Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da.. ALI… jedan manji pad u dužem promatranom periodu ne znaći linearan pad… i obrnuto..


cayman006: ” Kupuje se na dnu, prodaje na vrhu… ” ja recimo većinom kupujem kada krene rasti a prodajem kada krene padati…

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


…ja recimo većinom kupujem kada krene rasti a prodajem kada krene padati…

Zavisi od količine i likvidnosti. dionice. Često ne stigneš dovoljno kupiti kad raste, i ne stigneš prodati kad počne padati.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

elvare, ja ne govorim o tebi koji cijeli dan buljiš u ekrane i trguješ svaki dan nego govorim o prosječnom investitoru koji radi od 8-16 sati a naloge zadaje telefonom dan prije jer je jučer vidio da je nešto krenulo prema gore. Tada već može biti kasno, iako ne mora. U biti nije kasno ali taj neiskusni nema strpljenja izdržati da cijena opet ode gore u drugoj etapi rasta. Tada prodaje s minusom i to ti je ono o čemu ja pričam. Ti si “pacijent” (nemoj zamjerit na izrazu) drugog kova a oči su ti vjerojatno kao dvije lubenice od buljenja u ekran…

Sutra budite pozorni na DDJM, koja je danas lijepo poćela grabiti prema fer cijeni, a na PTKM je samo pitanje vremena kada će blokada.[smiley2][smiley2]

Gospodine cayman006.
– odgovor na vaš prethodni post gdje hvalite forum mojnovac, da ga ne citiram.
– na ovom forumu se dosta pisalo kad je PTKM bila i ispod 130kn, pa sad tko je ikoristio priliku.
– ne želim pisati sve propale projekte, bilo je dosta i uspješnih navlačenja, ali svi ozbiljni investitori su kužili da je to forum njhovnovac.

– a što samo reči o INI i onom sramotnom pisanju, koliko muke i truda ulažu u neke bezvezne dionice, a INA ne valja.
– sada je kasno.
– provjerire samo što sam ja ovdje pisala o INI, i koliki mi je portfelj u INI.

– sada ne iskoristiti priliku na INI, pa na PTKM pa sada to je pravi dječiji vrtić ili visoko obrazovani investitori koji su prezadovoljni s 15% godišnjeg prinosa, jer ne mogu i neznaju napraviti više.
– ja sam napisala da sam druga liga po prinosu za većinu ulagača na ovom forumu, a lani se je jako lijepo zaradilo, pogotovo tko je pratio ovaj forum.
Pozdrav !

Evo dionice za razmišljanje prije privatizacije koja bi trebala ići za koji mjesec.

Ne zaboravite moju analizu i procjenu realnog booka na 1800 kuna.

Pozdrav

Ne zaboravite također i FNVC koji je daleko iznad realnog booka koji sam procijenio na cca 1400 kuna.


Zavisi od količine i likvidnosti. dionice. Često ne stigneš dovoljno kupiti kad raste, i ne stigneš prodati kad počne padati.

Tako je. Ne stigneš dovoljno ali ipak većinom to radim… Opet sve zavisi o karakteristikama same dionice naravno.

Caymane, ja i ovako i onako buljim u ekran cijeli dan pa neka je to onda rađe burza [smiley2] nego razni IT alati

nema mi druge nego se zae..ti


moram malo obraniti forum mojnovac i reći da ja nemam negativnih iskustava. ako pretjeram, upozore me kulturno ili mi prebace malo navijačke postove na temu bez cenzure. mislim da je tamo situacija puno bolja nego prije kad su se mnogi žalili na cenzuru. Smiješno mi je da se čudite što se tamo ne piše o ptkm. naravno da se ne piše kad ste vi koji kupujete dionice od njih i njihovih članova koji ju imaju od 80 kuna. Vi ste ti koji kupuju kad cijena počne rasti i zato ćete na kraju priče bilježiti minuse. Tamo je jedan ozbiljniji pristup investiranju i preferira se ozbiljno dugoročno investiranje a ne kupnja s danas na sutra. U redu je malo se poigrati na burzi, ali dugoročno to je put u propast. Meni je žao što su tamo maknuli zimzelenog i slične članove jer se i od njih moglo puno toga saznati tj. postupati obratno od navlačenja. Meni je najtužnije vidjeti ovako veliki entuzijazam novopečenih investitora koji prodaju sve dionice koje imaju ne bi li kupili ptkm jer ona je eto počela rasti. tako se to ne radi…kad cijena počne žestoko rasti tada se dionica prodaje, a kome bi mi prodavali kad vi ne bi kupovali. eto, nadam se da sam vas barem malo bocnuo da više mislite mozgom a manje nekim drugim organima. Kupuje se na dnu, prodaje na vrhu…

