Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko normalan se ide hvalit sa nekakvim milijonima na forumu i usput ekipi nabijat na nos kako je netko nekog ošišao i sam sebe uvjeravat kako je dobar?
" I love this game"
"na zse teče med i mljeko"
[thumbsup]

Od rizičnih sam preporučao VLDS dok je bio od 6-8.Nove informacije su ga svrstale u manje rizične
pa je sada više od 8,a u ponedjeljak će vjerovatno probiti 9.Tko je poslušao mogao je zaraditi.

Od zicera preferiram BRIN.Neki zarobljenik je izlazija iz tamnice novaca i nudio po 17.Hvala mu.
BRIN u svom portfelju ima i ADRIS,HT,DDJH,CKML i ima sve više likvidne imovine.I bosanci rastu,a i Srbi imaju dobar rast pa bi BRIN mogao ponovno povečati NAV i u siječnju.Samo Đuro s obzirom na rast od 31 na 41 je od nove godine poskočio oko 33% što predstavlja lijepih više od 3% na cijeli
portfelj BRINA u dvadesetak dana..Jasno je da ćete to kupovati na 25 i to uskoro .jer kako nije rješena vlasnička struktura
ovdje bi mogao netko preuzeti većinski paket.Ja bi htio 25 sutra,ali 22 bi trebalo biti vrlo skoro.
Jasno je da ću na 25 biti vani,a možda i na 22.Tridesetak posto/22:17=1,294/ na sigurnu investiciju i nije malo
ako je u kratkom roku.Za to u HT treba dvije ili čak tri godine.Ja radije to ostvarim u dva tri mjeseca u smeću koje nitko neće.
Skupljanje smeća je jako unosan posao.
A to bi preporučao i ostalim malim investtorima.Nađite svoju smetlarsku nišu,naravno,poštujući
disperziju uloga.

I zato ću napraviti malu korekciju potpisa:

Na ZSE teče med od kadulje i alpsko mlijeko u potocima.

iako cesto ne posjecujem ovu temu , malo cu se osvrnuti na forumase…

Vidim da se ucestalo spominju grupe, sindikati, udruge…
dragi moji, svi vi koji tako mislite, za vas nije drugo nego da novac povucete s burze i kupite novi auto, stan, veceru bilo sto jer sve je bolje nego izgubiti tu lovu…
a nacin na koji mislite da burza funkcionira je potpun o kriv i odvest ce vas nepovratno u velike gubitke…
Na kraju krajeva svi oni koji su uspješni na ovome forumu( Conan o brian, Plavi, Flayer, Ivana7, Geonimo, Vipy…).svi redom imaju znanje i uspjesni su burzovni igraci..
Neki trguju na tehnicku, neki na iskustvo, neki na fundamente, ali bitno je da u konacnici svi zaradjuju( to nije tesko uociti, ako pratite njihove tipove koje su savjetovali)…
Sve njih, osim Ivane poznajem i osobno, te mogu reci da imaju VELIKO znanje iza kojeg stoji puno ulozenog truda…
Zato i nije fer kad nekog prozivate jer on ovo ili ono…moze vam se on ili ona svidjati ili ne svidjati karakterno, biti kulturan ili bezobrazan, ali ovdje je jedino mjerilo kad se na kraju godine podvuce crta i vidi stanje na racunu..
A oni su u tome uspjesni..
Stoga, malo vise postovanja prema tim osobama, ako nista drugo, zbog vlastite koristi

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Tko normalan se ide hvalit sa nekakvim milijonima na forumu i usput ekipi nabijat na nos kako je netko nekog ošišao i sam sebe uvjeravat kako je dobar?
" I love this game"
"na zse teče med i mljeko"
[thumbsup]

bravo twrr! [thumbsup]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.


Drevil, gdje je većina bankara – brokera- našla novac za rad na burzi ?

Za razliku od kredita, margina, špekulacija u bankama u kojima radite za njihove fondove i
usput za svoj portfelj- većina poduzetnika , zaradila je svoj novac ZNANJEM i uložila ga na burzu,
gdje ga se dočepala pohlepa, NEZNANJE I PLJAČKAŠI ove naše ekonomske špekulativne
hrvatske ekonomije !

Tigrus , ajde reci nam – s koliko si novaca počeo i odakle ti novac za burzovno mešetarenje?
Ako nije tvoj novac- tj. ako radiš za gazdu, pitanje preskoči.

radim za Masone.
Tajna loza P38

tu i tamo koji Lion i Rotari guy upadne…

poceo sam sa 1000 kn.


A gdje su još Badel,VUpik,Koes,BRIN,LCDS.

