Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vladimir9, 01.12.2010. u 15:19
Hrvatska je u deflaciji dok svijet još nije

Taj koji ti je utuvio u glavu da svijet ide u deflaciju te slagao.

vladimir9, 01.12.2010. u 15:19
Stabilna kuna djeluje pozitivno na izvoz jer se smanjuje tečajni rizik s kojim se naše firme nikako ne znaju nosit
.

Zanimljivo….aj mi sad objasni kako jaka kuna stabilno djeluje na izvoz ak su mi sve obveze u kunama a sva naplata u eurima koje moram promijeniti u kune da bi platio sve obveze..i još je due date za naplatu npr. 45 dana…to dođe kao da uvijek prodajem uz diskont….ide to i do -15 % discounta na sales na god.razini a da kupcu nisi dao nikakav popust…
pusti te priče raznih teoritičara koji se poslom nikada nisu bavili…

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

@James

Kina najveći svjetski izvoznik ima slabiju valutu od kune, ako su podaci točni 1 kuna je 0,85 yuana. Ovi tvoji gore navedeni imaju brandove (da ne nabrajam), mi kinezi, indijci i ostali baš i ne, zar ne?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Sad sam provjerio: EU, Švedska, Japan, Švicarska – svi imaju veći uvoz od izvoza. Za Japan je i mene iznenadilo.

Jedini neto izvoznik od ovih koje si nabrojao je Norveška.

(podaci su od WTO iz 2009, IMF koliko sam vidio ima nešto drugačije brojeve)

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Portfelj.

– gospodin Mr.Wiseguy je po mom ukusu napisao i više nego dobar post.
– tržište kapitala kao da gleda mojim očima.
– on je napisao ulaganje u grupe.

– nešto slićno sam ja radila prije par dana.
– to bi bilo nešto kao kada vlada radi proračun za sljedeću godinu.
– tako i ja radim taj proračun ili bolje reći simulacija portfelja za iduću godinu.
– tu je jakooooo važan postotak određene dionice u portfelju.

– tako sam ja učinila nešto slićno, ali grupirano po postotku zastupljenosti u portfelju.

1. grupa, dionice koje čine 10 – 20% portfelja.
– ht, jnaf i kodt.

2. grupa, dionice koje čine 3 – 5% portfelja.
– tnpl, zaba, ina, pbz, jdpl, ernt.

3. grupa, dionice koje čine 2 – 3% portfelja.
– atpl, adpl, lvcv, crll, ceba.

4. grupa, dionice koje čine cca 1% portfelja.
– kras, jdba, jmnc, chag, smns, ulpl, jdos, plag, jdra, jdag, pikr, tuho, lura, auhr.

5. grupa, paniram imati u investicijskim fondovima cca 5% .

6. grupa, keš na brokerskom i euri u banci, e tu trenutno najgore stojim, ali kreće nabolje.

plan br.7. 10% računati na margin kredite ili nenamjenske kredite.
– sada tu stavku planirati max do 15%, eventualno u slućaju nekog ludog rasta, kojeg trenutno ne vidim ni u rubrici pod razno, tada max 30%, ali to je za mene i više nego rizično tako da od svega toga vjerojatno neće biti ništa.

plan br.8, dividende, e toga će biti, 50% reinvestirati a s 50% ću najprije naplatiti sebe osobno, i taj dio se sigurno neće vratiti na TK.

– od gore navedenih dionica neke nemam, a neke koje nisam niti spomenula a imam ih, te ću prodati.
– na nekim dionicama ću skratiti poziciju, neke nadokupiti, a neke kupiti po prvi put.
– eto to je neki plan, tu će sigurno doći i do nekih promjena ovisno o TK.
– sigurno ću se nekih dionica nakrcati i preko ovoga plana.

– ali plan je tu.
– sve kritike su i više nego dobrodošle.
– normalno je da ću ići i u investicije tipa ingra, vart, magm, hgss. opte….
– ali kada ulazim u takve investicije to su ulazi do 0.5% portfelja, max 1% i ne duže od dva dana.
– kada takve dionice i kupim, to odmah ide na prodaju.

