Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad će napokon to crvenilo?? Za sada Crobex još u plusu…? kad počiju ti "slijedeći dani crvenila" danas ili???

Neznam kolega dali si slijep ili imas krivu gledalicu? [lol]
Bolje vam je danas prodati nego slijedeci tjedan sa dosta vecim minusom.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ma, gle, ovi kikirki minusi nisu baš sukladni tvojim katastrofičnim najavama….

hajde za arhivu nama forumašima…kolko bu, po tvom, zaključno s 18.03. pal Crobex???

ak buš blizu(unutar 15%) ja ti burek u sofri platim…najbolji, al i najskuplji u ZG!


ma, gle, ovi kikirki minusi nisu baš sukladni tvojim katastrofičnim najavama….

hajde za arhivu nama forumašima…kolko bu, po tvom, zaključno s 18.03. pal Crobex???

ak buš blizu(unutar 15%) ja ti burek u sofri platim…najbolji, al i najskuplji u ZG!


Kolega,ja nikad negledam na pad crobia,vec na pad mojih dionica koje su mi interesatne.
Crobi me nezanima jer ga sa INOM, HT i ERNT mogu drzati sa zelenom bojom ,a ostali roknuti svaki dan po 2-3%.
Pogledaj građevinu,brodare od prije 30-ak dana ,a gdje su sad….ide to jos nize slijedeci tjedan

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Kad će napokon to crvenilo?? Za sada Crobex još u plusu…? kad počiju ti "slijedeći dani crvenila" danas ili???

Neznam kolega dali si slijep ili imas krivu gledalicu? [lol]
Bolje vam je danas prodati nego slijedeci tjedan sa dosta vecim minusom.
[/quote]
Neću prodati ni danas a ni idući tjedan nego kad mi netko ponudi onoliko koliko ja hoću odnosno koliko smatram da je realno, a to će jednog dana sigurno doći ako se ne dovodite u situaciju da nešto morate prodati.
Dali biste Vi prodali Vašu kuću za 50% od onoga što smatrete realnim. Sigurno ne. Isto tako je i sa dionicama.
Kad nađem nešto što mi donosi više dobiti od dionica onda ću prodati bez razmišlanja a toga u ovom trenutku nema. Bankovne kamate su daleko ispod a nekretnine su debelo precijenjene.
N primjer da dans kupite neki stanza 200 000 Eura,dali biste ga mogi dati u najam za 100 000 Eura mjesečno (a to je nekakav minimalan povret sredstava) sigurno ne jer tko to u RH može platiti a da već nema vlastiti. Dali možda možete očekivati da će mu cijena uskoro znato porasti pa ćete na taj nači zarediti. Isto sigurno ne s obzirom na na demografsku sliku kao i opću situaciju u zemlj.
Pa gdje onda uložiti sredstva koja Vam uskoro sigurno neće trebati a da ih sčuvate od inflacije i eventualno nešto zaradite. Ako imate pametniju ideju samo recite bit ću Vam vrlo zahvalan-
Lijep pozdrav !

@maliLuki

Kolega, ja nisam na ZSE da bi cekao izvjestan rast pojedinih dionica (nekoliko godina)
Ja sam investitor koji mjesecno zeli pristojnu zarad,a da ti novac nije "ugrozen"
Istina je da dosta puta vrtim manji novac na TK jer veci dio mog kesa nemoze trziste da proguta i nezelim se dovesti da budem dugorocni investitor jer ovo TK nema podlogu za to. (ovih dana ili mjeseci)

Pogledaj kako se bid na svim dionicama lijepo puni,pa ce maheri zadnjih 30 min udarati po bidu,a vi koji kupujete danas cijeli cete vikend biti u neizvjesnosti sto vas ceka slijedeci tjedan.
Pocetak Ponedjeljaka u 10.20 bit ce veliko razocarenje i plakat ce te da ste opet osisani.

P.S ja samo iznosim svoje misljenej,a svatko nek sam odluci koje su pozicije za njega najbolje

lp i sretno na ZSE

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Evo kako izgleda poredak najuspješnijih unazad dvije godine od dna svjetske krize.

Iz gornjeg doma imao sam ili imam ERNT, ADRS, KRAS, ATGR, KODT-P-A,KOEI, INA
Iz donjeg doma HT od pušinga DLKV i nešto sitno gubitaka na FRNK.
Ma milina kamo sreće da i iduće dvije godine bude ko ove dvi prošle.

