Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne mogu da se ne osvrnem na članak u Lideru: Rast na krilima špekulacije Finvest-corp. Naime bezimeni novinar ( valjda student veterine ) pronicljivo zaključuje da je rast FNVC-a isključivo na špekulantskim osnovama bez obzira kako kaže povećanu prodaju od 18%.Uz to naravno i “veliki” graf sa “dramatičnom debelom crvenom crtom” i zaključak da FNVC glavninu prihoda ostvaruje u turističkom segmentu. Opa, znači novi div našeg turizma. Ne čudi me ako novinar ne poznaje financijske pokazatelje ili osnove FA i TA ali svrstati FNVC u turistički biznis je u najmanju ruku smiješno. I sam spominje da rezultati nisu konsolidirani kao i da su financijski rashodi smanjeni. Kamo sreće da je pogledao knjigovodstvenu vrijednost dionice ili nova ulaganja FNVC-a. Ali možda u slijedećem broju pročitamo naslove poput: “Kamen Ingrad u pohode na restauraciju istarskih autohtonih kuća” ili recimo ” Otkriveno novo nalazište biodizela ” Kod Lidera sve je moguće.

Kako objasnjavas pad prometa u zadnje vrijeme?

Pad prometa i blaga korekcija cijene potpuno je normalna reakcija tržišta. Smatram da će se navedeno ponavljati još nekoliko puta kod višeg postavljanja letvice. Jednostavno dolazi do profit takinga i nakon nekog vremena novi zamah. Ne zaboravimo da je FNVC jedna od rijetkih dionica ( ako ne i jedina ) koja ispunjava uvjete: bez dubioza, državnog vlasništva, stvara dobit a da se trži ispod NOMINALE.

Kamo sreće da je još takvih.

Bez obzira što sam vlasnik te dionice mislim općenito gledajući da je to trenutno ipak najveći “zicer” na burzi.

Procjena knjigovodstvene vrijednosti konsolidirana kreće se od 1000-1500 kuna ovisno o revalorizaciji, tvrtka posluje niz godina pozitivno, mali free float, Auerus i Floričić u prvih 10. ( vlasnik M.Filipović ).

Stvarno je realno gledajući teško uz sve napore naći bolju dionicu na tržištu. Jednostavno: BEST BUY !


Pad prometa i blaga korekcija cijene potpuno je normalna reakcija tržišta. Smatram da će se navedeno ponavljati još nekoliko puta kod višeg postavljanja letvice. Jednostavno dolazi do profit takinga i nakon nekog vremena novi zamah.

Obzirom na promet, nisu bas puno zaradili…
Inace se slazem s ostatkom.


Pad prometa i blaga korekcija cijene potpuno je normalna reakcija tržišta. ….
Bez obzira što sam vlasnik te dionice mislim općenito gledajući da je to trenutno ipak najveći “zicer” na burzi. Procjena knjigovodstvene vrijednosti konsolidirana kreće se od 1000-1500 kuna ovisno o revalorizaciji, tvrtka posluje niz godina pozitivno, mali free float, Auerus i Floričić u prvih 10. ( vlasnik M.Filipović ). Stvarno je realno gledajući teško uz sve napore naći bolju dionicu na tržištu. Jednostavno: BEST BUY !

budući da mi svježi kapital stiže za par dana do koje razine misliš da se isplati ući ?
(zadnja 658,99kn)
tnx!


Ne zaboravimo da je FNVC jedna od rijetkih dionica ( ako ne i jedina ) koja ispunjava uvjete: bez dubioza, državnog vlasništva, stvara dobit a da se trži ispod NOMINALE.

Znanac, daj malo pazi na pisanje. Koliko vidim nominala za FNVC je još uvijek 400 kn.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

znanac:

Ne zaboravimo da je FNVC jedna od rijetkih dionica ( ako ne i jedina ) koja ispunjava uvjete: bez dubioza, državnog vlasništva, stvara dobit a da se trži ispod NOMINALE.

Znanac, daj malo pazi na pisanje. Koliko vidim nominala za FNVC je još uvijek 400 kn.

kolega pogledajte malo bolje[smiley7]

Sorry moja greška, mislio sam na book.

Što se tiče ulaska po meni je sve ispod booka dobro za ulazak, jer realna osnova za ovakvu tvrtku je 1.5 book.
KONSOLIDIRANI.

A kad Aureus počne mahati repom………………bit će kasno………..[smiley2]

Dakle gric,gric……..[smiley2]

Gledajte također kako se jeftino i profesionalno dokupljuje HIMR. Samo pratite i gledajte tko i kako kupuje.
Često se njihovi nalozi nalaze i na strani kupnje i prodaje. Imam veliki predosjećaj da će netom prije privatizacije nestati i jedni i drugi.

Knjigovodstvena vrijednost 794,97 kn
i ja sam na to mislio[smiley7]
ispričavam se!!!


vodoinst: ” znanac: ” Ne zaboravimo da je FNVC jedna od rijetkih dionica ( ako ne i jedina ) koja ispunjava uvjete: bez dubioza, državnog vlasništva, stvara dobit a da se trži ispod NOMINALE. ” Znanac, daj malo pazi na pisanje. Koliko vidim nominala za FNVC je još uvijek 400 kn. ” kolega pogledajte malo bolje[smiley7]

Mislim ako se ne varam da ako temeljni kapital od 247.100.400 HRK podjelimo sa brojem izdanih dionica od 617.751 dobijemo nominalu od 400 KUNA, dok je knjigovodstvena vrijednost na 30.09.2006 iznosila 795 HRK

Baš mi je drago da si svoju energiju usmjerio na FNVC.
Sad će tankeraši na miru uživati u rastu

Nisam ja odustao od tankera. Ali kad me već vučeš za jezik da ti kažem da Aureus također kupuje TNPL i da će brzo u prvih 10.

Možda nisi znao………….pa uživaj.

Hihihihi nisam znao, hihihi!!!
Hebeš Aureus, kupuju i oni koji raspolažu s puno više love od Aureusa.
A zašto si ti prodavao kad si znao

New Report

Close