Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mene su jednom navukli na jednu sirnu dionicu koja se pokazala puna rupa [smiley2] sva sreća pa sam popušio sitnu lovu i izvukao vrijednu lekciju (ja se nadam da vi kolega nathan niste to puno više platili na TNSA) tako da ja sada nikome baš ne vjerujem ali svakoga pročitam…eto sada ispada da treba ići kontra prijedloga kolege Znanca, što znaći šortanje:
01. ARNT
02. HMAM
03. HIMR
04. FNVC
05. CROS-R-A
06. TNSA
07. MAIS
08. MMTZ
09. PZC
10. TNPL

a kupnju onoga po ćemu kolega raspali drvljem i kamenjem [smiley1]
npr.
JTMN i onu na P kak se zove? [smiley1]

kolega nathan slažem se sa vama da nije lijepo navlačiti ljude na način da govoriš jedno a radiš drugo…ali tako je to u biznisu ili kako jedan pjesnik kaže:
gomila love kvari nas lako…
i onda đonom startuje svatko…
manjemi smeta prvenstvo svijeta, neg’ prazan đep
[smiley1]

Niti ja ne želim nastaviti diskusiju , samo ispravak krivih navoda:

Nikada nisam rekao da je MMTZ precijenjena ili nešto slično na 33000.
Samo sam rekao da ne volim dionice koje nemaju transparentno poslovanje.

Što se tiće VDKT također ispravak krivog navoda, naime VDKT nikako ne može biti po sadašnjim pokazateljima najpodcjenjeniji građevinac, brojke su egzaktne i ne varaju, u tabeli je sve lijepo prikazano i objašnjeno ( na stranu sada targete da ne krenemo opet u rasprave ). [smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne morate se brinuti za mene i TNSA, po mojem misljenju ona jos nije rekla svoje da bismo je vec otpisali [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Što se tiće VDKT također ispravak krivog navoda, naime VDKT nikako ne može biti po sadašnjim pokazateljima najpodcjenjeniji građevinac, brojke su egzaktne i ne varaju, u tabeli je sve lijepo prikazano i objašnjeno ( na stranu sada targete da ne krenemo opet u rasprave ). [smiley2]

Jedan kolega kojeg vise nema (mojom krivicom, i zao mi je), ali ima svog vjernog sljedbenika caymana006 vise je puta mudro govorio: KOD DIONICA NE KUPUJEMO SADASNJOST VEC BUDUCNOST!… o malverzacijama sa finizvj da i ne govorim

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

btw kolega Znanac jel znate vi kako vrijedne nekretnine ima Jadran TMN?
izgleda da ste nam prešutjeli jednu od atraktivnijih dionica za 2007.
[smiley1]


ARMANI: ” Lijepa analizica građevinaca čestitke. Samo kaj ipak nije sve u fundamentima treba malo gledati očekivanja , pretpostavke za bližu budučnost itd.itd. [smiley2][smiley2] ” Očekivanja? Kolega pogledajte malo zadnje izvješće od INGRE , pa probajte pretpostaviti kakvo će biti godišnje izvješće. Nadalje, pročitajte malo tekst pod naslovom: Ingra u Alžiru planira poslove za 200 milijuna eura evo link: http://limun.hr/main.aspx?id=64793 Sada napravite malo korelaciju sa INGRINIM trenutnim prihodima , i što je još važnije sa profitnim maržama koje ovaj građevinac ( na samo to ) sa najvećim profitnim maržama u svojoj branši ostvaruje. A trži se samo na 2,2 booka i P/E od 7,8. Evo vam još jedan link: Ingra osmislila razvoj nautičkog turizma u Alžiru link je : http://www.poslovni.hr/18212.aspx Ovo je samo dio ” očekivanja ” . U svakom slučaju predlažem da posjetite stranicu INGRE – http://www.ingra.com ( to vas ništa ne košta ) , pa malo pogledajte kakve reference ima i što predstavlja INGRA.[smiley2]

Dobreko, sve je to u redu, ne pratim baš taj sektor iako bih možda trebao , no mene Ingra malo podsjeća na Montmontažicu, sve je nekako tajanstveno i obavijeno velom tajne….
[smiley6][smiley8][smiley7]

[b]Fashion and Stocks[/b]

Kako pravi investitori zarađuju milione za desetak minuta.
– ” Podravska banka
Pravnik za 10min zaradio 6.000.000kn.
Jutarnji list 28.12.2006.”
– da ne citiram cijeli članak, kako je pravnik zaradio milione?
– pa kupio odnosno dokapitalizirao je banku kupivši dionice za 400kn. U tekstu je napravljena velika greška jer još nije zaradio, ali će vjerojatno zaraditi kad iste proda na burzi po 2.000kn komad.

