Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


system 42 ,
sorry,
A da je jedan Hrvatski mali Investitor uložio u INU 300.000 kn prije dva i pol mjeseca mogao je zaraditi godišnju plaću od 388.000 kunica a što mjesečno iznosi svega 32.000 kunica .
Nažalost , ja nisam bio tako pametan ,pa sam zaradio samo pola toga iznosa .

Pero7, istina ali INA je ipak izuzetak i svi znamo razlog rasta cijene…
govorili smo da se od dividende na Hr TK ne može pokriti godina i stojim pri tome…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



Sorry, ali sada pričaš gluposti…
Kako jedan prosječan mali hrvatski investitor (50k-300k kuna) može živjeti od dividende ???

Mala igrica s brojkama.

– evo kako se i to može.

– prije cca 3-4 mjeseca ste mogli kupiti ERNT na 1.200kn (ja sam ga tada kupila).
– na cijeni 1.200kn i portfeljem od 300.000kn, recimo da ste to sve upucali u ERNT.
– tada bi vam dividendni prinos na tu cijenu bio 15.83%.
– ili prevedeno u kune to bi bio prinos od 47.490kn na vaš ulog od 300.000kn.
– sada ajmo podijeliti s 12 mjeseci tu dividendu od 47.490kn.
– dobijemo 3.957kn.
– to nije veliki novac, ali pogledajte plaće u diskontima i mnogim drugim firmama.
– je li gospon Todorić mjesećno plaća više ????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Na papiru to izgleda tako jednostavno…
Uzeli ste 300.000 kn, hm… trenutno je to ljudima mnogo novca…
Većina ljudi koji su prije 3 godine uložili u TK 500.000 sada nema 300.000 kn… raspitala sam se…
Međutim, nitko ne ulupa svu lovu u jednu dionicu, tako da bi prinos na ERNT bio sigurno manji…
Ostali sadržaj portfelja, a mora ga biti zbog sigurnosti sigurno ne bi da toliki dividendni prinos…
Dakle, kako sam rekla, može se preživjeti ali tvrdnja da se može živjeti samo od dividende bez ukupnog prinosa portfelja, naprosto je jako nategnuta…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Usprkos svim preporukama, uvredama, savjetovanju i silovanju -dobronamjernim savjetima-
OSTAJEM DOSLJEDNA SVOM STILU RADA. Na velikom rastu cijena. preslagujem portfelj…koristim
velike padove – i veliki rast cijena pojedinih dionica, za ulaz i izlaz……. pokazalo se dobrim, mada nije
lijepo gledati padove…ah. Bože moj…. ima i super lijepog rasta na tim dionicama- samo treba malo počekati- ne ide sve prek noći !- Rast – koji ne drugim dionicama- ne možemo niti
sanjati, osim jedne fondovske s nejasnim ciljem i vlasništvom -za sada!

Kad odem definitivno u penziju, razmislit ću možda o drukčijem načinu čekanja prinosa! Uz pozdrav , ugodan vikend!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

system 42 ,

slažem se , dividendu isplaćuju rijetki i to uglavnom siće , makar se radilo i o dobrim tvrtkama .
Osobno znam to najbolje jer imam 25 raznih dionica , sve jedna bolja od druge .
Ali skupi se na dividendi za skromni život , svake godine .

.

Neće karta poštena čovika.
Trejd:Na KORFU zaradio 200kn.Na Validusu zaradio 100.I ponovo na INGRi na 1000 kom spušija
100 kn.Kupio po 13,60 ,prodao po 13,61 u 15 i 59 radi dnevnog minusa.I za jednu skundu pomelo na 16,70.Koji horor.Ne možež zaraditi ni za burek.
Ali moji brokeri likuju jer sam od 70k kn dozvoljenog minusa okrenuo 130 tis kn/kupio 65 prodao 65/
I njima kapnulo 390 kn.Dovoljno za dnevnu plaću jednog brokera.Ali ćim je plus dobro je,jer je moglo biti
i lošije.
Normalno da sam i dalje 99,99% u dionicama.
Dok je VUPIKA na 78,badela na 65,snho na 155,INGRE na 13,60 jasno je da keš ne postoji.Ali već
dva tri dana ne stvaram veći minus u trejdanju jer sam oprezan,ali i dalje pokoji put skočim jer
uvijek vidim prilike koje često završe kao neprilike.

