Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tako je kolega, Luka ploče je danas best buy [thumbsup]

Dovoljno je pročitati temu od početka do kraja da bi to bilo potpuno jasno čak i laicima……..

Dobro kolega, nećemo to svesti na jeftini drukeraj.
Prenio sam članak svjetskih analitičara, a odluku svi moraju donijeti samostalno.

Evo malo o BMI:

http://www.businessmonitor.com/aboutus.html

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Oprosti kolega ali ja nikad nisam bio jeftini druker……

I daj prestani prenositi jedan te isti članak na šest mjesta, hehe, jeftinoćo moja [kiss]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

AUKTOR je izgleda izletija prodajom u ponedjeljak po 260 oko 960 tis.kn.
Devet godina su radili pozitivno,a sada će poslovati lošije.Može biti,ali samo kratkoročno.
Kupujemo mogućnost,a ne sigurnost.

Sve pet, ali jel znaš možda kome je Auctor prodao?
To je dosta bitan podatak prije donošenja odluke….
A što se tiče Drka on mi ne izgleda zainteresiran za tržište kapitala, bog zna da li uopće zna kolika je cijena na burzi [wink]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu


Oprosti kolega ali ja nikad nisam bio jeftini druker……

I daj prestani prenositi jedan te isti članak na šest mjesta, hehe, jeftinoćo moja [kiss]


Kaj, skupo te plačaju? [tongue]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi,
više ni mala djeca nebi nasjela na tvoje drukove,
znamo svi da si zaglavio u LKPC,
i iskusni se nekad mogu zeznuti,jedina utjeha nisi ti kriv što je Jaca dala radnicima 52000 dionica za 400 kn,
a ti morao kupovati po 1800..
sretno


AUKTOR je izgleda izletija prodajom u ponedjeljak po 260 oko 960 tis.kn.
Devet godina su radili pozitivno,a sada će poslovati lošije.Može biti,ali samo kratkoročno.
Kupujemo mogućnost,a ne sigurnost.

Sve pet, ali jel znaš možda kome je Auctor prodao?
To je dosta bitan podatak prije donošenja odluke….
A što se tiče Drka on mi ne izgleda zainteresiran za tržište kapitala, bog zna da li uopće zna kolika je cijena na burzi [wink]
[/quote]

Da znam da nisi jeftin, posebno za one koji kupe na tvoj savjet.
Dobro te se sjećaju sa NACE, MMTZ, GIPK i sl. bisera. [tongue]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ima dana kad je burza teža nego teretana……… [lol] [lol]


A što se tiče Drka on mi ne izgleda zainteresiran za tržište kapitala, bog zna da li uopće zna kolika je cijena na burzi [wink]

[lol] ovo me nasmijalo ali je apsolutno točno

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Da li će KOKA-R-a postati zlatna koka?

Kapital i rezerve 533.065 BV 590,18
Temeljni kapital 180.644,nominala 200

Zadržana dobit 352.421
godišnja dobit 19,088 mil kn, po dionici 21,03–lani duplo više
netto dobit zadnjih sedam godina cca 6% na kapital
koef. likvidnosti 1,83
zaduženost 53,23%
P/BV =260/590,18= 0,44
P/E=260/21,03=12,30/prošle godine ispod 6/kriza je ali i dalje velika dobit

P/EXP/BV =12,30×0,44 =5,41 treba biti ispod 22,5,podcijenjenost barem 50%

Dakle,sa rastom od 100% KOKA je na fair cijeni.

većinski vlasnik Vindija ima 87,88%, 793.785 dionica,to nije dobro
drugi dioničar HFP 4,31% 39.896 diomnica,može biti super ako podijeli braniteljima radi likvidnosti
može prodati i radnicima samo da ima što više slobodnih dionica
ostali dioničari 69.539 dionica,nisu aktivni,totalno nelikvidna dionica

Dionica je nelikvidna dok ne postane likvidna.Logično.
A ova bi mogla postati malo likvidnija,a da bi to postala potrebito je da uđe u redovno trgovanje.
A u ponedjeljak je protrgovano gotovo milijun kuna/po 260/pa je zadovoljen kriterij sedmične likvidnosti
veće od 500 tis.kn.
Trgovalo se i slijedeća dva dana i do sada ima ukupno šest transakcija.
Sutra / četvrtak/ i petak bi trebalo napraviti još devet transakcija.Nije važno kolike su već je
važno da ih bude devet.
Recimo da netko od zarobljenika u ovoj dionici stavi na prodaju devet puta po jednu dionicu recimo po 250
i da ga netko pomete i uloži velikih 2.250 kn kriterij će biti ispunjen.Ja sam danas kupija velikih četiri komada kada sam utvrdio ovu mogućnost.
Slična kampanja je bila i na BPBA pa su me prozvali drukerom,a bili smo tako blizu ulasku u redovno
trgovanje.
Dioničari koji su unutra bi trebali povući neke poteze.Stavite na kupnju i prodaju 4 kom/1000 kn/
na razliku jedne lipe i dionica ulazi u redovno trgovanje.Ali uvijet je da ne bude prepisivanja pa
da se ne dogodi da se ne protrži ništa.

