Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivana7: ” – što se tiče prinosa u prošloj godini i tu sam sama za sebe napisala da sam druga liga po prinosu u odnosu na ostale forumaše, samo što tu postoji jedna bitna stvar, moja ukupna zarada u prošloj godini je sigurno puno veće nego su to portfelji 70% forumaša. Pozdrav ! ” Na ovaj post ti mogu odgovorit samo jedno. Nemoj podcjenjivati forum i forumaše.

– potpuno si u pravu.
– moje jedino opravdanje je da sam pisala odgovor za početnika.
– a za forumaše i tu manje više znamo tko, što i koliko.
Pozdrav !

nathan47:

ivana7: ” – nažalost samo dvije posjedujem u manjim količinama, a neke i ne znam što su. ” Ajme, majko [smiley13]

Gospodine nathane.
– najprije bih vas pohvalila jer ste promijenili sliku, ovako ste puno ljepši kad se slikate u mraku i stavite šešir do pola glave, onu prošlu sliku stvarno nisam mogla gledati.
– ja se trudim na ovim anketama i analizama, te ustanovim da jedino nas dvoje vjerujemo u ADRS, a vi sad tako.
– moderator me je upozorio da se ne smijemo svađeti na forumu, a Vi na svih đonom, pitam se zašto?
– gdje su Vam nestale reklame, odnosno što sad reklamirate na kraju posta?
Pozdrav !

1. Ako ti tako mislis
2. Sto to znaci, ako oboje vjerujemo u ADRS da se u svemu ostalom moramo slagati? Cerce, ja sam vjerovao u ADRS dok su me svi ovdje gazili, zato se ne moras solidarizirati samnom da bismo si bili dobri
3. Ne svadjamo se, diskutiramo… velika razlika, mozda malo, kako da se izrazim, grublji stil mojih odgovora je dio mog stila, nikoga ne vrijedjam, niti mi je to namjera
4. Oni koji su gledali moje reklame kada sam ih stavio mogli su kupiti dionice koje su bile navedene i dobro zaraditi… vise nemam namjeru ikome pomagati da dobro zaradi
Pozdrav

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Za početnika. – više njih je napisalo ako budu i iduću godinu ovakvi prinosi da mogu u penziju. – penzije nema, biti će vam kao meni još više ćete trebati raditi, ulagati, iako ćete imati dovoljno novaca za cijeli život. – gospodine početnik za ovu zadnju fazu trebati će Vam dosta vremena a i sreće. Pozdrav !

Gospodična ako vam je prinos veči od portfelja 70% forumaša onda je stvarno žalosno da niste upoznati sa kompletnim tržištem kapitala.
A što se tiče one faze o količini novca za cijeli život [smiley2]

p.s.nije bitan naziv nicka


” Gospodična ako vam je prinos veči od portfelja 70% forumaša onda je stvarno žalosno da niste upoznati sa kompletnim tržištem kapitala. A što se tiče one faze o količini novca za cijeli život [smiley2] p.s.nije bitan naziv nicka

– ja sam samo citirala poslovni i pokrenula se diskusija.
– nije mi namjera i ne želim se s svađati i prepucavati tu na forumu.

– “žalosno da niste upoznati sa kompletnim tržištem kapitala”
– to bih tebi preporučila ako želiš imati uspjeha na burzi, ja sutra odo na skijanje, pa ću se ovaj vikend dobro provoditi, malo i kockati, pratiti ovaj forum, pitati ljude za savjete što kupiti ili prodati, konačnu odluku samostalno donijeti i to ti je to.
– ja ti tu na forumu pišem u kasne sate jer ujutro dugo spavam, ne moram se dići rano da idem raditi, sad će me opet kritizirati, neka, kad budu uspješni ko ja moći će i živiti kao ja.
Pozdrav !


početnik: ” ” Gospodična ako vam je prinos veči od portfelja 70% forumaša onda je stvarno žalosno da niste upoznati sa kompletnim tržištem kapitala. A što se tiče one faze o količini novca za cijeli život [smiley2] p.s.nije bitan naziv nicka ” – ja sam samo citirala poslovni i pokrenula se diskusija. – nije mi namjera i ne želim se s svađati i prepucavati tu na forumu. – “žalosno da niste upoznati sa kompletnim tržištem kapitala” – to bih tebi preporučila ako želiš imati uspjeha na burzi, ja sutra odo na skijanje, pa ću se ovaj vikend dobro provoditi, malo i kockati, pratiti ovaj forum, pitati ljude za savjete što kupiti ili prodati, konačnu odluku samostalno donijeti i to ti je to. – ja ti tu na forumu pišem u kasne sate jer ujutro dugo spavam, ne moram se dići rano da idem raditi, sad će me opet kritizirati, neka, kad budu uspješni ko ja moći će i živiti kao ja. Pozdrav !

