Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo HIMR vjerovatno gotov za danas. Očišćeno da 710 kuna.

Sad je vrijeme da Floki krene na FNVC jer je bez obzira na slabu kupnju prodaja mršava i da netko uzme cca 500 komada sa prodaje idemo preko 700 kuna.

Napominjem još jednom, nezavisna procjena realnog booka je 1400 kuna. ( + nova zgrada na Jankomiru + revalorizacija stare zgrade u Vukovarskoj u Zagrebu )

Pozdrav

kolega znanac kao neki lihvar nabija prinose…zašto na ovaj način?…hmmm, hmmm treba mu puno novaca, ali za što?
1. tisk
2. ptkm
3. HT

ona dionica koju nije u zadnja dva mjeseca niti spomenuo (ili je možda samo malo pljuc, pljuc) …e tu sada treba kupovati!
[smiley2]

pitanje za g.znanca..je li ovaj rast arnt reakcija na jučerašnji intervju..ili..jeste li još u arnt…o njoj više ne govorite..[smiley2]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Ne treba zamjerati kolegi Znancu stonavija za svoju dionicu,pa na kraju krajeva jel nerade to svi.
Za razliku od drugih ,kolega Znanac daje opipljive dokaze[smiley1]


Ne treba zamjerati kolegi Znancu stonavija za svoju dionicu,pa na kraju krajeva jel nerade to svi.
Za razliku od drugih ,kolega Znanac daje opipljive dokaze[smiley1]

ja me ne zamjeram, već podržavam[smiley1], samo znam da je bio upoćen u događaje oko arnt, pa me zanima njegovo mišljenje…

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


kolega cayman je meni izuzetno dragi investitor i treba i njega poslušati jer nikada ne prića bez veze…njegovo ulaganje je dugoročno (do 5 godina) i ako stvarno ima toliko love koliko ja pretpostavljam da bi investitor njegova kalibra trebao imati…onda se on za razliku od mnogih nas ne mora brinuti oko dnevnih-tjednih-kvartalnih oscilacija cijene.
ja mu samo želim reći da smo mi sa portfeljima do 500k kn, još uvijek prisiljeni raditi špekulantske ulaze, jer bi u protivnom zarobili malu lovu na relativno dugi period…a po svoj prilici za koju godinu će samo investitori tipa cayman dobro prolaziti na burzi jer više neće biti ovakvog rasta.
da rezimira, ja se 85% slažem sa onim što cayman govori, ali moja je pozicija takva da ja sada svijesno preuzimam visoke rizike kako bi stvorio kapitalnu bazu za inteligentno investiranje (2-2,5 mil kn)[smiley2]

evo ja sam ušao sa više od pol portfrelja u ATLS na 80 kn (relativno skupo) i ako ne bude prinos od 20% do kraja 1Q ja ću atlas držati na rok od 3 godine…
u glavnom mišljenja sam da bi se i ovako puno više isplatilo držati atlas do izlistavanja ADRN-a na burzu jer će u tom slućaju i dobit biti najveća…ali bez obzira što očekujem na 3 godine multipliciranje sadašnje cijene za 2 pa čak i za 3 sa mojom investicijom od 150k kn to mi još uvijek ne daje adekvatnu kapitalnu bazu za pravo, dugoročno i fokusirano investiranje…stoga moram i dalje špekulariti [smiley2]


Bravo. Svaka čast. Odlično rezimiranje.

Krupne glasine nastaju od sitnih šaputanja.

Molim iskrenu analizu ( pa neka i drugi znaju ) o dionicama Vupik i Jadran -Crikvenica

hvala ivani, beholderu i ostalima na osvrtu na moj post, ali ja nisam rekao da se slažem sa izjavama o ini na mojnovac niti da se slažem sa cenzurom koja vam se dogodila nego samo da ja nisam imao problema sa cenzurom. a što se tiče mojih stavova, danas vidite na ptkm koliko sam bio u pravu. A što se tiče iznosa portfelja, ne ulažem uopće veći dio svog novca u dionice – pa nisam lud…rekao sam vam da se klonite ptkm i danas vidite zašto. špekulacije su dobre, ali hazaderstvo nema smisla. naravno, osim ako vam je lova pala s neba..onda ju isto tako možete i potrošiti…meni se više sviđa postupan rast portfelja, ali takav da nikad s niti jednom dionicom ne budem u crvenom. vi očito volite taj adrenalin padova ,ali meni je moje zdravlje najbitnije i mirni živci su preduvjet dobre zarade. Naravno da se na forumu može puno naučiti, npr. da radiš uvijek suprotno od mase, da prodaješ dionice kad vidiš da je masa podivljala i tako su vama uvalili iskusni igrači hrpu petrokemije a vi dalje vidite kako ćete. Za to vrijeme, prilike vam prolaze preko nosa, ali džabe ja pišem kad moje dionice nikad nisu u trendu a vi ste ljudi u trendu. Bolje vam je da ste ispred trenda pa da vi uvalite svoje dionice onima u trendu…

