Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Patrick, ostajem kod svog za VDKT, kako se god zvala garancija za plaćanje. A to što je
ERNT – otpisao potraživanja Kazahstanu – platio je HZZO -REPUBLIKE HRVATSKE tj. i ti i ja.

Nije platio nitko, što pišete gluposti?

Banka osigurač plaćanja je propala…
[/quote]

Ma ona je frustrirana time sto uspjesna IT kompanija u HR nesto i radi te isplacuje 190kn dividende… za razliku od građevinara koje ona voli i koje ima u portfelju….sama se hvalila da se natrpala građevinarima

U gornjem postu gospođa miami je pokusala pokazati na sustav eHealth koji je razvio i prodao ERNT . a prvi kupac tog sustava bila je RH..Posto gospođa ima ljekarne onda je kupnja sustava eHealth znacila da se ti isti u ljekarnama moraju malo potruditi i naučiti novi sustav rada sto nikako ne spada u hrvatski model nerada..Eto zato se ona sada tu i na temi ERNT buni kako taj ERNT pljacka drzavu, jer nedaj Boze da RH plati i implementira neki koristan proizod s velikim potecnijalom za prodaju vani .neee..ajmo mi poticati propale gradevinare i njihove napuhane vrjednosti stanova…..

btw Da gospđo miami vi ste se jako naradili za to kako naućiti napraviti 3 klika u aplikaciji, a programeri u ERNTu su samo jeli bureke i ljenčarili i za to ispostavili račun RH jelda?

Koliko god mi gospođa ivana7 bila manje ili više simpatična zbog svog ponekad dosta bahatog načina pisanja , gospođo miami posljušajte njene savjete..dobro vam želi i govori….

Sto se otpisa Kazahstanu tiće ERNT nije rekao “a dobro eto ne morate nam platiti”…ne..itekako ce se probati taj dug naplatiti kad tad i na ovaj ili onaj način, no zasada se smatra “gubitkom”..Jednog dana kada se taj dug naplati bit će kasno za kupovati ERNT-R-A

A sada o temi:

Best buy: KODT,KORF,PODR, ERNT,ATPL ..pod ovim mislim na investiranje i drzanje ovih dionica dugorocno a ne na spekuliranje burek investitora (jedino ERNT bi bilo pametno prodat prije D.dana pa kupit opet na ljeto ).

ZA kraj autor ima:KODT,KORF,PODR.ERNT pa ono znate pricu o tome da ovo nije nagovor na kupnju/prodaju

...

Vidim da je 90% kolega u dionicama što nije dobro [lol] , a dobro za nas koji smo jos jednim dobrim djelom u kesu.
Sad cete nekoliko dana biti osisani,pocevsi od sutra [cry]

P.S. Samo hrabro ovih dana [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Evo kako izgleda poredak najuspješnijih unazad dvije godine od dna svjetske krize.

Lijep pregled cijena likvidnih dionica od dna ste stavili, unazad 2 godine.
Moglo se dobro zaraditi, visoki su to prinosi za 2 godine pogotovo u produženoj recesiji ili brutalne zarade na nekim dionicama tko je kupio i držao pojedine dionice.

p.s.sada ulazi u crobex, ja bih rekao da spada među likvidnije dionice a niste je naveli te je rasla skoro 400% od dna 9.3.2009.godine, te odradila zasad najveći rast u odnosu na navedene u vašoj tablici.
ADPL-r-a
[thumbsup]

Štednja je mudrost trošenja.

ivana7,

" jer je radio na principu nekog automata "

to znači da i naši trguju sa autopilotom po nekom algoritmu ,ondnosno po programu koji se može kupiti.

baš me zanima kako si to otkrila , da se iza brokera krije automatska mašina , a broker je negdje na kavi sa sekretaricom


ivana7,

" jer je radio na principu nekog automata "

to znači da i naši trguju sa autopilotom po nekom algoritmu ,ondnosno po programu koji se može kupiti.

baš me zanima kako si to otkrila , da se iza brokera krije automatska mašina , a broker je negdje na kavi sa sekretaricom


Nevjerujem da je neka masine.Moguce da je netko sa foruma ili netko drugi.
Kao sto je Ivana dizala naloge tako je mogao i taj drugi i misliti da je Ivana masina koja dize nalog.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Vidim da je 90% kolega u dionicama što nije dobro [lol] , a dobro za nas koji smo jos jednim dobrim djelom u kesu.
Sad cete nekoliko dana biti osisani,pocevsi od sutra [cry]

P.S. Samo hrabro ovih dana [thumbsup]

Gospon Over25.