Na ZSE će teći med i mlijeko u potocima,to je sigurno!



Kako će te znati da ste uspješni na burzi ????

– taj testing je i više nego jednostavan.
– onog dana kada uočite da će te moći lijepo živjeti od dividendi koje će vam dati raznorazne firme.
– znači više ništa u životu ne trebate raditi, ne trebaju vam u životu više neki šefovi ili direktori jer ste vi postali neovisni od svih tih životnih gluposti.

– I love this game.
Pozdrav !


Sve ste to lijepo napisali al ovo je HRVATSKO TK.
Ovdje se od dividende nemoze zivjeti.
To objesite macku o rep [lol] ,a i vi znate da je tako samo se malo tjesite.

Nerezumjem zasto nesmjem plakati i upozoravati kolege da nije vrijeme za kupnju vec za stop poziciju?
[/quote]
Kolega Over 25 nebih se s Vama složio.
Sve je relativno i ovisi koliko vam je veliki portfelj i šta podrazumjevate pod životom.
Poznajem osebe koji i sa 100 000 kn godišnje žive sasvim lijepo a Tajson ni sa 33 miliona dolara nije mogao živjeti ni godinu dana onako kako je on mislio da je lijepo, a o Michael Jacksonu ili Elvis Preaslieu, ( kao zaista najboljim glazbenicima) i onim što su oni podrazumjevali pod lijepim životom
mislim da je svaki komentar suvišan .
Lijep pozdrav !


@ Ivana
Tema best buy, a moramo čitati tvoje hvalisanje, kako si pametan(na), kako kupuje jeftino prodaješ skupo.. prodaješ nama ovcama…

– sve je to točno.
– evo pogledala sam u kojim ste vi dionicama, korf, lkri, lrh, jnaf.

– svi mi tu trgujemo pretežno s istim dionicama, jer nam je tržište i više nego skromno.
– tako da tu i nema nešto puno dobrih prilika.
– ali one koje se ukažu potrebno je iskoristiti u pravo vrijeme.

– evo od tih nabrojenih dionica ja sam na ovoj temi pisala o korf i jnaf.

– samo je trebalo ući u taj korf kada je bio bedasto jeftin i kada je tu izlazio jedan veći fond.
– e to je bila prila.
– jeftin je i sada, ali je pitanje hoće li tako brzo gore i hoće li ga kočiti.
– ta dionica je već previše narasla da bi bila dobra investicija.

– ili np. JNAF o kojemu sam tu i previše pisala.
– to je bila super investicija na 2.500kn, ali je trebalo i izići na 3.500kn.
– on je i sada o.k., ali nam pruža puno manje mogućnosti neke buduće zarade.

– trenutno me ni korf ni jnaf ne zanimaju jer tu nema dividende,
– ali i na jednoj i na drugoj fenomenalna zarada.
– i sve vam to pišem na ovoj temi, s time da se je dalo u zadnjoj godini 3 puta zaraditi lijepe novce na JNAF-u.
– jesam li o svemu tome tu pisala bez i jedne greškice ?????????

– a vi gospon Medo ste očito ljubomorni jer ste zaključili kako očito spadate u one gluplje investitore koje ja od milja zovem ovčice.

– I love this game.
Pozdrav !


svi smo mi glupi i samo si ti pametan (po niku si žensko, mada u prirodi nisi). Neznam zašto se skrivaš iza ženskog nika ?

– nikada ja nisam napisala da ste vi svi glupi, ali većina je sigurno.
– zbog toga je na ovom tržištu i više nego lako i jednostavno zaraditi novce.
– pa i knjige vam pišu kako je samo 10% uspješnih investitora.

– i onda kada na ovoj temi ne možete s svojom skromnom inteligencijom protiv mene idete na te fore muško žensko, da mi dižete tlak.
– ma biga mene što će te vi misliti.
– da ste imalo inteligentni znali bi u kojim dionicama sam u top10.

– nego gospon Mediću zašto se sramite stvaviti svoju sliku sa gay parade ????
– vidite kako ju je gospon Antiša stavio, stvarno je jadno da se krijete iza te slićice medića.

– I love this game.
Pozdrav !


