Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od one prostitucije koju najviše poznajete, gora je MORALNA PROSTITUCIJA.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Primila bi se ti, dijete drago, mojih milijuna…ali , neće ići. Moraš raspolagati onim što imaš. Kako si i
sama rekla , od Nove godine do sada – ti si čudotvorna …jer si zaradila 500.000,00 kuna.

A ja 900.000,00 razlike na portfelju. To znači , da je moj bazni portfelj 2 x otprilike veći nego tvoj.

Sve ostalo je glupo komentirati. Ajd, živila ti meni sto godina i samo tako dalje !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Opa cat fight [shocked]

Vaš link

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Opa cat fight [shocked]

Ladies please don’t fight, James is here all night. [tongue]


Primila bi se ti, dijete drago, mojih milijuna…ali , neće ići. Moraš raspolagati onim što imaš. Kako si i
sama rekla , od Nove godine do sada – ti si čudotvorna …jer si zaradila 500.000,00 kuna.

A ja 900.000,00 razlike na portfelju. To znači , da je moj bazni portfelj 2 x otprilike veći nego tvoj.

Sve ostalo je glupo komentirati. Ajd, živila ti meni sto godina i samo tako dalje !


gospođo miami, sjećam se jednog vašeg posta pred kraj prošle godine u kojem kažete da ne znate izračunati prinos (ili gubitak) u vašem portfelju.
Zato mene zanima kojom računicom ste došli do rezultata da je vaš portfelj otprilike 2x veći od ivaninog?
I drugo pitanje, na kojim ste to dionicama ove godine zaradili tih 900 000kn? I koliki vam je prinos ako znate..

p.s. ako ste zbilja tako uspješni svi špekulanti/investitori će vam podići spomenik ispred zgrade burze, samo podijelite to znanje sa nama…hvala

Prinos ili gubitak piše na portfelju s desne strane.Obzirom da sam prešla na novo brokersko
društvo, od recimo 08.12.2010. stanje ulaza i vrijednosti je na taj dan isti-zbog odregistriranih dionica po trenutno važećim tržišnim cijenama na dan odregistracije i ponovne registracije s novim društvom.
Na taj dan – počinje praćenje prinosa. Realnog- jer tabela , zbog minusa na pojedinim dionicama –
u zbirnom dijelu ne pokazuje prinos-nego gubitak.
No, moje je stanje portfelja – ulaznih vrijednosti- netaknuto od 01.06.2007.i ne dopuštam da se dira.
Dakle, vraćam se na novo brokersko društvo.
Prinos je do kraja 31.12.2010. jednostavno pratiti u postocima i iznosima. Nakon toga, na moj zahtjev vraćene su nabavne cijene iz PG.a razlika do Nove godine , tj.prinos, iznosio je poprilično za 54 % portfelja.Ostatak mog portfelja čini samo 1 dionica -nije bitno koja.
Današnja tržišna vrijednost dionica +isplaćen novac – dobila sam približan iznos navedenom.

Pošto ja nemam pojma o ulaganju i investiranju ne pada mi na pamet o ničemu više govoriti. o.k.?
Ionak me stalno podcjenjujete a nemate pojma.
Bez financijske baze , to nije moguće postići, zbog toga smatram da imam zavidan portfelj / financijski/u odnosu na Ivanu7, jer je postigla rast 500.000,00 kuna tj. gotovo dvostruko manji.
Tvrdite da ja nemam pojma o dionicama, ali količine i vrsta dionica s kojima rasplažem, kao i vrlo strpljiv način preslagivanja dionica- donose uspjeh.
Mene ne možete navući NITI NA JEDNU DIONICU O KOJOJ STE PISALI, jer je moja logika rada
drukčija.

Svaka čast Vašem znanju. Ja imam drugi problem i zaradila bi i puno više, ali to nije tema ovog foruma.
Moj cilj je prinos- povrat cjelokupno uloženog novca. I ja sam blizu konačne računice.
Nakon toga- sva vrata su mi otvorena za drukčije ulaganje.
Iluzorno je negirati prinos na portfelju od NOve godine- samo zbog visoko postavljenih nabavnih
cijena koje sam ostavila. Ili reći- nema uopće prinosa- to je sad zafrkancija …
Kolega je rekao ..ja sam se riješio svih minusa-i konačno imam PRINOS..kak da ne !
A sav ulog otprije- nestao je jednim potezom REGISTRACIJE DIONICA U NOVOJ tabeli ???
Ja sam Vam puno puta rekla, da mi morate napisati . ne koliko ste zaradili od 01.01.2010.-31-12-2010.
NAPIŠITE koliko STE NOVACA PRVI PUT donijeli na burzu- pribrojite sav DODAN NOVAC NA PORTFELJ,
itd.itd. pa mi onda recite koliko ste zaradili.
Tako – kako rade fondovi – PRINOS OD OSNIVANJA – djeco draga…a ne od jučer- do sutra!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


