Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Potpuno se slažem kolega darko09. HIMR ne daje signale za kupnju ali kako su privatizacije u
zamahu po meni će jedino 3 privatizacije donijeti neke “veće rezultate ” i to: HIMR, LRH i PTKM. E sad sve zavisi o tome da li će privatizacije biti za mjesec, dva ili nešto kasnije. Zapamtite da dan kad budu najvljene privatizacije dionica će već par dana prije otići previsoko. Zato sam naveo HIMR gdje sam ulazio isključivo zbog privatizacije nešto ranije.
Btw problem je samo koliko je preostalo do privatizacije a onda ubiranja dobiti. Po meni HIMR nije još na 50% cijena koju će neke tvrtke ponuditi u privatizaciji ( recimo MAIS ). Vaša je odluka želite li čekati zadnji dan ili kupovati ranije. Kao što svi najavljuju u 2007 rast dionica bit će dosta slabiji što i sam mislim pa se želim osigurati na nekim dionicama sada.


Ja sam još uvijek protiv INDGa…za nekretnine u njihovom vlasništvu znam i sam…od istre preko gospića do zagreba (kapitalne su mi u zagrebu skroz poznate, svojevremeno sam im čisto vlasništvo nad savskom…doduše ne znam kakva je situacija za zemljištima po trešnjevci…tu se je dugo šuškalo da INDGo ima puno parcela tamo)
ali
poznam ja i ljude što tamo rade ili su radili…možemo mi pričati o nekretninama i golemom potencijalu, kad je kadar u toj tvrtki takav da bi svima trebalo dati otkaz i ponovno zaposliti nove ljude…
o managementu da ni ne govorim[smiley16]

po mom sudu INDG je špekulativna bila i špekulativna ostala…
btw. ako cartman može u PTKM zašto znanac ne bi mogao u INDG [smiley1]

Slažem se sa stavom bljedolikog beholdera, svatko ima pravo ulagati u što god hoće, hi,hi,hi ja se spremam uložiti u LKDČ ( čim se tamo otvori burza )
Howgh[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Znanac :Kao što svi najavljuju u 2007 rast dionica bit će dosta slabiji što i sam mislim pa se želim osigurati na nekim dionicama sada.

Ali na HIMR je do 500 kn na kupnji 119 dionica, ako netko poželi izaći srušit će gadno cijenu. To je realno velika mogućnost jer dosta ljudi najavljuje odlazak na druga tržišta , a HIMR je ove godine ostvario rast od svega cca 10 %.

Neću iznositi točnu kvadraturu nekretnina INDG da ne bi prošao kao na HIMR kad su mu “pakovali” da 1m2 zemljišta uz more s mogućnošću gradnje ne vrijedi 100 eura. ( jer je na tom mjestu bazen grrrr……… ) kao da se
kad gradite kuću m2 plaća različito na onom mjestu gdje ćete graditi kuću od onoga gdje će Vam biti dvorište pa ću navesti samo jednu usporebu za razmišljanje:

VDKT INDG

Dugotrajna imovina 362 mil kuna 446 mil kuna
Kratkotrajna imovina 439 mil kuna 134 mil kuna
Obveze 610 mil kuna 262 mil kuna
Dobit 2 mil kuna -32 mil kuna
Kapital i rezerve 174 mil kuna 173 mil kuna
Book 569 kuna 1391 kuna
Tržišna cijena 1245 kuna 1050 kuna

E sad ako VDKT ide na 2.2 booka a INDG na 0.75 booka sami ocijenite što je isplativije.

Napominjem da odluku o INDG nisam temeljio na ovoj analizi već na analizi nekretnina u vlasništvu.

Evo malo i informacija sa drugog foruma:

citat:

U Zagrebu na adresi Velimira Škorpika 24 nalazi se nova upravna zgrada u vlasništvu FINVESTA, pitanje je dana kada će biti preuzeta od strane vlasnika, ako već nije.
Površina upravne zgrade 528 m2, površina prodajno-skladišnog prostora na istoj adresi 1.736m2 i površina dvorišta 8.912 m2

a tu je i još jedna poslovna zgrada u vlasništvu FINVESTA u ulici grada Vukovara 41 od nekih 3.200 m2

I sad ja vas pitam pored sve te imovine u Zagrebu, Čabru, Drvaru i Njivicama kako vi očekujete da će cijena dionice dolje.

