Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– po mom osobnom mišljenju umirovljenici su najveći problem ove zemlje.
– što im manje penzije oni žive sve duže i hrane se zdravije.
– a i ovo skupljanje boca po kontejnerima im je dodatna fizička aktivnost koja im poboljšava zdravstveno stanje.
– a oni nas i dalje ubijaju u svakom pogledu, svojom brojnošću, mirovinama za koje nema love, pa oni na koncu svi redom izlaze na izbore i uvjek nam uvale neke budalaše koji nama vladaju.
– stvarno bi trebali rješiti taj problem s umirovljenicima.
– ne znam, moža ih uposliti na čišćenju minskih polja, ima puno dobrih riješenja.

Sieg heil!
Stotka od mene! [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Draga kolegice Ivana7, izgleda da Mol nudi 2800 kn po dionici INA-r-a, best buy godine.

INA.

– nije izgleda nego nudi, sutra se neće moći trgovati dionicom INE.
– a ja sam ju svrstala u grupu 2. količina 3 – 5%, neki plan, ali za idući godinu.
– na žalost trenutno nemam puno te INE, ali opet moram biti zadovoljna s 2.91%.
– i sve te dionice INE koje imam su u nekom sitnom plusu od par posto.
– planirala sam ju kupovati kad malo padne !!!!!!!!
– ali ne mogu sve, trenutno sam kupovala jeftinog JNAF-a, pa HT, svakodnevno ubodem po koju dionicu KODT, i još se zaletim na koju xy.
– a i prodajem, danas sitno 3 dionice, toliko da imam love za vrtiti iz šupljeg u prazno.

– tako da taj rast INE sigurno neće bitno utjecati na moj portfelj.
– ali baš računam sada 2.91%, s prodajom na 2.800kn 4.78% pa nije ni tako loše, opet dolazim do tih 3 – 5%.
– a doći će dobre dividende i od HT-a i KODT, a nadam se i porastu cijene JNAF-a jer ga više ni ja ni slpf ne rušimo nego kupujemo.
– a možda odradi i koja druga dionica.
– a možda nas upravo taj MOL s INOM osvjesti koliko su naše dionice jeftine.
– sve možda, možda, je li tko zna jesmo li na dobrom putu ?????????

– I love this game.
Pozdrav !


– nije izgleda nego nudi, sutra se neće moći trgovati dionicom INE.
– a ja sam ju svrstala u grupu 2. količina 3 – 5%, neki plan, ali za idući godinu.
– na žalost trenutno nemam puno te INE, ali opet moram biti zadovoljna s 2.91%.

Balasni ce ipak zavrsiti u plusu ove godine. Puno si se napatila, zasluzila si.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



ivana7, kako mu objasniti da proda?


Stavi mu nešto u kavu!

– evo zašto je dobar ovaj forum.
– uvjek će vam puno njih pomoći dobrim savjetom.

– po mom osobnom mišljenju umirovljenici su najveći problem ove zemlje.
– što im manje penzije oni žive sve duže i hrane se zdravije.
– a i ovo skupljanje boca po kontejnerima im je dodatna fizička aktivnost koja im poboljšava zdravstveno stanje.
– a oni nas i dalje ubijaju u svakom pogledu, svojom brojnošću, mirovinama za koje nema love, pa oni na koncu svi redom izlaze na izbore i uvjek nam uvale neke budalaše koji nama vladaju.
– stvarno bi trebali rješiti taj problem s umirovljenicima.
– ne znam, moža ih uposliti na čišćenju minskih polja, ima puno dobrih riješenja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ovo je definitivno neodrziv sustav i samo je pitanje kada ce doci do kolapsa. To se moze popraviti na vise nacina.

– Imigracija: uvoz mladih i obrazovanih ljudi kojima treba omoguciti da dobiju hrvatsko drzavljanstvo.

– Ogrnicavanje mirovine na neki maksimalni iznos

– Ukidanje prijevremene mirovine i benificiranog radnog staza

– Smanjivanjem neoporezivog dijela place rad bi postao isplativiji,a mirovina neisplativija

– Smanjenje izvajanja u prvi mirovinski stup i otvaranje mirovinske stednje po uzoru na americki 401K ili Kanadski RRSP. Sto vise godina radis, vise mozes staviti u svoj tax-free retitrement account.

Ima puno nacina da se djeluje, medutim mislim da niti jedan ne bi dobio dovoljnu politicku potporu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Osim demografskog pomaka (imigracija) baš ništa drugo ne može sustav učinit održivim.



ivana7, kako mu objasniti da proda?


Stavi mu nešto u kavu!

