Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



bilo bi dobro kad bi se mogli pročitat komentari pojedih nikova unazad tri miseca…
ja sam recimo dugoročno tipova na HT, IGH i KSST… čini mi se da nisam falija…
a kratkoročno je bilo svašta…ipak mi je nekako najdraža suva lova…

evo samo da se pohvalim… bacite pogled na KSST…
[/quote]

evo opet da se pohvalim… vidim da ste danas dobro bacili pogled na KSST…
moga sam se pohvalit i sa HT i IGH… već su odradile svoje…
ali evo priznajem da njih i BLJE lagano skupljam…jer očekujem opet…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo



ja sve vas lijepo čitam… i razmišljam… i stvarno mi je zbrka od tih vaših dugoročno best buy dionica…
i pitam se može li netko od vas reći koja je dionica KRATKOROČNO best buy ???
(ona na kojoj za 10 dana zaradim recimo 33%, po mogućnosti ona koja se lako utrži (proda) i to sa aska…) [lol]

molim moderatora da pusti ovaj post
datum:04.02.2011
KSST-R-A-cijena:3000 kn
ili ste svi slijepi pored zdravih očiju,ili gl… pored zdrave pameti

gore sam naznačio datum,jer ću se uskoro citirati
[/quote]
evo i blokade na 4500kn
cestitam kolega,ja imam svega 4 komada,
iskreno zvucalo mi prejednostavno

svakoga dana u svakom pogledu...

Evo dali znate da micika ,mačka može da oponaša plač malog djeteta sa ciljem da bi došla do hrane,nažalost ja sam u petak podlego tome ali u buduče neču. [undecid]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

imaš kakav znanstveni dokaz ili ti je to mačkica osobno rekla [rolleyes]

budali je i jedan nick preveliko opterećenje


puna sam keša ko omanji capsize
miceki ima ko kakvu ideju kaj bi se dalo zavrtiti na brzaka [pray]

a ja pun dionica kao mala jahtica_konsolidirana imovina probila 2 mil kn

a kako mogu biti u kešu kada je bilo:
belja na 95,ADPL na 132,KNZM na 115,LCDS na 18,AGMM na 700,INGR na 15

Ipak nakon ovakvih kvartalnih izvješća zaista je teško opširno pisati na ovoj temi
trebalo bi je promjeniti temu u best sell,ima puno više prostora

čestitke vlasnicima KSST.
Zašto je KSST ovoliko skočio?Mali BV prenamjenom zemljišta postao veliki i uz to privatizavija tj.
preuzimanje.
Trenutno preferiram dionice koje se trže na petinu do petnaestine BV očekujući da barem jedna povuče kao i KSST.Strpljivost tu donosi najviše.

Na ZSE teče med i mlijko,iako zadnje dvije sedmice moram dohranjivati i pčele i stoku.

Imam prijedlog.
Svatko može predložiti najugodnija iznenađenja kvartalnih izvješća,ne po rastu cijene dionice
nego po poslovanju

1.ULPL
2.ADPL
3.KNZM
4.LEDO
5.ATPL/zbog gubitka ispod očekivanja/
6.ADRS

Tko ima svojih kandidata neka dopiše ili izbriše uz obrazloženje.

Nas Zse će teći med i mlijeko.


Imam prijedlog.
Svatko može predložiti najugodnija iznenađenja kvartalnih izvješća,ne po rastu cijene dionice
nego po poslovanju

1.ULPL
2.ADPL
3.KNZM
4.LEDO
5.ATPL/zbog gubitka ispod očekivanja/
6.ADRS

Tko ima svojih kandidata neka dopiše ili izbriše uz obrazloženje.

Nas Zse će teći med i mlijeko.


Što kvartalna a ne godišnja izvješća?
Kvartali ko kvartali..jel nije bolje desezonirati poslovanja i uzeti godinu kao referentnu?
Općenito, neovisno o cijeni dionice, po meni je INA imala odlično izvješće
Poboljšanje u skoro svim segmentima u odnosu na godinu ispred
Prihodi pojačani, dobit solidna..konsolidacija poslovanja, smanjenje broja radne snage
Pokazatelji profitabilnosti strašan skok u svim segmentima
Nisam baš proučavao najdetaljnije kao što nisam na ti sa njihovom osnovnom djelatnošću da bi znao ima li zamki i gdje se kriju..ali ovako laički gledano meni ovo izgleda super i veliki pomak naprijed..
A o cijeni dionice, već rekoh, ne bi ništa govorio

sijem žito raste grahorica

Da skratimo priču………..
Trenutno uz KSST najbolji best buy je TODEX…………….

Vidit ćete……….

cmokač [kiss]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA



Imam prijedlog.
Svatko može predložiti najugodnija iznenađenja kvartalnih izvješća,ne po rastu cijene dionice
nego po poslovanju

1.ULPL
2.ADPL
3.KNZM
4.LEDO
5.ATPL/zbog gubitka ispod očekivanja/
6.ADRS

Tko ima svojih kandidata neka dopiše ili izbriše uz obrazloženje.

