Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vidiš Delux, sad ću ti ja reći o onoj drugoj polovici – koja isto zarađuje lovu- a nisu u spisku, i
nemaju veliko znanje- koje vjerojatno podrazumijeva tehničku analizu i ostalo.

Pao bi u nesvjest , da znaš koliko je love zaradio jedan potpuno nepoznat lik na forumu, a blage veze s vezom nema o analizama i tržištu kapitala…
Takodjer, šokirao bi se kad bi čuo koliko je zaradio jedan lik na forumu, koji se isto tako skromno izražava ovdje na forumu, a ima novaca koje navedeni likovi možda -nikad neće imati na svom
računu… Nekolicinu , i ja osobno poznajem, ali ne spadaju u velike i važne forumaše, o kojima
si pisao- niti se ni po čemu ne izdvajaju kao posebni..a imaju novaca..zlo ti je koliko.

Prava zabluda pojedanaca leži u IZRAŽAJU I napisima , rekli bismo , nekoj STRUČNOSTI , koja
se automatski poistovjećuje sa znanjem na burzi, velikim zaradama i sličnim iskrenim
savjetima koje drugi upijaju…

Rekla sam , tisuću puta, bolje da sam sav novac izgubila na burzi, nego ova agonija povrata
novca u okvire koji su izgubljeni..i borba koja još traje.
Da barem nisam pohvatala neke osnovne stvari na burzi tijekom ovih godina i mjeseci…i
uvidjela – da je zapravo sve to jednostavna zarada uz malo truda….ja bih vjerojatno kao i
većina odustala..ovako, nakon dna ..ipak se kreće na bolje i dobiva neki drugi smisao…

Pa , kako onda ostati ravnodušan na Vaše hvalospjeve, aplauze za svaki burek, događaje , koje
sebi pripisujete a s Vama – tj.nama na burzi kao pojedincima, možda nemaju blage veze….

Rugalice koje svaki dan slušamo….svima su dojadile. Podcjenjivanje od strane pojedinaca
prevršilo je svaku mjeru kolegijalnosti i prijateljstva.

Preskačem sve Ivana7 postove- jer su pisani namjerom navlačenja / uvlačenja u igru/.
MOlim da i ona preskače moje.

odličan post, 100% [thumbsup]
[/quote]

procitavsi Vas post odlucio sam se na veliki korak, napisat prvi post na nekom od foruma sa temom ZSE.
Pratim nekoliko foruma vec vise od dvije god. te isto toliko ulazem/ucim misterij ZSEa :). Svakako bih se objektivno slozio sa nekoliko stvari iznesenih u vasem postu .. ovo je otvoren forum te je svasta dopusteno.Osobno se smatram pocetnikom i malim ulagacem ali zamijecujem da dosta clanova prognozira i izlaze odredene dobiti na odredenim dionicama, svaka pohvala na njihovom znanju i uspjehu,no primjetio sam da se isti podruguju nekim ‘malim ulagacima/pocetnicima’ koji se hvale burek zaradama…a opet promatrajuci te odredene dionice na kojima oni zaraduju dolazim do izracuna da podosta transakcija ne premasuje 10K sa nekom oscilacijom od +-3do5% dnevno na tim dionicama ti isti izvucu znaci cca 300-500hrk znaci opet za burek, a hvale se zaradama i zaradam ili to ja krivo shvacam 😉

U ove dvije god vidio sam podosta raznih preokret na ZSEu i gledao rast od cca 30K u odredenom razdoblju pa do cak 75K pada u drugom, cinjenica koja me tjesi jest da sam u mogucnosti potegnut cca 20-30K mjesecno i popravit stetu ako ima potrebe….ocito grijesim u mnogim stvarima jer ti sta rade sa jacim ciframa od mene su stalno u plusu, hm.

Nadalje potezom PGa nasao sam se u potrazi za novim brokerom, izborom dvije kuce +banka dosao sam u kontakt i razgovor sa nekim od tih strucnjaka pa cuo par tipova iz zatvorenih vrata recimo, tip koji me se dojmio bio je prjedlog skupljanja ponavljam skupljanja cca $10K i izlazak na trziste USA, hm. zahvalio sam se na tipu nedodavsi da mi je to jedno od min ulganja u jedno od x dionica sto drzim, ocekujuci mozda ponudu vodenja portofolia od tog istog strucnjaka no dobio sam sutnju i mjenjanje teme,ocito se tom strucnjaku cinilo preteskim zadatkom upravljanje mojim ulaganjima.

hvala

zaboravih dodat na-burzi vam to ne prolazi(laka lova sisanjem)

svakoga dana u svakom pogledu...

