Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kako bi bilo da otvorite seminar ( naravno plačeni) : Kako investirati i zaraditi TK [cool]

– ne treba taj seminar jer i onako većina ne bi ništa kužila.
– koga zanima ima na ovoj temi sve besplatno.

– I love this game.
Pozdrav !


Nerezumjem zasto nesmjem plakati i upozoravati kolege da nije vrijeme za kupnju vec za stop poziciju?

– jučer ameri u velikom minusu pa ste prodavali.
– danas ameri u velikom plusu.
– što će te raditi u ponedjeljak ????????

– I love this game.
Pozdrav !



kako bi bilo da otvorite seminar ( naravno plačeni) : Kako investirati i zaraditi TK [cool]

– ne treba taj seminar jer i onako većina ne bi ništa kužila.
– koga zanima ima na ovoj temi sve besplatno.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
da….istina….jedini je problem sto u ovo surovo doba nitko ne shvaca kad je netko iskren
svi odma misle da laze……jos je puno gora situacija da u ovakvim patrijahalnim drustvima forumasi,pogotovo bebi forumasi sa dudicama nemogu podnjeti da je zena u pravu
svaka Vam cast……opet ste ošišali pol burze a jos ste im i rekli kaj cete napraviti ali Vas opet ne slušaju
pofuk


Lako je pricati Ivana iz ove prespektive kad su dionice na "dnu".
90% investitora su ulazili na dionice kad je Crobi bio 4000,pa i 5000 bodova.
Kako ce oni zivjeti od dividende kad ima je portfelj u ogromnom minusu,a dividenda je mrvica.

Mislim sa nacinom vasim ulaganja da ste i vi zapeli u nekim dionicama koje su odradile vrh i sad ste prisiljeni da ste na TK i sa mrvicama spekulirate.

Nemozete me vrijeđati da sam obicni investitoric kad nemate pojma tko sam i sto radim.
Nikog nisam omalovažavao i necu dopustiti da se netko ponasa nepristojno prema meni jer nisam nikoga uvrijedio.

Samo sam dobronamjerno iznio svoj nacin ulaganja koji funkcijonira ovih par godina koliko sam investitor i nikad nisam strasno zapeo u nekoj dionici.

Samo gusimo temu bez/veze i sa ovim prestajem tipkati sa vama do daljnjega.

Lp i sretno u bliskoj buducnosti

90% investitora je kupovalo kad su i na placu kumice nudile grincajg i znate gospon ima lepih, dobrih dionica…

investitora, investitora, investitora…sve je pucao od investitora…čak je i moja stara neki fond piknula pa još i dan, danas za njim pati…da ne pričamo o onima kaj su stanove prorajtali jer su mislili da će se prek noći zduplat…investiram ko kladioničar, al uvijek neki real zezne fix, kaj ne??


Lako je pricati Ivana iz ove prespektive kad su dionice na "dnu".
90% investitora su ulazili na dionice kad je Crobi bio 4000,pa i 5000 bodova.
Kako ce oni zivjeti od dividende kad ima je portfelj u ogromnom minusu,a dividenda je mrvica.

– e to vas boli taj crobex 5.000 bodova.

– samo tu se u stvarnosti ništa nije dogodilo.
– oni koji su željeli papire, kupili su papire.
– ovi drugi koji su imali papire zamjenili su te papire za novce.

– I love this game.
Pozdrav !


Sorry, ali sada pričaš gluposti…
Kako jedan prosječan mali hrvatski investitor (50k-300k kuna) može živjeti od dividende ???

– evo tu vas nečemu učim.
– pišete mi da pišem gluposti.
– ali nema veze ja ću se potruditi sve ovo objasniti ovim malo glupljim investitorima.
– znam, za sve ovo na kraju će me većina vas opet nagraditi jedinicama.
– ali to vam je ta hrvatska ljubomora.

– I love this game.
Pozdrav !


Sorry, ali sada pričaš gluposti…
Kako jedan prosječan mali hrvatski investitor (50k-300k kuna) može živjeti od dividende ???

Mala igrica s brojkama.

– evo kako se i to može.

– prije cca 3-4 mjeseca ste mogli kupiti ERNT na 1.200kn (ja sam ga tada kupila).
– na cijeni 1.200kn i portfeljem od 300.000kn, recimo da ste to sve upucali u ERNT.
– tada bi vam dividendni prinos na tu cijenu bio 15.83%.
– ili prevedeno u kune to bi bio prinos od 47.490kn na vaš ulog od 300.000kn.
– sada ajmo podijeliti s 12 mjeseci tu dividendu od 47.490kn.
– dobijemo 3.957kn.
– to nije veliki novac, ali pogledajte plaće u diskontima i mnogim drugim firmama.
– je li gospon Todorić mjesećno plaća više ????????