Nas Zse će teći med i mlijeko.


Što kvartalna a ne godišnja izvješća?
Kvartali ko kvartali..jel nije bolje desezonirati poslovanja i uzeti godinu kao referentnu?
Općenito, neovisno o cijeni dionice, po meni je INA imala odlično izvješće
Poboljšanje u skoro svim segmentima u odnosu na godinu ispred
Prihodi pojačani, dobit solidna..konsolidacija poslovanja, smanjenje broja radne snage
Pokazatelji profitabilnosti strašan skok u svim segmentima
Nisam baš proučavao najdetaljnije kao što nisam na ti sa njihovom osnovnom djelatnošću da bi znao ima li zamki i gdje se kriju..ali ovako laički gledano meni ovo izgleda super i veliki pomak naprijed..
A o cijeni dionice, već rekoh, ne bi ništa govorio
[/quote]
Zadnji kvartal u usporedbi sa zadnjim kvartalom prošle godine pokazuje kuda idu divlje svinje.
Kriza je tresla najviše u zadnjem kvartalu što pokazuje najveći broj izvješća.
Da li će prvi kvartal biti bolji.Neće za većinu.
Konditori su radili lošije u četvrtom kvartalu ove godine u odnosu nas prošlu godinu.Dakle,isto će biti i sa prvim kvartalom u odnosu na prošlu godinu.
Brodari su svi ostvarili gubitke ,jdpl najviše,LPLH prema očekivanju,ATPL jako mala,TNPL bi trebala
ostvariti velike gubitak,jedino ULPL uvijek pozitivno posluje i predstavlja ugodno iznenađenje.U prvom kvartalu su vozarine prosječno puno niže nego lani/gotovo na pola/ali i puno niže nego
što su bile u zasdnjem kvartalu prošle godine.Ako netko proda koji brod možda se nešto popravi/
jednokratna kozmetika/,ali poslovanje je lošije nego u zadnjem kvartalu prošle godine,a daleko lošije nego u prvom kvartalu prošle godine.Gore ne može.Tu ne možemo očekivati rast cijena dionica ,ako ne dođe do drastičnog rasta vozarina.

Građevinari_četvrti kvartal katastrofa INGRA,DLKV naqročito.
VDKT ostvario veliku dobit u četvrtom kvartalu i pokrio gubitak iz predhodnih razdoblja.Knjigovodstvena kozmetika.
U toku cijele godine više je izgubila INGRA/9o mil kn/nego što su zaradili svi ostali skupa.
Tehnika u toku godine ostvarila 10 mil kn dobiti,svi ostali skupa još toliko,a INGRA 90 mil gubitka.
LVCV je jedini stabilan,Tehnika ugodno iznenađenje,svi ostali plaće mi se.Svima prijeti stečaj
osim LVCV,THNK,nadam se i da IGH neće posrnuti,INGRA se pomalo izvlaći svi ostali zreli za stečaj.
Svi u satečaj neće i treba birati one koji su stabilni i nisu prezaduženi.Jedino LVCV,vi ostali su
ovisni o bankama.Da li vidite izlaz.Ja imam kokošje slijepio i ne vidim izlaz it tunela.DLKV se prestruktruira.Ajme majko,što su čekali do sada.Zabili glavu u pijesak kao noj.

I što nam ostaje.Ivano kaže todex i ja se slažem.Hrana i trgovina i amen.I INA ali tu je jako mali
broj slobodnih dionica i biti će ih sve manje.
I neki uspješni izvoznici:KODT,ADPL i sl.

I adio Mare.I zato ću kupovati dionice na desetinu BV ili NAV,koje su nepopularne,time i jeftine.
Pa što bude.Pa ako koja povuče kao KSST ulazim u kesu.

I preuzimanjka i privatizacije,ali to je za inseidere,one gori, a ne za nas burek investitore.

Best buy Todine perjanice!!Ledo Belje Tisak itd

http://www.vecernji.hr/biznis/i-todoric-pomoc-ebrd-a-spaja-konzum-mercatorom-clanak-254659

No Face, No Name, No Number


Best buy Todine perjanice!!Ledo Belje Tisak itd

http://www.vecernji.hr/biznis/i-todoric-pomoc-ebrd-a-spaja-konzum-mercatorom-clanak-254659

slazem se 100%…ako ne propadne bice svemir [smiley]


Best buy Todine perjanice!!Ledo Belje Tisak itd

http://www.vecernji.hr/biznis/i-todoric-pomoc-ebrd-a-spaja-konzum-mercatorom-clanak-254659

kakve veze tisak ima? [undecid]
prodavat će više novina jer je todorić uzeo merkator? [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

New Report

Close