Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Znam dosta umirovljenika koji ulažu prateći best-buy teme . Obožavaju posebno Ivanu i njezine savjete.

Ja sam bio uvjeren da oni vise vjeruju ljudima sa iskustvom. Recimo Lopini.

Lopinin netjak Kevin se vratio na teren, nakon sto je falio dvije utakmice za WSU.

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


A nebi bilo lose da kao i Novi Zeland zabranimo isplatu penzije svima koji ne stanuju u RH, mislim da jako puno toga ode u BiH…

Puno je više naših ljudi u zaradilo penzije u inozemstvu pa ih sad troši u RH, nego što se penzija iz RH isplaćuje vani. Osim toga, ako je čovjek pošteno zaradio svoju penziju, ima je pravo trošiti gdje hoće. Problem se mora rješavati na drugi način, a ne otimanjem novca.
Vidim da ima dosta ljudi koji bi najrađe penzionere pospremili u konclogore samo da ih se riješe. Znam da su ljudi ogorčeni, jer se pod riječi "penzioner" često skriva svakakva hrpa parazita, lopova, lažnih branitelja i slično, ali postoji način da se to riješi, ako ima imalo političke volje.



Draga kolegice Ivana7, izgleda da Mol nudi 2800 kn po dionici INA-r-a, best buy godine.

INA.

– tako da taj rast INE sigurno neće bitno utjecati na moj portfelj.
– ali baš računam sada 2.91%, s prodajom na 2.800kn 4.78% pa nije ni tako loše, opet dolazim do tih 3 – 5%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Daleko veći utecaj će imati novac od preuzimanje INE i MOL bi mogao skupiti barem 6 do 7 %
a to je inekcija od 2 mlrd kuna friške love.Ne vjerujem da će se to sve sliti na ZSE,ali 500 mil kn
bi sigurno moglo.I to bi cijene ostalih dionica povečati barem za 5% ili barem bi tonjenje crobeksa
trebalo biti zaustavljeno.Dakle,efekt INE bi trebao donijeti barem 5% na cijeli portfelj.
Da li će fond menađeri odmah danas krenuti u šoping ili će i dalje glumiti
nezainteresitanost.

Posljedni poziv:
Kešoljupci,pesimisti i katastrofičari
Kupujte dionice,teško da će biti jeftinije.

Ja ne mogu kupovati,100% u dionicama gotovo pa uvijek,sada čak 3% portfelja u kešu!

Na ZSE teče med i mlijeko!

U krizio pametni kupuju a prodaju tukci i oni koji moraju.

Ponude za preuzimamje u 2010.

ZAPI-dobra firma,ode u povijedt
BLSC-dobra firma
MAGMA,skini gaće ako loše posluješ,dokapitalicija po 10 kn i to je skupo
INGRA,vjerovnici kupuju za bagatelu,najveći gubitnik dosadašnji većinski jer gube vlast,a dokapitalizacija po 20 je posljedica loših poslovnih odluka
BADEL,država dug pretvara u vlasništvo,bravo, ali sve pušioničare treba derati maksimalno,
mislim da je 200 kn previše dati za jednu dionicu iako mi to odgovara jer mogu kupiti tri puta
jeftinije
SUNH,denominacija na 10 i dokapitalizacija dugova države i ORCA po 25,i dalje dužni ko Grčka
INA
Solidna poduzeća uz dobru cijenu uz premiju na preuzimanje,a loše upravljanje koje imaju za
posljedicu loše poslovanje i nelikvidnost pretvara ih u lasku lovinu.

Tko je slijedeći:
VLDS_loša firma,ali je zato ovako jeftina,ali uvijek može niže
VART_loša firma,cijena dionice ne može niže,uvijek može niže
Hoteli,gotovo pa svi zaduženi ko Grčka i Irska skupa,i tu može biti derneka,Štok,HEFA,SUNH,VIS

Na ZSE će teči mjed i mlijeko svima koji kupuju na ovim razinama.

Prodavači,prodajite jedino ako morate ili prodajte da bi te kupili nešto drugo.


A nebi bilo lose da kao i Novi Zeland zabranimo isplatu penzije svima koji ne stanuju u RH, mislim da jako puno toga ode u BiH…

A da to naprave u njemačkoj, švicarskoj i austriji… kak bi to bilo?



A nebi bilo lose da kao i Novi Zeland zabranimo isplatu penzije svima koji ne stanuju u RH, mislim da jako puno toga ode u BiH…

A da to naprave u njemačkoj, švicarskoj i austriji… kak bi to bilo?
[/quote]

Da ja zivim u Njemačkoj, Švicarskoj i Austriji onda nebi ni razmisljao o ovim stvarima…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Informanka.

