Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega nathan47 sve znaš kao i obično, pa ću se suzdržati od komentara.
Sada možeš krenuti malo i na druge forumaše.

Pozdrav i ugodni praznici !!!

znaći shema je da se ulazi u ono što Znanac pljuje [smiley1]
tj. onih 10 najpotentnijih dionica po znančevom izboru bi onda bile čista navlakuša…ili bježati od njih ko vrag od tamjana [smiley2][smiley2]


Kolega nathan47 sve znaš kao i obično, pa ću se suzdržati od komentara. Sada možeš krenuti malo i na druge forumaše. Pozdrav i ugodni praznici !!!

Takodjer kolega

p.s. jako dobar izlaz, skidam kapu

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

nathan47:

znanac, nek ti oproste oni koje si odgovorio od kupnje dok si se ti krcao na cijenama ispod 700 kuna… nadam se da medju njima nema kakvog tuljca koji je zbog tvojih napisa INDG prodao sa gubitkom.
[smiley15]

Kolega nathan kupio sam INDG na 1000 kuna. Zato Vas molim da ne IZMIŠLJATE cijene kupnje mojih dionica.
Jednostavno pokušajte pitati osobno ili na private. Evo za Vašu informaciju prodao sam svu Agrobanku i pola dionica TNPL. Zarada na TNPL bila je 29,96 % a na AGBN 312,55 %. Eto samo pitajte.

Srdačan pozdrav !


Intersantno te je sad čitat kako se posipaš pepelom, a kad je bila na 700-800 ništa nije valjala, iako je i slijepcima bilo jasno da tu nema stečaja, pa samo hotel I vrijedi kao tržišna kapitalizacija INDG, a da o ostalom ne govorimo. Mene bi bilo sram tako pisat


Primjetio sam grešku u iskazivanju brojki kod ROA i ROE za INGR, LVCV i THNK ( krivo numeriranje ), pa dostavljam ispravak tabele.

Lijepa analizica građevinaca čestitke.
Samo kaj ipak nije sve u fundamentima treba malo gledati očekivanja , pretpostavke za bližu budučnost itd.itd.
[smiley2][smiley2]

[b]Fashion and Stocks[/b]

Kolega Znanac,

iskreno, mislim da bi u 2007. godinu trebao uci sa novim nickom jer si sa ovim izgubio kredibilitet. Potpisujem sve sto ti je Nathan47 napisao. I mene cudi da te vec nije sram pisati pod tim nickom. Reci mi molim te koliki su prinos ljudi mogli ostvariti kupujuci dionice koje im ti preporucas? I jos mi reci koliki su prinos mogli ostvariti kupujuci dionice po kojima si svakodnevno pljuvao?
Promjeni nick. Sa ovime vise nemozes navlacit.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

Evo zelio bih i ja malo komentirati,jednom sam pisao pa su mi rekli da pojma nemam o dionicama jer sam uocio da tipovi poput Hakele pisu o dionicama poput SUNH i PTKM na najvisim razinama pa poslije toga nista.Tko se upecao dobro upecao,tko ima volje neka vrati postove unazad pa nek vidi

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

jako je žalosno da se toliko laže po forumima, od koliko je tko zaradio, pa koju je dionicu kupio ili prodao, da ima inside info, da je privatizacija tu negdje, bilo u korist ili protiv neke dionice, žalosno, ima dosta takvih na ovom forumu, neću nabrajati nikoga, ali vrijeme je da se s time prestane

najgore od svega pa i od laganja je to što i dalje ti isti likovi pišu kao da se ništa dogodilo nije. strašno

pisati o dionici je u redu, ali lagati i iznositi lažne podatke o njoj i sve vezano za nju je grijeh, i to nekima nije jasno

sjetite se kako su samo neki lagali kada su govorili kako Todorić ide u pregovore s Zdenkom, a kasnije se hvalili kako si izašli taj dan na makimumu itd.

Samo se nadam da većina ovdje prisutnih “nickova” nije tu radi navlačenja, već da bi nešto svog znanja i iskustva podijelili sa onima koji su tu kako bi nešto naučili.
Duboko žalim one koji ipak nasjednu na razne informacije “iz pouzdanih izvora”.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Kolega Znanac,

iskreno, mislim da bi u 2007. godinu trebao uci sa novim nickom jer si sa ovim izgubio kredibilitet. Potpisujem sve sto ti je Nathan47 napisao. I mene cudi da te vec nije sram pisati pod tim nickom. Reci mi molim te koliki su prinos ljudi mogli ostvariti kupujuci dionice koje im ti preporucas? I jos mi reci koliki su prinos mogli ostvariti kupujuci dionice po kojima si svakodnevno pljuvao?
Promjeni nick. Sa ovime vise nemozes navlacit.

Drago mi je da i ti imaš napokon svoje mišljenje ! Ako pogledaš moje savjete vidjet ćeš da na nitijednoj dionici nisi mogao izgubiti. Pitanje je samo koliko si mogao zaraditi. Prinose na njima računaj sam. Pa ne možeš očekivati da ti sve rade drugi.


E sad ako VDKT ide na 2.2 booka a INDG na 0.75 booka sami ocijenite što je isplativije. Napominjem da odluku o INDG nisam temeljio na ovoj analizi već na analizi nekretnina u vlasništvu.

Slažem se djelomično , međutim što onda reći na INGRU?
Trži se na 2,2 booka, ne samo da je dobitaš , za razliku od ova dva gubitaša, već je i dobitaš sa ogromnim predispozicijama za budučnost , profitnim maržama o kojima ova dva građevinara još samo sanjati mogu ( ROA 11% , ROE 30 % ) , a P/E je ( samo ) 7,7.!
[smiley2][smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jos najbolje da sam i izgubio na nasem trzistu. Uz rast indexa od 60% bilo bi cudo izgubiti. Svoje misljenje sam uvijek imao ali ga nerado djelim na forumu. Kad sam to par puta napravio, odmah sam bio navlakac. Sjetite se mog misljenja upravo oko INDG.
Kolega Znanac, prinosi na dionicama koje ste sugerirali su cca 10-20%. Zdenku ti necu ni spominjat. To si majstorski odigrao. A ako si kupovao HIMR na 600 kuna to sve govori o tvom ulaganju.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

New Report

Close