Ovdje upišite svoj komentar… [lol] [lol] [lol]

svakoga dana u svakom pogledu...

– Dali su oni sisali ili šišali, to nisam razumio ?
– A, brate piši naša slova.

du du du .. nema nam pomoći


iako cesto ne posjecujem ovu temu , malo cu se osvrnuti na forumase…

Vidim da se ucestalo spominju grupe, sindikati, udruge…
dragi moji, svi vi koji tako mislite, za vas nije drugo nego da novac povucete s burze i kupite novi auto, stan, veceru bilo sto jer sve je bolje nego izgubiti tu lovu…
a nacin na koji mislite da burza funkcionira je potpun o kriv i odvest ce vas nepovratno u velike gubitke…
Na kraju krajeva svi oni koji su uspješni na ovome forumu( Conan o brian, Plavi, Flayer, Ivana7, Geonimo, Vipy…).svi redom imaju znanje i uspjesni su burzovni igraci..
Neki trguju na tehnicku, neki na iskustvo, neki na fundamente, ali bitno je da u konacnici svi zaradjuju( to nije tesko uociti, ako pratite njihove tipove koje su savjetovali)…
Sve njih, osim Ivane poznajem i osobno, te mogu reci da imaju VELIKO znanje iza kojeg stoji puno ulozenog truda…
Zato i nije fer kad nekog prozivate jer on ovo ili ono…moze vam se on ili ona svidjati ili ne svidjati karakterno, biti kulturan ili bezobrazan, ali ovdje je jedino mjerilo kad se na kraju godine podvuce crta i vidi stanje na racunu..
A oni su u tome uspjesni..
Stoga, malo vise postovanja prema tim osobama, ako nista drugo, zbog vlastite koristi


A tko je to osporio i tko kaže da kolege Conan o brian, Flayer, Geonimo, Vipy ima njih još nisu veliki i dobri igrači i ja se slažem da su odlični i ja pratim njihovo pisanje ali ivana7 je virtualka i njeno pisanje je ravno SF romanima i ona mi je bila prva na ignore listi jer takve gluposti mogu slušati i u vrtiću, plavi je dobar igrač ali i veliki druker ali to je njegov stil i to ne može svatko raditi, jedan je plavi na ovome forumu, a vi ste jedan veliki napuhanko koji se koristi tuđim znanjem ali i to poštujem treba se u životu snaći i iskoristiti sve prilike koje se pružaju.
Moj prinos u prošloj godini je bio 12% što smatram jako dobrim, moram priznati da je INA spasila stvar, prinos u ovoj godini mi je 18%, moram priznati zahvaljujući gore navedenim forumašima jer sam pratio njihovo pisanje i kupovao te dionice što se pokazalo odlično, sada sam u cashu 95% za razliku od gore navedenih kolega koji su velikom većinom u dionicama kako sam ja zaključio, možda griješim i sada ne bih volio da oni budu u pravu, ali jednostavno ovih 18% sam morao povući, novce sam oročio na banci na 1 mjesec i čekam rasplet ako tržište ode gore doviđenja draga burzo do sledećeg IPO-a, a ako se korigira eto i mene.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.


– Dali su oni sisali ili šišali, to nisam razumio ?
– A, brate piši naša slova.

