Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

investiraj u sebe ,obitelj, prosperitet i u pozitivne pravilne stvari koje si u mogucnosti ostvariti
pusti ostale neka uzivaju u ostalome
95% ljudi "uziva", 5% zivi zivot

hvala pozz

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy



Kolega lopina svatko tko uzima kredit sa 13% kamate (čini mi se da je takva kamata na margin kredite) je totalana budala kada je inflacija oko 2%. Takvi krediti su u redu kad je inflacija iznad 10% a odlična poluga i način za bogaćenje kad je inflacija 200%….

– o ovome stvarno rijetko pišem.
– a mogli bi jedan vikend o ovome se više raspisati.
– ne znam zašto smatrate da su budale ovi što dižu margin kredite, i još navodite totalne budale.

– pišete kta 13%, evo danas čula na radiju hpb se reklamira s kreditom od 9%, margin.

– pa moj portfelj je velik samo zbog tih kredita, nisu bili margin.
– to je financijska poluga, koju svakako treba koristiti.
– zadnji put sam se zadužila kada sam kupovala indeksne fondove, sjećate se ina i sigurnih 10%, pisala sam o tome.

– samo i stime treba znati raditi, najvažnije je koliki postotak portfelja smijete zadužiti.

– evo np. HT, cijena cca 190kn, znalo se da će na tu cijenu ići dividenda cca 15%, tada je stvarno bilo šteta ne ići u dug i nadokupiti tog HT-a.

– samo morate znati kako dosta njih tu nije uspijelo, zeznula ih kriza.
– a prodavali su stanove, išli u podstanare, s tim novcima dizali kredite.
– i o svemu tome se hvalili na ovome forumu.

– evo ja čekam prvu jaču korekciju, ovo ljeto bi to sigurno moglo biti i podići ću jedan veći kredit.
– povijest se stalno ponavlja.
– već planiram, odnosno znam što ću na kojim cijenama kupiti.
– jer ja vama prodajem dionice kada ste mi veseli i sretni.
– a od vas kupujem dionice kada većina vas plače tu na forumu.

– trenutno nemam niti jedan kredit.
– ali ovo je tema o kojoj se može slobodno napisati jedna knjiga.
– krediti su i više nego dobra poluga, samo je pitanje je li ili nije povoljna situacija na tržištu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ivana moram priznati da si uglavnom u pravu . Nisam mislio baš bukvalno nego trenutno nije baš toliko povoljna situacija da bi se uzimali krediti od 13%.
Kad bi se HT mogao kupiti po 190 ili BLJE po 60 kao nedavno ili npr.FRNK po 600 kn onda u redu ali pod uslovom da imaš stabilan priljev novca da možeš otplaćivati taj kredit dok nedođe sve na svoje pa nemoraš prodavti kad je situacija nepovljna.
Ja sam npr. svojoj rodbini i prijateljima savjetova da to naprave kad je bila javna ponuda INE po 1690 kn pa sam i im čak i garantirao da ću im namiriti evetualni gubitak jer sam bio siguran da se tu nemože fulat nažalos malo njih me i poslušalo. Kad je bila javna ponuda HT svi su me zvali i pitali šta da rade ali ja tada nisam nikome hjeo ništa garantirati jer u HT nisam nikad bio toliko siguran počen lošim iskustvon sa Deudsce Telekomom ovdje u Njemačkoj.
Problem je u tome kad što ljudi uglavnom uzimaju kredite a nemaju drgih rezervnih sredstava ako stvari krenu loše.
Uostalom i ja uvijek imam kredita ali sa kamatama masimalno od 3 do 4% jer na drugoj strani zaradim više ali 13% stvarno nebih.
Uostalom evo ja ću Vam ponuditi takav kredit ili čitav svoj poprtfelj na upravljanje a Vi mi garantirajte samo 12% sve ostalo nek bude Vaše.
Lijep pozdrav!




Kolega lopina svatko tko uzima kredit sa 13% kamate (čini mi se da je takva kamata na margin kredite) je totalana budala kada je inflacija oko 2%. Takvi krediti su u redu kad je inflacija iznad 10% a odlična poluga i način za bogaćenje kad je inflacija 200%….


Ivana moram priznati da si uglavnom u pravu . Nisam mislio baš bukvalno nego trenutno nije baš toliko povoljna situacija da bi se uzimali krediti od 13%.
Kad bi se HT mogao kupiti po 190 ili BLJE po 60 kao nedavno ili npr.FRNK po 600 kn onda u redu ali pod uslovom da imaš stabilan priljev novca da možeš otplaćivati taj kredit dok nedođe sve na svoje pa nemoraš prodavti kad je situacija nepovljna.
Ja sam npr. svojoj rodbini i prijateljima savjetova da to naprave kad je bila javna ponuda INE po 1690 kn pa sam i im čak i garantirao da ću im namiriti evetualni gubitak jer sam bio siguran da se tu nemože fulat nažalos malo njih me i poslušalo. Kad je bila javna ponuda HT svi su me zvali i pitali šta da rade ali ja tada nisam nikome hjeo ništa garantirati jer u HT nisam nikad bio toliko siguran počen lošim iskustvon sa Deudsce Telekomom ovdje u Njemačkoj.
Problem je u tome kad što ljudi uglavnom uzimaju kredite a nemaju drgih rezervnih sredstava ako stvari krenu loše.
Uostalom i ja uvijek imam kredita ali sa kamatama masimalno od 3 do 4% jer na drugoj strani zaradim više ali 13% stvarno nebih.
Uostalom evo ja ću Vam ponuditi takav kredit ili čitav svoj poprtfelj na upravljanje a Vi mi garantirajte samo 12% sve ostalo nek bude Vaše.
Lijep pozdrav!
[/quote]
da bi mogao ući u bilo koji biznis po zaposlenom bi trebalo imati barem 1 mil kn-Koliko nas koji se
pokušavamo baviti ovim poslom ima toliki kapital-Rijetki poslije kataklizme 2008/2009-Ali ako
imam 100 tis kn i podignem margine, puta tri, raspolažem sa 400 tis.kn.I tu mogu biti i dugoročni,ali i ne moram.Sa ostatkom od 150 kn na brokerskom računu mogu dobiti još 50% .Na ovih 300% kamata se plaća samo na iskorištena sredstva,ista stvar i sa ovih 50% za dnevni trejd,kamata se ne
plaća.Da bi otvorio ovaj posao znači da mi treba 250 tis kn ,još 400 tis kredita i to je cca ukupno 650 tis.Dovoljno za ući malo ozbiljnije u ovaj posao i da ga pokušamo raditi kao profesionalci.
I sada je za to jako povoljan trenutak jer su dionice dosta jeftine.Naravno da to ne znaći da ne
mogu biti i jeftinije.Jeftinije mogu biti uvijek,a mi trebamo kupovati kada mislimo da suz jeftine.