– I love this game.
Pozdrav !

oba posta dobra, sad se ne osjecam kao marsovac koji planira citajuci forum, dakle dugorocno investiranje s naivnom zeljom da u najboljoj varijanti zaradim "fuck you money":
10 dionica imam, 6 u razmatranju:
1) puno do cepa (10-15%): ht, ernt, koei, viro
2) 5-10% (u silasku ili uzlazu): adrs, atpl, ulpl, dlkv
3) manje od 5% (u odlasku, na cekanju ili novopridosli): tnpl, kodt
-sastav portfelja uglavnom korigiram kupnjama, prodajem samo kad fundamentalno smrdi, u ovoj godini desetak kupnji i tri prodaje. svake godine, ako odrzim ovu razinu kupnje, ona ce naravno manje utjecati na kolicinski sastav portfelja.
-plan za iducu godinu imam za novce koje mislim utuci u dionice od zarade. naravno, a)bayezijanski korigiram plan u hodu sukladno novim cinjenicama b)plan imam ali sam svjestan da ti sutra moze zivot sve to stornirati.
-dakle prvo dokup kodt i ulpl, a tu je i 6 kandidata za portfelj: adpl, frnk, blje, ledo, kras, atgr
-sva tri moguca koraka buducnosti mi odgovaraju: 1) prekasno sam shvatio dugotrajnost stagnacije, pa sam u ovoj godini nastojao kupnjama popraviti dividendni prinos portfelja, dobra dividenda i njeno reinvestiranje na ovim razinama trzista je vazna, 2) ne zuri mi se s povratkom na "fer" razinu, ali donijeti ce mi pristojnu zaradu kad se to dogodi, sto kasnije to bolje, 3) manija-mjehur-panika, e valjda cu jednu docekati pun dionica i dobro odraditi:)


Sad sam provjerio: EU, Švedska, Japan, Švicarska – svi imaju veći uvoz od izvoza. Za Japan je i mene iznenadilo.

Jedini neto izvoznik od ovih koje si nabrojao je Norveška.

(podaci su od WTO iz 2009, IMF koliko sam vidio ima nešto drugačije brojeve)

pa za japan je valjda jedino i razumljivo obzirom da gotovo uopće nemaju sirovinske resurse



Izvoznici da. Hrvatska je u deflaciji dok svijet JOŠ nije, zato je novce lakše nać vani.
Stabilna kuna djeluje pozitivno na izvoz jer se smanjuje tečajni rizik s kojim se naše firme nikako ne znaju nosit. A priče o slaboj valuti i velikom izvozu su ionako samo priče.

[thumbsup]
[/quote]
[thumbsup] [thumbsup]


Sad sam provjerio: EU, Švedska, Japan, Švicarska – svi imaju veći uvoz od izvoza. Za Japan je i mene iznenadilo.

Jedini neto izvoznik od ovih koje si nabrojao je Norveška.

(podaci su od WTO iz 2009, IMF koliko sam vidio ima nešto drugačije brojeve)


During 2009, Switzerland’s exports stood at $190.1 billion, exceeding its imports by $12.9 billion.

There was sharp decline of 30.8% in exports to $516.3 billion in 2009, Japan also imported lesser products in 2009 ($490.6 billion).

Exports amounted to SEK 233.3 billion, resulting in a surplus net trade balance of SEK 14.5 billion for 2009.

In 2009, Germany exports were $1.187 trillion, Germany imports amounted to $1.022 trillion in 2009.

Mislio sma na Njemačku kad sam reko EU.
Deflatori svijeta, ujedinite se!

http://currentaccounts.newamerica.net/

In Memoriam.

PRVA GENERACIJA.

– evo pokopali smo Prvu generaciju, jednu od prvih inernetskih brokerskih kuća.
– mislim da je to u redu jer su bili prvi, sada će vjerovatno doći neke nove generacije.
– ali te nove generacije će biti dobro uplašene od ove Prve generacije, a to znaći do daljnjeg sve manje i manje investitora na burzi.
– jer očito je kako se je uvukao kriminal i u ovaj sektor ekonomije.

– ja kao i mogi s ovog foruma sam radila i još uvjek sam u toj Prvoj generaciji.
– ali već odavno sam s njima prestala ozbiljno poslovati.

– kako se je to desilo da sam ih odhebala ???????
– u dva dana meni kod njih prođu 3 naloga.
– znate, to vam je ono kada vam gospon Splićo kupi jednu dionicu.
– njega to veseli, a znamo da i gospon Tigrus nema nikakve provizije.
– a ja imam te provizije.
– tada im je minimalna bila 50kn.
– a transakcije 100kn, 150kn i 250kn.
– i sada ja zovem te specijalce s Prve generacije.
– inače s brokerima ne kontaktiram jer nemamo o čemu pričati, a niti su mi potrebni.
– i pokušavam ja njima objasniti kako su mi naplatili proviziju na tim transakcijama 50%, 40%, 30%.
– odgovor je bio da oni to kuže ali da je to jednostavno tako i da oni tu ne mogu ništa,
– i još mi objašnjavaju kako trebam ostaviti taj nalog dok se cijeli ne realizira pa da će mi provizija biti minimalna.
– ali glupani ne kuže kako je cijena dionice xy išla 30% gore i više nema šanse kupiti po cijeni toga naloga.