To znači , da je moj bazni portfelj 2 x otprilike veći nego tvoj.
Sve ostalo je glupo komentirati. Ajd, živila ti meni sto godina i samo tako dalje !

– ja na žalost nemam 5 apoteka kao vi.
– ja ne pljačkam one jadne penziće i malu djećicu s maržom od preko 300% na raznoraznim kremicama.
– za razliku od vas ja sam pošteno na ovoj burzi zaradila svaku kunu zahvaljujući velikom radu koji u to ulažem.

– na žalost ja se zbilja ne mogu uspoređivati s mnogim lopovima u ovoj zemlji po kapitalu.
– a niti se ne želim uspoređivati.
– jer sam i više nego uspjela i ostvario se moj životni san o jednom malom fondu od kojega mogu pristojno živjeti.
– sada mi je glavni cilj od ovoga živjeti i ne pogubiti ovu lovu koju sam zaradila.

– i ja sam s ovim sretna i zadovoljna.
– nitkome nisam ništa ukrala niti se obogatila na tim lopovskim maržama kao vi.
– a o iskorištavanju djelanika i koliko tek njima uzimate love ne bih ni pisala.

– ipak su neki u ovoj zemlji zadovoljni i sretni s manjim ali zarađenim na pošten način.

– I love this game.
Pozdrav !

O kakvoj zaradi je riječ IVANA7?
Zar nisi ti u INGRI, LKPC, VART i ostalim gubitašima???

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

@miami
moram priznati da mi je puno toga tu nejasno…evo par sitnica

"Na taj dan – počinje praćenje prinosa. Realnog- jer tabela , zbog minusa na pojedinim dionicama –
u zbirnom dijelu ne pokazuje prinos-nego gubitak."
– Ha?!? pa valjda prinos (ili gubitak) računate na cjelokupni portfelj a ne na par dionica kako vam odgovara..ili se varam… [undecid]

"Nakon toga, na moj zahtjev vraćene su nabavne cijene iz PG.a razlika do Nove godine , tj.prinos, iznosio je poprilično za 54 % portfelja.Ostatak mog portfelja čini samo 1 dionica -nije bitno koja. "
– Ha?!? vi ste ipak računali prinos samo za 54% portfelja (uspješniji dio) a druga polovicu koja je završila u minusu ste gurnuli pod tepih? To ja zovem kreativno računovodstvo

"Bez financijske baze , to nije moguće postići, zbog toga smatram da imam zavidan portfelj / financijski/u odnosu na Ivanu7, jer je postigla rast 500.000,00 kuna tj. gotovo dvostruko manji."
-Ha?!? Ali ne znate s koijm početnim iznosom je startala da bi se mogli uspoređivati, nije isto zaraditi 500 000kn na uloženih 1miljun ili 100 milijuna…postotni prinos na uloženo je zakon

"Moj cilj je prinos- povrat cjelokupno uloženog novca. I ja sam blizu konačne računice."
– Jel to znači da vam je sadašnje stanje ukupnog portfelja manje nego početni iznos portfelja ( ne računajući isplaćeni iznos za režije…)

"Ja sam Vam puno puta rekla, da mi morate napisati . ne koliko ste zaradili od 01.01.2010.-31-12-2010.
NAPIŠITE koliko STE NOVACA PRVI PUT donijeli na burzu- pribrojite sav DODAN NOVAC NA PORTFELJ,
itd.itd. pa mi onda recite koliko ste zaradili."
– Da? Vi ne radite financijsko izvješće o poslovanju na kraju svake godine? kvartalno, polugodišnje?
Inače, ima fina stranica o fondovima, prikazuju prinos 1mj, 3mj, 6mj, 1g, 2g i od osnutka…

Meni nije jasno kako ste uspjeli zaradit te milijune…možda kužite posao kao posao ali tko vam vodi financije? suprug? ili imate beskrajno poštenog knjigovođu

Svaki dan pišete po forumu, neću reći besmislice, ali da to vrijeme uložite u čitanje i shvaćanje samo jedne knjige o trgovanju na burzi puno toga bi vam bilo jasnije

[wink]


O kakvoj zaradi je riječ IVANA7?
Zar nisi ti u INGRI, LKPC, VART i ostalim gubitašima???

