Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


tj.prinos, iznosio je poprilično za 54 % portfelja.

Biser godine.

– prinos za 54% portfelja.

– možda bi bilo dobro da otvorimo i temo koju bi nazvali najbolji prinosi 54% portfelja.
– već vidim pobjednike, moj dragi Splićo, a i gospon Lopina bi bio tu negdje u vrhu.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. ovo me potsjeća na razgovore kladioničara, svi su nešto dobili.

Tanka je granica između gluposti i genijalnosti!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Evo , budući da me je gospodična uvrijedila za VDKT, ja ću ipak odgovoriti na provokaciju.
Da li ti dijete drago, znaš- na koji način radnici u graditeljstvu uopće idu raditi na strana tržišta, kako
se pripremaju, kako se to plaća i kako to funkcionira..Ne znaš, e pa da ti odgovorim.
Kad ideš raditi npr. van, onda poslove ugovoriš tako- da ti ih praktički plate unaprijed.Avans a za ostatak
obavezna bankarska naplativa garancija. A kad dođeš tamo, onda ugovoriš još bar 2 takva posla više,
koja ne da ti plate dobro-..nego ti plate avansno.
Dakle, razjasnili smo rizik plaćanja.
Rizik strojeva.Nemam podatke o kupnji, privremenom uvozu, najmu, ili obliku vlasništva tih strojeva
koje ima VDKT u Libiji.
Ali, budi uvjerena, ne samo da će ih dobiti natrag nego i sve moguće naknade štete koje trpe na tom
tržištu zbog sukoba. VDKT nije firmica od jučer.
Tebi fali životnog iskustva i zato se zabijaš u papire , jer misliš da ćeš mudrost pročitati u njima.
Sjedni u auto, otiđi u stranu zemlju- otvoriti fond za ulaganja. nađi managera, prostor,prebaci novac i kreni raditi… puno ćeš toga naučiti…ili odavde pošalji pare i ulaži. Reći ćeš nam kako to funkcionira,
i kako možeš izgubiti novac , a kako ne.

p.s. napisi o pljačkanju – me ne vrijeđaju. Provodimo propise, i nerado , priznajem spuštamo cijene
jer kad bi to radili, povećali bi probleme koje imamo, još više.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Stvarno nevidim razloga zašto se ovdje rapravljate o glupostima. Kako kaže stara narodna poslovica "sve ono što slažeš nećeš pojesti".
Na burzi sam već 20 godina i sve špekulante koje ja poznajem koji su se obogatili mogao bih nabrojiti na prste jedne ruke.
Tko god je ušao na burzu početkom 90ih kao ja mogao je zaraditi sasvim lijep prinos do 2000 bez obzira šta je kupovao ali tko tada nije izaša opet kao JA mogao je veći dio toga i izgubuti.
Bogu hvala pošto sam imao iskutvo od početka 2000 pa sam se na vrijeme ikcao u vrijeme euforije 2007 pa sam sad u sasvim solidnom plusu zanato iznad bankovnih kamat. Da sam imao živce još malo pričekat sa ukcjem sve bi to bilo i znato bolje ali ja sam i ovako jako zadovoljen. Uostalom sumnjam da su ovakav pad mogli očekivati i oni što su čitav život proveli na burzi.
Ne žalim nikoga da branim ali mislim da je jedini način da se ostvari uspjeh na burzi ovaj pametno investiranje u kvalitete dionice kad ih možeš jeftino kupiti a sve drugo je kockanje ili čista sreća.
Pratim puno dionica ternuto ih ima 40 različitih na ZSE ali meni je dobit od 50% donijela jednino LURA Nažalost u 12 i 1 mjesecu kad sam je primjetio kupio sam ih samo 200 kom. BLJE,i DDJH ne računam jer sam ih imao od prije pa mi nisu donijele 50% neko su vratile prije izgubljeno, a sve drugo je daleko ispod 50% dobiti. Dobit od 50% za dva njeseca je čista sreća a ne neko znanje.
Želim vam svina sreću ali ja sam zadovoljan sa svakim prinosom iznad 10 % godišne gledajući dugoročno a to se na pametno odabranim dionicama trenuto može jako lako ostvariti. A to opet na portfelju od oko 2 000 000 KN znači da možeš mirno spavati a i dobro jesti ček i da ništa drugo neradiš, a jedan mali investitor kao ja mislim da više ništa ni netreba.
Znam da bogat nikad neću biti a niti žudim za tim važno je da sam slobodan i da mogu bezbrižno živjeti (kad me sinovi nebi sekiral odnosno kad bi malo bolje učili) ali valda će i to proći. Tko želi biti bogat najbolje je da pokrene neki biznis puno je veća vjerovatnoća da će uspjeti nego na burzi.
Lijep pozdrav !