Ivana možeš se kladiti da će Lopina postati i stvarni milijuner za dvije godine.

BRIN.

– ipak je tema best buy, probajte pisati manje o Ivani a više o dionicama.

– evo da u drukanju malo pripomognem i gospon Lopini.
– a gospon Lopina će vam za par godina biti sigurni milijunaš, a da nije dobio na lotu ili išao na kviz.

BRIN.
– tu sam nekada davno uložila pa izgubila lovu,
– to su takve nelikvidne dionice gdje se može lijepo zaraditi ali i izgubiti isto tako lijepa lova.
– a i ja ponekad u ulaganjima pratim gospon Lopinu.

– ali da se vratim tom BRIN-u i drukanju gospon Lopine.
– trenutno tu ide iskrcaj, hoće li još ići nemam pojma.
– ali kupnjom na 17kn i sadašnjoj cijeni 18kn, gospon Lopina je zaradio 5.88% .
– na toj cijeni porast od jedne kune daje jako veliki postotak zarade.
– i sve što vam gospon Lopina piše o toj investiciji je točno.

– taj fond je nekada ulagao u najveće gluposti isto kao i gospon Lopina.
– sada sam išla tražiti gdje je, našla sam ga u DDJH ispao iz top10 i CEBA-P, jako dobra dionica.
– nav je preko 50kn te tu imamo fenomenalno veliki diskont.
– trenutno ne znam u kojima je još investicijama, ali pretpostavljam u najvećim nelikvidušama.
– ali ako tržište oživi, oživijeti će i te nelikviduše i eto novog porasta nava.
– tu nikako nije dobro to što taj fond vodi jedna nesposobna mafija.
– ali je i više nego jeftin.

– kako ta investicija spada u one najgluplje i najrizičnije nikako ne bih preporučila ulaganje preko 3% portfelja, 1% bi bilo o.k.
– jer na ovu sadašnju cijenu jednostavno mora ići rast.
– a pomalo tu dolazi i nekakva likvidnost.
– a nekada su tu išle i fenomenalno velike dividende, ali ova kriza i izbor najvećeg smeća od dionica su doslovno uništile ovaj fond.
– ako ponovno oživi tu će biti i fenomenalno velika dobit.
– ali naglašavam, oprez, nikako ne spada u sigurne investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

Vidiš Delux, sad ću ti ja reći o onoj drugoj polovici – koja isto zarađuje lovu- a nisu u spisku, i
nemaju veliko znanje- koje vjerojatno podrazumijeva tehničku analizu i ostalo.

Pao bi u nesvjest , da znaš koliko je love zaradio jedan potpuno nepoznat lik na forumu, a blage veze s vezom nema o analizama i tržištu kapitala…
Takodjer, šokirao bi se kad bi čuo koliko je zaradio jedan lik na forumu, koji se isto tako skromno izražava ovdje na forumu, a ima novaca koje navedeni likovi možda -nikad neće imati na svom
računu… Nekolicinu , i ja osobno poznajem, ali ne spadaju u velike i važne forumaše, o kojima
si pisao- niti se ni po čemu ne izdvajaju kao posebni..a imaju novaca..zlo ti je koliko.

Prava zabluda pojedanaca leži u IZRAŽAJU I napisima , rekli bismo , nekoj STRUČNOSTI , koja
se automatski poistovjećuje sa znanjem na burzi, velikim zaradama i sličnim iskrenim
savjetima koje drugi upijaju…

Rekla sam , tisuću puta, bolje da sam sav novac izgubila na burzi, nego ova agonija povrata
novca u okvire koji su izgubljeni..i borba koja još traje.
Da barem nisam pohvatala neke osnovne stvari na burzi tijekom ovih godina i mjeseci…i
uvidjela – da je zapravo sve to jednostavna zarada uz malo truda….ja bih vjerojatno kao i
većina odustala..ovako, nakon dna ..ipak se kreće na bolje i dobiva neki drugi smisao…

Pa , kako onda ostati ravnodušan na Vaše hvalospjeve, aplauze za svaki burek, događaje , koje
sebi pripisujete a s Vama – tj.nama na burzi kao pojedincima, možda nemaju blage veze….

Rugalice koje svaki dan slušamo….svima su dojadile. Podcjenjivanje od strane pojedinaca
prevršilo je svaku mjeru kolegijalnosti i prijateljstva.