– evo zašto je dobar ovaj forum.
– uvjek će vam puno njih pomoći dobrim savjetom.

– po mom osobnom mišljenju umirovljenici su najveći problem ove zemlje.
– što im manje penzije oni žive sve duže i hrane se zdravije.
– a i ovo skupljanje boca po kontejnerima im je dodatna fizička aktivnost koja im poboljšava zdravstveno stanje.
– a oni nas i dalje ubijaju u svakom pogledu, svojom brojnošću, mirovinama za koje nema love, pa oni na koncu svi redom izlaze na izbore i uvjek nam uvale neke budalaše koji nama vladaju.
– stvarno bi trebali rješiti taj problem s umirovljenicima.
– ne znam, moža ih uposliti na čišćenju minskih polja, ima puno dobrih riješenja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ovo je definitivno neodrziv sustav i samo je pitanje kada ce doci do kolapsa. To se moze popraviti na vise nacina.

– Imigracija: uvoz mladih i obrazovanih ljudi kojima treba omoguciti da dobiju hrvatsko drzavljanstvo.

– Ogrnicavanje mirovine na neki maksimalni iznos

– Ukidanje prijevremene mirovine i benificiranog radnog staza

– Smanjivanjem neoporezivog dijela place rad bi postao isplativiji,a mirovina neisplativija

– Smanjenje izvajanja u prvi mirovinski stup i otvaranje mirovinske stednje po uzoru na americki 401K ili Kanadski RRSP. Sto vise godina radis, vise mozes staviti u svoj tax-free retitrement account.

Ima puno nacina da se djeluje, medutim mislim da niti jedan ne bi dobio dovoljnu politicku potporu.

[/quote]

Ako bi uvozio mlade i obrazovane, zašto onda nebi izvozili umirovljenike!?


Osim demografskog pomaka (imigracija) baš ništa drugo ne može sustav učinit održivim.

Zato sam i stavio imigraciju na prvo mjesto. Ali sve ovo drugo moze stimulirati ljude da rade vise i duze sto u konacnici znaci odrziviji mirovinski sustav.

Hrvatski porezni sustav kaznjava rad, a nagraduje nerad. Zbog toga i imamo ovakav omjer zaposlenih i umirovljenika. Mislim da na jednog umirovljenika dode 1.3 zaposlenih. Ako odbijes one koji rade u drzavnoj administraciji i drzavnim gubitasima, taj omjer je blizu 1:1.

Nadalje uzmi u obzir da svaka nova generacija koja dolazi bolje umrezena i moze lakse komunicirati sa svjetom. Odliv mladog stanovnistva iz Hrvatske u zemlje koje omogucavaju bolje prilike za zaradu ce se samo ubrzati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Osim demografskog pomaka (imigracija) baš ništa drugo ne može sustav učinit održivim.

ili više mladih koji uplaćuju u mirovinski.

ili manje starih kojima se isplaćuje iz mirovinskog.

a najbolje oboje.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Osim demografskog pomaka (imigracija) baš ništa drugo ne može sustav učinit održivim.

ili više mladih koji uplaćuju u mirovinski.

ili manje starih kojima se isplaćuje iz mirovinskog.

a najbolje oboje.
[/quote]

I stavit ogromne globe za rad u fušu, znam brdo penzića da rade okolo a isli su u prijevremenu…

A nebi bilo lose da kao i Novi Zeland zabranimo isplatu penzije svima koji ne stanuju u RH, mislim da jako puno toga ode u BiH…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

A nebi bilo lose da kao i Novi Zeland zabranimo isplatu penzije svima koji ne stanuju u RH, mislim da jako puno toga ode u BiH…

Kolega , to vam je zanimljiva konstatacija. Ali ko ce onda glasati za ADZ ? [sealed]

Znam dosta umirovljenika koji ulažu prateći best-buy teme . Obožavaju posebno Ivanu i njezine savjete.

pa kaj ste svi poludili ? vi bi da se odma po kratkom postupku rješe svi umirovljenici za "viši cilj"? pa zar su svima poklonjene penzije ili su ih možda i pošteno zaradili … nemrem vjerovati … temeljita reorganizacija je nužno potrebna, ali ovakvi bureki pa to je prestrašno …

probajte samo izračunati koliko je mladih više nego zdravih i sposobnih ljudi u penzijama i još oduzimaju radna mjesta nezaposlenima jer su poslodavcima "jeftiniji" a državi baš i ne … svaki takav "zaposlenik" oduzima dvostruke doprinose … za svoju penziju (cca. 7.500 – 9.000 Kn) i još bar pola za nezaposlenog … znam barem 15 takvih primjera

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close