– i što ću tada, računam pametniji popušta.
– pa sam kod njih odregistrirala dosta dionica, keš prebacila na tekući i tražila novu brokersku kuću.
– a žao mi bilo napustiti Prvu generaciju jer sam se navikla na njihovu gledalicu.
– i dan danas mi je to jedna od najboljih gledalica plus imaju zgodnu i brzu TA.
– te sam ostala kod njih s nelikvidnim dionicama i dijelom HT-a kojim ne trgujem.
– ima ta Prva generacija ograničenja ako ne trgujete xxxxx nema gledalice, ja nisam trgovala ali mi je nisu ugasili.

– a kod novih brokera je bila i veća provizija tada 0.8%, ali nisu imali minimalnu.
– ali kako ja pravim velike promete ubrzo su mi spustili proviziju na 0.5% .
– već dosta dugo vremena ta provizija mi je 0.3% i zadovoljna sam.
– evo godinama radim s tom brokerskom kućom i još nikada ih nisam zvala, ne znam zašto bi ih zvala.
– i više su nego pošteni, jer bez mojih zahtjeva su mi smanjivali provioziju u više navrata.
– a zarade oni i na toj minimalnoj, meni zgodna jer mogu stalno kupovati i prodavati, ali pravim i milijunske promete.

– evo od kada sam raskrstila s Prvom generacijom napravila sam veliki milijunski promet na burzi.
– a oni jadnici su me igubili zbog tih jadnih 150kn.

– I love this game.
Pozdrav !

Hm…kad si ti otišao propala je [cool]

Ima li itko u Hrvatskoj flat provizije. U US su sve provizije flat i progresivno se smanjuju sa brojem tradeova. Tako da oni koji trguju vise i s vecim iznosima placaju manje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


In Memoriam.

PRVA GENERACIJA.

– evo pokopali smo Prvu generaciju, jednu od prvih inernetskih brokerskih kuća.
– mislim da je to u redu jer su bili prvi, sada će vjerovatno doći neke nove generacije.
– ali te nove generacije će biti dobro uplašene od ove Prve generacije, a to znaći do daljnjeg sve manje i manje investitora na burzi.
– jer očito je kako se je uvukao kriminal i u ovaj sektor ekonomije.

– ja kao i mogi s ovog foruma sam radila i još uvjek sam u toj Prvoj generaciji.
– ali već odavno sam s njima prestala ozbiljno poslovati.

– kako se je to desilo da sam ih odhebala ???????
– u dva dana meni kod njih prođu 3 naloga.
– znate, to vam je ono kada vam gospon Splićo kupi jednu dionicu.
– njega to veseli, a znamo da i gospon Tigrus nema nikakve provizije.
– a ja imam te provizije.
– tada im je minimalna bila 50kn.
– a transakcije 100kn, 150kn i 250kn.
– i sada ja zovem te specijalce s Prve generacije.
– inače s brokerima ne kontaktiram jer nemamo o čemu pričati, a niti su mi potrebni.
– i pokušavam ja njima objasniti kako su mi naplatili proviziju na tim transakcijama 50%, 40%, 30%.
– odgovor je bio da oni to kuže ali da je to jednostavno tako i da oni tu ne mogu ništa,
– i još mi objašnjavaju kako trebam ostaviti taj nalog dok se cijeli ne realizira pa da će mi provizija biti minimalna.
– ali glupani ne kuže kako je cijena dionice xy išla 30% gore i više nema šanse kupiti po cijeni toga naloga.

– i što ću tada, računam pametniji popušta.
– pa sam kod njih odregistrirala dosta dionica, keš prebacila na tekući i tražila novu brokersku kuću.
– a žao mi bilo napustiti Prvu generaciju jer sam se navikla na njihovu gledalicu.
– i dan danas mi je to jedna od najboljih gledalica plus imaju zgodnu i brzu TA.
– te sam ostala kod njih s nelikvidnim dionicama i dijelom HT-a kojim ne trgujem.
– ima ta Prva generacija ograničenja ako ne trgujete xxxxx nema gledalice, ja nisam trgovala ali mi je nisu ugasili.