– stvarno ne volim vidjeti postove ovakvog tipa na ovoj temi.
– a pogotovo kada to pišu ono koji nemaju pojma o burzi i investiranju.
– standardna tema za plakanje vam je komentari trgovanja.
– stvarno je i više nego jadno kada se počme pisti o padu kada su likovi u kešu ili obrnuto.

– jedino ispravno je to da nikada nije dobro biti 100% u dionicama ili u kešu.
– dionice ipak spadaju u rizična ulaganja.

– ali ajmo vidjeti što taj gospon Over piše na ovome forumu.
– koliko vidim zanimaju ga dionice INGR, IGH, LKRI.
– onda dragi gospon koliko smo tu love izgubili, ili ste vi onaj sretnik koji je i na tim dionicama nemilo zaradio, ali čisto sumnjam.

– što pišete na INGRI, jučer ste napisali, sutra očekujem pad burze.
– a burza danas u plusu +0.45%.
– što pišete za INU, lako moguć pad na 3.100kn.
– da dalje ne nabrajam.
– ali evo otvoreno ću vam napisati kako nemate pojma ni što je to burza a kamoli investiranje na burzi.
– za vas je stvarno najpametnije taj vaš keš oročiti na banku mislim da daju 3% kta na godinu dana.
– eto to bi za vas bila super investicija.

– a dok god bude burze, biti će rastova i padova, zato je to i burza i po tome se razlikuje od oročene štednje.

– I love this game.
Pozdrav !

@samby

Iz te struke sam pa da pojasnim…Takav program se lagano napravi i moze ga napisati napredniji srednjoskolac…Obicna skripta koja se veze za sustav zadavanja naloga kakav koristi puno nasih brokera…Lako se moze napraviti sustav koji ce automatski otkazivati stare i stavljati nove naloge a kao opcije mu mozes staviti npr

-Ako se na bidu pojavi nalog iznad moga, promjeni moj nalog u lipu vise
-Ako se na bidu pojavi nalog iznad moga, a taj je nalog veci od XY komada, otkazi moj nalog
-Ako se na asku pojavi nalog ispod moga, promjeni moj nalog
-Mjenjaj moj nalog na bidu dok ne dosegnes cjenu od Z tada ga otkazi
-Ako se cjena spusti/poveca na XY postavi nalog velicine Z za kupnju/prodaju

itd itd…

A te naloge lako skuzis tako da se igras s njima kao sto se ivana7 igra ondosno cim te preskoci stavis novi nalog, a ovaj veci te preskoci u roku sekunde…Jednostavno vidi se da takve stvari radi stroj a ne covjek ( a ako radi covjek onda fakat nema pametnijeg posla u zivotu)…

...



Vidim da je 90% kolega u dionicama što nije dobro [lol] , a dobro za nas koji smo jos jednim dobrim djelom u kesu.
Sad cete nekoliko dana biti osisani,pocevsi od sutra [cry]

P.S. Samo hrabro ovih dana [thumbsup]

Gospon Over25.

– stvarno ne volim vidjeti postove ovakvog tipa na ovoj temi.
– a pogotovo kada to pišu ono koji nemaju pojma o burzi i investiranju.
– standardna tema za plakanje vam je komentari trgovanja.
– stvarno je i više nego jadno kada se počme pisti o padu kada su likovi u kešu ili obrnuto.

– jedino ispravno je to da nikada nije dobro biti 100% u dionicama ili u kešu.
– dionice ipak spadaju u rizična ulaganja.

– ali ajmo vidjeti što taj gospon Over piše na ovome forumu.
– koliko vidim zanimaju ga dionice INGR, IGH, LKRI.
– onda dragi gospon koliko smo tu love izgubili, ili ste vi onaj sretnik koji je i na tim dionicama nemilo zaradio, ali čisto sumnjam.

– što pišete na INGRI, jučer ste napisali, sutra očekujem pad burze.
– a burza danas u plusu +0.45%.
– što pišete za INU, lako moguć pad na 3.100kn.
– da dalje ne nabrajam.
– ali evo otvoreno ću vam napisati kako nemate pojma ni što je to burza a kamoli investiranje na burzi.
– za vas je stvarno najpametnije taj vaš keš oročiti na banku mislim da daju 3% kta na godinu dana.
– eto to bi za vas bila super investicija.

