Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U bivšoj Jugi naše građevinske firme dobivale su natječaje u Libiji iako su bile triput skuplje od zapadnih.Kod naftnih kriza i divljanja cijena Jugoslavija je naftu dobivala po povlaštenim cijenama.
A šta sad imamo od USA i EU?Imamo 3pm,uzeli bi nam i ono malo što je još ostalo!
Gadafi je diktator i tiranin,ali šta mislite da će biti demokracije u Libiji ako on padne?Nema šanse.To je sve ludo.

"Only dead fish swim with the stream"





– a i gospon Gadafi (za koga navijam) će sigurno pobijediti one teroriste.

sve si rekla time da navijaš za dikratora Gadafija… !!! [angry] [angry] [angry]
[/quote]

gospođo System42.

– vi navijate za građevinare i na istm gububite novac.
– ako gospon Gadafi i izgubi to se sigurno neće odraziti na moj portfelj.

– a zašto navijam za Gadafija ????
– jer je protiv amera isto kao i ja.
– zar stvarno mislite kako ove svjetske sile idu spašavati onaj ugroženi narod ????
– ma briga njih za narod, njih zanima nafta i cilj im je uništiti što više infrastrukture koji će oni sutra graditi, i normalno u budućnosti biti gospodari i vlasnici libijske nafte.
– njih zanima samo ta nafta.

– pogledajte te pobunjenike kakve aute voze.
– a za primjer uzmimo što vozi jedan vlasnik brutalnog kapitala, np. gospon Tigrus, yugo 45.
– eto tu lijepo možete vidjeti razliku između Libije i nas, i koliko loše žive.

– a gospon Gadafi voli ovu našu zemlju, daje nam poslove koje mi ne znamo uzeti onoliko koliko bi mogli.
– supruga mu je iz naših krajeva.
– da smo pametni pa samo bi od te Libije mogli lijepo živjeti.
– nama nikako ne treba ta EU, jer tamo ćemo biti sluge.
– ali jedan Gadafi i Libija nam je i više nego potrebna.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Štovana gđo Ivana7,
ne bih rekla niti jednu riječ da Libijski narod uživa u svom naftnom bogatstvu pa neka Gadafi vlada još 100 godina. Međutim, svi znamo za jad i bijedu Libijskog naroda i zbog toga je vrijeme da vladajuća kasta na čelu s Gadafijem preda vlast i da taj narod sam izabere svoje predstavnike.

[/quote]

1 ovo meni smrdi na irak i naftu , puca *urac zapadu za narod u libiji i demokraciju, traze opravdanje za upad
2 arapski diktatori kako kod crni bili (vidite sadama i irak) narodu je bilo bolje prije nego li poslije intervencije zapada, osim nagazenim manjinama
3 tu nema potlacenih siita ili kurda, pa da nacionalno ili vjersko tlacenje bude argument, svi oni zajedno, gadafi i pobunjenici, su arapi u libiji koji bi jednako zdusno gazili po ostacima manjina, a talijane su vec davno najurili
4 ako cemo o demokraciji, ne znaci da pobunjenici imaju vecinsku podrsku, a vrlo brzo po dolasku na vlast mogu se pokazati kao nedemokratska i privilegirana kasta
5 sto vam znaci izbor vecine tj. demokracija u arapskim zemljama, zadnje vrijeme redovito brijanje u vjerski ekstremizam i sukob civilizacija, puno gore od arapskog pseudosocijalistickog nacionalizma gadafija

Problem Libije problem je čitavog B.I. ali i šire jer ovo se ne događa slučajno i upravo sada. To i mala Mara vidi, samo uvijek će se voditi ratovi zbog nečega ili nekoga, ali nafta je ovdje najveći razlog svemu navedenome. To je moj stav.



ŽO nije za zaradu, već za sigurnost, svoje obitelji u slučaju najgorega!!

Nije,ali ako se prekine osiguranje dobiješ skoro ništa,tek manji dio uplaćenog.Treba to plaćati 24g.U tom razdoblju može se svašta dogoditi.To je problem.A ako se i desi nesreća osiguravatelji uvijek traže dlaku u jajetu da ne moraju isplatiti.I šta ako osiguravajuća kuća propadne?U 20 g to je lako moguće.
[/quote]

Tako je kolega…pogodili ste srž
Ma pustite vi to ako poginem i žena dobije odštetu..
Pogledajte kako u EU funkcionira ŽO i kod nas …nebo i zemlja razlika

Što se tiče Libije voli bi da narod odluči ,dali če im biti bolje ,,,,,evo i kodnas sve dobro samostalnost ,nezavisnost ,,,,,blagostanje voda, zrak,zemlja.Nek im pomogne bog ili kako oni kažu (alah) [undecid]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Best buy ?