OSTAJEM DOSLJEDNA SVOM STILU RADA. Na velikom rastu cijena. preslagujem portfelj…koristim
velike padove – i veliki rast cijena pojedinih dionica, za ulaz i izlaz……. pokazalo se dobrim, mada nije
lijepo gledati padove…ah. Bože moj…. ima i super lijepog rasta na tim dionicama- samo treba malo počekati- ne ide sve prek noći !- Rast – koji ne drugim dionicama- ne možemo niti
sanjati,

– zašto dajete gospođi Miami jedinice, koje ja moram ispravljati.
– pa ona vam tu piše kako se zarađuju veliki novci.
– još kad bi bila dobra i napisala nam i na kojim dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !


Dakle, kako sam rekla, može se preživjeti ali tvrdnja da se može živjeti samo od dividende bez ukupnog prinosa portfelja, naprosto je jako nategnuta…

– to je kao i s našim seljacima,
– misle lijepo živjeti od obrađivanja par tisuća kvadrata zemlje.

– tako je isto i kod dionica,
– pa normalno je da gospon Spićo ne može živjeti od dividendi kad mu je portfelj slićan vašem 20.000kn.
– ali uz koji honoraran posao i skupljnje boca po kontejnerima sve je moguće.

– ali ne kužim zašto se mali dioničari ne udruže i ne idu u blokade prometnica.
– tamo trebate objasniti ministrima kako ne možete živjeti od dividendi,
– i tražite poticaje, isto kao i seljaci.
– sada je to popularno u ovoj zamlji.

– ili još bolje da vi tim seljacima blokirate seoske puteve tako da oni ne mogu traktorima doći do svojih oranica.
– tražite od tih seljaka minimalno 10 odojaka za svakog malog investitora.
– jer vi mali investitori ste u puno gorem položaju nego seljaci.

– a od vlade možete i vi tražiti plavi dizel ili besplatni internet.
– jako je važno buniti se i demonstrirati.
– tražite od vlade pakete dionica za jednu kunu, veće dividende.
– ima puno toga.

– I love this game.
Pozdrav !


1.000.000kn.

– e sada će te mi pisati tko ima taj milijun kuna i kako do njega doći.
– velika većina vas ga ima, ali toga niste ni svjesni.
– imate ga sigurno u onoj vašoj skupoj nekretnini koju još dodatno otplaćujete skupim kretitom.
– imate dio u skupom autu koji je većina opet kupila na nekakav kredit.
– pojedinci to imaju i u skupim apartmanima koje ne koriste više od mjesec dana.
– znači ima love, ali nema pameti.

– jeste li probali razmišljti da je puno bolje i jeftinije podstanarstvo nego vlastiti stan.
– najam jednog stana od 1.000.000kn je 2.000 – 3.000kn.
– a kupnjom dionica ERNT ste mogli mjesećno dobijati 13.191kn.
– platite najamninu i još vam ostane 10.000kn.

– I love this game.
Pozdrav !


Vidim da pratite šta piše gosp. Nenad Bakić!!!


– to je kao i s našim seljacima,
– misle lijepo živjeti od obrađivanja par tisuća kvadrata zemlje.

– tako je isto i kod dionica,
– pa normalno je da gospon Spićo ne može živjeti od dividendi kad mu je portfelj slićan vašem 20.000kn.
– ali uz koji honoraran posao i skupljnje boca po kontejnerima sve je moguće.

– ali ne kužim zašto se mali dioničari ne udruže i ne idu u blokade prometnica.
– tamo trebate objasniti ministrima kako ne možete živjeti od dividendi,
– i tražite poticaje, isto kao i seljaci.
– sada je to popularno u ovoj zamlji.

– ili još bolje da vi tim seljacima blokirate seoske puteve tako da oni ne mogu traktorima doći do svojih oranica.
– tražite od tih seljaka minimalno 10 odojaka za svakog malog investitora.
– jer vi mali investitori ste u puno gorem položaju nego seljaci.

– a od vlade možete i vi tražiti plavi dizel ili besplatni internet.
– jako je važno buniti se i demonstrirati.
– tražite od vlade pakete dionica za jednu kunu, veće dividende.
– ima puno toga.

– I love this game.
Pozdrav !

Primijetio sam da se često spominju neki sindikati. Pa ako zbilja postoje, neka se fokusiraju na ove ciljeve koje je opisala Ivana.
🙂

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

New Report

Close