se ponavlja...


za štrašljivce, kakvih je na ZSe previše, preporučujem super dionicu: Hypo Alpe adria banka daje preko 5% kamate na oročenje na dulje razdoblje. Koga je strah pa se zadovolji sa 2% u par dana na iznos od 5.000 kuna, taj nije za burzu nego za banku. Kupite dionice i čekajte par godina. Od dna smo se odlijepili a sada treba naći nedirnute bisere koji će donijeti preko 500% prinosa u par godina. Ali ne – oni kupe ingru po 13,80 100 komada i onda ih prodaju po 14,00 kuna. Oduzmi proviziju i nemaš ni za burek…eto, tako razmišlja naš prosječni ulagač. Umjesto da zagrize i čeka 3 godine….

dobro zboriš [thumbsup]


Ali ne – oni kupe ingru po 13,80 100 komada i onda ih prodaju po 14,00 kuna. Oduzmi proviziju i nemaš ni za burek…eto, tako razmišlja naš prosječni ulagač. Umjesto da zagrize i čeka 3 godine….

INGR.

– nemam tu dionicu, ali ta dionica je u fokusu većini malih investitora željnih brzih zarada.
– logika je tu i više nego jasna.
– kada je bila na 20kn, zašto se ne bi to kupilo pa do nedavno je bila 40kn, a to je rast od 100%, pa dobro ne treba doći do 40kn ali i 30kn daje 50%.
– isto je i sada, evo narasla je par postotaka, zašto je se ne bi kupilo na 13-14kn, zar nije bila do nedavno 25kn, eto to bi moglo u tjedan dana 100%, pa nije skupa valjda na 25kn.
– i onda kada se ta dionica kupi odmah tu počme djelovati strah od gubitka, zbog toga tu i idu prodaje s 2% zarade, ali u 99,9% ide prodaja s velikim gubitkom.

– koliko vrijedi ta INGR ????????
– ta dionica ne vrijedi ništa jer već preko godinu dana oni ništa ne rade.
– koliko vrijedi u ovom 1Q, po meni također ništa ne vrijedi jer u ovom kvartalu također nisu ništa radili.

– sigurne investicije vas 90% ne zanimaju zbog malih zarada na investiciji, ali zašto ići na nešto sigurno jer ako ta INGRA dobije koji posao leti to gore 100%.
– tada ću se sigurno i ja uključiti u tu igricu iako ni tada ingra neće vrijediti nešto naročito.

– tu imamo jedan zanimljiv fenomen, tu izlaze veliki a krcaju se mali željni velike zarade.
– možda će tu zarade i biti, ako u međuvremenu INGRA ne bankrotira.
– svi tu spominju njene nekretnine np. Arena, a jako malo vas i njezin dug na kapital od 234,91%.
– ali da vas više ne davim sa INGR-om jer me to stvarno ne zanima, i zbilja mi ništa ne znači bila cijena 15kn, 20kn ili 10kn, ali na razlici cijene se uvijek da zaraditi, neki znaju, ali većina tu gubi novce.
– i ja sam se kladila večeras na Caracas, eto to je možda puno bolja investicija nego ta INGRA, iako su obje i više nego rizične, ali bez rizika nema profita.

– I love this game.
Pozdrav !

Moram kolegi Lopini odgovorit ,,,možda posle završetka trgovanja padnem u depresiju što neznači da je to u tjeku od 10do16h.I kad več tolko spominjete Mleko zašto niste ulagali u Luru,,,,,ne ,,a vidim da ima sposobnih na ovoj burzi kao kol. Ivana7 ,evo kako se obrče kapital a i kol. sistem42 je danas sigurno zaradila na Hidroelektri samo vam neče reč,,,,evo a di smo mi tu muškarčine samo gubimo,,,, [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

@ivana7

dajte malo komentirajte ksst i ova očekivanja od 7k – navodno su u igri toda , luka i podravka

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan


Zar mislite da su samo fondovi kupovali HT

– ja sam malo kratila poziciju na HT-u.
– žao mi je što neću dobiti dividendu na tim prodanim dionicama, ali opet mi je jasno kako će nakon dividende cijena ići dolje za visinu dividende.
– malo sam pojačala poziciju u ERNT i još nekim dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close