Mislio sam da ću na ovoj stranici Foruma dobiti savjet za Best buy investiciju , a ono napali nas Vukovi koji nas nastoje pretvoriti u Ovce kako bi nas Ošišali .
Gdje oploditi višak sredstava ?
Moj savjet vam je :
1.uložite u privatni posao ! (35%) (sami upravljate svojim sredstvima ,svakodnevno imate istinite informacije)
2.uložite u nekretnine ,još su jeftine !(35%) (Hrvatsku će naseljavati ljudi iz EU jer je Hrvatska slabo naseljena zemlja sa dobrom toplom klimom ,toplim morem , dobrim ljudima ,dobrom hranom i dobrom vodom )
3.uložite u dionice ali pazite , fundamenti i TA su lažljivi !(25%) (lažni izvještaji ,nezaštičeni investitori ,dividenda mala ili nikakva , obavezno primjeniti disperziju )
4.uložite u čarapu ! (5%)(izgubit ćete samo malo na vrijednosti zbog inflacije )

Moj savjet je ne ulagati u kladionice ,kockarnice ,sportsku , loto, banke , fondove !

Sve sam probao i savjetujem vam iz vlastitog iskustva ,dobronamjerno , kako bi vam pomogao da nađete svoj Best buy !

Pozdrav


Ma odlicno.Po tom vasem bi covjek trebao imati milijun eura,ili koliko vec mislite da ljudi koji pisu po forumima imaju?

[/quote]

Br 333 ,

slažem se , možda milion , a možda samo pola miliona , što je realnije .
Nemojte sada pitati : odkud ?
Pa zaradite , dividende , dobit , dohodak , nasljedstvo , najbliži rođaci ulažu kod vas u svoju budučnost…..
Kako početi ?
Puno raditi , žestoko štedjeti , nikad ne trošiti više od zarađenog , pažljivo ulagati …
….i tako to….može se u Hrvatskoj zaraditi pola miliona , pa i milion !
Vrag sere na veliku hrpu , i to je to !

.

Dionice—cc 90% od tog 60% likvidne a 40% dugoročni,ali dosta dobra dividenda na likvidnim.
Od 2008 u minusu oko 15 do 20%,bilo bi i više da nije bilo ine.Moža do kraja godine +0?





– a i gospon Gadafi (za koga navijam) će sigurno pobijediti one teroriste.

sve si rekla time da navijaš za dikratora Gadafija… !!! [angry] [angry] [angry]
[/quote]

gospođo System42.

– vi navijate za građevinare i na istm gububite novac.
– ako gospon Gadafi i izgubi to se sigurno neće odraziti na moj portfelj.

– a zašto navijam za Gadafija ????
– jer je protiv amera isto kao i ja.
– zar stvarno mislite kako ove svjetske sile idu spašavati onaj ugroženi narod ????
– ma briga njih za narod, njih zanima nafta i cilj im je uništiti što više infrastrukture koji će oni sutra graditi, i normalno u budućnosti biti gospodari i vlasnici libijske nafte.
– njih zanima samo ta nafta.

– pogledajte te pobunjenike kakve aute voze.
– a za primjer uzmimo što vozi jedan vlasnik brutalnog kapitala, np. gospon Tigrus, yugo 45.
– eto tu lijepo možete vidjeti razliku između Libije i nas, i koliko loše žive.

– a gospon Gadafi voli ovu našu zemlju, daje nam poslove koje mi ne znamo uzeti onoliko koliko bi mogli.
– supruga mu je iz naših krajeva.
– da smo pametni pa samo bi od te Libije mogli lijepo živjeti.
– nama nikako ne treba ta EU, jer tamo ćemo biti sluge.
– ali jedan Gadafi i Libija nam je i više nego potrebna.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Štovana gđo Ivana7,
ne bih rekla niti jednu riječ da Libijski narod uživa u svom naftnom bogatstvu pa neka Gadafi vlada još 100 godina. Međutim, svi znamo za jad i bijedu Libijskog naroda i zbog toga je vrijeme da vladajuća kasta na čelu s Gadafijem preda vlast i da taj narod sam izabere svoje predstavnike.

[/quote]

Ko je to od vas bil u Libiji da je vidio, osjetio i da zna kak to je to "jad i bijeda libijskog naroda…"?

Da li smo mi jad i bijeda?

– premijer nam je lopina, izgleda da su svi lopine od sestere u bolnici do profesora na faksu…??

Da li nama treba tomahawk da nas oslobi jer smo jad i bijeda??