– I love this game.
Pozdrav !

Mala igrica s brojkama, II dio.

– ajmo malo povisiti te uloge.

– 500.000kn nam nosi 79.150kn ili 6.595kn mjesećno.

– 1.000.000kn nam nosi 158.300kn ili 13.191kn mjesećno.

– sada ste vidjeli koliki su vaši prinosi s portfeljem od 300.000kn, dobije se jedna mala plaćica.
– 500.000kn već nosi pristojna mjesećna primanja od 6.595kn.
– a ako ste uložili milijun kuna, e to je onda mjesećno 13.191kn, e pa sada nemojte mi reći da je to mali mjesećni novac.

– I love this game.
Pozdrav !

1.000.000kn.

– e sada će te mi pisati tko ima taj milijun kuna i kako do njega doći.
– velika većina vas ga ima, ali toga niste ni svjesni.
– imate ga sigurno u onoj vašoj skupoj nekretnini koju još dodatno otplaćujete skupim kretitom.
– imate dio u skupom autu koji je većina opet kupila na nekakav kredit.
– pojedinci to imaju i u skupim apartmanima koje ne koriste više od mjesec dana.
– znači ima love, ali nema pameti.

– jeste li probali razmišljti da je puno bolje i jeftinije podstanarstvo nego vlastiti stan.
– najam jednog stana od 1.000.000kn je 2.000 – 3.000kn.
– a kupnjom dionica ERNT ste mogli mjesećno dobijati 13.191kn.
– platite najamninu i još vam ostane 10.000kn.

– I love this game.
Pozdrav !

system 42 ,
sorry,
A da je jedan Hrvatski mali Investitor uložio u INU 300.000 kn prije dva i pol mjeseca mogao je zaraditi godišnju plaću od 388.000 kunica a što mjesečno iznosi svega 32.000 kunica .
Nažalost , ja nisam bio tako pametan ,pa sam zaradio samo pola toga iznosa .

.

Evo jedna moja investicija.

– radi se o dionici xy (da ne bi te pisali da tu drukam na neku dionicu)

– kupila sam ju zbog dividendnog prinosa od 10% prije 3 godine.
– danas taj dividendni prinos na cijenu dionice i nije tako velik cca 5%.

– ali pogledajmo što se je dogodilo s tom investicijom od prije 3 godine.
– danas je prinos zbog veće dividende nego tada 13.33% .
– a sama cijena dionice je u međuvremenu porasla odnosno meni donijela prinos od 155.55% .
– e sada tu imamo dobit na cijeni i dobit na povećanoj dividendi.
– ali ni to nije sve, u međuvremenu kada mi je ta dionica bila precijenjena 50% toga sam prodala da bi ju ponovno kupila ali 20% jeftinije.
– u međuvremenu sam dokupljivala tu dionicu.

– što tu očekujem ?????

– ništa naročito, samo jedan posto veću dividendu svake godine.
– a ta firma upravo to i radi.

– i pitam vas sada, zašto prodati jednu takvu investiciju kada je još uvijek debelo podcijenjena.

– što će u budućnosti biti s tom investicijom.
– ja se nadam porastu investicije od cca 50%, za par godina, a možda i prije.
– hoće li ta dionica u međuvremenu pasti za 1/3 ????
– hoće sigurno.
– ali je jedino važan onaj krajnji cilj, jer kada bude precijenjena vi će te dobiti tu moju dionicu a ja vaše novce.

– I love this game.
Pozdrav !

@ Ivana
bla, bla bla …. ja , ja , ja…. – tako i jaca.
zaradila , ošišala , glupi hr investitori…
svi smo mi glupi i samo si ti pametan (po niku si žensko, mada u prirodi nisi). Neznam zašto se skrivaš iza ženskog nika ?
Tema best buy, a moramo čitati tvoje hvalisanje, kako si pametan(na), kako kupuje jeftino prodaješ skupo.. prodaješ nama ovcama..
Ne kažem da nisi uspješan, da nemaš znanje, ali ako imaš reći konkretno (pametno) OK !
I na kraju neću te staviti na IGNORE ! jer kadkad zboriš pametno !

du du du .. nema nam pomoći

New Report

Close