– ne volim odgovarati ovima s dudicom, ali kako se tu radi o mom dragom gospon Spići, odgovoriti ću.

– u jednom velikom portfelju morate razlikovati što su to glavne a što sporedne investicije.
– u gubitaše rijetko investiram ali se i tu ponekad znam zaletiti, pa kupovala sam i HGtip sportivo, MGMA, pa i Đakovštinu, OPTE …..
– ali sve su to smješno male investicije u kojima se nikad ne zadržavam preko tjedan dana.
– na nekima zaradim na nekim sitno izgubim.

– ali vas tu zanima INGR, LKPC, VART, pa idemo redom.

– INGR, nema gluplje investicije od te dionice.
– ali je likvidna i tu se da trgovati.
– tu sam u zadnjih godinu dana ulazila cca 5 pita.
– kupovala ju na 30, 25, 24, 19 ….
– samo jednom sam tu ušla s 100.000kn i jedva se iz toga izvukla s zaradom za burek, pa pisala sam o tome, ali da sam imalo bila hrabrija i dionice držala još tjedan dana mogla sam zaraditi preko 20% ali nisam.
– ostali ulazi su mi bili i više nego siti, par puta zaradila, par puta neznatni minus, to su ulazi na par dana kada imam viška love a nemam ništa pametnog za kupiti.

LKPC, na toj dionici sam se priključila akciji gospon Plavog.
– ali ni to mi nikada nije bila ona glavna inveticija, tada je to bio JNAF.
– tada za LKPC nisam ni imala neke veće slobodne love.
– već odprije sam imala nešto tih dionica kupljenih 1.400 – 1.500kn.
– drukanje je uslijedilo na cijenama 1.600 – 1.700kn.
– na žalost tada je došlo do korekcije cijelog tržišta.
– ali u više navrate se je iz te investicije dalo izići na 1.800kn do preko 2.000kn.
– bila je navlakuša, na žalost nije se zaradilo puno, ali novci se nisu ni izgubili, a to je ono najvažnije.

VART.
– tu sam ušla na prosjećnoj cijeni, ne cca nego točno 16.60kn.
– neka računica je govorila da će to ići gore.
– ali kada sam vidjela veliki otpor na 17kn 1/3 toga sam prodala na 17kn.
– tako da sam i ja utjecala na pad cijene.
– 1/3 sam se riješavala od 16.50 – 14kn.
– a zadnju 1/3 sam prodala na 19 – 20kn.
– tu je isto išao jedan druk, ali je VART poslije toga iša i na preko 20kn.
– samo i to mi je bila sporedna investicija, evo vidite i sami kako se ni tu nisu izgubili novci, ali nije se ni nešto zaradilo.

– zadnja sitnija greška mi je HT.
– griješim i ja, ali do sada nikada u onim glavnim i udarnim investicijama u kojima je parkirana malo veća lova.

– evo ja slobodno na ovom forumu za razliku od vas 99% mogu izjaviti kome sam svojim pisamjem prouzročila gubitke portfelja zbog pisanja na ovome forumu da ću mu nadoknaditi sav izgubljeni novac.

– I love this game.
Pozdrav !

– do sada sam imala više ovakvih provokacija na ovoj temi.
– stvarno nema smisla pisati ovako duge postove zbog upita od jedne crtice tipa s dudicom.


Primila bi se ti, dijete drago, mojih milijuna…ali , neće ići.
A ja 900.000,00 razlike na portfelju.

Biser dana.

– naša poznata investitorica gospođa xy puna milijuna.
– a na burzi mora prodavati dionice da ima za režije i plin.
– zemljo otvori se.

– I love this game.
Pozdrav !


54 % portfelja.Ostatak mog portfelja čini samo 1 dionica -nije bitno koja.

gospođo Miami.

– mene osobno, a vjerujte i cijeli ovaj forum zanima o kojem se tu građevinaru radi ???
– ma mogu ja to doznati i od vašeg brokera, samo onda to ne smijem tu napisati.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close