Lovinac, možda bi najbolje bilo da nas zapad uzme pod svoje.
Pa neka nas kradu strani a ne domaći lopovi !
I kad si pitao, ja ne vidim puno razlike u jadu i bijedi u kojoj žive ljudi u Hrvatskoj ili bilo kojoj drugoj osiromašenoj zemlji pod diktaturama raznih oblika !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Zapad vas je uzeo,,,,samo sad se treba Rh destabilizirat sa aktualnom vlašču koja je davala šakom i kapom pojedincima i izmišljenim radnim mjestima Rodbini,,,,tako da su napravili dužničko robstvo koje se mora nadoknaditi prodajom zajedničkih dobara da bi država funkcionirala i kad imovina bude u najnižoj točci dolaziče ,,,,Spasioci ,,,,sa zapada koji kupuju imovinu po cijenama manjim od stvarnih jel i večina imovine je pod sudom nisu rješiti pravni odnosi ,a tu vam kumuju Advokati i sudci koji na bubnju prodaju imovinu za 1/5 vrijednosti (primjer Đakovštine)a u stvari sve je blagoslovljeno od strane države i kome čete se vi žalit uskoku tj državi ,,,kadija vas tuži kadija vam sudi,,,,i tu je opet ono staro Jazavac pred sudom,,,,,A što se tiče kapitala kad smo mi imali Mercedesa sa plačenom carinom od 175% ,evo Sanader je imo Reno 4( pobjednik vremena)ali je on sad u pržunu i osramotio svu svoju rodbinu ,a mi sa nekom vrijednosti od ccca7mil.kn malo je bilo nasljeđa malo zapada ali sve u svemu puno rada i odricanja ,među prvima smo imali i štedne žarulje itd.Ali je naj veče umječe osposobit buduče naraštaje u vjeri i pravom putu tj stvaranju novih vrjednosti,iako je teška konkurencija i tržište mora se iznad svega puno znati i ulagat u znanje i prenosit budučim naraštajima,sa pojavom tehnologije je lakše ali tu morate puno experiminirat i probat izves u praksi,,,nažalost vidim da je ulaganje u neke firme koji imaju neprijateljske direktore i loš menađment ulaganje u bure bez dna i otuda muka i bjes svih nas na burzi,jel nema zakona lažiraju se izvješča inspektori nerade svoj posao država prodaje rezervne zalihe žita itd.Vjerujem u sebe i poslovanje ali sam siguran da čemo morat i druge naučit kako kaže narod da nema kruha bez MOTIKE,
U Novije vrijeme to može biti stroj kao freza ili moto. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

milusicu
ovo nebi trebalo pisati na best bay stranicama
ovo su stranice za optimiste
Evo ja sam taj.Nakon što je Europa ludovala u zelenom i ja krenuo optimistički u kupovinu.
Ne baš natašte u igri najbrži prst ,nego malo kasnije.
I skucao cjelokupni dnevni dozvoljeni minus u INGR,DIOKI i DDJH.
U DIOKIJU spušio 1 kn po dionici i proviziju,u INGRI spušija 10 lipa po dionici i proviziju,u DDJH se
nekako pokrio i spušija samo proviziju.
Postajem veliki investitor i veliki dnevni pušioničar.Ako bi gledao jučerašnji promet napravio sam
više od 1% proimeta na ZSE,ako zanemarim ovo fondovsko smeće od HT.
S obzirom na promete ćini mi se da bez obzira na moj veliki doprinos brokerskim društvima da ih ni bog ne može spasiti.
Ipak i dalje 100% u dioinicama.
Čekam 4.4.2011.kao što ozebli čeka sunce,da mi gotovo cjelokupni portfelj/osim ELPR značajno i
KOES minimalno/bude u redovnom trgovanju.
I dalje sam 100 % u dionicama bez obzira što zloćesta Ivana 7 smatra da sam postao dugoročni
jer sam zapekla u nelikvidušama.Samo je djelomično u pravu.

U očekivanju meda i mlijeka srdačno vas pozdravljam!


milusicu
ovo nebi trebalo pisati na best bay stranicama
ovo su stranice za optimiste
Evo ja sam taj.Nakon što je Europa ludovala u zelenom i ja krenuo optimistički u kupovinu.
Ne baš natašte u igri najbrži prst ,nego malo kasnije.
I skucao cjelokupni dnevni dozvoljeni minus u INGR,DIOKI i DDJH.
U DIOKIJU spušio 1 kn po dionici i proviziju,u INGRI spušija 10 lipa po dionici i proviziju,u DDJH se
nekako pokrio i spušija samo proviziju.
Postajem veliki investitor i veliki dnevni pušioničar.Ako bi gledao jučerašnji promet napravio sam
više od 1% proimeta na ZSE,ako zanemarim ovo fondovsko smeće od HT.
S obzirom na promete ćini mi se da bez obzira na moj veliki doprinos brokerskim društvima da ih ni bog ne može spasiti.
Ipak i dalje 100% u dioinicama.
Čekam 4.4.2011.kao što ozebli čeka sunce,da mi gotovo cjelokupni portfelj/osim ELPR značajno i
KOES minimalno/bude u redovnom trgovanju.
I dalje sam 100 % u dionicama bez obzira što zloćesta Ivana 7 smatra da sam postao dugoročni
jer sam zapekla u nelikvidušama.Samo je djelomično u pravu.

U očekivanju meda i mlijeka srdačno vas pozdravljam!


Zar mislite da su samo fondovi kupovali HT

New Report

Close