Preskačem sve Ivana7 postove- jer su pisani namjerom navlačenja / uvlačenja u igru/.
MOlim da i ona preskače moje.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

lopina
Ivana možeš se kladiti da će Lopina postati i stvarni milijuner za dvije godine.
Jedini uvijet je da se 2007.ponovi za dvije godine.Što kasnije to bolje.
kolega kolko se hvalite ja sam mislio da ste MILIJARDER

svakoga dana u svakom pogledu...


…..većina poduzetnika , zaradila je svoj novac ZNANJEM i uložila ga na burzu,
gdje ga se dočepala pohlepa, NEZNANJE I PLJAČKAŠI ove naše ekonomske špekulativne
hrvatske ekonomije !

gospođo Miami.

– vama osobno i svim ostalim poduzetnicima koji ste došli na burzi zbilja nitko ne spori vaše poduzetničko znanje i lovu koju ste zaradili u svojem poslu.
– ali kada dođete na burzu vi ste i dalje puni sebe i vašega poduzetničkog znanja.
– mislite ako ste uložili velike novce da imate i veliko znanje.

– ali tu se varate,
– na burzi je velika većina vas jedno veliko stado koje ću ja i meni slični rado ošišati na burzi.
– to vam se i događa, i toga ste svjesni.
– nema šanse da će većina vas sebi priznati da je investicija loša i prodati s gubitkom.
– jer većina vas poduzetnika je prepametna.
– svoju pamet dokazujete svaki dan u svojim biznisima gdje vam oni radnici koje sramotno malo plaćate moraju svaki dan aplaudirati i diviti se vašom pameću.
– a najrađe bi vas poslali u 3pm, ali su svjesni da ako to učine gotovo je s poslom.

– a da su ti radnici pametni, bavili bi se s ovim poslom i puno bolje bi im bilo skupljati prazne boce nego kod vas raditi.
– a onda kada dođu do neke love od koje mogu samostalno živjeti tebaju vas što prije poslati u 3pm.

– ali zato sam ja tu, ja sam vaša noćna mora.
– da sve te kao vi, te poduzetnike lijepo ošišam na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


Pa , kako onda ostati ravnodušan na Vaše hvalospjeve, aplauze za svaki burek, događaje , koje
sebi pripisujete a s Vama – tj.nama na burzi kao pojedincima, možda nemaju blage veze….

Rugalice koje svaki dan slušamo….svima su dojadile. Podcjenjivanje od strane pojedinaca
prevršilo je svaku mjeru kolegijalnosti i prijateljstva.

grijesite kolegice Miami,
taj sindikat je mocan…

mozda cak i mocniji od tajne loze…
ostat cete bez gaca.
[smiley]


Preskačem sve Ivana7 postove- jer su pisani namjerom navlačenja / uvlačenja u igru/.
MOlim da i ona preskače moje.

gospođo Miami.

– imate novu uslugu na ovome forumu,
– a zove se "ignoriraj korisnicu", gore u vrhu svakog posta.
– eto tu kliknete i nema me više, nema više noćnih mora.
– a ne da kada otvorite paštetu ja iskačem iz svake.

– a vidite ja pročitam svaki vaš post.
– jer uvijek moram znati kako mi ovćice razmišljaju i kakvog su raspoloženja.

– I love this game.
Pozdrav !

..di si ivana7..sta misliš o INGRI na ovim razinama..meni se čini dobra prilika?



Pažljivo čitajući njezine postove mogli ste u prošloj godini solidno zaraditi.
Djelomično zahvaljujući njoj, na dionicama INA, JNAF, HT, KODT i još nekima zaradio sam više nego na redovnom poslu.
ivana7 [thumbsup]

– evo da nakon godinu dana i ove krize koju smo svi skupa proživjeli mogu poročitati i jedan ovako iskreni post.
– zahvaljujem vam se na ovome što ste napisali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

– tu je najvažnija sitnica da se je više zaradilo na burzi nego na redovnom poslu.

– samo morate znati da iza par tih nabrojenih dionica stoje sati i sati rada.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Meni nije jasno zašto te toliki forumaši napadaju. Možda zato što kupuju gluposti na kojima misle zaraditi 500 posto, pa spuše 90 posto. Koliko sam pratio, osnova tvog portfelja je HT-JNAF-KODT, što su vrlo ozbiljne dionice koje bi svaki pametan investitor trebao imati. Ali šta ćeš, njima je to neshvatljivo. Ali kad bi pročitali koju knjigu o investiranju bilo bi im jasnije.
Ja ću rađe držati takve dionice popt HT-a i KODT-a, uz malu vjerojatnost da zaradim više od 15 posto godišnje, ali i uz minimalan razik gubitka, nego kupovati Validuse, Vartekse i Đakovštime.
Samo nastavi pisatti 😉

New Report

Close