– istu svar je kod nas napravilo više banaka. Moje je pitanje da li je dotičnom pravniku ovo prvi ulazak u dionice, pa sad kad čitam kolike prinose ostvarujemo možete lijepo zaključiti kakvi smo ovdje na forumu svi amateri.
– a tek ona ekipa uspješnih sportaša koja je dobila dionice KABE u pola cijene.
– a PBZ šteta što nisu napravili zaokruživanje na 10 ili 100 dionica tako da izbace iz vlasništva onih smiješnih 2% malih dioničara.
– zaključke izvucite sami.

Na ovom forumu izgleda da nitko ne želi razgovarati o ISTT, svima je fora TNSA ili MMTZ, ili se ja varam?O dionicama poduzeća za koje se najavilo da idu u privatizaciju, niti riječi, možda svi kupuju, a žele cijenu zadržati nisko, da se ne pročuje prije nego što se nakrcaju!Nitko se ne pita zašto cijena MMTZ ide toliko visoko
da li netko i ovdje radi navlakušu?Nitko ne spominje više zašto je ubijen g. Lisičar jedna od najvećih faca u MMTZ, a policija nema krivca!Da li netko forsira MMTZ bez konkretnih rezultata, ili ih netko zna pa ne zeli da budu svima dostupni?Tajna uspjeha MMTZ vjerojatno se nikada neće saznati.O TNSA ne želim trošiti riječi jer
je HANFA napravila prvi dio posla, a ostatak ćemo vidjeti da li će pravosuđe učiniti isto.

Sretna Nova 2007g.!

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Kad ste se već dotakli Montmontaže danas ujutro sam na kavi čuo da su radnici Montmontaže Molve podigli tužbe protiv vlastitog poduzeća.
Radnici imaju još uvijek vrijedeće ugovore o radu – a godinama ne primaju plače već prazne liste.
Vjerujem da je informacija točna međutim treba naravno provjeriti .
[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Dobreko, sve je to u redu, ne pratim baš taj sektor iako bih možda trebao , no mene Ingra malo podsjeća na Montmontažicu, sve je nekako tajanstveno i obavijeno velom tajne…. [smiley6][smiley8][smiley7]

Armani ne bih se ja složio sa time da je sve obavijeno velom tajne.
ingra je u 12. mjesecu izdala obveznice u prvu kotaciju zagrebačke burze u iznosu od 200 milijuna kuna.

izdanje je bilo popračeno iznimnim odazivom investitora , jer je obveznice upisalo ukupno 47 institucionalnih investitora , od kojih 16 su bili otvoreni investicijski fondovi , a upisala su i sva 4 obvezna mirovinska fonda .
Upis su popratile još i 4 banke , 15 otvorenih dobrovoljnih mirovinskih fondova i 5 osiguravajućih drušava.
trenutno je veliki interes iskazan i za dionicama ingre što možemo vidjeti po broju naloga na kupnji koji su se dadnas naglo povećali .
Ako mi moj broker dobro računa preko 11 000 se kupuje već debelo preko 100 dionica ..
Za razliku od montice Ingra svoje poslovanje prikazuje transparentno.
[smiley2][smiley2][smiley11]

ivana7, prije mjesec dana si pitala za misljenje koje dionice nece u narednih mjesec dana rasti, pa me zanima jesi li prihvatila moj prijedlog koji se tada nekima mozda cinio cudan:

ARNT: prije mjesec dana 335,00 – jucer 336.51
TNPL: prije mjesec dana 3.500,00 – jucer 3.505,00

“Please, God, Just One More Bubble.”


ivana7, prije mjesec dana si pitala za misljenje koje dionice nece u narednih mjesec dana rasti, pa me zanima jesi li prihvatila moj prijedlog koji se tada nekima mozda cinio cudan: ARNT: prije mjesec dana 335,00 – jucer 336.51 TNPL: prije mjesec dana 3.500,00 – jucer 3.505,00

Moglo bi to vriditi i za ovaj mjesec

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

New Report

Close