– a dok god bude burze, biti će rastova i padova, zato je to i burza i po tome se razlikuje od oročene štednje.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

koji keš??????
koje dionice???????
odakle mu to [lol]


baš me zanima kako si to otkrila , da se iza brokera krije automatska mašina , a broker je negdje na kavi sa sekretaricom

– to možete otkriti jedino ako trgujete na burzi.
– a kako će te znati ????
– kada napišete svoj nalog pa idete vidjeti je li prvi.
– dok ja napravim par klikova ispred mene na prvoj poziciji taj nalog.
– tada ide testing još 2 puta, pa mijenjam svoj nalog na minimum cca 1.000kn.

– i tako dok brokerčići piju kavicu ja im za minut dva ispucam taj nalog.
– trebate se postaviti lipu ispred prvog naloga na kupnji.
– i tada u dijeliću sekunde taj veliki nalog skida nalog na kupnji.
– zatim idete na sljedeći istim sistemom,
– i taj postupak ponavljate sve dok ne ispucate taj veliki nalog.
– kada ste istrošili taj veliki nalog ponovno se vratite na početnu poziciju s normalnim nalogom za prodaju.

– tu stvar sam do sada više puta uspjela napraviti, ali ako brokerčići paze na investiciju tada isključuju automat i prestaju vas pratiti.

– a sama igrica je stvarno zabavna.
– u stvari ja tu pomažem svima vama kako bi mogli dionicu kupiti što jeftinije.
– jednom sam uspjela jedan veliki nalog spojiti s 6 naloga na kupnji,
– prodavala bi ja to još i jeftinije i za kunu ako treba, ali je problem što brzo istrošim taj nalog iako to budu veliki nalozi.

– a poslije toga se smijem još pola sata.

– I love this game.
Pozdrav !

@Ivana7

Nasa je burza toliko prozirna da jednostavno me uhvati [lol]
Pisemo se na korekciji pojedinih dionica koje me zanimaju [bye]

Za Inu sam napisao jer sam procitao preporuke,a i neinteresira me ta dionica.
Kolege, vidimo se na INGRI 12 kn,IGH 1800,LKRI 190 kn itd,a vama Ivana savjetujem da bi bilo bolje da ste u kesu nego 100% u dionicama.

Na neki nacin Vas i razumjem sto po cijeli dan tipkate po tipovnici [thumbsup] i ja bih tipkao i branio svoje investicije.

aj cujemo se svakako ovo nije tema za mene

Sretno u daljnem ulaganju

P.S. Sutra se crvenimo i to dobro! [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



@samby

Iz te struke sam pa da pojasnim…Takav program se lagano napravi i moze ga napisati napredniji srednjoskolac…Obicna skripta koja se veze za sustav zadavanja naloga kakav koristi puno nasih brokera…Lako se moze napraviti sustav koji ce automatski otkazivati stare i stavljati nove naloge a kao opcije mu mozes staviti npr

-Ako se na bidu pojavi nalog iznad moga, promjeni moj nalog u lipu vise
-Ako se na bidu pojavi nalog iznad moga, a taj je nalog veci od XY komada, otkazi moj nalog
-Ako se na asku pojavi nalog ispod moga, promjeni moj nalog
-Mjenjaj moj nalog na bidu dok ne dosegnes cjenu od Z tada ga otkazi
-Ako se cjena spusti/poveca na XY postavi nalog velicine Z za kupnju/prodaju

itd itd…

A te naloge lako skuzis tako da se igras s njima kao sto se ivana7 igra ondosno cim te preskoci stavis novi nalog, a ovaj veci te preskoci u roku sekunde…Jednostavno vidi se da takve stvari radi stroj a ne covjek ( a ako radi covjek onda fakat nema pametnijeg posla u zivotu)…

I ne mora biti da je od brokera. Mozete to i doma za sebe isprogramirat.

Nije bolest sve što boli

Hvaala Hao Ren ,

U SAD se takvi programi prodaju za masne dolare , pa evo šanse za naše srednjoškolce.

I mene netko stalno preskače , a nemam toliko vremena boriti se sa automatima , pa dodatno još i sa onima koji i automate preskaču.

New Report

Close