KOKA će biti zlatna koka,ako se malo potrudite.


Kupio sam nešto sitno KOKA-R-A još prošle godine u nadi da bi mogla postati zlatna koka, ali ti moram skrenuti pažnju na po meni jako važan podatak kod ove dionice koji si vjerovatno previtio a to su POTRAŽIVANJA koja su negdje oko 50% aktive.
Zato mislim da je ovo dionica vrlo visokog rizika ili su izvješća frizirana ili imaju strahovito velikih problema sa naplato a svi znamo šta to znači u Hrvatskoj pa bi trebalo biti jako oprezan.
Ja inače nisam sklon kockanju na burzi ali sam u zadnje vrijeme od rizičnih kupovao uglavnom LKRI-R-A čak i puno više nego što normalno ulažem sredstava za takve dionioce jer mislim da bi se tu najprije moglo nešto pozitivno desiti.
Ljep pozdrav svima u isčekivanju da poteče med i mlijeko!



Da li će KOKA-R-a postati zlatna koka?

Kapital i rezerve 533.065 BV 590,18
Temeljni kapital 180.644,nominala 200

Zadržana dobit 352.421
godišnja dobit 19,088 mil kn, po dionici 21,03–lani duplo više
netto dobit zadnjih sedam godina cca 6% na kapital
koef. likvidnosti 1,83
zaduženost 53,23%
P/BV =260/590,18= 0,44
P/E=260/21,03=12,30/prošle godine ispod 6/kriza je ali i dalje velika dobit

P/EXP/BV =12,30×0,44 =5,41 treba biti ispod 22,5,podcijenjenost barem 50%

Dakle,sa rastom od 100% KOKA je na fair cijeni.

većinski vlasnik Vindija ima 87,88%, 793.785 dionica,to nije dobro
drugi dioničar HFP 4,31% 39.896 diomnica,može biti super ako podijeli braniteljima radi likvidnosti
može prodati i radnicima samo da ima što više slobodnih dionica
ostali dioničari 69.539 dionica,nisu aktivni,totalno nelikvidna dionica

Dionica je nelikvidna dok ne postane likvidna.Logično.
A ova bi mogla postati malo likvidnija,a da bi to postala potrebito je da uđe u redovno trgovanje.
A u ponedjeljak je protrgovano gotovo milijun kuna/po 260/pa je zadovoljen kriterij sedmične likvidnosti
veće od 500 tis.kn.
Trgovalo se i slijedeća dva dana i do sada ima ukupno šest transakcija.
Sutra / četvrtak/ i petak bi trebalo napraviti još devet transakcija.Nije važno kolike su već je
važno da ih bude devet.
Recimo da netko od zarobljenika u ovoj dionici stavi na prodaju devet puta po jednu dionicu recimo po 250
i da ga netko pomete i uloži velikih 2.250 kn kriterij će biti ispunjen.Ja sam danas kupija velikih četiri komada kada sam utvrdio ovu mogućnost.
Slična kampanja je bila i na BPBA pa su me prozvali drukerom,a bili smo tako blizu ulasku u redovno
trgovanje.
Dioničari koji su unutra bi trebali povući neke poteze.Stavite na kupnju i prodaju 4 kom/1000 kn/
na razliku jedne lipe i dionica ulazi u redovno trgovanje.Ali uvijet je da ne bude prepisivanja pa
da se ne dogodi da se ne protrži ništa.

KOKA će biti zlatna koka,ako se malo potrudite.


Kupio sam nešto sitno KOKA-R-A još prošle godine u nadi da bi mogla postati zlatna koka, ali ti moram skrenuti pažnju na po meni jako važan podatak kod ove dionice koji si vjerovatno previtio a to su POTRAŽIVANJA koja su negdje oko 50% aktive.
Zato mislim da je ovo dionica vrlo visokog rizika ili su izvješća frizirana ili imaju strahovito velikih problema sa naplato a svi znamo šta to znači u Hrvatskoj pa bi trebalo biti jako oprezan.
Ja inače nisam sklon kockanju na burzi ali sam u zadnje vrijeme od rizičnih kupovao uglavnom LKRI-R-A čak i puno više nego što normalno ulažem sredstava za takve dionioce jer mislim da bi se tu najprije moglo nešto pozitivno desiti.
Ljep pozdrav svima u isčekivanju da poteče med i mlijeko!

[/quote]
Rizičnost invesaticije se mjeri sa Zsqore.
Evo malo matematike
S=prihodi :br.dionica=1.252.414.000:903.220=1.386,61

Godušnji prihodi ove male firmice su kao
KRAŠ,ZVCV i KOES zajedno svi skupa
P/S=270:1.386,61=0,19
Droga Kolinska je kupljena četiri puta skuplje tj na 0,80 prihoda.

koeficijent likvidnosti od 1,83 pokazuje da se najveći dio imovine nalazi u kratkoročnoj imovini

već sedam godina za redom Koka nese dobit i to vrlo visoku

Z"sqore bi trebao biti veći od 1,65 da bi bili sigurniji u svoju investiciju.

