Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

best buy
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=BMW.DE&t=1y
prinos u godinu dana skoro 100%



To moze samo veliki kapital

– na našoj burzi par milijuna kuna je veliki kapital.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ajde ne bulazni . Mozda imas na nekoj virtualki par miliona kuna .
Prvo si rekla da imas milion sad je vec par miliona a uskoro ces preci na milijarde koliko vidim .
A prinos samo 2 i kusur % .
Pa da si kupila sa tim milionom HT imala bi samo od dividende prinos 10% .
Spusti se malo na zemlju ipak mi tu zivimo a ne u oblacima i masti.

lp


Po mojoj procjeni malih ulagača nema više od 100.

Vjerujem da ih ima više, uglavnom preživjelih starih.
kako definirate male investitore? Portfelj do 3 M kuna? Aktivnost min. jednom mjesečno?



Ovo je previse dionica i za nekoga ko ulaze na NYSE, a ne na ZSE. Toliko banaka ne prati ni Meredith Whitney.

[lol]

best buy može bit nešto što je tehnički trenutno oversold pa bi bilo pametno uletit i prodat za 2 dana a može bit i fundamentalno jeftina firma s dobrom perspektivom…

da sad slažem portfelj od recimo 10 dionica kupio bi: HT, ADRS-P, INA, ULPL, DLKV, KODT-R, ADPL, BLJE, FRNK i BCIN.. i TISK je zanimljiv sa svojim padom koji prkosi svim zakonima fizike

[/quote]

Kolega, shvaćam Vas, u potpunosti Vas shvaćam. [thumbsup]

http://www.jutarnji.hr/marisa-miller-seksi-haljinicom-zbunila-conana-o-briena/908050/

best buy bi bio da kupim ledinu u okolici zg i izgradi 2 zatvora; jedan s 5 zvjezdica a drugi s 3 i prođem na natječaju pa mi pune taj zatvor političarima- vidite da je gužva u državnim zatvorima
sve bi vas uključio tako da bi bili vlasnici vrijednosnih papirića [smiley] [rolleyes]

ps. primam i unaprijed donacije i tražim partnere


TISK je zanimljiv sa svojim padom koji prkosi svim zakonima fizike

Nije se pametno oslanajat na zakone fizike jer ih ovi u CERN-u mijenjaju na dnevnoj bazi.
Mchina, moj portfelj nije defanzivan (auto industrija, elektroindustrija i FMCG su sve redom napadčaki sektori), ali nije ni cikličan (građevina, brodari) jer ne vidim skori boom ciklus.

Kakav BMW sa 100%, Ford je napravio 1000% u manje od dvije godine.


To je samo jedan lijep primjer grafa koji na CROBEXU ne postoji



TISK je zanimljiv sa svojim padom koji prkosi svim zakonima fizike

Nije se pametno oslanajat na zakone fizike jer ih ovi u CERN-u mijenjaju na dnevnoj bazi.
Mchina, moj portfelj nije defanzivan (auto industrija, elektroindustrija i FMCG su sve redom napadčaki sektori), ali nije ni cikličan (građevina, brodari) jer ne vidim skori boom ciklus.

Kakav BMW sa 100%, Ford je napravio 1000% u manje od dvije godine.

[/quote]
Ok krivo sam se odrazio možda bolje da sam rekao izrazito stabilne firme, sve tri izvoznici (uz ovakav tečaj kune) znači nema nekog velikog napretka niti napred niti nazad, iako veća mogućnost za napred.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima




TISK je zanimljiv sa svojim padom koji prkosi svim zakonima fizike

Nije se pametno oslanajat na zakone fizike jer ih ovi u CERN-u mijenjaju na dnevnoj bazi.
Mchina, moj portfelj nije defanzivan (auto industrija, elektroindustrija i FMCG su sve redom napadčaki sektori), ali nije ni cikličan (građevina, brodari) jer ne vidim skori boom ciklus.

Kakav BMW sa 100%, Ford je napravio 1000% u manje od dvije godine.
[/quote]
Ok krivo sam se odrazio možda bolje da sam rekao izrazito stabilne firme, sve tri izvoznici (uz ovakav tečaj kune) znači nema nekog velikog napretka niti napred niti nazad, iako veća mogućnost za napred.
[/quote]
Izvoznici da. Hrvatska je u deflaciji dok svijet još nije, zato je novce lakše nać vani.
Stabilna kuna djeluje pozitivno na izvoz jer se smanjuje tečajni rizik s kojim se naše firme nikako ne znaju nosit. A priče o slaboj valuti i velikom izvozu su ionako samo priče. Sva redom najjača izvozna gospodarstva imaju jake valute (EU, Švicarska, Skandinavija, Japan te svi izvoznici commodity-a).

tocno, samo je tamo jaka valuta posljedica tog izvoza, a ne uzrok [tongue]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!





TISK je zanimljiv sa svojim padom koji prkosi svim zakonima fizike

Nije se pametno oslanajat na zakone fizike jer ih ovi u CERN-u mijenjaju na dnevnoj bazi.
Mchina, moj portfelj nije defanzivan (auto industrija, elektroindustrija i FMCG su sve redom napadčaki sektori), ali nije ni cikličan (građevina, brodari) jer ne vidim skori boom ciklus.

Kakav BMW sa 100%, Ford je napravio 1000% u manje od dvije godine.
[/quote]
Ok krivo sam se odrazio možda bolje da sam rekao izrazito stabilne firme, sve tri izvoznici (uz ovakav tečaj kune) znači nema nekog velikog napretka niti napred niti nazad, iako veća mogućnost za napred.
[/quote]
Izvoznici da. Hrvatska je u deflaciji dok svijet još nije, zato je novce lakše nać vani.
Stabilna kuna djeluje pozitivno na izvoz jer se smanjuje tečajni rizik s kojim se naše firme nikako ne znaju nosit. A priče o slaboj valuti i velikom izvozu su ionako samo priče. Sva redom najjača izvozna gospodarstva imaju jake valute (EU, Švicarska, Skandinavija, Japan te svi izvoznici commodity-a).
[/quote]

Svedska je u devedesetim masivno devalvirala krunu. To im je i omogucilo da budu izvoznici.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Izvoznici da. Hrvatska je u deflaciji dok svijet još nije, zato je novce lakše nać vani.
Stabilna kuna djeluje pozitivno na izvoz jer se smanjuje tečajni rizik s kojim se naše firme nikako ne znaju nosit. A priče o slaboj valuti i velikom izvozu su ionako samo priče.

[thumbsup]


Sva redom najjača izvozna gospodarstva imaju jake valute (EU, Švicarska, Skandinavija, Japan te svi izvoznici commodity-a).

Dali imaju jake valute (i koji je kriterij za određivanje) zbog dobre trgovinske bilance ili dobru trgovinsku bilancu zbog jake valute?

Mislim da je EU neto uvoznik (nemam sad vremena provjeriti), a i gledajući samo izvoz EU ima 3,043$ po stanovniku a USA 3,365$.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close