Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote]
Plaća uredno svakog 25.u mjesecu.
Nikada nije kasnila.
K 15 uredno,božičnica svake godine,sve uredno.Valjda je i to pokazatelj stabilnosti KOKE i Vindije.
[/quote]

potpisujem
[thumbsup]

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


gospon lopina kaj se brin mjenjo za koku ili nešto drugo ?

brin je bedak/poseban režim/ do 4.4.2011. uvijeti za ulazak redovno trgovanje ispunjeni

KOKA je isto bedak pa nema konverzije,jer u istom danu ne mogu prodati jednu i kupiti drugu dionicu
Za to mi treba barem dva dana.A šansa traje pet sekundi.Tko zna što će biti sutra.
Ako KOKA ne uđe u redovno trgovanje sutra ,a šanse su male jer treba 8 transakcija a vlasnici
dionica KOKE su totalno pasivni i nepoduzimaju ništa da dionica uđe u redovno poslovanje.
A ja sam sa današnjom kupnjom postao ponosni vlasnik 8 dionica KOKE.Ne odustajem,jer se
neki veći dioničar možda odlući da sutra pomogne i pogura likvidnost.

@ lopina
vrijedno truda vaditi podatke za duži vremenski niz iz kojih se vide trendovi…
Jedino me zanima kako uvijek nađeš dionicu koja ima free float manji od 6% i mogla bi biti predmetom "skviz auta" kako ti kažeš ili što ti bi da ocjenjuješ "blu shipove" :))) kada voliš dionice sa ogromnim rizikom?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

U što vi ulažete kada vam je ovo rizično.Gotovo sve je rizičnije.

Z"sqore =2,10

Rijetke su firme na ZSE koje imaju ovakve pokazatelje.Ovo je firma sa manjim rizikom za
buduće poslovanje od većine firmi u Hrvatskoj .

U KOKI bi moglo biti zlatnih jaja.
[/quote]
Gospodin Lopina i ja se nadam da ste u pravu pa to je i u mom interesu samo kažem da treba biti oprezan kad sve izgleda super uostalom i ĐAKOVŠTINA je nekad isto izgledao super i ja sam ga prodao 2007 po 204 KN. Problem je samo što menađžmet kod nas često frizira rezultate a nadzorni odbori ne rade svoj posao.
Kod KOKE mi isto sve izgleda super izuzev POTRAŽIVANJA bojim se da ih nebudu morali otpisati a onda sve izgleda znato drugačije.
Ako te zanima u što ja najviše ulažem to su sad FRNK, KRAS,KODT,ULPL. BLJE,VPIK,TUHO,HT,ERNT, LURA,LEDO,PODR,JNAF,ADPL,CHAG,BCIN,JDGT,JDOS,PBZ i sad od rizičnih LKRI 1000 kom pa šta bude. Iz ZAPI su me istisnuli 21.01.
Od Molove ponude za INU 2008 kad sam imao 4 paketa po 24 dionice i nisam ih tad prodao i njenog pada ipod 2000kn konstantno sam je dokupljivao i čeko i dočekao ponovnu ponudu. Sad ih nažalost više nemam jer sam izašo nešto po 3200kn a veći dio između 3400-3500kn
Dakle sve bez puno stresa i svakodnevnog računanja koliko sam zaradio ili izgubio jer u konačnici sam u debelom plusu na svima izuzev građevinara IGH,DLKV I INGR kojih Bogu hvala i nemam puno ali ih sad neću prodati pa šta bude. Uostalom nadam se da ništa nemoram prodavati narednih 10 godina a ako Bog da i nikad, nego ostaviti sinovima pa neka oni prodaju i uživaju kad ja već neznama, ali ako tržište poludi kao 2007 pa i purani počmu letijeti onda ću prodati vjerovatno sve i sačekati novu krizu kao ovu da bih ponovno povoljno ušao.
Mene ova trenutna kriza uopće ne nervira jer mislim da je realna vrijednost CROBEX-a oko 3500 a ja imam vremena čekati.
Lijep pozdrav svima i mislim da još ima dobrih prilika na ZSE.

U što vi ulažete kada vam je ovo rizično.Gotovo sve je rizičnije.

Z"sqore =2,10

Rijetke su firme na ZSE koje imaju ovakve pokazatelje.Ovo je firma sa manjim rizikom za
buduće poslovanje od većine firmi u Hrvatskoj .

U KOKI bi moglo biti zlatnih jaja.