To znači , da je moj bazni portfelj 2 x otprilike veći nego tvoj.

Ne bi se htio izlagati kanđama mačaka dok se čerupaju, ali samo da velim i da je moj otprilike 2x veći nego u prosječnog investitora [smiley] [smiley]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Prinos ili gubitak piše na portfelju s desne strane.Obzirom da sam prešla na novo brokersko
društvo, od recimo 08.12.2010. stanje ulaza i vrijednosti je na taj dan isti-zbog odregistriranih dionica po trenutno važećim tržišnim cijenama na dan odregistracije i ponovne registracije s novim društvom.
Na taj dan – počinje praćenje prinosa. Realnog- jer tabela , zbog minusa na pojedinim dionicama –
u zbirnom dijelu ne pokazuje prinos-nego gubitak.
No, moje je stanje portfelja – ulaznih vrijednosti- netaknuto od 01.06.2007.i ne dopuštam da se dira.
Dakle, vraćam se na novo brokersko društvo.
Prinos je do kraja 31.12.2010. jednostavno pratiti u postocima i iznosima. Nakon toga, na moj zahtjev vraćene su nabavne cijene iz PG.a razlika do Nove godine , tj.prinos, iznosio je poprilično za 54 % portfelja.Ostatak mog portfelja čini samo 1 dionica -nije bitno koja.
Današnja tržišna vrijednost dionica +isplaćen novac – dobila sam približan iznos navedenom.

Pošto ja nemam pojma o ulaganju i investiranju ne pada mi na pamet o ničemu više govoriti. o.k.?
Ionak me stalno podcjenjujete a nemate pojma.
Bez financijske baze , to nije moguće postići, zbog toga smatram da imam zavidan portfelj / financijski/u odnosu na Ivanu7, jer je postigla rast 500.000,00 kuna tj. gotovo dvostruko manji.
Tvrdite da ja nemam pojma o dionicama, ali količine i vrsta dionica s kojima rasplažem, kao i vrlo strpljiv način preslagivanja dionica- donose uspjeh.
Mene ne možete navući NITI NA JEDNU DIONICU O KOJOJ STE PISALI, jer je moja logika rada
drukčija.

Svaka čast Vašem znanju. Ja imam drugi problem i zaradila bi i puno više, ali to nije tema ovog foruma.
Moj cilj je prinos- povrat cjelokupno uloženog novca. I ja sam blizu konačne računice.
Nakon toga- sva vrata su mi otvorena za drukčije ulaganje.
Iluzorno je negirati prinos na portfelju od NOve godine- samo zbog visoko postavljenih nabavnih
cijena koje sam ostavila. Ili reći- nema uopće prinosa- to je sad zafrkancija …
Kolega je rekao ..ja sam se riješio svih minusa-i konačno imam PRINOS..kak da ne !
A sav ulog otprije- nestao je jednim potezom REGISTRACIJE DIONICA U NOVOJ tabeli ???
Ja sam Vam puno puta rekla, da mi morate napisati . ne koliko ste zaradili od 01.01.2010.-31-12-2010.
NAPIŠITE koliko STE NOVACA PRVI PUT donijeli na burzu- pribrojite sav DODAN NOVAC NA PORTFELJ,
itd.itd. pa mi onda recite koliko ste zaradili.
Tako – kako rade fondovi – PRINOS OD OSNIVANJA – djeco draga…a ne od jučer- do sutra!