ne mogu se složiti sa ovim što ste napisali o forumu moj novac. tamo je sve po sredi osim ozbiljnog investiranja. Ljudi koji su i nakon što je INA već 2-3 dana kotirala na burzi govorili da je to pušiona od dionice, a u očekivanju IPOa prodavali su svima bajke o tome kako će ih država preveslati. nije to jedini primjer, sjetite se samo sldm-a i bjesomučnog navlaćenja. to nije forum za iskrene ljude.

što se tiće drugog djela, po tome po koliko su ONI ulazili u PTKM (80 kn), gle to samo znaći da su počeli ranije investirati…oni su prije dvije godine ulazili po 80, a ja koji sam prošle godine počeo investirati ulazio sam po 140…možda su oni već tada sve prodali?
ne možeš stalno tupiti ljudima da si ti tvoje dionice kupovao sve po 10 kn…bravo, ali bilo pa prošlo…danas moraš birati po ovim cijenama kakve jesu i bojim se da nitko novi više neće izaći na burzu i ponuditi svoje dionice po diskontu od 300%…zato sada treba ili tražiti potencijale ili tražiti trendove…npr. ja sam za PTKM znao da će se dići opet na 240 kn…to je bilo lako za predvidjeti ako se svi faktori povežu i usporede. ako si ju kupio prije 20 dana na 170 kn, onda si ovako i onako napravio dobar business [smiley2]

Grande respect kolega Beholder.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Svaka čast bljedoliki brate Beholderu, već je bilo vrijeme da netko objasni neke stvari bljedolikom caymanu1007, koji nam soli pamet već mjesecima.
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

kolega cayman je meni izuzetno dragi investitor i treba i njega poslušati jer nikada ne prića bez veze…njegovo ulaganje je dugoročno (do 5 godina) i ako stvarno ima toliko love koliko ja pretpostavljam da bi investitor njegova kalibra trebao imati…onda se on za razliku od mnogih nas ne mora brinuti oko dnevnih-tjednih-kvartalnih oscilacija cijene.
ja mu samo želim reći da smo mi sa portfeljima do 500k kn, još uvijek prisiljeni raditi špekulantske ulaze, jer bi u protivnom zarobili malu lovu na relativno dugi period…a po svoj prilici za koju godinu će samo investitori tipa cayman dobro prolaziti na burzi jer više neće biti ovakvog rasta.
da rezimira, ja se 85% slažem sa onim što cayman govori, ali moja je pozicija takva da ja sada svijesno preuzimam visoke rizike kako bi stvorio kapitalnu bazu za inteligentno investiranje (2-2,5 mil kn)[smiley2]

evo ja sam ušao sa više od pol portfrelja u ATLS na 80 kn (relativno skupo) i ako ne bude prinos od 20% do kraja 1Q ja ću atlas držati na rok od 3 godine…
u glavnom mišljenja sam da bi se i ovako puno više isplatilo držati atlas do izlistavanja ADRN-a na burzu jer će u tom slućaju i dobit biti najveća…ali bez obzira što očekujem na 3 godine multipliciranje sadašnje cijene za 2 pa čak i za 3 sa mojom investicijom od 150k kn to mi još uvijek ne daje adekvatnu kapitalnu bazu za pravo, dugoročno i fokusirano investiranje…stoga moram i dalje špekulariti [smiley2]

HIMR

trenutni graf ( danas bi lako mogao biti zadnji veći dan trgovanja prije privatizacije )

New Report

Close