Gospodin Lopina i ja se nadam da ste u pravu pa to je i u mom interesu samo kažem da treba biti oprezan kad sve izgleda super uostalom i ĐAKOVŠTINA je nekad isto izgledao super i ja sam ga prodao 2007 po 204 KN. Problem je samo što menađžmet kod nas često frizira rezultate a nadzorni odbori ne rade svoj posao.
Kod KOKE mi isto sve izgleda super izuzev POTRAŽIVANJA bojim se da ih nebudu morali otpisati a onda sve izgleda znato drugačije.
Ako te zanima u što ja najviše ulažem to su sad FRNK, KRAS,KODT,ULPL. BLJE,VPIK,TUHO,HT,ERNT, LURA,LEDO,PODR,JNAF,ADPL,CHAG,BCIN,JDGT,JDOS,PBZ i sad od rizičnih LKRI 1000 kom pa šta bude. Iz ZAPI su me istisnuli 21.01.
Od Molove ponude za INU 2008 kad sam imao 4 paketa po 24 dionice i nisam ih tad prodao i njenog pada ipod 2000kn konstantno sam je dokupljivao i čeko i dočekao ponovnu ponudu. Sad ih nažalost više nemam jer sam izašo nešto po 3200kn a veći dio između 3400-3500kn
Dakle sve bez puno stresa i svakodnevnog računanja koliko sam zaradio ili izgubio jer u konačnici sam u debelom plusu na svima izuzev građevinara IGH,DLKV I INGR kojih Bogu hvala i nemam puno ali ih sad neću prodati pa šta bude. Uostalom nadam se da ništa nemoram prodavati narednih 10 godina a ako Bog da i nikad, nego ostaviti sinovima pa neka oni prodaju i uživaju kad ja već neznama, ali ako tržište poludi kao 2007 pa i purani počmu letijeti onda ću prodati vjerovatno sve i sačekati novu krizu kao ovu da bih ponovno povoljno ušao.
Mene ova trenutna kriza uopće ne nervira jer mislim da je realna vrijednost CROBEX-a oko 3500 a ja imam vremena čekati.
Lijep pozdrav svima i mislim da još ima dobrih prilika na ZSE.
[/quote]
U KOKI se bojite sindroma Đakovštine,tj.falsificiranih izvješća.
U FRNK,KRAS,KODT,ULPL,BLJE,VUPIK,TUHO,HT,ERNT,LURA,LEDO,JNAF,ADPL,CHAG,BCIN,JDGT,JDOS,
PBZ,LKRI,IGH,DLKV i INGR se ne bojite.
Zašto mislite sa je u ovim dioniocama i firmama sve poštenije nego u KOKA-R-A
Da li ste izračunali z"sqore za ove gore navedene dionice.A on pokazuje izloženost stečaju.
Granica je ispod 1,65.
U crvenoj zoni su vam svi građevinari i svi su zreli za stečaj osim LVCV i možda INGRE koja se
izvlaći sa dokapitalizacijama.
Kolika je zaduženost ULPL.
Koliko od gore navedenih dionica ima umnožak P/E x P/BV manji od 5.Mislim nijedna.
U biti slažem se sa vašim izborom diopnica ,osim građevinara/INGRA prolazi jer je diskontirana na
0,40 BV pa e rizik isplati/.Mislim da i IGH neće u stečaj,ali DLKV ulazi u velike probleme i to je
dionica visokog rizika,a male su šanse na veliku zaradu.
Što Kraš nema veće ulazne troškove,a trži se na fundamentalknim multiplima od preko 100 % u
odnosu na KOKU.Negdje sam naveo da KOKA ima prihode kao KRAS,ZVCV i KOES skupa.

Nemojte se ljutiti na ovakve komentare,jer ja branim vašu investiciju u KOKI koja predstavlja
dugoročno vjerovatno najsigurniji,najpodcijenjeniji,a time i najunosniji dio vašeg portfelja.

Ipak,da napomenem.
Jučerašnji dan je prošao sa jednom transakcijom KOKE.Bio sam sam.Stavite se na kupnju i prodaju
po nekoliko minimalnih naloga i pomognite da uđemo u redovno trgovanje u ponedjeljak.
Treba nam osam transaqkcija.Ja ću sigurno napraviti dvije.Vas 600 dioničara koji imate sigurno
više od mojih 8 dionica KOKE pogurajte likvidnost.

ukratko… Ivana7… VRATI SE…VRATI SE…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo




bilo bi dobro kad bi se mogli pročitat komentari pojedih nikova unazad tri miseca…
ja sam recimo dugoročno tipova na HT, IGH i KSST… čini mi se da nisam falija…
a kratkoročno je bilo svašta…ipak mi je nekako najdraža suva lova…

evo samo da se pohvalim… bacite pogled na KSST…
[/quote]

evo opet da se pohvalim… vidim da ste danas dobro bacili pogled na KSST…
moga sam se pohvalit i sa HT i IGH… već su odradile svoje…
ali evo priznajem da njih i BLJE lagano skupljam…jer očekujem opet…
[/quote]

evo opet da se pohvalim…
sad lagano,pametno,strpljivo, čak i preoprezno skupljam DLKV…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

čudi me da nitko ovdje ne spominje THNK… !?
moglo bi biti velikih iznenađenja… [cool]


ukratko… Ivana7… VRATI SE…VRATI SE…

više nam twixer nedostaje! [thumbsup]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

Zanimljivo da su nestali u isto vrijeme [lol] …e pa sad vi razmišljajte


Zanimljivo da su nestali u isto vrijeme [lol] …e pa sad vi razmišljajte

Doduše…palo je i meni na pamet… [rolleyes]

Ali nemoguce…stvarno moras biti hebeni maher da se uspijes tako vjesto transformirati iz jedne u drugu sferu ponasanja koja ukljucuje i bitnu razliku u obrazovanju, kako financijskom, tako i jezikoslovnom [tongue]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!


ukratko… Ivana7… VRATI SE…VRATI SE…

samo nek ostane tamo gdje je, fali mi ko diareja….. [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close