Napomena neiskusnim:ne ulazite sa više od 50 tis.kn i kada to spušite,a za to imate velike prilike,a naročito ako vas karta dobro krene na početku jer ćete postati bahati.
Kada to izgubite,a izgubiti ćete prije ako kao neiskusni investritor dižete kredite i zato bih preporučio godinu dvije bez kredita.
Tek nakon nekoliko godina iskustva i krediti mogu multiplicirati dobit,naravno i gubitak.

Mislim ,da je povoljan trenutak za kredit i ja ću to maksimalno koristiti.

Na ZSE će teći med i mlijeko.

Nakon dugo vremena sam se ulogirao, i vidim da je stanje kao i prije

pise se o svemu, samo ne o temi ….. best buy…. posebno ne argumentiramo

Kako bi bilo da se vratimo na temu…

Da li netko može u 3 crte reći kratko- kako se uzima margin kredit?
Ovo nije niti slučajno reklama takvim kreditima- samo pitanje radi informiranosti.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Da li netko može u 3 crte reći kratko- kako se uzima margin kredit?
Ovo nije niti slučajno reklama takvim kreditima- samo pitanje radi informiranosti.

Imaš sve na stranicama banaka koje daju margin kredite!
Iskreno bolje prouči kako se isti vračaju, jer je češče to veči problem!!! [wink] [lol]

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Ne volim čitati komplicirane stvari koje se mogu reći jednostavno. Dakle, robilad1, imaš dionice, u iznosu od 1.000.000,00 kuna. DIONICE -PRVA LIGA.

Založiš ih na 1 godinu sa 10 % kamate, recimo.

Na iznos 1.000.000,00 kuna dobiješ NOVAC ZA KUPNJU NOVIH DIONICA. K o l i k o tog novca dobiješ
maksimalno !

I drugo pitanje koje mi je bitnije.

Ako npr. ZA SAV NOVAC kupiš INGRU… i ona padne 30 %-

1. pitanje: Što se događa sa založenim dionicama u tom slučaju ,ako je FIKSNI DEPOZIT
700.000,00 kuna- a u njima se isto nalazi INGRA i druge dionice koje padnu
35 % ?

2. pitanje: Što se događa s novokupljenim dionicama / koje si kupiš na kredit/ u tom slučaju ?

3. Kada nastupa margin call u ovom slučaju i koliko je dug i KOJI SE DUG PODMIRUJE ?

Prvi / založene dionice / ili drugi- novokupljene dionice..?

Ako imate volje -kratko napisati nešto o tome. / Doista . to ni u jednom objašnjenju banke nije
zdravoseljački rečeno- ni na jednom primjeru, pa da se ne dogodi- da se naučim na vlastitom plaćenom
iskustvu- molim par riječi/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Od građevinara best buy- Tehnika. Iz nekoliko razloga, koji se nalaze u vrlo dobrom poslovanju,
i još boljoj perspektivi / ugovoreni poslovi/Od svih građevinara- prošli su krizu s najmanje povreda..Za druge djelatnosti- ne znam. Poslije nje- bit će VDKT..ali, njima treba još malo …
Cijena , malo više od 10 % najviše postignute cijene prošlih godina…/ po meni, najmanji rizik/
problem većoj kupnji: glupi propisi Hanfe koju je vrijeme zgazilo- ne znaju se prilagoditi novim
standardima i brzim izmjenama odluka- čime bi otvorili NOVI PUT kupnji TEHNIKE od strane mirovinaca i ostalih fondova u vlasništvu gospode i drugova.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

gospođo Miami.

– ostavite se toga, jer to ionako ne razumijete.
– a jako slabo se kužite i u dionice.
– zar vam nije dovoljno na burzi gubiti novce i bez tih margina.

– I love this game.
Pozdrav !

gospođo Miami.

– ne drukati na ovoj temi o dionicama,
– znate i sami da vam te investicije nikako ne idu.

– I love this game.
Pozdrav !

trenutno najbolje investicije na našem tržištu su :

– KODT + ERNT + HT .

– I love this game.
Pozdrav !

Ja sam mislila da je ovo prava tema za drukanje !!! Ništa, onda si kupite KOKU Varaždin…
Vidim da FIMA sa svojim PR radi vrlo dobro na ovoj temi.

Ivana7, ne treba se kužiti ništa posebno u dionice na ZSE. Tu već i vrapci znaju trgovati, ali šute i
čekaju krupne ovce da im nalete..

To sve Vi od mene kupili Janaf, svojevremeno , pisali ste o kupnji. Ali, nisam Vas htjela povrijediti kad je bilo aktualno. Pa, sad ga imajte za uspomenu..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close