Da,da vjerojatno imaš dobrog sponzora[smiley1]


” Da,da vjerojatno imaš dobrog sponzora[smiley1]

– da imam, ne jednoga nego više sponzora.
– sponzori to su ti sve firme u kojima sam prisutna te mi daju dividendu, koju ja ne reinvestiram kao većina dobrih ulagača, već potrošim na zabavu i razonodu.
– znam ti si mislio vjerojatno na drugu vrstu sponzora, ali što ćeš ima i dobrih ulagačica na burzi.
Pozdrav !


početnik: ” ” Da,da vjerojatno imaš dobrog sponzora[smiley1] ” – da imam, ne jednoga nego više sponzora. – sponzori to su ti sve firme u kojima sam prisutna te mi daju dividendu, koju ja ne reinvestiram kao većina dobrih ulagača, već potrošim na zabavu i razonodu. – znam ti si mislio vjerojatno na drugu vrstu sponzora, ali što ćeš ima i dobrih ulagačica na burzi. Pozdrav !

Uživaj na skijanju i pazi na noge[smiley2]

Gospodična L-edolina, nešto vas je krenulo pisanje u zadnje vrijeme. Nadamo se da ćemo i mi koji put dobiti koji tip za kupnju dobrog tickera. A što se tiče imovine forumaša, za ove koje ja znam će vam trebati cca 30 mil kuna da ih pokrijete. Nisam siguran da itko ima muda držati toliko u dionicama, pa ni vi. Možda 10 puta manje. (da budem velikodušan). Sve iznad je vrlo teško imati pod kontrolom.[smiley1]

Spreman za prijedloge…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Gospodična L-edolina, nešto vas je krenulo pisanje u zadnje vrijeme. Nadamo se da ćemo i mi koji put dobiti koji tip za kupnju dobrog tickera. A što se tiče imovine forumaša, za ove koje ja znam će vam trebati cca 30 mil kuna da ih pokrijete. Nisam siguran da itko ima muda držati toliko u dionicama, pa ni vi. Možda 10 puta manje. (da budem velikodušan). Sve iznad je vrlo teško imati pod kontrolom.[smiley1]

– ma najvažnije je, da je čovjek zadovoljan, i da od toga može pristojno živiti.
– u dionice ulažem cca. 30 – 50%
– ima i drugih načina dobre zarade.
– nikada mi nije bio cilj zaraditi najviše, nego paziti da ne bankrotiram uz što veću disperziju rizika, a rezultati dolaze sami od sebe.


Asko: ” Gospodična L-edolina, nešto vas je krenulo pisanje u zadnje vrijeme. Nadamo se da ćemo i mi koji put dobiti koji tip za kupnju dobrog tickera. A što se tiče imovine forumaša, za ove koje ja znam će vam trebati cca 30 mil kuna da ih pokrijete. Nisam siguran da itko ima muda držati toliko u dionicama, pa ni vi. Možda 10 puta manje. (da budem velikodušan). Sve iznad je vrlo teško imati pod kontrolom.[smiley1] ” – ma najvažnije je, da je čovjek zadovoljan, i da od toga može pristojno živiti. – u dionice ulažem cca. 30 – 50% – ima i drugih načina dobre zarade. – nikada mi nije bio cilj zaraditi najviše, nego paziti da ne bankrotiram uz što veću disperziju rizika, a rezultati dolaze sami od sebe.

Kažete da ima i drugih načina zarade, može li se znati čime se još bavite (nadam se da nije kockanje jer ako i na tome zarađujete onda sam stvarno ljubomoran:)

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Ne mogu da se ne osvrnem na članak u Lideru: Rast na krilima špekulacije Finvest-corp.

Naime bezimeni novinar ( valjda student veterine ) pronicljivo zaključuje da je rast FNVC-a isključivo na špekulantskim osnovama bez obzira kako kaže povećanu prodaju od 18%.Uz to naravno i “veliki” graf sa “dramatičnom debelom crvenom crtom” i zaključak da FNVC glavninu prihoda ostvaruje u turističkom segmentu.
Opa, znači novi div našeg turizma. Ne čudi me ako novinar ne poznaje financijske pokazatelje ili osnove FA i TA ali svrstati FNVC u turistički biznis je u najmanju ruku smiješno. I sam spominje da rezultati nisu konsolidirani kao i da su financijski rashodi smanjeni. Kamo sreće da je pogledao knjigovodstvenu vrijednost dionice ili nova ulaganja FNVC-a.

Ali možda u slijedećem broju pročitamo naslove poput: “Kamen Ingrad u pohode na restauraciju istarskih autohtonih kuća” ili recimo ” Otkriveno novo nalazište biodizela ”

Kod Lidera sve je moguće.

naša kolegica ivana je spoj james bonda, warrena buffeta i prvog rotchshilda u ženskom obliku [smiley2]
ako je još i materijalna svaka njoj čast!

hoćemo i danas grickati ERNT?

New Report

Close