Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma kakve cestitke. ovo nema smisla matematicki, a uz to je i puno rupa. 1. BVPS (red 10, 34 i 58) – nije tocan!!! – za 25.12.06 to je bilo: thnk: 1714 vdkt: 601 igh: 2375 izvor: http://www2.fima.com/pdf/fondovi/200612/20061228_dionice_report.pdf%5B/i%5D kod tebe te vrijednosti iznose. thnk: 1577 vdkt 480 igh 1882 2. P/Bv (red 20, 44 i 68) izracunat je kao P/Bv = (pokazatelj uspjesnosti ) * (BVPS danas) Dakle, ako danas tehnika ima P/Bv=2, po tebi bi to na kraju projeciranog razdoblja iznosilo 3*2=6 IGH – 3*1,6= 4.8 vdkt – 1*2=2 jest da je u hrvatskoj sve moguce, ali ovo je stvarno sirok raspon unutar jedne djelatnosti! ova greska vaze 50% projicirane cijene

Tek su me danas upozorili na ovaj post, vjerovatno je bio pod moderiranjem do odobrenja moderatora pa mi je promaknuo.

Nema grešaka, bookovi su točni , uzmite zadnja FI izvješća pa računajte!

Što se tiće projekcija targeta , sve je lijepo objašnjeno u slijedećoj rečenici u tabeli:

” P/BV Kod prosjeka P/BV očekivani omjeri su stavljeni po pokazateljima uspješnosti ( u prvom redu ROA I ROE ), tako da imamo presjek od Price *1 ( npr. VDKT ) pa sve do Price * 3 ( npr. THNK ) . Sve to radi realnijeg prikaza. ” .
Na stranu projekcije targeta, i ovi pokazatelji su sami po sebi dovoljni za usporedbe.
Verzija novija sa DLKV i sa trenutnim stanjem u privitku.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo malo svježih updatea:

Ajmo FNVC ovaj nalog na 678.50 samo 107 komada

gric gric….[smiley2]

Sta kazes Znanac na TNPL (navodno si izasao tj.nije ti aktualna)
gric gric gric[smiley2][smiley2][smiley2]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Izlazim zeko gric,gric…..[smiley2]

Inače TNPL mi je uvijek aktualna.


Izlazim zeko gric,gric…..[smiley2] Inače TNPL mi je uvijek aktualna.

Onda si se dobro nakrcao kad toliko dugo izlazis[smiley9]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Ma dionica je nelikvidna[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Ma dionica je nelikvidna[smiley2]

Za tebe ili…

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

ZA mene je to samo dionica sa solidnim, ali jos uvijek dvocifrenim prinosom…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


ZA mene je to samo dionica sa solidnim, ali jos uvijek dvocifrenim prinosom…

To stoji,ali je na putu da se to promijeni[smiley2]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Nemam nista protiv takvog scenarija, dapace…barem nece biti polemika o tome da li je fundamentalno opravdano ili ne[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Gdje god ulaze Znanac i Floričić tu će biti dobra zarada,kao npr TNPL,JDPL,BJE,MAIS, itd.I vi možete pratiti gdje navedeni dvojac masti brke,pa isprobajte jesu li u pravu,ako kupite “njihove dionice”.

Zaboravili ste INDG i FNVC.

New Report

Close