Eh opet malo dodatne vrijednosti za FNVC. Recimo ako zgrada koja je otpisana vrijedi cca 70 mil kuna recimo
plus još da ovo na Jankomiru vrijedi 30 mil eto nam još cca 100 kuna/ dionici.

Vidim da neki bljedoliki pokušavaju izračunati kvadraturu đavoljeg kruga, hi,hi,hi a to još nikome nije uspjelo[smiley2]
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

kolega znanac tipuje na Galinca, da će od INDG napraviti hrvatski Berkshire Hathaway [smiley2][smiley2]
onda znanac, target na 100.000 kn? [smiley2][smiley2][smiley2]


E sad ako VDKT ide na 2.2 booka a INDG na 0.75 booka sami ocijenite što je isplativije. Napominjem da odluku o INDG nisam temeljio na ovoj analizi već na analizi nekretnina u vlasništvu.

Kao prvo rijec je o dva gradjevinca sa razlicitim podrucjem djelatnosti… kao drugo orijentirati se kod gradjevinaca iskljucivo prema KV-u je potpuno amaterski… kao trece, nemam ti ja sta oprastati tvoju “gresku” i “krivu procijenu” znanac, nek ti oproste oni koje si odgovorio od kupnje dok si se ti krcao na cijenama ispod 700 kuna… nadam se da medju njima nema kakvog tuljca koji je zbog tvojih napisa INDG prodao sa gubitkom.
[smiley15]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

[/quote]


Znanac :Kao što svi najavljuju u 2007 rast dionica bit će dosta slabiji što i sam mislim pa se želim osigurati na nekim dionicama sada. Ali na HIMR je do 500 kn na kupnji 119 dionica, ako netko poželi izaći srušit će gadno cijenu. To je realno velika mogućnost jer dosta ljudi najavljuje odlazak na druga tržišta , a HIMR je ove godine ostvario rast od svega cca 10 %.

gospodo Rab je turističko čudo od kojeg pravi gazda može gadne pare zaraditi. Vjerujem da će za privatizaciju biti više zainteresiranih, a cijena može duplo gore.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

znanac, nek ti oproste oni koje si odgovorio od kupnje dok si se ti krcao na cijenama ispod 700 kuna… nadam se da medju njima nema kakvog tuljca koji je zbog tvojih napisa INDG prodao sa gubitkom.
[smiley15]

Kolega nathan kupio sam INDG na 1000 kuna. Zato Vas molim da ne IZMIŠLJATE cijene kupnje mojih dionica.
Jednostavno pokušajte pitati osobno ili na private. Evo za Vašu informaciju prodao sam svu Agrobanku i pola dionica TNPL. Zarada na TNPL bila je 29,96 % a na AGBN 312,55 %. Eto samo pitajte.

Srdačan pozdrav !

Po cijenu prijateljstva i casti napisati cu da LAZES ti zato jer si mi u nasem razgovoru rekao citiram:

“kolega kako bih uspio kupiti INDG jeftino da nisam pisao protiv nje” – inace to je bilo u vrijeme kada je INDG proklizila do cijene ispod 700 kuna.

Da nisi rekao da “IZMISLJAM” jos bih rekao ajde, covjek mulja na svakom koraku a ljudi ga puse, al nema veze… ovako mogu samo ponoviti da te sram moze biti sto te vecina smatra dobrim duhom ovog foruma a ti muljator da ne mozes biti veci.

Inace svejedno mi je hoce li mi korisnici povjerovati ili nece, oni koji malo duze prate tvoj modus operandi ionako su te do sada vec procitali pa im moja potvrda toga ionako ne znaci previse

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Ne znam samo zašto ste usporedili samo INDG i VDKT.

Trebali ste u usporedbu uključiti i Svetozara Vukmanovića TEMPA. To je odlična građevinska firma.

Ali dobro, ta INDG barem nije tako suludo precijenjena kao VDKT, pa samim time možda ima prostora za rast.

He,he,he

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]

New Report

Close