– a kod novih brokera je bila i veća provizija tada 0.8%, ali nisu imali minimalnu.
– ali kako ja pravim velike promete ubrzo su mi spustili proviziju na 0.5% .
– već dosta dugo vremena ta provizija mi je 0.3% i zadovoljna sam.
– evo godinama radim s tom brokerskom kućom i još nikada ih nisam zvala, ne znam zašto bi ih zvala.
– i više su nego pošteni, jer bez mojih zahtjeva su mi smanjivali provioziju u više navrata.
– a zarade oni i na toj minimalnoj, meni zgodna jer mogu stalno kupovati i prodavati, ali pravim i milijunske promete.

– evo od kada sam raskrstila s Prvom generacijom napravila sam veliki milijunski promet na burzi.
– a oni jadnici su me igubili zbog tih jadnih 150kn.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo sada konačno znamo zašto je propala Prva generacija. Ivana je prestala trgovati preko nje.



In Memoriam.

PRVA GENERACIJA.

– evo pokopali smo Prvu generaciju, jednu od prvih inernetskih brokerskih kuća.
– mislim da je to u redu jer su bili prvi, sada će vjerovatno doći neke nove generacije.
– ali te nove generacije će biti dobro uplašene od ove Prve generacije, a to znaći do daljnjeg sve manje i manje investitora na burzi.
– jer očito je kako se je uvukao kriminal i u ovaj sektor ekonomije.

– ja kao i mogi s ovog foruma sam radila i još uvjek sam u toj Prvoj generaciji.
– ali već odavno sam s njima prestala ozbiljno poslovati.

– kako se je to desilo da sam ih odhebala ???????
– u dva dana meni kod njih prođu 3 naloga.
– znate, to vam je ono kada vam gospon Splićo kupi jednu dionicu.
– njega to veseli, a znamo da i gospon Tigrus nema nikakve provizije.
– a ja imam te provizije.
– tada im je minimalna bila 50kn.
– a transakcije 100kn, 150kn i 250kn.
– i sada ja zovem te specijalce s Prve generacije.
– inače s brokerima ne kontaktiram jer nemamo o čemu pričati, a niti su mi potrebni.
– i pokušavam ja njima objasniti kako su mi naplatili proviziju na tim transakcijama 50%, 40%, 30%.
– odgovor je bio da oni to kuže ali da je to jednostavno tako i da oni tu ne mogu ništa,
– i još mi objašnjavaju kako trebam ostaviti taj nalog dok se cijeli ne realizira pa da će mi provizija biti minimalna.
– ali glupani ne kuže kako je cijena dionice xy išla 30% gore i više nema šanse kupiti po cijeni toga naloga.

– i što ću tada, računam pametniji popušta.
– pa sam kod njih odregistrirala dosta dionica, keš prebacila na tekući i tražila novu brokersku kuću.
– a žao mi bilo napustiti Prvu generaciju jer sam se navikla na njihovu gledalicu.
– i dan danas mi je to jedna od najboljih gledalica plus imaju zgodnu i brzu TA.
– te sam ostala kod njih s nelikvidnim dionicama i dijelom HT-a kojim ne trgujem.
– ima ta Prva generacija ograničenja ako ne trgujete xxxxx nema gledalice, ja nisam trgovala ali mi je nisu ugasili.

– a kod novih brokera je bila i veća provizija tada 0.8%, ali nisu imali minimalnu.
– ali kako ja pravim velike promete ubrzo su mi spustili proviziju na 0.5% .
– već dosta dugo vremena ta provizija mi je 0.3% i zadovoljna sam.
– evo godinama radim s tom brokerskom kućom i još nikada ih nisam zvala, ne znam zašto bi ih zvala.
– i više su nego pošteni, jer bez mojih zahtjeva su mi smanjivali provioziju u više navrata.
– a zarade oni i na toj minimalnoj, meni zgodna jer mogu stalno kupovati i prodavati, ali pravim i milijunske promete.

– evo od kada sam raskrstila s Prvom generacijom napravila sam veliki milijunski promet na burzi.
– a oni jadnici su me igubili zbog tih jadnih 150kn.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo sada konačno znamo zašto je propala Prva generacija. Ivana je prestala trgovati preko nje.

[/quote]

hahahahahahahahaaa
Bit ce zbog toga . 😉
Stvarno Ivana kako ti sve predvidis daj mi reci koje dionice da kupim koje ce do nove godine ici bar
2-5% up .

lp

New Report

Close