Sisati ili šišati međusobno,međusobno,pa ko koga.Sa dlaskom gosp.Dalić imamo prve pozitivne pomake.Izjavila je da želi oživiti tržište kapitala.Kako.Pa valjda i se tu moglo i zarađivati,a ne samo
gubiti kao 2008 i 2009.A zarađuje se kada MCAP raste,tj kada cijene idu up.Treba vratiti povjerenje u TK.Kako.Pa dionice bi trebale ići prema fair vrijednostima,ne na ATH kao što
očekuje kolegica miami očekuje za brodare i građevinare koji su postali gubitaši.I dalje im loše
ide,naravno osim ULPL,oni su neka druga vrsta.
Dakle,možemo očekivati da ćemo u prosjeku zarađivati,vrijedniji i pametniji malo više,sretnici
najviše,a nesretnici malo i ništa.A kada se zarađuje država hoće svoj zub tj.porez.Ako ostane
HDZ mislim da još 2012 taj porez neće biti uveden,ali ako pobjedi kukuriku koalicija počet će nas
derati.
I zato sam odlučio kupovati firme koje su prije ove krize bile profitabilne,a onda ih je 2008.i 2009.
dotukla.Tipični primjer su zatvoreni dionički fondovi kao brin i SLPF.
Ako u godinama koje dolaze ove firme budu i zarađivale tj.bude im rastao NAV,a hoće jer se sastoji od dionica,porast vrijednosti i dobit neće biti oporezovana.
Ako npr HT zaradi 30 kn po dionici brutto,država šiša/sisa/6 i ostaje 24- 20% porez na dobit.
Ako BRIN zaradi do 48 kn /100 -52=nominala – NAV/=48 neće platiti ništa.I zato ću ga čuvati.
Jer tih 20% na 48 ćini lijepih 9,6kn ili 53%/9,6:18/ na sadašnju cijenu od 18 kn.Netko mdrugi bi za 48 kn trebao brutoo zaraditi 60 kn da bi mu ostalo 48.
A zašto BRIN ,a ne SLPF.Pa diskont SLPF 30 prema 45 je 30% cca 1/3,a BRIN 18:52=cca 0,35.
Dakle,SLPF je skuplji otprilike duplo.SLPF na 30 ,BRIN na 35 to bi bio fair odnos.
Zašto?Radi kvalitete portfelja.Ne.slični su.Radi toga jer investitori razmišljaju da BRIN kao dio
fiminog carstva može doživjeti sudbinu Validusa.Ne može,jer se zatvoreni fondovi ne mogu zaduživati,a ne smiju odobravati ni kredite,pa ga fimaši nisu uspjeli upropastiti.To im je gotovo uspjelo sa Validusom, jer su stavljali u zalog imovinu Validusa za svoje pušike.Ali i to se rješava.

I opet ćete me nazvati drukerom koji gura svoje investicije,a ja vam preporučam da navedete potencijalno slične primjere-
da počmem:
VARTEKS_problem jer oni stalno puše
BADEL_puši od 2008,2009 i2010,ali stvarno dobro puši,tu ima prostora da brutto dobit bude netto jer poreza biti neće,
INGRA_i tu ima puno mesa,ali treba početi pozitivno poslovati
VDKT,ima velike zalihe iz gubitka ove godine od preko 50 mil kn,samo da opstane
itd.itd.

Na ZSE teče med i mlijeko!

lopina micek ne baljezgaj, hidra i građevinari rade s dobiti osim ingre
đakovština radi gubitke, hgspot isto itd iako me to nije briga niti me zanima [rolleyes]

budali je i jedan nick preveliko opterećenje

građevinari imaju lufta za jedno 200-300% UP da dođu na fer vrijednost [kiss]

budali je i jedan nick preveliko opterećenje


lopina micek ne baljezgaj, hidra i građevinari rade s dobiti osim ingre
đakovština radi gubitke, hgspot isto itd iako me to nije briga niti me zanima [rolleyes]

Niste shvatili,Hidra nije u gubicima u prva tri kvartala što znaći da ako dogodine bude radila sa dobiti
platiti će porez.Isto vrijedi i za DLKV.NGRA i VDKT neće ako budu poslovali pozitivno.Porezno rasterečenje mogu imati
samo gubitaši,a to su od građevinara za sada INGR i VDKT i to je njihova,vjerovali ili ne,prednost.
o

micek ti gledaš u prošlost
burza uvijek gleda budućnost, a tu očekujem promjene na bolje [rolleyes]
i kakva ti je to budalaština sa prednošću neplaćanja poreza na dobit
smisao je da platiš što veći porez na dobit
[kiss]

budali je i jedan nick preveliko opterećenje

Podsjetio bih cijenjene forumaše da se ova tema zove Best buy-komentari i analize, a misli se na analizu dionica.
Zato molim sve one koji ovdje analiziraju druge formaše (ili se hvale svojim uspjesima) da to idu raditi na facebook ili da otvore novi topic.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


građevinari imaju lufta za jedno 200-300% UP da dođu na fer vrijednost [kiss]

Ili u prah i pepeo,ako dođe do povečanja nelikvidnosti,blokada računa.Mislite da samo slovenski građevinari mogu u
bankrot.Svi osim INGRE i LVCV su prezaduženi i nalaze se u opasnoj zoni.

U građevinarima možda bude meda i mlijeka ili …kao što kaže moj prijatelj MedoBudo.

New Report

Close