U što vi ulažete kada vam je ovo rizično.Gotovo sve je rizičnije.

Z"sqore =2,10

Rijetke su firme na ZSE koje imaju ovakve pokazatelje.Ovo je firma sa manjim rizikom za
buduće poslovanje od većine firmi u Hrvatskoj .

U KOKI bi moglo biti zlatnih jaja.




Da li će KOKA-R-a postati zlatna koka?

Kapital i rezerve 533.065 BV 590,18
Temeljni kapital 180.644,nominala 200

Zadržana dobit 352.421
godišnja dobit 19,088 mil kn, po dionici 21,03–lani duplo više
netto dobit zadnjih sedam godina cca 6% na kapital
koef. likvidnosti 1,83
zaduženost 53,23%
P/BV =260/590,18= 0,44
P/E=260/21,03=12,30/prošle godine ispod 6/kriza je ali i dalje velika dobit

P/EXP/BV =12,30×0,44 =5,41 treba biti ispod 22,5,podcijenjenost barem 50%

Dakle,sa rastom od 100% KOKA je na fair cijeni.

većinski vlasnik Vindija ima 87,88%, 793.785 dionica,to nije dobro
drugi dioničar HFP 4,31% 39.896 diomnica,može biti super ako podijeli braniteljima radi likvidnosti
može prodati i radnicima samo da ima što više slobodnih dionica
ostali dioničari 69.539 dionica,nisu aktivni,totalno nelikvidna dionica

Dionica je nelikvidna dok ne postane likvidna.Logično.
A ova bi mogla postati malo likvidnija,a da bi to postala potrebito je da uđe u redovno trgovanje.
A u ponedjeljak je protrgovano gotovo milijun kuna/po 260/pa je zadovoljen kriterij sedmične likvidnosti
veće od 500 tis.kn.
Trgovalo se i slijedeća dva dana i do sada ima ukupno šest transakcija.
Sutra / četvrtak/ i petak bi trebalo napraviti još devet transakcija.Nije važno kolike su već je
važno da ih bude devet.
Recimo da netko od zarobljenika u ovoj dionici stavi na prodaju devet puta po jednu dionicu recimo po 250
i da ga netko pomete i uloži velikih 2.250 kn kriterij će biti ispunjen.Ja sam danas kupija velikih četiri komada kada sam utvrdio ovu mogućnost.
Slična kampanja je bila i na BPBA pa su me prozvali drukerom,a bili smo tako blizu ulasku u redovno
trgovanje.
Dioničari koji su unutra bi trebali povući neke poteze.Stavite na kupnju i prodaju 4 kom/1000 kn/
na razliku jedne lipe i dionica ulazi u redovno trgovanje.Ali uvijet je da ne bude prepisivanja pa
da se ne dogodi da se ne protrži ništa.

KOKA će biti zlatna koka,ako se malo potrudite.


Kupio sam nešto sitno KOKA-R-A još prošle godine u nadi da bi mogla postati zlatna koka, ali ti moram skrenuti pažnju na po meni jako važan podatak kod ove dionice koji si vjerovatno previtio a to su POTRAŽIVANJA koja su negdje oko 50% aktive.
Zato mislim da je ovo dionica vrlo visokog rizika ili su izvješća frizirana ili imaju strahovito velikih problema sa naplato a svi znamo šta to znači u Hrvatskoj pa bi trebalo biti jako oprezan.
Ja inače nisam sklon kockanju na burzi ali sam u zadnje vrijeme od rizičnih kupovao uglavnom LKRI-R-A čak i puno više nego što normalno ulažem sredstava za takve dionioce jer mislim da bi se tu najprije moglo nešto pozitivno desiti.
Ljep pozdrav svima u isčekivanju da poteče med i mlijeko!

[/quote]
Rizičnost invesaticije se mjeri sa Zsqore.
Evo malo matematike
S=prihodi :br.dionica=1.252.414.000:903.220=1.386,61

Godušnji prihodi ove male firmice su kao
KRAŠ,ZVCV i KOES zajedno svi skupa
P/S=270:1.386,61=0,19
Droga Kolinska je kupljena četiri puta skuplje tj na 0,80 prihoda.

koeficijent likvidnosti od 1,83 pokazuje da se najveći dio imovine nalazi u kratkoročnoj imovini

već sedam godina za redom Koka nese dobit i to vrlo visoku

Z"sqore bi trebao biti veći od 1,65 da bi bili sigurniji u svoju investiciju.

U što vi ulažete kada vam je ovo rizično.Gotovo sve je rizičnije.

Z"sqore =2,10

Rijetke su firme na ZSE koje imaju ovakve pokazatelje.Ovo je firma sa manjim rizikom za
buduće poslovanje od većine firmi u Hrvatskoj .

U KOKI bi moglo biti zlatnih jaja.
[/quote]
Plaća uredno svakog 25.u mjesecu.
Nikada nije kasnila.
K 15 uredno,božičnica svake godine,sve uredno.Valjda je i to pokazatelj stabilnosti KOKE i Vindije.

gospon lopina kaj se brin mjenjo za koku ili nešto drugo ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close