[lol] [lol] [lol] nevjerovatno kakvih likova ima…nego daj ti i druge članove kućanstva/obitelji uvedi u čaroban svijet dionica tak da svi zarađujete ko ti [pray]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Evo , budući da me je gospodična uvrijedila za VDKT, ja ću ipak odgovoriti na provokaciju.
Da li ti dijete drago, znaš- na koji način radnici u graditeljstvu uopće idu raditi na strana tržišta, kako
se pripremaju, kako se to plaća i kako to funkcionira..Ne znaš, e pa da ti odgovorim.
Kad ideš raditi npr. van, onda poslove ugovoriš tako- da ti ih praktički plate unaprijed.Avans a za ostatak
obavezna bankarska naplativa garancija. A kad dođeš tamo, onda ugovoriš još bar 2 takva posla više,
koja ne da ti plate dobro-..nego ti plate avansno.
Dakle, razjasnili smo rizik plaćanja.
Rizik strojeva.Nemam podatke o kupnji, privremenom uvozu, najmu, ili obliku vlasništva tih strojeva
koje ima VDKT u Libiji.
Ali, budi uvjerena, ne samo da će ih dobiti natrag nego i sve moguće naknade štete koje trpe na tom
tržištu zbog sukoba. VDKT nije firmica od jučer.
Tebi fali životnog iskustva i zato se zabijaš u papire , jer misliš da ćeš mudrost pročitati u njima.
Sjedni u auto, otiđi u stranu zemlju- otvoriti fond za ulaganja. nađi managera, prostor,prebaci novac i kreni raditi… puno ćeš toga naučiti…ili odavde pošalji pare i ulaži. Reći ćeš nam kako to funkcionira,
i kako možeš izgubiti novac , a kako ne.

p.s. napisi o pljačkanju – me ne vrijeđaju. Provodimo propise, i nerado , priznajem spuštamo cijene
jer kad bi to radili, povećali bi probleme koje imamo, još više.

Ne znam kako građevinske firme idu raditi vani ali gledajući ERNT,jednu ozbiljnu firmu koja uglavnom i zarađuje u inozemstvu,dakle ima iskustva i onda im se desi Kazahstan…oni se valjda ne znaju osigurati,za razliku od ovih iz Viadukta…

"Only dead fish swim with the stream"


Tanka je granica između gluposti i genijalnosti!

aha, je:
granicna mentalna retardacija 66-79
fizioloski tupi 80-90
prosjecni 91-110
bistri normalni 111-119
superiorni 120-127
vrlo superiorni 128 i iznad
[thumbsup]


sljedeći tjedan na dražbi prvi put će se naći u prodaji dionice SKDD
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/67576/Default.aspx

po podacima iz texta:
ponuđena cijena: 4.400,00 po dionici
NOMINALNA: 375,00
BVPS: 1.183,00
P/B: 3,7
EPS: 263
P/E: 16
Dividenda: 333 kn
Dividendni prinos: 7,5 %

zvuči zanimljivo.

Što nitko ništa ne komentira na ovo ?? mišljenja ?? 7,5 % je ipak 7,5%



sljedeći tjedan na dražbi prvi put će se naći u prodaji dionice SKDD
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/67576/Default.aspx

po podacima iz texta:
ponuđena cijena: 4.400,00 po dionici
NOMINALNA: 375,00
BVPS: 1.183,00
P/B: 3,7
EPS: 263
P/E: 16
Dividenda: 333 kn
Dividendni prinos: 7,5 %

zvuči zanimljivo.

Što nitko ništa ne komentira na ovo ?? mišljenja ?? 7,5 % je ipak 7,5%
[/quote]

pa kaj nije ht bolji i utrživiji?


pa kaj nije ht bolji i utrživiji?
[/quote]

slažem se … al za disperziju gledam, pa me baš zanima šta je tu pozitivno i negativno

Automatski nalozi.

– neki brokeri i to koriste da imaju uvjek svoj nalog na prvoj poziciji.
– to radi glupi stroj.

– na jednoj dionici idem s sitnom prodajom i više puta me preskače taj automatski nalog na prvoj prodaji.
– kako je moj nalog bio sića, a taj što se samnom lipario veliki, krenula sam u akciju.
– nije meni tu bilo teško u par minuta promijeniti 20 puta taj nalog.
– ali je bilo i više nego zabavno, smijala sam se cijelo vrijeme dok sam to radila.
– tu je bila veća razlika cijene između kupnje i prodaje.
– postojala je i opasnost da mi netko jeftino skine taj nalog, ali nije.
– najprije smo čistili sve one sitne naloge na kupnji koji se lipare.
– ja postavim svoj nalog lipu iznad malog naloga i veliki automatski nalog je počeo čistiti.
– najprije smo očistili 4 mala naloga,
– a zatim i dio jednog velikog naloga.

– potom sam svoj nalog ponovno vratila na prvu prodaju po normalnoj cijeni.

– fenomenalna igrica,
– očito ovi čiji je taj automatski nalog nisu pratili situaciju.
– ali je meni sve to bilo i više nego zabavno.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close