pa dobro je nofce držati i u obveznicama, fondovima i zlatu…a i uvijek treba imati i dobru kolićinu keša na raspolaganju…pa onda vrtiš sve to.

evo ja ulažem samo u one biznise koje razumijem + gdje ima prostora za rast +koje su podcjenjene
zato je i petrica jedna od dionica koju pratim jer razumijem energetiku, a posebno plin (da nekome odgovorim: zemni plin se ne puni u boce…ako nemaš kamo sa njim, možeš samo u zrak)
i što trenutno znam:
1. 21 stoljeće biti će stoljeće dva biznisa: energetike i prava
2. nominalna vrijednost dionice je 270 kn
3. prostora za rast ima još za 100% rast da se vrate samo na proizvodnju prje ’90-ih

ono što me brine je:
1. nesposobna uprava (takvi sve mogu raskućiti)
2. političke igre u trokutu vlada-INA-PTKM

Sutra bih kao dionicu za obratiti pažnju preporučio ZABA R-A.
Nakon današnjeg čiščenja aska stanje na K/P je slijedeće :

Od 7 000 kupuje se 579 komada
do 8 000 prodaje se samo 14 komada

Da li je ovome svemu uzrok očekivana vijest o dokapitalizaciji vidjet ćemo .

Uglavnom na dionici gdje je prodaja već dulje vrijeme ukopana , i nema nikakvih promjena , dio investitora će vjerovatno probati iskoristiti ovo i kao idealnui situaciju za daytrading, naime nakon 15 komada na prodaji do 7498 , slijedeći ask je 7700 ( 1 komad ) pa onda već idemo na 7999 ( 7 komada ) .
Razlika u ovoj ” rupi ” je pristojnih ca. 8 %.

Vidjet ćemo sutra..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

znanac:
” Za promjenu mog stava zaslužne su vanjske naručene analize na koje sam Vas upozoravao. Da vidim stanje od ulaska: FNVC 31% INDG 44% HIMR 21% Nije loše za početak godine. ”

Naručene analize…, možeš li ih podijeliti s nama…!!??

Nažalost ne kolega sappy ali mogu Vam reći da su to analize nekih investicijskih fondova, a za HIMR nekih naših velikih hotelskih kuća koje će se prijaviti na natječaj za prodaju HIMR-a.

Zaboravih spomenuti i INDG na +35%.

Evo moje dugoročne sektorske prognoze su : turizam i građevinari + još neke uspješne tvrtke kao FNVC i naravno brodari.


znanac: ” Za promjenu mog stava zaslužne su vanjske naručene analize na koje sam Vas upozoravao. Da vidim stanje od ulaska: FNVC 31% INDG 44% HIMR 21% Nije loše za početak godine. ” Naručene analize…, možeš li ih podijeliti s nama…!!?? Nažalost ne kolega sappy ali mogu Vam reći da su to analize nekih investicijskih fondova, a za HIMR nekih naših velikih hotelskih kuća koje će se prijaviti na natječaj za prodaju HIMR-a. Zaboravih spomenuti i INDG na +35%. Evo moje dugoročne sektorske prognoze su : turizam i građevinari + još neke uspješne tvrtke kao FNVC i naravno brodari.

gospodo ja HIMR nemam ali ga je šteta ne imati u portfelju. Sve do 1000 kuna je dobar ulaz jer će vrijediti 50% više od 1000 kuna. Trenutni P/BVPS mislim da je 1,53 što daje jednu od najpodcjenjenijih dionica u sektoru. Danas kupite i čekate da novi gazda odradi posao za vas. MAIS je na preko 3, kao i SUNH. TUHO je blizu 3. Jedino je SLRS podcijenjiji

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close