– nakon jednog od većih gubitaka u ovoj godini pretprošli tjedan -2.04% ,
– u ovom tjednu pozitivan pomak od +0.72%, nije puno, nije nešto ipak sam u ovome tjednu tokom tri trgovinska dana završavala s minusom.
– a i na godišnjem nivou i više nego skromno +2.94%, ali nije minus.
– hoće li ova INA probuditi ovo tržište ???????

– u fondovskoj industriji na prvo mjesto je zasjeo AureusUS +27.07%.
– za sada imamo desetak fondova s prinosom većim od 10%, a tri i preko 20%.
– polako se oporavlja i fondovska industrija, za sada ih je 31 u plusu, ali ih je još 17 u minusu.
– otp indeksni -8.79%, a taj najbolje govori kakvo nam je tržište.
– sada je opet i tu puno važna INA, za fondove koji ulažu u domaće dionice.
– ako prićica bude pozitivna tada će velika većina naših fondova ovu godinu završiti u bar nekom plusu.

– I love this game.
Pozdrav !

INA.

– po meni je to gotovo svršena prićica.
– tko se ukrcao, ukrcao se, više tu nema popravnog.
– čini mi se nekako da je ova INA iznenadila našu vladu, a i veliku većinu forumaša.
– puno njih nema te INE u portfelju, a što se tu može kada im je Ingra puno draža, to je zbilja jedan fenomen kako investitori žele pogubiti što više love u što kraćem vremenskom periodu.
– nikako ne kužim zašto većinu na ovom forumu ne zanimaju dobre investicije.

– a za tu INU sam je više puta pisala na ovoj temi.
– a pisao vam je i gospon DELUX.
– čestitam i gospon Mišku jednom od rjetkih koji se je nakrcao tom INO-m.
– na temi TA nije bilo INE, tako da je većina tehničara ostala bez dionica INE.
– a to je ekipa koja lovi 2%, a sada se na toj ini može dobiti ohoohoo % zarade.

– I love this game.
Pozdrav !

INA i naše TK.

– tko ima dionica INE ima, i dobro će profitirati.
– imam ih i ja ali ne puno.
– ali ta INA bi sada trebala podići ovo mrtvo tržište.
– evo mađeri su nam trebali pokazati koliko je naše tržište podcjenjeno.
– ali ovom prilikom moram napomenuti kako na našem tržištu imamo i dionica koje ništa ne vrijede, smeće.
– e sada ćemo opet vidjeti hoće li usljetiti selektivni rast ili rast cijelog tržišta.
– mnogi će ovaj rast iskoristiti da smanje svoj minus ili zarade par posto zarade.
– rjetki će ovaj rast iskoristiti s zaradom od 100%.

– i još tu ima jedna sitnica, mnogi fondovi će željeti u ovom mjesecu povećati svoje prinose.
– a trebalo bi usljediti i malo veće krcanje u HT zbog dividende.
– samo je tu na HT trenutno uskočio taj penzićki fond, on će prodavati, a kada i komu ???????
– eto to je trenutno srušilo cijenu dionice HT-a.
– ali ako mirovinci dobiju lovu od INE, eto im prilike za ulazak u jeftin HT.
– postoje i još neke kombinacije, ali sve su to špekulacije.

– uglavnom napokon očekujem barem neke pozitivne pomake na ovom našem TK.

– I love this game.
Pozdrav !

JNAF.

– evo tu sam pogodila sve.
– dosta toga prodavala na cca 2.700kn,
– planirala pad na 2.500kn, ali je to palo i na 2.450kn.
– tu sam se i ja nešto krcala, ali obično nemam love za sve svoje željice, jer sam kupovala i neke druge dionice, a trebalo je samo inu, a tko će to sve znati ???

– evo sada se je tokom cijelog petka moglo prodati JNAF po 2.605kn, išao je i po više, ali je stvarno zanimljivo to da ga želite prodavati po 2.450 – 2.500kn, a na 2.600kn vas ne zanima.

– a sada bi se osvrnula na ono najvažnije.
– da ne bude opet ono nismo znali iznenadilo nas kao i sada INA.

– je li znate za koju je našu firmu još zainteresiran taj MOL ili mađari ???????????
– a tražili su i udjele, odnosno dionice u toj firmi.
– pogodite zašto ?????????????

– sve ovo je moje razmišljanje,
– ovo nema nikakve veze s TA,
– možda je sve ovo i jedno drukanje jer imam dosta dionica JNAF-a.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7 @
Mislim da su Rusi bacili oko na JANAF .

Mislim da bi na pisanju knjiga zaradila puno od više od 2,94% godišnje.

New Report

Close