Evo Vam podloga za slijedeci tjedan;

HZZ: Krajem veljače u Hrvatskoj 336.411 nezaposlenih

http://www.poslovni.hr/vijesti/hzz-krajem-veljace-u-hrvatskoj-336411-nezaposlenih–174404.aspx

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Kolega Over 25 i ja samo iznosim svoje mišljenje. Svi mi se nalazimo u različitim situacijama i imamo drugačije ciljeve. Mene lično uopće ne tagira dali će CROBEX dana ili iduči tjedan ili možda idući mjesec ići 5% gore ili dole jer nemam namjeru ništa prodavat a ternutno nemam više kaeša za dokupljivati. Znam da imam kvalitetne dionice koje koje će doći na svoje ili isplaćuju dodru dividend pa zašto bi se opterećivao dnevnim osilacijama.
Ja poštujem tvoj stil i ciljeve i želim ti sve najbolje ali isto tako pokušavam otvoriti oči malim i neikusnim investitorima da nebudu ovčice koje će neko šišati, jednostavno mi ih je žao, i da se na TR kapitala može ulagati i bez stresa i uzbuđenja. Poštujem ako netko to želi ali ja lično mislim da ima puno boljih i manje štetnih načina za podizanje adrenalina od TK iako imam 47 godina. Zna da velike ribe uvijek jedu male.
Na TK sam već 20 godina i znam da cijene u prosjeku rastu.Bio sam i na svi pet kontinenata i svašta vidio. Isto tako znam i da je puno ljepše živte u društv gdje su svi sretni i zadovoljni nego gdje je "dodbro" samo pojedincima. Ovo dobro je pod navodnicima jer nevjerujem da nekom nemože biti dobro ako svi oko njega nesretni. Ja lično još nisam vidio da je na shrani nekom lijepo.
Kad tržište raste svi smo sretnii svi zarađujema neko manje a neko više ali ipak svi zarađujemo, a kad tršište pada opet svi gubimo netko manje a netko više, ali ništa nije vječno.
Kako poslije kiše ovijek dolazi sunce isto tak i uvijek poslije pada dolazi rast i obrnuto.
Lijep pozdrav.


Kolega, ja nisam na ZSE da bi cekao izvjestan rast pojedinih dionica (nekoliko godina)
Ja sam investitor koji mjesecno zeli pristojnu zarad,a da ti novac nije "ugrozen"
Istina je da dosta puta vrtim manji novac na TK jer veci dio mog kesa nemoze trziste da proguta i nezelim se dovesti da budem dugorocni investitor jer ovo TK nema podlogu za to. (ovih dana ili mjeseci)

Kolega zaprvo zelite reci, ja nisam investitor nego kladioničar (špekulant), a takvi su nazalost predodredeni vecinom na gubljenje novaca kad tad…

Od sveg srca preporucam vam

http://webknjizara.liderpress.hr/knjiga.asp?id=84
http://www.izloog.com/benjamin-graham-107866.aspx

Kupovina ove knjige bit ce vam najbolja investicija

...



ma, gle, ovi kikirki minusi nisu baš sukladni tvojim katastrofičnim najavama….

hajde za arhivu nama forumašima…kolko bu, po tvom, zaključno s 18.03. pal Crobex???

ak buš blizu(unutar 15%) ja ti burek u sofri platim…najbolji, al i najskuplji u ZG!


Kolega,ja nikad negledam na pad crobia,vec na pad mojih dionica koje su mi interesatne.
Crobi me nezanima jer ga sa INOM, HT i ERNT mogu drzati sa zelenom bojom ,a ostali roknuti svaki dan po 2-3%.
Pogledaj građevinu,brodare od prije 30-ak dana ,a gdje su sad….ide to jos nize slijedeci tjedan

lp
[/quote]

a gle…ja sam se prije par mjeseci sTHNK ispod 1000 nakrcal…po meni to se zeleni jako..


Pocetak Ponedjeljaka u 10.20 bit ce veliko razocarenje i plakat ce te da ste opet osisani.

gospon Over25.

– pa jučer sam vas zamolila da se ostavite tog plakanja na ovoj temi.
– jer to me strašno nervira.
– vi zbilja nemate pojma o investiranju niti uopće znate što je to.
– ali spadate u veliku skupinu cca 90% ovoga foruma koji na sličan način investira i koju ja nazivam ovčice.
– što će te vi raditi s svojih 100.000kn to me zbilja najmanje zanima.
– imate gospođu Miami pa možete lijepo raspravljati koji je najbolji građevinar ili još zanimljivija tema vam je koliko smo zaradili s 54% portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !



@maliLuki

Kolega, ja nisam na ZSE da bi cekao izvjestan rast pojedinih dionica (nekoliko godina)
Ja sam investitor koji mjesecno zeli pristojnu zarad,a da ti novac nije "ugrozen"
Istina je da dosta puta vrtim manji novac na TK jer veci dio mog kesa nemoze trziste da proguta i nezelim se dovesti da budem dugorocni investitor jer ovo TK nema podlogu za to. (ovih dana ili mjeseci)

Pogledaj kako se bid na svim dionicama lijepo puni,pa ce maheri zadnjih 30 min udarati po bidu,a vi koji kupujete danas cijeli cete vikend biti u neizvjesnosti sto vas ceka slijedeci tjedan.
Pocetak Ponedjeljaka u 10.20 bit ce veliko razocarenje i plakat ce te da ste opet osisani.

P.S ja samo iznosim svoje misljenej,a svatko nek sam odluci koje su pozicije za njega najbolje

lp i sretno na ZSE

ha ha pa u dionicama je lova uvijek ugrožena…no risk no fun!

New Report

Close